Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok.Megvolt az első teli tankos fogyasztás mérés országút 807km 46 literrel,nekem nagyon tetszik,napi 2x17 km.Most pedig a gázos fogyasztását fogom mérni.Amit úgy akarok kivitelezni hogy,kihasználtam a gázt a tartályból mikor vettem az autómat,mikor már csak dadogva,rángatva ment gázzal,erre töltöttem 5000-ért gázt 19,x litert és szintén rángatásig megyek vele,némi benzint levonva a kapott km számából.

Link to comment
Megosztás:

Megközelitő fogyi adat:

Szfvár-Enying-Szabadka oda-vissza,4 személy,csomagok,klima nélkül,90-100km/h-val 430km+120km város

Így 550km 35l benya(OMV maxmotion 95 meg Shell full Saver,folyamatos spuri használat) 6,36l/100km,de ez nem pontos kb.6-6,5l között lehet :icon1:

Ezt idáig bármelyik benzinnel hozta a 3 év alatt(diszkont kutak,Auchan,Metro,stb))úgyhogy maradok az OMV supernél :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Főleg városi használattal nekem 7,27 l/100 km-re jött ki gyári Dunloppal gumival, 7,16 l Conti télivel, és 6,5 l új Hankookkal.

Tavaly nyáron, pályán 6,6-ot evett gyári gumival (2 személy, sok csomag, 35 fok, klíma). Kíváncsi vagyok, az újjal mit tudna. :icon1:

Módosítva : NW1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Z14XE, 2000-es gyártás.

Város: kb 10L/100km

Ez szinte 100%-ban, 2x3,5 km-es út, totál hidegjárat, kb az út végére bemelegszik a jószág.

Hosszabb városi használat mellett is kíváncsi lennék rá, van-e változás.

Országút: kb 6,0-6,5L/100km (közlekedési szabályok betartása mellett, 90-es tempó)

Utóbbi baráti, előbbi kevésbé.

Ezek MaxxMotion95-el vannak.

Megnézem majd sima super95-el, illetve shell 95-el is.

Kíváncsi leszek.

Ez reális szerintetek?

Vezetés tekintetében egyébként még szokom a gépet, nem igazán érzem, gyorsítás, előzés kisebb sebességnél eléggé bajos.

Álló helyzetből már rájöttem, hogy érdemes gyorsítani :D

Jól kipörgetem, 3000-3500-ig, és akkor tudok rendesen gyorsítani (és még nincs forma1-es hanghatás).

Így is, ha kicsit alulváltok, tehát hamar teszem neki a következő fokozatot, hajlamos megtorpanni.

Aztán 2500 körül már húz.

De ha kb 30-al megyek és onnan kell (gyorsan) kikerülni valamit (főleg ha többen is ülnek a kocsiban), az szenvedés...

Azt még nem érzem.

Városban egyébként eddig 50-el 3-asban mentem, az olyan 2500-as fordulat.

A kevésbé kormolódás jegyében.

Mostanában inkább megyek 55-60 körül és teszek neki egy 4-est, a kisebb fogyasztás érdekében.

Ilyenkor még 2000-2100 körül forog a motor. Városban igyekszem 2000 fölött tartani...

Gyorsításkor 2-est kb 40-45-ig, 3-ast 60-65-ig, 4-est 80-ighasználom ilyenkor. (fülre így tűnik jónak).

Azt (én is) észrevettem, hogy 5. fokozatban, 90-nél még kicsit lomha, kihúzattam 110-120-ig, ott már inkább elkezdett élni.

Tanácsot elfogadok...

Link to comment
Megosztás:

Egy kis fogyasztási adat:

OMV MaxMotion 95

714 km-re 44,15l --> 6,18l/100km

734 km-re 44,24l --> 6,02l/100km

Sajnos most Agip-nál kellett tankoljak, de kíváncsi lettem volna a harmadik tankolás eredményére. Mivel jó idő van mostanság ezek az adatok klímázás mellett voltak.

Link to comment
Megosztás:

Most még fogy kifele belőle a vége.

Számolgatok még, most úgy tűnik kevésbé fogy városban.

Az elejében még lehet benne van 70-100km szerviz előtti állapot.

Meglátjuk.

Vegyesben kb 8-8,3 lett a vége.

Ebben kb 180km országút van, meg 130 km városi rövidtáv.

Link to comment
Megosztás:

Vegyesben kb 8-8,3 lett a vége.

