Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Azt nem tudjátok véletlenül hogy az Auchan kutakra honnan hozzák a benzint?Nézegettem a neten, de nem találtam választ.

Az Index Autógáz fórumában is felmerült ez a kérdés. Valaki azt írta, hogy - gázolajból - egy literes plusz fogyasztása lett és visszaállt a régire. Egyébként tényleg csábító a 330 Ft-os ár, csak az a kérdés, hogy megéri-e. Ezt viszont nem tudom én sem mert gázzal járok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G 1.6 16V CDX -el járok.

Főleg városban megyek vele.

A járgány saját komputere azt mondja, hogy 10+ litert iszik (izééé: vedel).

Bő egy hete még 12L -t írt, most valami 10,8L -t ír.

Az természetesen érezhető, hogy nem mindegy, hogy csúcsfogalom+dugó a helyzet, vagy az Örs -től majdnem a Blaháig zöldhullámban megyek.

Tegnap (2014.12.21) pl. a párommal elindultunk vásárolni, 359km jóslattal.

Megtettünk kb. 17km -t, és leállításkor 366km -t jósolt. (persze késő délután messze nem csúcsforgalomban)

Igen, próbálok odafigyelni a vezetési stílusra, de cca 2 hónappal ezelőtt telitanknál még ~650km -t jósolt,

a múlt hét közepén teletanknál már csak 460km volt a jóslat.

Tudok valamit tenni eme magas fogyasztás ellen?

Mit nézzek (vagy nézessek) meg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra G 1.6 16V CDX -el járok.

Főleg városban megyek vele.

A járgány saját komputere azt mondja, hogy 10+ litert iszik (izééé: vedel).

Bő egy hete még 12L -t írt, most valami 10,8L -t ír.

Az természetesen érezhető, hogy nem mindegy, hogy csúcsfogalom+dugó a helyzet, vagy az Örs -től majdnem a Blaháig zöldhullámban megyek.

Tegnap (2014.12.21) pl. a párommal elindultunk vásárolni, 359km jóslattal.

Megtettünk kb. 17km -t, és leállításkor 366km -t jósolt. (persze késő délután messze nem csúcsforgalomban)

Igen, próbálok odafigyelni a vezetési stílusra, de cca 2 hónappal ezelőtt telitanknál még ~650km -t jósolt,

a múlt hét közepén teletanknál már csak 460km volt a jóslat.

Tudok valamit tenni eme magas fogyasztás ellen?

Mit nézzek (vagy nézessek) meg?

Szia,

egyáltalán nem biztos hogy azért magas a fogyasztásod mert rossz az autód. Ahogy írtad városban használod, akár ez egy reális fogyasztás is lehet.

Az sem mindegy milyen nehéz a jobb lábad mennyi nyomod a gázt, meddig pörgeted, milyen dinamikusan vezetsz.

Pár dl-t lehet spórolni akár egy minőségibb üzemanyaggal és üzemanyag kiegészítőkkel. Pl ha OMV MaxMotion-t tankoltam akkor 3-4 dl kevesebbet evett a kocsi, javaslom próbáld ki, esetleg önts mellé egy flakon spurit.

De akár attól is lehet magas a fogyasztás ha rossz a keverékképzésed, elhasználódtak a gyertyáid, kopottak a hengerek-gyűrűk-dugók és nincs megfelelő kompressziód, vagy ha csak egyszerűen túl nagy kerék kerék van a kocsidon. Sőt még a lapos kerék is sokat befolyásol a fogyasztáson. Illetve a magaddal cipelt plusz súlyok is a csomagtartóban növelik a fogyasztást. De a régen cserélt levegőszűrő vagy benzinszűrő is befolyásolhatja.

Szóval a dolog elég összetett, s ha ezeket végignézed egyáltalán nem biztos hogy sokkal kevesebbet fog enni a gép.

Link to comment
Megosztás:

Vaxx, on 22 Dec 2014 - 2:29 PM, said:

Sziasztok!

Opel Astra G 1.6 16V CDX -el járok.

Főleg városban megyek vele.

A járgány saját komputere azt mondja, hogy 10+ litert iszik (izééé: vedel).

Bő egy hete még 12L -t írt, most valami 10,8L -t ír.

Az természetesen érezhető, hogy nem mindegy, hogy csúcsfogalom+dugó a helyzet, vagy az Örs -től majdnem a Blaháig zöldhullámban megyek.

Tegnap (2014.12.21) pl. a párommal elindultunk vásárolni, 359km jóslattal.

Megtettünk kb. 17km -t, és leállításkor 366km -t jósolt. (persze késő délután messze nem csúcsforgalomban)

Igen, próbálok odafigyelni a vezetési stílusra, de cca 2 hónappal ezelőtt telitanknál még ~650km -t jósolt,

a múlt hét közepén teletanknál már csak 460km volt a jóslat.

