Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok! Tök új vagyok a fórumon! Segítséget kérnék. Ez év márciusban vettünk" ismerőstől" egy 1.3 d merivát(ausztriából hozta).79 e km- el most van 82 e km. Végig kínlódunk vele már 200 e ft lett ráköltve. Most megint áll a garázsban. Elindul majd rögtön leáll. A porlasztókat megnézték jók! Szerel-szerelre járok

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Van egy óriási problémám.

Z17DTH motor

A kiskulcsos autó világít, kivillogtatva 0380 hibakódot ad.

Izzítórelét cseréltem, izzító gyertyákat kimértem, elvileg minden jó, de a hibakód nem tűnik el.

Próbáltam törölni OBD II csatin keresztül 2 progival is, de csak egy pillanatra tűnik el, majd ismét megjelenik.

A programok viszont nem találnak hibakódot.

Kezd megörjíteni adolog.

Lécci segítsen valaki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet hogy nem feltétlen ebbe a topicba tartozik, mert általánosabb a kérdés, de egy Opel Meriváról van szó. (Benzin 1.4)

A tünet az hogy a hűtővíz fogy, és a motorolaj világos. Azt mondták beszivárog és valószínűleg hengerfej tömítést kell cserélni és köszörülést kell csinálni.

Sajnos nem közvetlül én csináltatom a javítást.

Az lenne a kérdésem, hogy meg tudom e állapítani valahogyan, (laikusként, és a helyszínen) hogy tényleg megcsinálták e javítást vagy csak lecserélték az olajat? Vagy ez csak később derül ki ha már használom és figyelem a hűtőfolyadékot és az olaj színét?

Minél előbb kellene válasz, mert jövő héten csinálják.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

http://aprod.hu/i/hirdetes/opel-elektromos-szervo-kormany-javitas-ID2X0L.html?code=186200fed2

Opel Meriva, Corsa D elektromos szervó javítás csak autóval együtt, Szekszárdon. 4-5 munkaóra alatt. Az ár magába foglalja a ki-be szerelést, motor és elektronika javítását, nyomaték érzékelő (gyári új) cseréjét, így a kormányoszlop új értékű lesz. Előre egyeztetett időponttal akár hétvégi napokon is.

Gyakorlatilag kormányoszlopát Új értékűre felújítjuk, az új ár ötödéért.

+36302139652

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok Merivás forumtársak!

Már vagy 15éve hogy Opel az auto nálam, most is megmaradtam ennél a jól bevált márkánál.Alig két honapja kicseréltük az F-es Astrát egy Merivára ugyan használt de nekünk még új.Olyan dolgot vettem már a vásárláskor is észre ami mostmár zavar is hogy az ablak törlö iszonyatos lassan működik még kettes fokozatban is. Szerintetek mi lehet a gondja?Minden hasznos tanácsot szivesen veszek.

Helló!Bár 1 év eltelt a kérdésed óta,de nekem is ez volt a baj,szét kellett szedni a egész ablaktörlöt,mert ösze volt rohadva az egész!Lánggal melegítettük le!Azóta jól működik....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Egy 2003-as digit klímás meriva tulaja vagyok már 2éve.Sem klíma használatkor,sem fűtéskor nem adja azt a hőmérsékletet,mint ami a kijelzőn van.Most télen kb 15fokos a max levegő,amit tud.Kérdésem:ki kell cserélnem a komplett vezérlőegységet,vagy lehet ezt javítani,vagy esetleg valami szenzor lehet a rossz??Segítségeteket előre is köszönöm...

Válaszolok magamnak,hátha ezzel segítek másnak is!:-)Össze volt rohadva az a lapka motorja,ami keveri a hideg és meleg levegőt!Szerencsére nekem elég volt kitakarítani,nem kellett cserélni!Azóta hűt-fűt,úgy ahogy kell.......

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Megint Én!

Csöpög a hűtővizem (nem is kicsit). Valahol az akksi és a blokk között mélyebben lesz a gond, mert tiszta víz a váltó alatta, de sajnos még tükörrel sem látok semmit. Milyen csövek mennek arra? Én fagydugó, illetve hőcserélő csőre gondoltam, megy ott még valami hűtőcső?

Kösz a választ

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Olyan probléma merült fel, hogy a kormányszervó lámpája (esp) villog. Több műhely is rátette a laptopot. Hibakód nincs viszont a kormányszervó vezérlőjét sem látja senki. Mindenkinek azt írja ki, hogy kommunikációs hiba. Szögjeladót kizárták (nem rezeg és működik a szervó az autón) Aki most nézi azt mondja, hogy kormány oszlop csere. Ötlet? Elgondolás? Anyagilag Fájdalmas a csere.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Most vettem egy 2005-ös 1.6 16V Cosmo-t, Benzin /LPG. A szűrők cseréje során a szerelőm észre vette, hogy a motor elég rendesen babrálva volt. Ő azt gyanítja, hogy a hosszabb gázüzem miatt egyszerűen beállt a motor, a kereskedésben pedig egy kicsit "felújították"én buta meg sikeresen megvettem. a szerelőm a motornál hall egy kis mechanikai zajt, de egyenlőre nem akarta az egészet széthúzni. A kérdésem az lenne, hogy mire kellene odafigyelnem a gáz használata során? Jelenleg semmilyen gázhoz tartozó alkatrész sem volt cserélve, tartály műbizonylat OK, tesztelve sem volt még a rendszer. Kb hány kilométerenként és milyen alkatrészek cseréje lenne a legfontosabb? A kijelző szerint 115000km van az autóban, de ezek után erősen kételkedem. Diagnosztika során kiolvasható belőle a valódi Km? A rendszer alapból automata, de egyenlőre benzinnel használom. Gázrendszer: Landirenzo. A fogyasztás 8 l körül, az olajat(Castrol 10w40) nem eszi 1000km után sem.

Minden tanácsot nagyra értékelnék.

Köszi

Tamás

Link to comment
Megosztás:

T Swer84!

"... Castrol 10W-40 ..."

Az említett motorolajok semmilyen GM (Opel) olajkövetelményt nem teljesítenek. Ezért GM (Opel) motorba nem valók.

T mantec!

Milyen motorolajat ajánlanál ez helyett? A gázt hanyagolom és val. ki is szereltetem az autóból.

Esetleg + adalékok szóba jöhetnek?

Köszi

Tamás

Link to comment
Megosztás:

T Swer84!

"... Milyen ..."

GM dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

"... adalék ..."

A felhasználói kézikönyvben olvasható - a gyártó semmilyen adalék használatát sem javasolja.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek!

Folyamatosan kiolvad a 15A-es féklámpa és ABS biztosíték az autómban(Meriva A), mi ilyenkor a protokoll? Egy manuális beállítottságú villamosmérnöknek mit kell hogy megnézzen, mielőtt súlyos szerviz költségekbe veri magát?

Ha gyújtást ráadom és ellenőrzöm a lámpát akkor jó, de valahogy a menet közben mehet ki a bizti, valószínűleg az ABS oldalról van túlfogyasztás.

Szabad-e az ABS egységet időlegesen levenni a hiba kiszűrése végett?

Ha Valakinek van használható ötlete szívesen veszem.

leslie

arvuckel@gmail.com

304189168

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Fater 1.7-es CDTI-je nehezen indul mióta ilyen hideg van. Azt mondja, hogy régen egy kevés benzint öntöttek a gázolajhoz, hogy könnyebben beinduljon. Ez most is segíthet, vagy csak kárt tenne a motorba?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.