Ebben kb 180km országút van, meg 130 km városi rövidtáv.

Nálam is nagyjából ez az átlag jön ki vegyes-fogyasztásban... Kb 4500km-re vetítve (totál, tehát sok város/rövidtáv ill. tél-nyár) 8-8,1-8,2l/100km.

(A legjobb átlagom 6,6l/100km volt, ekkor Székesfehérvár és Szekszárd közt futottam az "etapokat", 3x250km-re jött ki, országút, 90-100km/h ahol lehetett. A legrosszabb: tél+fűtés+világítás+ablaktörlés+város 9l/100km...)

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Nálam is nagyjából ez az átlag jön ki vegyes-fogyasztásban... Kb 4500km-re vetítve (totál, tehát sok város/rövidtáv ill. tél-nyár) 8-8,1-8,2l/100km.

(A legjobb átlagom 6,6l/100km volt, ekkor Székesfehérvár és Szekszárd közt futottam az "etapokat", 3x250km-re jött ki, országút, 90-100km/h ahol lehetett. A legrosszabb: tél+fűtés+világítás+ablaktörlés+város 9l/100km...)

De neked 1.6 nem 1.4 ugye?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem Z14XE, csapottseggű a verda.

Az első hosszabb útján (2 éve, pont a megvétel után) 185-ös kopott téli gumival (Barum Polaris 2) a Mátra lankáin, 2-en, lájtosan rakott csomagtartóval, lendületesen autózva evett 6,03 litert. :blink:

Aztán lett 195-ös nyári Conti PremiumContact 2 cipellő, azzal már 6,7-7,3l között fogyaszt, amit nem bírok lejjebb tornászni (vidéken, de vegyesben rövid és hosszabb távon). Az új 185-ös téli Conti WinterContacttal meg !!!kicsit kevesebbet eszik!!!, mint a nyárival. (Szóval a télivel télen kevesebbet eszik, mint a nyárival nyáron. :icon11: ) Noooormális az ilyen???

Uff

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem Z14XE, csapottseggű a verda.

Az első hosszabb útján (2 éve, pont a megvétel után) 185-ös kopott téli gumival (Barum Polaris 2) a Mátra lankáin, 2-en, lájtosan rakott csomagtartóval, lendületesen autózva evett 6,03 litert. :blink:

Aztán lett 195-ös nyári Conti PremiumContact 2 cipellő, azzal már 6,7-7,3l között fogyaszt, amit nem bírok lejjebb tornászni (vidéken, de vegyesben rövid és hosszabb távon). Az új 185-ös téli Conti WinterContacttal meg !!!kicsit kevesebbet eszik!!!, mint a nyárival. (Szóval a télivel télen kevesebbet eszik, mint a nyárival nyáron. :icon11: ) Noooormális az ilyen???

Uff

A gumi ahogy írod sokat számít.

Én majd Michelin Energy Savert veszek, ha ez a gyári lekopna már.

Mekkora guminyomással jársz? Én mindent 2.5-re fújok. Ha már 2-3 tizeddel kevesebb van, akkor az pár deci fogyasztás pluszot jelent, 0.5-el meg minimum 0.5l. (az utóbbi tapasztalat, egyszer nem tudtam mivan, s rájöttem, hogy a gumikat néha fújni kellene, én 4-5 hetente ellenőrzöm, s fúlyom, mert annyi idő alatt 0,1-0,2-vel csökken a nyomása)

Link to comment
Megosztás:

A gumi ahogy írod sokat számít.

Én majd Michelin Energy Savert veszek, ha ez a gyári lekopna már.

Mekkora guminyomással jársz? Én mindent 2.5-re fújok. Ha már 2-3 tizeddel kevesebb van, akkor az pár deci fogyasztás pluszot jelent, 0.5-el meg minimum 0.5l. (az utóbbi tapasztalat, egyszer nem tudtam mivan, s rájöttem, hogy a gumikat néha fújni kellene, én 4-5 hetente ellenőrzöm, s fúlyom, mert annyi idő alatt 0,1-0,2-vel csökken a nyomása)

Azt tudom, h sokat számít, nade ennyit??? :blink: A télivel kevesebbet eszik télen, mint a nyárival nyáron??? Egyébként minden kerékben 2.2-2.4 van, télen-nyáron.