Tudok valamit tenni eme magas fogyasztás ellen?

Mit nézzek (vagy nézessek) meg?

Felejtsd el a fed. kompot, számold ki magad a fogyasztást. Egyáltalán nem biztos hogy annyit eszik. Nekem kb. 1,5 literrel mutat több átlagot, mint amit fogyaszt az autó.

Link to comment
Megosztás:

Én most raktam fel androidra egy appot. (VehicleAdmin), amibe be lehet vinni a tankolást, szervízt, kalkulátor, kiadások stb. Tankolásból eddig csak 2 bejegyzés van de amit kiírt és számolt egész tetszetős : 370KM-et mentem két telitank között Shell V-power Nitrot és 6.73at számolt. 370ból 215 pálya a többi vegyes de kb 140 pesti közlekedés. Holnap tankolok megint de sztem hasonló fog kijönni.

Igaz egyszer nyáron sikerült kihoznom 5.2őt. Villány - Hódmezővásárhely itt nem volt pálya igaz nincs is sok. 105km/h átlag

Link to comment
Megosztás:

Ki mire esküszik, mi a jó, mit éri meg tankolni?

Konkrétabban dieselre gondolok. Talán a OMV MaxMotionja mennyire jó, aki próbálta? Télen jobban indul tőle a diesel? Elvileg a motort is tisztítja. Már pár napja olvasgatom, ki mit mondd innen, arra is kíváncsi lennék. Ha tisztít, akkor nyáron minden 4-5. tankoláskor ilyet kapna, télen meg ha lehet akkor MaxMotiont. (persze ha tényleg jó)

Link to comment
Megosztás:

Ki mire esküszik, mi a jó, mit éri meg tankolni?

Konkrétabban dieselre gondolok. Talán a OMV MaxMotionja mennyire jó, aki próbálta? Télen jobban indul tőle a diesel? Elvileg a motort is tisztítja. Már pár napja olvasgatom, ki mit mondd innen, arra is kíváncsi lennék. Ha tisztít, akkor nyáron minden 4-5. tankoláskor ilyet kapna, télen meg ha lehet akkor MaxMotiont. (persze ha tényleg jó)

igaz én benzines vagyok, de csak ezt tankolom 2 éve kapja a kocsim.

a robogóm is ezt kapta amikor még volt.

jótékony a fogysztásra, és szereti a kocsikám, nekem ennyi elég :D

Link to comment
Megosztás:

igaz én benzines vagyok, de csak ezt tankolom 2 éve kapja a kocsim.

a robogóm is ezt kapta amikor még volt.

jótékony a fogysztásra, és szereti a kocsikám, nekem ennyi elég :D

Én is! (MaxxMotion 95)

Sima benzint már nem tankolnék bele.

Árban nem akkora a különbség, állítólag fogyasztásban visszahozza.

A motornak meg jobb, dízelnél talán ez fokozottan igaz.

Részecskeszűrő meg stb....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

563km. 43liter. z20let. Nem olyan rossz ez. :)

Z14XE vel karácsonyi forgatagba hosszútávokkal sem tudtam elmenni ennyit még 45 literrel sem. Pályázva Bpest-Győr minimális városi forgalom Pesten, többi Vámosszabadi Győr (1 nap melós menet meg bevásárlás) nyudodt tempóban a pálya 120-130 al autózva. 45 litert tankoltam 556 km re és nem Z20LET ami menne legalább, hanem egy mocsok Z14XE. De egy éve lassan hogy nem foglalkoztat komolyabban, mert 95%ban már cégessel járok melózni, csak a maszek útjaimhoz használom ami havi 100-150 km max. Ezért már nem "fáj" ezért is nem irogatok mostanában erről. Csak most karácsonykor mentem hosszút és feltűnt hogy alig tudtam elmenni egy telivel 550 km-t. Szóval itt vmi nagyon nem korrekt, de már minden ki lett cserélve ami itt szóba jöhet. OFF céges Fiorinom ON 1500 kg vel a "hátán" az 1.3 as multijettel full városi forgalomban 7literrel jár MAX, és jobban is megy mint a Z14XE. Szóval két tanulság ez vmi igen rosszul sikerült darab második, hogy kis köbcentis benzinest SOHA TÖBBBÉÉÉÉÉ. NO élmény cserébe horror fogyasztás!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Z14XE vel karácsonyi forgatagba hosszútávokkal sem tudtam elmenni ennyit még 45 literrel sem. Pályázva Bpest-Győr minimális városi forgalom Pesten, többi Vámosszabadi Győr (1 nap melós menet meg bevásárlás) nyudodt tempóban a pálya 120-130 al autózva. 45 litert tankoltam 556 km re és nem Z20LET ami menne legalább, hanem egy mocsok Z14XE. De egy éve lassan hogy nem foglalkoztat komolyabban, mert 95%ban már cégessel járok melózni, csak a maszek útjaimhoz használom ami havi 100-150 km max. Ezért már nem "fáj" ezért is nem irogatok mostanában erről. Csak most karácsonykor mentem hosszút és feltűnt hogy alig tudtam elmenni egy telivel 550 km-t. Szóval itt vmi nagyon nem korrekt, de már minden ki lett cserélve ami itt szóba jöhet. OFF céges Fiorinom ON 1500 kg vel a "hátán" az 1.3 as multijettel full városi forgalomban 7literrel jár MAX, és jobban is megy mint a Z14XE. Szóval két tanulság ez vmi igen rosszul sikerült darab második, hogy kis köbcentis benzinest SOHA TÖBBBÉÉÉÉÉ. NO élmény cserébe horror fogyasztás!!!!!

