Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
7végén 700 km ( Szigetvár - Mezőberény - Szigetvár) Majdnem teli tankal start ( 1/1 alatt egy ici picivel), 1/4 tank maradt pontosan kereken. Számításom szerint olyan max. 5,1-5,2 liter / 100 km. Vegyes,(város, országút) célállomások között 1 pihenő :sowwy:.

Kicsit kevés szerintem.

6,1-6,2 nem??

Link to comment
Megosztás:

Sztem jobban jársz, ha néha tankolsz egy kis etanolt is a benzin mellé. Szépen kipucolja a rendszert, és még kicsit jobban is harap tőle... :sowwy:

Shell euro 95 bioetanol: min 4.4%

Tudtommal tiszta etanolt csak egyes kocsikba szabad beletankolni, vagy tévedek?

Jobban jár az ember ha cseréli az üzemagyagszűrőt, és néha injektortisztítót önt a benzinhez....

Link to comment
Megosztás:

Shell euro 95 bioetanol: min 4.4%

Tudtommal tiszta etanolt csak egyes kocsikba szabad beletankolni, vagy tévedek?

Jobban jár az ember ha cseréli az üzemagyagszűrőt, és néha injektortisztítót önt a benzinhez....

Kicsit radikálisabb ugyan, de 40:60 arányban keverheted az E85-öt a 95-tel. "Kicsivel" több alkohol, hatékonyabb tisztítás... :sowwy: Ja, és olcsóbb, mint a többi csodaszer. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam ,meg számoltam kicsit de nem tom hogy jól e.

Létezik az hogy 5.5L. 1500km van benne,OMV carrera 95.????

Vegyesen város falu minden.

Szarul számoltam?

Milyen moci van a kocsidban?

Amugy ha 1.4-es benzines, akkor létezik!

Link to comment
Megosztás:

Nah ne vicceljetek.... nekem 1.4 benzines kombi és ritkán megy 7 alá.... Mondjuk nem csak gurulgatok vele..... B)

Magyar utak másra nem nagyon valók, Én meg nem élek pálya környékén, este sötétben 60-70 a sok vad miatt, nappal 90-110.....de általában 100-ra állok be...

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint mégsem számoltam szarul

Ugy,ugye.

Endyka dieselben gondolkodik, úgy mint én. Átlag 6.2 l/100km-re jövök ki Caravannal túlnyomó részt városban, ráadásul ugyanabban amelyikben Te is, és naponta többször is megjárom a Donnert ( ami nem sík terep, sőt). Városon kívül legalább -1 l/100km,, tehertől, légkonditól függően. Valamit elszámolhattál v. mérhettél pl. tankolásnál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.