Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok, 1.6 16V-s G Astra-m kb. 200 km vegyes, majd 400 km pályán töltött utazás alatt megevett egy teljes tank benzint. 17-es sport gumik vannak fent rajta, ami tudom nem használ a fogyasztásnak, de kissé sokallom az étvágyát. A tempóm az 120-130 km/h volt, nem is nyomtam neki, annyi hogy a klíma nah az ment ész nélkül..............

Szia!

Ez teljesen jó. Pláne klímával.(+1L)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

...de nem lineáris a mutató, szóval ne hidd hogy 920km-t el fogsz menni egy tank benzinnel...

Nem hiszem... :) Viszont az xev-vel 200-nál volt negyed, 350-400 környékén fél tank. Elég jelentős eltérés, főleg, hogy nem is a fogyasztásra mentem. Viszont a koktel belekerült... :)
Link to comment
Megosztás:

Na... Tudom hol lax. :D

Egyébként 7végén kiderül az igazság... ;)

De most már legalább jobban el tudok menekülni a féktelen haragod elől :)

És végre a fogyid is jobb lesz mint az enyém :D :D :D

Nah komolyan:

Nagyon kíváncsi vagyok rá ne mán, hogy mit fog tudni a kis 1.6-os (papa)verda :)

Link to comment
Megosztás:

A motorért elvileg hétfőn jönnek. Ez tényleg marad így, melósnak. Tetszik a fogyasztása. :D

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=68325#!68325-26

Az első értékelhető tankolás: 784km, 44,93L benzin, második kattanásig... Tudom, hogy egy tank nem tank, de azért tetszik. Volt benne minden, 10perc alapjárat (klímatisztítás), Veszprém, ill. Budapest kb. 50-60km (gyér forgalomban), többi városon kívül, 90-110... 5,8L/100km z16xe Caravan, olajfogyasztás egyelőre nem számottevő, pedig 0W-40 New Life ment ebbe is...

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=68325#!68325-27

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Az első értékelhető tankolás: 784km, 44,93L benzin, második kattanásig... Tudom, hogy egy tank nem tank, de azért tetszik. Volt benne minden, 10perc alapjárat (klímatisztítás), Veszprém, ill. Budapest kb. 50-60km (gyér forgalomban), többi városon kívül, 90-110... 5,8L/100km z16xe Caravan, olajfogyasztás egyelőre nem számottevő.

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=68325#!68325-27

Ez piszkosul jó... Nekem a nagy átlag (kb 5000km-re, abban van minden = tél-nyár, dugó, rengeteg város, sok rövidtáv), 8l/100km. Egyszer volt 6,5 környéke, de akkor tavasz volt és csak városon kívül (két megyeszékhely közt), két személlyel, 90-es környékén autózva szigorúan városon kívüli járat.

Link to comment
Megosztás:

Ez piszkosul jó... Nekem a nagy átlag (kb 5000km-re, abban van minden = tél-nyár, dugó, rengeteg város, sok rövidtáv), 8l/100km. Egyszer volt 6,5 környéke, de akkor tavasz volt és csak városon kívül (két megyeszékhely közt), két személlyel, 90-es környékén autózva szigorúan városon kívüli járat.

Őszintén szólva nekem is nagyon kellemes csalódás ez a kis motor. Az még hozzá tartozik, hogy a gumikban 2,5bar van, 195/60r15-ös Kleber (?), szinte nulla tapadással, az előzőn 205-ös Dunlop Sp Bluhoz képest siralmas. Gyorsítás 2500-2000 között, az előzőn megszokott alig gázzal. Az biztos, hogy ezzel megfontolandó az előzés, elég harmatos, még pörgetve is. Rengeteg türelemre, alázatra fog tanítani ez az autó. :D Viszont cserébe évente becslésem szerint közel 160k marad a zsebemben a benzinen spórolva.

UD:

Ebbe a tankba is belehajtottam majd' 400km-t, 300-nál jelzett negyed tankot. Csak 50-60km-s távok, 90-100-zal, omv 95 maxmotion. Hét vége felé újabb tank. Kíváncsi leszek...

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

53,35 liter 635 km-re => 8,4 liter /100 km

Furcsa, mert állandóan ment most a klíma, még városban (Budapest) is járkáltam a kocsival, mégsem látok fogyasztásnövekedést. :inquisitive:

8-8,5 körül szokott enni vezetési stílustól (dinamikus vagy még dinamikusabb) függően, nagyrészt külvárosi használatban.

Link to comment
Megosztás:

53,35 liter 635 km-re => 8,4 liter /100 km

Furcsa, mert állandóan ment most a klíma, még városban (Budapest) is járkáltam a kocsival, mégsem látok fogyasztásnövekedést. :inquisitive:

8-8,5 körül szokott enni vezetési stílustól (dinamikus vagy még dinamikusabb) függően, nagyrészt külvárosi használatban.

Hogyan tettél az 52 literes tankba ennyit? Csak nem a beöntő nyílás teteéig töltötted? :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hogy ez nem 1 tank. :D

(Az én mérési módszerem nem a legjobb, de annyira nem izgat a dolog, hogy kergessem a deciket.)

Azért, ha a tele üzemanyagtartályt :icon1: számolod, azaz 52 litert, akkor jobban cseng a 8,1 liter, mint a 8,4. Több 100km-en a pár deci literekké dagad.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

A nyaralásról visszatérve egy fogyasztási adat:

765km / ~45l (kattanásig tankolástól lámpáig, gondolom kb ennyi). Ebből Százhalombatta - Keszthely oda-vissza főúton/mellékutakon, szó szerint seggig pakolva 5 emberrel (csomagtartó tele, kalaptartó tetőig, az utasok lába alatt/ölében is csomag ), a maradék Zalában csavargás, Keszthely helyben 2-5 emberrel.

Számomra meglepően jól bírta az 1,4es a többlet terhet, rosszabbra számítottam. A szokásos tempómat tudta így is tartani, pörgetve előzni is lehetett, az útfekvése és a fékhatás viszont nem volt valami fényes.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

:icon13:

Komolyan, nem is értem minek vesznek az emberek 1.0 meg 1.2 literes motorral autót.

Én is tankoltam ma, 577km-re 47 litert. Átlag: 8,15. Ebben egy veszprémi út van, ami 180km, a többi város.

Ejj, de tudnék kötekedni egyet Veled... :D

Merthogy attól függ hogy mekkora méretűbe van az az 1.0 vagy 1.2? mert egy 1.0 vagy 1.2 C Corsa a városban elmegy 5,5 liter vegyessel, ezért veszik. A G astra 1.2 már más kérdés...

De továbbmegyek: 1.0 /1.2 turbós? Na az egy más világ, egy Ecoboost Focus/Fiesta vagy 1.2 Tsi Golf/Polo pedig másként megy/fogyaszt, lehet hogy a nagyobb sima szívókat még városon kívül is megizzasztanák. A fenntartás/tartósság már más kérdés...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.