Ez ilyen, a twinportos Z14XEP jobban fogyaszt. A Z14XE országúton fogyaszt jól, óra szerinti 80-90-es egyenletes tempóval.

Módosítva : retfirD
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kaptam kupont MOL-hoz. Így ennek és az alacsony benzin áraknak köszönhetően adtam egy teli tank EVO NEO 100+ anyagot az autónak. Eddig 200km-t mentem, de nem tapasztalok semmi változást. Se nem megy jobban, persze nem is nyomom a szemét, és a szintjelző mutató sem áll feljebb mint az Agip 95-nél szokott. Persze majd 600km-nél pontosabb adat lesz. Így még nem mérhető.

Talán szebben indul. Hamarabb picivel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem jött be az evo neo benzines motorom van x14xe inkább még talán hangosabb is volt! Ellenben a 95 Vpower nitro+ az bevált egyenletesebben jár! Persze az 1.4- es motor nem az a kategória aminél jelentősebb különbséket lehetne tapasztalni! Szerintem az evo neo-ból kicsivel többet kért a paripa... :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kaptam kupont MOL-hoz. Így ennek és az alacsony benzin áraknak köszönhetően adtam egy teli tank EVO NEO 100+ anyagot az autónak. Eddig 200km-t mentem, de nem tapasztalok semmi változást. Se nem megy jobban, persze nem is nyomom a szemét, és a szintjelző mutató sem áll feljebb mint az Agip 95-nél szokott. Persze majd 600km-nél pontosabb adat lesz. Így még nem mérhető.

Talán szebben indul. Hamarabb picivel.

Én is tankoltam bele pár hónapja fullra, 500km-en nem vettem észre én sem semmit, csak amit az előttem szóló is írt hogy talán kicsit hangosabb lett a motor. Lehet csak az én fülem rossz és nagyon figyelek, de tényleg ezt vettem észre, teljesítménybe javulást nem, talán fogyasztásba kicsit jobb volt (mutató és megtett km alapján), viszont nem számoltam utána így ezt nem tudom megerősíteni semmivel. Volt mikor félig volt 95-el, és úgy töltöttem rá evo neo 100-at, akkor sem éreztem igazából semmi jelentőset. Így maradtam szintén a mol 95nél, nekem teljesen jól teljesít vele, halk, nem csattog zörög és nem is torpan meg.

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

MOL 95 vs. OMV 95 MaxxMotion - teszteltem pár tank erejéig a MaxxMotion-t, őszintén szólva nem veszek észre érzékelhető különbséget, úgyhogy ha éppen MOL kút esik utamba, ott tankolok sima 95-öst, ha OMV, akkor 95 MaxxMotion-t. Egyedül a tudat, hogy utóbbi adalékolt, amiatt töltök bele olyat a sima helyett OMV kúton, semmi más oka nincs. Nekem a MOL-lal is jól elketyeg.

Fogyi most éppen 8 alá ment (7,75), mivel többet járok az M0-áson, persze van benne város is, és nem félek használni a gázpedált sem...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Újabb pocsék fogyasztás nálam. 482 kmre ment bele 45.2L. Ami 9,3 L/100km. Ez azért bosszantó mert ebben 280km pálya némi főváros a többi Vámosszabadi-Győr meg Győr city. A bosszantó hogy ez szinte mindegyik hosszútáv. Nem birtam 5 év alatt rájönni hogy mi a nyűge. Pedig küzdöttem költöttem rá. Mindent kicseréltünk ami ezt befolyásolhatja. (lambda szonda, map szenzor, termoszát,gyertya,EGR lefalazva). Kocsi amúgy megkimélten normálisan van használva, de nem túlkímélve. 2500 körüli váltásokkal, egyenletesen gyorsítva. Benzint próbáltunk mindent. OMV shell mol. Szoftvercsere is volt. De igazából semminek nem lett haszna. COja kifogástalan műszakin a lefalazott EGR mellet is. Szóval kopott motorrol nem lehet beszélni. Már csak az ECU amit még mondtak hogy esetleg befolyásolhatja a fogyasztást, azt meg azért nem akartam cserélni mert kissé nagy falat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.