Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Szerintem ez q sok! Mintha az 1.8-asomat látnám, csak közben meg 400 cm3 a difi! :ninja:

megvolt az első autópályás kör...

Összefoglalva:

Város (csak rövidtáv):
9-10 liter időjárástól függően
Város (melegen):
8-8,5 liter
Országút (90 km/h):
5,9-6,3 liter
Autópálya (120-125 km/h):
6,4-6,6 liter

MaxxMotion 95

Nyilván a hosszútávú adatok a jól mérhetőek, a többi inkább viszonyított...

Link to comment
Megosztás:

Budapest. Még akkor mértem a 10-et, amikor máshol dolgoztam és 90%-ban (nem 100%) Budapesten jártam sokszor dugóban, klímázva. Szerintem így is elég jó eredmény tekintve a műszaki paramétereket. Téli városi fogyasztásról viszont nincs adatom.

Az se mindegy, melyik város. Nekem Tbányán alig eszik többet, mint országúton. Nincs komoly forgalom, araszolgatás szinte nem is fordul elő, és vannak elkerülő utak. Pesten biztos nekem is meglenne a 10 liter.

Link to comment
Megosztás:

Nálam az elmúlt nagyjából 15000km full átlaga 8,2 liter. Ebben aztán minden benne van. Városi rövidtáv télen, nyári össze-vissza, autóút, de autópálya sosem. A legtöbbet a városon belüli napi munkába járás adja (nem km futásra, használatra), oda-vissza ~8km... Ez télen -sem- melegíti be a motort... Én ezzel elégedett vagyok, egy 12xxkg-os 1.6-os autótól -ami már közel sem csúcstechnika kategória- nem is várok jobbat.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Itt van egy kis statisztika az én 5 ajtós X18XE1-emről:

2015. február
Országút (Kecskemét - Dunaföldvár - Veszprém és vissza; 1 személy; max. 105km/h)
21,090 liter OMV MaxxMotion 95 / 340 km = 6,20 liter / 100 km

2015. március - június
Vegyes (város, országút, 300km autópálya; javarészt 1 személy)
106,12 liter OMV MaxxMotion 95 / 1315 km = 8,07 liter / 100 km

2015. június
Javarészt autópálya (Kecskemét - Budapest IKEA - Szentendre és vissza; 2 személy; max. 120-130km/h)
20,040 liter OMV Super 95 / 262 km = 7,65 liter / 100 km

Egyébként télen városban (Kecskeméten) 10 liter / 100km, de ritkán 11 liter is előfordult.

Link to comment
Megosztás:

Nálam átlagfogyasztás 8.4 körül mozog városban araszolva 9.2 volt idáig a legnagyobb fogyasztásom. Érdemes Moléknál a jobb minőségű benziből tankolni?

Én már többször próbáltam, teljesítmény növekedést nem vettem észre, fogyasztásban kb 5-8 decivel jobb, meg az ott lévő ember szerint tisztítja a motort, de aztán ezt kitudja. Én félévente egyszer tele szoktam vele tölteni, hogy ne unja meg a 95öt :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez q sok! Mintha az 1.8-asomat látnám, csak közben meg 400 cm3 a difi! :ninja:

Nem gondolom hogy sok lenne.

A várost a legnehezebb mérni, mert az ritkán van külön.

Egyszer télen volt egy olyan szériám, -10 fok környékén, hogy csak városi rövidtáv volt benne, 3-3,5 km (ugyanennyi vissza), munkábajárás.

Az volt 9,5-10 liter körül.

Ez sok, a körülmények ismeretében viszont érthető.

Közben átszámoltam az autópályát, 6 liter lett, maradt még benne kb 25 km város...

Ha tehetném, most már én is 1.6-1.8 motorral venném...

Azzal legalább lehet haladni is...

Ez jó A-ból B-be eljutni, de taposni kell...

Modern, nem modern motor-e az Ecotec, jó kérdés.

De a kis turbós modern benzines motorok is csak papíron tudnak jobbat.

1.2 (vagy 1.4?) turbós Fabia is megeszi pályán a magáét.

Persze a cégest jobban tapossa az ember... :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem gondolom hogy sok lenne.

A várost a legnehezebb mérni, mert az ritkán van külön.

