Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Mennyi a város és az országút?

Többnyire éjszaka dolgozok Bp-en. Kb 30-40km-t megyek háztól-házig. Ennek fele kb M5, fele város, de éjszaka amikor nincs forgalom.

Az X17DTL-nek mi az fordulat ahol a legjobb a motornak a váltás magasabb fokozatba? Én olyan 2500-3000között ideálisnak.

Link to comment
Megosztás:

Többnyire éjszaka dolgozok Bp-en. Kb 30-40km-t megyek háztól-házig. Ennek fele kb M5, fele város, de éjszaka amikor nincs forgalom.

Az X17DTL-nek mi az fordulat ahol a legjobb a motornak a váltás magasabb fokozatba? Én olyan 2500-3000között ideálisnak.

Bár nekem Z17DTL-em van, nagyon sokallom a fogyasztásodat: sokat járok Pesten, pályán, vidéken és még nyáron klímával, peres gumival, padlón se produkált a gépem ilyen fogyit. Max ha futót húzok.. Ennyivel többet enne a korábbi Isuzu?

Link to comment
Megosztás:

Nem is olyan régen volt már ebből "anyázásközeli állapot". Ha lehet ne kezdjük újra ! :) :D

Nem is anyázódni szerettem volna, de akkoriban azzal fejeztük be a témát, hogy hasu kartárs tovább fog

lépni a témában, és esetleg saját mért tapasztalatokkal is alá tudja támasztani a dolgot. Erre lettem volna

kíváncsi, történt-e közben valami :D Addig még had maradjak szkeptikus a termékkel kapcsolatban... :D

Link to comment
Megosztás:

Az én fogyasztásom 0-8000 km alatt átlag 5,4 l.

Kb 60% budapesti dugó a maradék autópálya 130-140 km/ó. 1,7-es kombi, Z17DTL (ha jól emlékszem).

Nem nagyon nyomom neki, városban minek, autópályán meg csak 3000-3500-as fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

Az én fogyasztásom 0-8000 km alatt átlag 5,4 l.

Kb 60% budapesti dugó a maradék autópálya 130-140 km/ó. 1,7-es kombi, Z17DTL (ha jól emlékszem).

Nem nagyon nyomom neki, városban minek, autópályán meg csak 3000-3500-as fordulaton.

Az elég jó :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretnék informálódni nálatok, milyen a fogyasztása egy Astra GCC 1.6 16v kicsikének.

Úgymond új használója vagyok az Opelnek, 1 hete vettem 2000-es évjáratú.

Nem kaptam semmilyen használati útmutatót, leírást vele mivel használt. Mondván nicsennek meg ezek a papírok az a. Kereskedő szerint a tulajnak.

Momentán így egy kis segítséghez kell fordulnom itt. Ha valaki tud kezelési útmutatót valahol, ahol letölthető az írjon léci nekem. Előre is köszönöm a segítséget.

:)

Link to comment
Megosztás:

Én 3000-nél váltok.Akkor jó a fogyim.

Ha sietek,akkor tovább kínzom:-)

én általában 2500 körül váltok,ha nyugi van,de nem vettem észre változást,hogy többet fogyasztana,mintha 3000ig engedném :)

az mondjuk igaz,ha kis fordulaton van hajtva,akkor sok benzint kap a kevés levegőhöz :D

Link to comment
Megosztás:

X17DTL-nek mi az ideális fordulatszámtartomány ahol a legoptimálisabb a motor járása és a fogyasztás???

Én 2500-3000között szoktam váltani és kb ugyan ebben a fordulatszámtartományban is közlekedek vele. HA autópályán 130-140-et megyek akkor épphogy kicsit 3000fölé megy a fordulat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.A minap véletlenül V-Powert tankoltam a szokásos Euro 95 helyett.Szidtam is magam rendesen, mert ugye 20 ft a különbség.Mindig reklámozzák a kutasok, hogy ilyet vegyél, mert jobb a fogyid tőle.Mondom sok értelme van, ha annyival többe kerül, mint amennyivel kevesebbet fogyaszt belőle és őszintén megvallva nem is igazán hittem benne, hogy szemmel látható csökkenést eredményezne.

