Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Hétvégi túra BP-Győr 120km/h M1 es. Ezennel OP-COM élőadatokkal. Járjunk végre végére ennek a marha magas fogyasztásnak. Az alábbi youtube videón próbáltam hosszan venni azokat az őlő adatokat amik a fogyasztásnál fontos lehet. A képen lehet látni hogy full tankból mennyire futotta. Látszik a megtettből hogy mennyit mentem. Annyi sallang még hozzá hogy Győrbe tankoltam MOLost. Oda út pálya ugyanilyen tempóba pesten kb 50 km többi meg a vissza. Ahoz képest marhára elfogyott. Lambda fesz szerintetek normális. Annyit még hogy lehet nem látszik az őlők között de a tempomat végig aktív. Tehát nem én adom a gázt. Várom a véleményeket!! És íme a videó:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=R669lDUwmB4

Link to comment
Megosztás:

Hétvégi túra BP-Győr 120km/h M1 es. Ezennel OP-COM élőadatokkal. Járjunk végre végére ennek a marha magas fogyasztásnak. Az alábbi youtube videón próbáltam hosszan venni azokat az őlő adatokat amik a fogyasztásnál fontos lehet. A képen lehet látni hogy full tankból mennyire futotta. Látszik a megtettből hogy mennyit mentem. Annyi sallang még hozzá hogy Győrbe tankoltam MOLost. Oda út pálya ugyanilyen tempóba pesten kb 50 km többi meg a vissza. Ahoz képest marhára elfogyott. Lambda fesz szerintetek normális. Annyit még hogy lehet nem látszik az őlők között de a tempomat végig aktív. Tehát nem én adom a gázt. Várom a véleményeket!! És íme a videó:

Tényleg iszákos... Reggel újra tankoltam, 650km átlaga ebből 200km Bp-en, csúcsforgalmon kívül, a többi autópálya 110zel, 6.7-6.8L/100km... z16xe caravan...
Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Lenne egy kérdésem normális az hogy a lamba végig stabil 120 km/h nál 7-800 mV os feszt ad. Ez dús keveréknél jellemző adat. Szerintem egyenletes 120as tempóhoz sok. Nem lehet hogy ez okozza az irreális fogyasztást???

Az jó, ha kb 100-200mV-től 700-800mV között ingadozik folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanában többet megyek az autóval és nézem a fogyasztását, nagyon megvagyok elégedve vele. Csak országút 100-110km/h dinamikusan gyorsulgatva (2800-3000-ig) sok előzéssel 4,6l/100km. Jót tesz neki nagyon a hosszútáv, teljesen más lett az autó hangja, jobban is reagál a gázra. Városi/rövidtávú nem pörgetős hidegen használattól iszonyatosan eltud kormolódni... :(

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanában többet megyek az autóval és nézem a fogyasztását, nagyon megvagyok elégedve vele. Csak országút 100-110km/h dinamikusan gyorsulgatva (2800-3000-ig) sok előzéssel 4,6l/100km. Jót tesz neki nagyon a hosszútáv, teljesen más lett az autó hangja, jobban is reagál a gázra. Városi/rövidtávú nem pörgetős hidegen használattól iszonyatosan eltud kormolódni... :(

AZ teljsen korrekt. Én elvileg most pályán Bp- Mohács M6 130km 3 fő. csomitartó tele (30 kilós scanner, plusz 20-25 kg cucc). 6.5-6.8 (pontosítani nem tudom mert nem mentett rá a progi előző tankolásnál)

Ui: Szép a kocsi színe :smartass: :smartass: :icon13: :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

AZ teljsen korrekt. Én elvileg most pályán Bp- Mohács M6 130km 3 fő. csomitartó tele (30 kilós scanner, plusz 20-25 kg cucc). 6.5-6.8 (pontosítani nem tudom mert nem mentett rá a progi előző tankolásnál)

Ui: Szép a kocsi színe :smartass: :smartass: :icon13: :icon13:

Köszi, csak rohadt kényes. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Mostanában többet megyek az autóval és nézem a fogyasztását, nagyon megvagyok elégedve vele. Csak országút 100-110km/h dinamikusan gyorsulgatva (2800-3000-ig) sok előzéssel 4,6l/100km. Jót tesz neki nagyon a hosszútáv, teljesen más lett az autó hangja, jobban is reagál a gázra. Városi/rövidtávú nem pörgetős hidegen használattól iszonyatosan eltud kormolódni... :(

ne mán, a motorom többet eszik! Hétvégén tankoltam bele, 5.3-as fogyasztást számoltam.
Link to comment
Megosztás:

Riogattak a relatíve magas fogyasztással x14xe motornál, hát nem estem hasra. :D

7,6 - 7,7L/100km a fogyasztásom vegyesben. Ebben van város, főút és autópálya is. A benzin pedig OKKO 95 szóval nem is magyar hanem ukrán.

