Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

A Caravanom alatti 15 colos felniket, amin 185/65 R15 gumik vannak, lecserélném 17 colos felnikre, amiken 205/45 R17 gumik lesznek.

Mennyi fogyasztásnövekedésre lehet számítanom?

X16XEL-ről van szó, most 7 liter körül szív be vegyesben, aminek kb. 70%-a országút.

Szerintem ne foglalkozz vele, csak rakd fel. A nagy kerék nem azért van hogy takarékos legyen, de drasztikus fogyasztás-növekedéstől nem kell tartanod.

Link to comment
Megosztás:

Mentem a kocsival 492,2 Km és tankoltam 29.70L-t.

Ez a nem semmi!!!Diesel ugyanmár!!! :D

Az 6,03l, hát azért ez Z14XEP-től nem rekod. ;)

5.5l alatt országúton, klíma nélkül meg áll az. Autópályán is megálltam én 6.2-6.4-ből. (igaz 110-120 között)

Link to comment
Megosztás:

Most nem tudom mi lelte a kocsit. Kivettük a beszívott levegő jeladót most adja a jelet jól. Jobban is megy meg hát simán megáll városban 8,5 literben vegyes 7.6. Úgy látszik a meleg nyári gumi és a jeladó javítottak menetén és a fogyasztásán. Hát kb ezt vártam egy 1.4estől, nem a 11-13 litereket. Nemsokára klímás korszak nem tudom úgy mennyi lesz de remélem nem lesz drasztikus. Kár hogy ez nem 3 évvel ezelött jutott eszünkbe, meg hogy a mocsok ECU nem reklamált a beszívott levegő fals értékeire.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis érdekesség. Ugyan olyan vezetési stílussal megyek általában. Tankoltam múltkor egy Agip kúton 41,01l 671km-re, azaz 6,11l/100km Meglepődtem hogy csak ennyi? Shell-nél ma tankoltam 37,94l 603km-re 6,3l/100km.

Akkor hogy is van ez? Általában mindig Shellnél tankolok 6,3 szokott kijönni.

Ennyivel jobb üzemanyaga lenne az Agip nak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis érdekesség. Ugyan olyan vezetési stílussal megyek általában. Tankoltam múltkor egy Agip kúton 41,01l 671km-re, azaz 6,11l/100km Meglepődtem hogy csak ennyi? Shell-nél ma tankoltam 37,94l 603km-re 6,3l/100km.

Akkor hogy is van ez? Általában mindig Shellnél tankolok 6,3 szokott kijönni.

Ennyivel jobb üzemanyaga lenne az Agip nak?

A sima meg a prémium 95 benzin közt is kb. ugyan ennyi a különbség egyazon kútnál. Úgyhogy számít a minőség, igen.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

most én is lemértem, reggeli tankolás után:

41.63L 651Km = 6.39L/100Km

csak város, napi 20km összesen.

csakis OMV Maxxmotion 95

csak teletank, 1 személy 90%, és a délutáni dugóba haza (Hungária-Flórián tér)

klíma, már 1 hete délutánonként.

Link to comment
Megosztás:

most én is lemértem, reggeli tankolás után:

41.63L 651Km = 6.39L/100Km

csak város, napi 20km összesen.

csakis OMV Maxxmotion 95

csak teletank, 1 személy 90%, és a délutáni dugóba haza (Hungária-Flórián tér)

klíma, már 1 hete délutánonként.

Csak városban ez nagyon rendben van! Én is ezt a benzint tankolom, és néha a 100-ast, meg vagyok elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Mennyivel drágább a maxmotion a super 95-nél megéri a felárat?

Én meg az Auchan kúton tankolok és feljebb írtam hogy baromi jó a kocsi fogyasztása.Sima 95-el megyek.

Ha ez az autó tudná azt a teljesítményt amit 120-nál, akkor sosem fordulna meg a fejemben hogy eladom.

Mert azért 50-nél előzni nem egy frankó dolog ezzel a kocsival.Viszont amikor megyek olyan 120-130-al, akkor úgy gyorsulok mint a fene ha odalépek neki.

Link to comment
Megosztás:

Mennyivel drágább a maxmotion a super 95-nél megéri a felárat?

Nekem max-al annyival kevesebbet fogyaszt százon, amennyivel többe kerül, tehát nagyjából ugyanannyira hozom ki. Inkább ezt tankolom, jobban adalékolt. Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Én meg az Auchan kúton tankolok és feljebb írtam hogy baromi jó a kocsi fogyasztása.Sima 95-el megyek.

Ha ez az autó tudná azt a teljesítményt amit 120-nál, akkor sosem fordulna meg a fejemben hogy eladom.

Mert azért 50-nél előzni nem egy frankó dolog ezzel a kocsival.Viszont amikor megyek olyan 120-130-al, akkor úgy gyorsulok mint a fene ha odalépek neki.

Ezt nem ertem. Pont hogy kisebb sebessegnel jobb. Es temponal fogy el a kis motor.

50-az hatar kornyeken van. 40-tol meg mehet a 2-es. 60-tol 100-ig meg a 3-as.

Milyen fokozatban akarsz gyorsitani?

Link to comment
Megosztás:

Amikor 120-130-al megyek akkor jön meg a kocsinak az ereje.Akkor a csak egy kicsit is megmozdítom a gázpedált már úgy megindul a kocsi hogy csak azt veszem észre hogy már 150 nél járok.Ilyenkor az előzés sem gond.Gondolom más z14xep tulaj is alá tudja ezt támasztani.

Link to comment
Megosztás:

Amikor 120-130-al megyek akkor jön meg a kocsinak az ereje.Akkor a csak egy kicsit is megmozdítom a gázpedált már úgy megindul a kocsi hogy csak azt veszem észre hogy már 150 nél járok.Ilyenkor az előzés sem gond.Gondolom más z14xep tulaj is alá tudja ezt támasztani.

Pontosítok, tényleg 5-ben 110-120 felett meglódul, de ez messze nem nagy gyorsulás. :) Ültél már motoron? Az gyorsul. :) Ez meg csak gyorsulgat.

A Z14XEP úgy mondom 4e felett kezd élni, ha úgy váltasz, hogy 6e-nél teszed neki a következőt, akkor nagyon megy, persze ez relatív....

Link to comment
Megosztás:

Csak városban ez nagyon rendben van! Én is ezt a benzint tankolom, és néha a 100-ast, meg vagyok elégedve.

igyekszem is értelmesen, fordulaton tartva váltani, motorfék is néha.

10-ast még nem tankoltam, de gondolom annak is kell 1-2 teletank, hogy csak az legyen a tankban,

és ne keveredjen a régi 95-el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.