Egyébként most így visszaemlékezve, mikor megvettem/tük az autót, akkor csodálkoztam is, h mennyire elpattog minden kanyarban, itthon aztán megnéztük, az előző tulaj 3,1 bart nyomott minden kerékbe. :blink: :omg: Akkor valószínűleg azért evett olyan keveset, mert nem tapadt. :D

De ez a téli-nyári anomália akkor is furcsa...

Link to comment
Megosztás:

Egy kb fogyasztási adat a közelmúltból:
~49l - 900km -> 400km öreguras országút 90-100al, a maradék Százhalombatta - Kelenföld P+R útviszonyoknak megfelelően.

Az autó egy Z14XEP Sedan, az említett Michelin Energy Saver gumikkal, kb 1.9 barra fújva. (ezen lehet növelek az itt elhangzottak fényében)

Link to comment
Megosztás:

Az itt olvasottak után én is fújtam mindet 2,3-ra. (Good Year Efficient Compact 195) Eddig a gyári ajánlást használtam. Elől 2,2 hátul 1,9. Így az új értékekkel 10L kb 170 km (ebből kb 38 km város: 5,9L

A vegyes pedig szintén jobban alakul: 47L, 600 km (és még van benne egy falatnyi)

7,8L

kb fele város, fele országút

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Segítségeteket szeretném kérni! Van egy Astra G-m 1.4 16V .Hosszabb távon használom az autót van benne 250 km autópálya + a városi forgalom így hetente megyek kb. 700 km-t. Számolgatom a fogyasztást de sehogyan nem jövök ki 8-8.8L/100km alatt.Szerintem ez rohadt sok!!! Az öcsémnek is ugyan ilyen Astra-ja van és az megáll 6,5L/100km ből ezen a távon! 16 os gyári alufelni 205-ös gumikkal lehet probléma?Tudtok segíteni??? Megköszönném! :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Segítségeteket szeretném kérni! Van egy Astra G-m 1.4 16V .Hosszabb távon használom az autót van benne 250 km autópálya + a városi forgalom így hetente megyek kb. 700 km-t. Számolgatom a fogyasztást de sehogyan nem jövök ki 8-8.8L/100km alatt.Szerintem ez rohadt sok!!! Az öcsémnek is ugyan ilyen Astra-ja van és az megáll 6,5L/100km ből ezen a távon! 16 os gyári alufelni 205-ös gumikkal lehet probléma?Tudtok segíteni??? Megköszönném! :)

Az attól függ, mennyire sietősek ezek az utak. Normál használattal is városban ha sok az araszolás, elindulás-megállás, akkor 9-10 liter simán lemegy, pályán nekem ~8 litert evett, ha a megengedett sebességgel haladtam. Ja és persze nem írtad, hogy milyen 1.4-es, mert attól is nagyban függ. Nekem Z14XE volt, és például a twinport motoros Z14XEP átlag 1 literrel kevesebbet kér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 1.6 16V-s G Astra-m kb. 200 km vegyes, majd 400 km pályán töltött utazás alatt megevett egy teljes tank benzint. 17-es sport gumik vannak fent rajta, ami tudom nem használ a fogyasztásnak, de kissé sokallom az étvágyát. A tempóm az 120-130 km/h volt, nem is nyomtam neki, annyi hogy a klíma nah az ment ész nélkül..............

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 1.6 16V-s G Astra-m kb. 200 km vegyes, majd 400 km pályán töltött utazás alatt megevett egy teljes tank benzint. 17-es sport gumik vannak fent rajta, ami tudom nem használ a fogyasztásnak, de kissé sokallom az étvágyát. A tempóm az 120-130 km/h volt, nem is nyomtam neki, annyi hogy a klíma nah az ment ész nélkül..............

A 8,3-8,5(9?)l/100km nem nagy fogyasztás szerintem, pláne klímával.

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 1.6 16V-s G Astra-m kb. 200 km vegyes, majd 400 km pályán töltött utazás alatt megevett egy teljes tank benzint. 17-es sport gumik vannak fent rajta, ami tudom nem használ a fogyasztásnak, de kissé sokallom az étvágyát. A tempóm az 120-130 km/h volt, nem is nyomtam neki, annyi hogy a klíma nah az ment ész nélkül..............

Hát én összetenném a két kezemet ha 600km-t meg tudnék tenni egy tank benzinnel az 1.8 Coupéval, pedig én se nyomom neki... de inkább olyan 520-540km szokott sikerülni, igaz nekem is 215/40 R17 gumik vannak rajta, ráadásul 100-as benzinnel járok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.