Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Vagy örülünk annak, hogy dieselünk van, ami városban annyit sem eszik minden óvatoskodás nélkül, mint a legtöbb benzines autópályán.

cserébe kifizettél sokkal több pénzt érte mint mi a benzinesért, és drágábban tankolsz, és ha kell venni valamit azis drágább :) :P

szóval jól megérte. :lol:

Én legalább tudok 200 zal menni :lol:

igaz nem szoktam...

amugy én is vennék dieselt, sőt azokat is nézegettük, de maikor kiderült, hogy egy szar kispolszki ( Corsa D 3 ajtós 1.3D ) több mint félmillióval többe kerül mint az 1.4 es benzines.

nem lesz diesel. igaz benzines se, mert nem harapott rá senki az Astrára még...

Link to comment
Megosztás:

cserébe kifizettél sokkal több pénzt érte mint mi a benzinesért, és drágábban tankolsz, és ha kell venni valamit azis drágább :) :P

szóval jól megérte. :lol:

Én legalább tudok 200 zal menni :lol:

igaz nem szoktam...

amugy én is vennék dieselt, sőt azokat is nézegettük, de maikor kiderült, hogy egy szar kispolszki ( Corsa D 3 ajtós 1.3D ) több mint félmillióval többe kerül mint az 1.4 es benzines.

nem lesz diesel. igaz benzines se, mert nem harapott rá senki az Astrára még...

Corsa D(5a) nem sokkal kisebb, mint egy astra G, igaz csomagtere nem nagyon van. Nekem nagyon bejön a Corsa D, 3 ajtós fekete eszméletlen szép. :P

Még a Corsa C sem sokkal, de a csomagtartója hát az eszméletlen pici.

Link to comment
Megosztás:

Corsa D(5a) nem sokkal kisebb, mint egy astra G, igaz csomagtere nem nagyon van. Nekem nagyon bejön a Corsa D, 3 ajtós fekete eszméletlen szép. :lol:

Még a Corsa C sem sokkal, de a csomagtartója hát az eszméletlen pici.

azért az mégse egy astra...

meghát nálam a coupe forma jöhet csak szóba (3 Ajtós) :lol:

Link to comment
Megosztás:

cserébe kifizettél sokkal több pénzt érte mint mi a benzinesért, és drágábban tankolsz, és ha kell venni valamit azis drágább :) :P

szóval jól megérte. :lol:

Én legalább tudok 200 zal menni :lol:

igaz nem szoktam...

4 évesen valamivel kevesebb mint féláron vettem a G-t (1.7 CDTI Caravan), legalábbis ha ugyan azt Classic II -ből újonnan vettem volna. Benzinest ezzel a felszereltséggel, bizonytalan forrásból -300 eFt -ért vehettem volna.

Igen, drágábban tankolok, de még sokáig kéne nyílnia az árollónak ahhoz, hogy az 1 km-re eső költségem nagyobb, de legalább egyenlő legyen egy benzinesével. Ja. és ez a bizonyos olló az elemzés szerint nem nyílik, hanem zárul!

200 ekm alatt ugyan azt kellett cserélni, mint más G-ben. Ha azt nézem mi várhat rám, inkább otthon maradok és begubózok. Tiborc nem panaszkodott annyit, mint sok cartársunk. Statisztika szerint az elégedettségi mutató is évek óta a béka se..e alatt van, mégis az Opel a második legnagyobb értékesítési darabszámot hozza évről évre. Mik az emberek? Mazochisták? Szokták mondani: ennyi ember nem tévedhet.

Tudnál 200 km/h -val menni. Ez rendben. És sokan hisznek Istenben, ez is rendben. Mire mennek vele? Nyugodt a lelkük? :P Nekem családom van, benne két félig neveletlen gyerekkel és lakáshitelem. Ezek nagyobb súllyal esnek a latba.

Link to comment
Megosztás:

X14XE - 2004

alapvetően jó állapotú az autó...

elvileg 42.000 km van benne...

ez a dízel vs benzin kérdés meg mindig is nagy dilemma vót...

talán más országokban ahol állandóbb a dízel ára (és olcsó) ott éri meg igazán az árát.

Mindez milyen motorral?

Amúgy ne sokalld, nekem is 7.2-t eszik az 1.2-es Corsa ugyanúgy 100% városban használva...

Link to comment
Megosztás:

egy hónapja voltam Strasbourgba oda-vissza 2088km, éjjel 1-kor indultam, és este 9-re már itthon voltam. 4 tankolással jártam meg. 176l benzin ment el ez idő alatt. 120km/h fölötti átlagsebesség, legnagyobb sebesség 212km/h. 1,8-as motor 8,4l átlaggal érte be. Kifelé volt 7,4l szakasz is, az a német autópályán jött össze. Volt, hogy 500km ment 5-be a kocsi :lol: amikor először léptem a kuplungra, azt hittem elromlott, mert olyan kemény, volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én ennek a mostani 1,6-os 16 szelepes automata váltósnak nem is nézem a fogyasztását egyáltalán! :lol:

Már az ezelőtti ugyanilyen motorú kézi váltós F Astra is 8-9 körül evett(jobbára városban ,rövid távon használva)hosszú távon meg 7,5-öt,akkor

automatával biztos többre jön ki 1 lityivel!(minimum).De nem baj ,borzasztó kényelmes!

Link to comment
Megosztás:

azért nem kicsit átverés a dolog

asszem 130-140 dollár volt egy hordó oil, akkor itt 310 körül a benya

most 40 dollár alatt van, ergo még ha 150 -ért adná is jócskán tervezett nyereségen felül adná ...

tudom gyengült a forint, de azért nem annyit

Jogos! Legalább 150-nek kellene lennie, pláne a dollár forint árfolyam miatt! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.