Az ócó benzin csak hosszú távon nem éri meg...

Majd amikor dugulnak el a szűrők, meg az injektorok, és jön a sok hibakód nélküli rejtélyes hiba....

Én kb 7-8e km óta tankolok maxxmotion-t, érzem hogy jobban megy a kocsi.

kb. 3e km kellett neki, hogy kitakarítsa a rendszert, azóta ég és föld...

Olcsó benzint meg láncfűrészbe, fűnyíróba... :)

Link to comment
Megosztás:

Az ócó benzin csak hosszú távon nem éri meg...

Majd amikor dugulnak el a szűrők, meg az injektorok, és jön a sok hibakód nélküli rejtélyes hiba....

Én kb 7-8e km óta tankolok maxxmotion-t, érzem hogy jobban megy a kocsi.

kb. 3e km kellett neki, hogy kitakarítsa a rendszert, azóta ég és föld...

Olcsó benzint meg láncfűrészbe, fűnyíróba... :)

Az egy kinti prémium kút, jó pár éve ott tankolok és semmilyen hibát nem idézett elő. :) Azt pedig már csak halkan súgom meg hogy a kinti gázolaj fényévekkel jobb mint az itthoni persze itt most benzinesről volt szó. A másik vicc az hogy tudok nem egy olyan kútról ahová mol-os kocsi viszi itthonról az üzemanyagot.

Sokan azért tudják/mondják hogy az ukrán nem jó mert háznál tankolnak vagy olyan történetét ismerik. Egy időben volt szokás hogy aki behozta az kint fele-fele arányban tankolt 92-est és 95-öst. Nem mondom vannak tényleg gagyi helyek de azt hamar észre lehet venni.

Link to comment
Megosztás:

Az egy kinti prémium kút, jó pár éve ott tankolok és semmilyen hibát nem idézett elő. :) Azt pedig már csak halkan súgom meg hogy a kinti gázolaj fényévekkel jobb mint az itthoni persze itt most benzinesről volt szó. A másik vicc az hogy tudok nem egy olyan kútról ahová mol-os kocsi viszi itthonról az üzemanyagot.

Sokan azért tudják/mondják hogy az ukrán nem jó mert háznál tankolnak vagy olyan történetét ismerik. Egy időben volt szokás hogy aki behozta az kint fele-fele arányban tankolt 92-est és 95-öst. Nem mondom vannak tényleg gagyi helyek de azt hamar észre lehet venni.

itthon is van olcsó benzin, nem feltétlenül a nemzetisége miatt mondtam :)

Link to comment
Megosztás:

Lacee, on 26 Mar 2015 - 4:00 PM, said:

Telitank, Maxx motion 100 (399 HUF/l) + Spuri. Lement 10.8-ra a fogyi :D (13-14 körül van általában)

Ez 100% város, de az az igazság, hogy mostanában valamiért jóval gyérebb a budapesti forgalom, amit nem is értek.

13-14? :omg: Semmi pénzért nem költöznék Pestre!

Link to comment
Megosztás:

Ennél ez normális. Ez gyári adat és ezt hozza is különösebb hajtás nélkül. De amiben ilyen tengely ilyen alapjárattal van az mind ennyit eszik. Tud ez 7,5-et is enni országúton és 8,8-al elvan pályán is. Az hogy én általában a hungárián közlekedem ahol dugó van az meg ezt hozza, sokan dolgoznak pesten is olyan munkarendben hogy nincs forgalmuk, olyankor ez se menne 10 liter fölé, anyám 4 ajtós z14XE-je meg 9-et eszik ugyanilyen körülmények között... cserébe semelyik fordulaton nem húz :D Ha évi 25e km-t városi dugóban mennék akkor a 14 liter valóban durva lenne de évi 10e km-en amiből 7e város az nekem teljesen kompromisszum képes.

Link to comment
Megosztás:

A Z14XE is szépen húz ~4000-től, de igazából csak viszonyítási alap kérdése.

Hát igen, mihez képest... ;-) :-D A z16xe-m is jobban húz 4000-től, de hidd el, ez nem az a kategória... :-)

Néha nagyon tud hiányozni a régi majdnem xer-em...

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.