Viszont meglepődve tapasztalom, hogy ugyanilyen kilóméteróraállásoknál, sokkal lentebb szokott lenni a mutatóm.Létezik, hogy ennyit jelent??? :) ValószÍnűleg leközelebb is ilyet tolok bele. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.A minap véletlenül V-Powert tankoltam a szokásos Euro 95 helyett.Szidtam is magam rendesen, mert ugye 20 ft a különbség.Mindig reklámozzák a kutasok, hogy ilyet vegyél, mert jobb a fogyid tőle.Mondom sok értelme van, ha annyival többe kerül, mint amennyivel kevesebbet fogyaszt belőle és őszintén megvallva nem is igazán hittem benne, hogy szemmel látható csökkenést eredményezne.

Viszont meglepődve tapasztalom, hogy ugyanilyen kilóméteróraállásoknál, sokkal lentebb szokott lenni a mutatóm.Létezik, hogy ennyit jelent??? :) ValószÍnűleg leközelebb is ilyet tolok bele. :D

A lábag is a gázpedálon ugyanolyan állásban volt?

Majd várom a végeredményt, hogy a normálal, és a V-powerel mennyit evett. :D

Link to comment
Megosztás:

A lábag is a gázpedálon ugyanolyan állásban volt?

Majd várom a végeredményt, hogy a normálal, és a V-powerel mennyit evett. :D

Persze.Van egy felvett vezetési stílusom, ami nem szokott változni :D Az tuti, hogy tele tankról, városi használatnál 130km-nél szoktam elérni a háromnegyedes vonást(télen 110-120).Most 160km-nél volt ugyanott a mutató.Tudom a műszer nem túl pontos, de hozzávetőlegesen azért következtetni lehet a fogyasztásra a mozgásából, ráadásul fél tank euro 95-ösre töltöttem és még csak negyed tankos csökkenés a prognózis..Természetesen pontos adat csak a legközelebbi teletanknál fog jelentkezni.Hozom az eredményt. :)

Link to comment
Megosztás:

Általában mennyi üzemanyag van még a tankban a szintjelző felvillanásánál?

Legutóbb már villogott amikor kattanásig tankoltam bele 42-43litert. Most elmenttem vele 600km-t és a felvillanás után nem sokkal tankoltam kattanásig. Logikusan azt vártam, hogy kevesebb fog belemenni 42liternél mivel legutóbb már villogott a szintjelző amikor tankolni mentem, most meg éppen hogy felvillant, de nem így történt. 44liter ment bele.

Hát akárhogy nézem de ez 7,5literes fogyasztás egy X17DTL autónál amit én sokallok. :)

Most lett generálozva pár dolog (összes szűrő, teljes vezérlés, olajcsere, izzítógyertyacsere), kiváncsi leszek, hogy most ez milyen hatással lesz a fogyasztásra.

Lehetséges, hogy két különböző benzinkút nem ugyan addig tankolja kattanásig az autót? (Jet, OMV)

Ma kipróbáltam, hogy amikor elkezd villogni, akkor még mentem vele 40 km-t (X20DTL). Telitankoltam, első kattanásnál 47 liter ment bele, ilyenkor még bele szoktam szenvedni 4 litert, tehát 51 litert tankoltam 810 km-re. Ez full város, 6.3-ra jön ki, ez nem olyan rossz, de ahogy írjátok valakinek városban 4-et eszik. Nem tudom, hogy ezt hogy hozzátok össze! Nekem a legjobb fogyasztásom nyaraláskor volt egy tank fogyott el az úton, fele pálya (160km/h), fele országút (110km/h), full klíma és 910km-re tanoltam 50 litert. Ez 5.5/100 km ez már jó, de aztóta sem tudom, hogy hogy csináltam. Lehet, hogy minél jobban nyomom, annál jobb a fogyasztás :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 700km-re volt elég a 45literes tankolás, ami 6,4literes fogyit jelent. Remélem sikerül leszorítanom stabilan 6liter alá, mert ezért is cseréltem le 2.0 16v-s B Vectrámat erre.

Kiváncsian várom a jóidőt és a stabil 20fokos hőmérsékletet, hogy akkor milyen lesz a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.