Egyszer télen volt egy olyan szériám, -10 fok környékén, hogy csak városi rövidtáv volt benne, 3-3,5 km (ugyanennyi vissza), munkábajárás.

Az volt 9,5-10 liter körül.

Ez sok, a körülmények ismeretében viszont érthető.

Közben átszámoltam az autópályát, 6 liter lett, maradt még benne kb 25 km város...

Ha tehetném, most már én is 1.6-1.8 motorral venném...

Azzal legalább lehet haladni is...

Ez jó A-ból B-be eljutni, de taposni kell...

Modern, nem modern motor-e az Ecotec, jó kérdés.

De a kis turbós modern benzines motorok is csak papíron tudnak jobbat.

1.2 (vagy 1.4?) turbós Fabia is megeszi pályán a magáét.

Persze a cégest jobban tapossa az ember... :D

Így van, kajál az is ha nyomják neki (de visszafogott használat mellett is mozgékonyabb), de összehasonlíthatatlanul jobban megy is mint egy szívó ua löktérfogat mellett... A céges 1.2-es kombi Octavia-k vegyes fogyasztása is megáll 7.5-8l környékén, de mozgékony ha kell. Ezt sima 1.6 szívóval sem tudná... (Azonban én még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy ez a jövő, pláne a tartósság és szervizköltségek terén.)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Így van, kajál az is ha nyomják neki (de visszafogott használat mellett is mozgékonyabb), de összehasonlíthatatlanul jobban megy is mint egy szívó ua löktérfogat mellett... A céges 1.2-es kombi Octavia-k vegyes fogyasztása is megáll 7.5-8l környékén, de mozgékony ha kell. Ezt sima 1.6 szívóval sem tudná... (Azonban én még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy ez a jövő, pláne a tartósság és szervizköltségek terén.)

Az biztos. Megy mint a golyó!

Link to comment
Megosztás:

Nem gondolom hogy sok lenne.

A várost a legnehezebb mérni, mert az ritkán van külön.

Egyszer télen volt egy olyan szériám, -10 fok környékén, hogy csak városi rövidtáv volt benne, 3-3,5 km (ugyanennyi vissza), munkábajárás.

Az volt 9,5-10 liter körül.

Ez sok, a körülmények ismeretében viszont érthető.

Közben átszámoltam az autópályát, 6 liter lett, maradt még benne kb 25 km város...

Ha tehetném, most már én is 1.6-1.8 motorral venném...

Azzal legalább lehet haladni is...

Ez jó A-ból B-be eljutni, de taposni kell...

Modern, nem modern motor-e az Ecotec, jó kérdés.

De a kis turbós modern benzines motorok is csak papíron tudnak jobbat.

1.2 (vagy 1.4?) turbós Fabia is megeszi pályán a magáét.

Persze a cégest jobban tapossa az ember... :D

Így van, kajál az is ha nyomják neki (de visszafogott használat mellett is mozgékonyabb), de összehasonlíthatatlanul jobban megy is mint egy szívó ua löktérfogat mellett... A céges 1.2-es kombi Octavia-k vegyes fogyasztása is megáll 7.5-8l környékén, de mozgékony ha kell. Ezt sima 1.6 szívóval sem tudná... (Azonban én még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy ez a jövő, pláne a tartósság és szervizköltségek terén.)

http://kepfeltoltes.hu/view/150730/20150520_125131_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1.4T :D :D :smartass: :smartass:
Módosítva : Atala
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy hosszabb út utáni összesítés:

Magyarország-Görögország oda-vissza 2445 km (kb. 50 % autópálya, 25-25 % országút és város), 4 személy, telepakolt csomagtartó, az út 3/4-én klíma használat. A felhasznált üzemanyag mennyisége 130 liter, ami 5,3 l/100 km-es fogyasztásnak felel meg..

Meg vagyok elégedve a kocsi fogyasztásával. :D

Módosítva : steve78
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok itt, ls nincs időm minden bejegyzést végigolvasni. A napokban vettünk egy 1.6 16v opel astrát, comfort felszereltséggel, automata váltóval, ekotec motorral. Van valakinek tapasztalata mennyit eszik a kicsike?

Motorkód segít.

Kibővítve: Évjárat, Motorkód, (Pl Z16XE, Z16XEP.), km óra állás esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.