Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Ne haragudjatok de senki se akar válaszolni a kérdésemre?

Mivel X20DTL-ről van szó, első körben egy átalakítás sokat segítene X20DTH-ra. Így egyből 101 LE lesz a jelenlegi 82 helyett. Cserélni kell pár dolgot, ami különbség a DTL és a DTH között, aztán kész is.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Még 1 kérdés . Az adagoló nyitás után csökken vagy nő az alapjárat ?

Mármint milyen nyitásra gondolsz? Ha az üzemanyag csavarra gondolsz, hogy tekersz rá, akkor emelkedik. Nekem fél van rátekerve, így hidegen 1400 körül van, melegen 1000 úgy, hogy teljesen vissza tekertem az alapjárati csavart.

Link to comment
Megosztás:

Mármint milyen nyitásra gondolsz? Ha az üzemanyag csavarra gondolsz, hogy tekersz rá, akkor emelkedik. Nekem fél van rátekerve, így hidegen 1400 körül van, melegen 1000 úgy, hogy teljesen vissza tekertem az alapjárati csavart.

Akkor valszeg zártunk rajta. :D köszi du at tekerjuk . A turbo nyomásod neked mennyi? Nekem most 1,3 Bar on megy a szekér .
Link to comment
Megosztás:

Akkor valszeg zártunk rajta. :D köszi du at tekerjuk . A turbo nyomásod neked mennyi? Nekem most 1,3 Bar on megy a szekér .

Órajárással megegyező irányba tudsz rá adni. Ha viszont elvettél belőle, akkor nem értem, hogy lehet 1,3 bar :o Nekem 1 bar már elég régóta. Míg nem adtam rá anyagod, hiába tekergettem a szabályzót az istenért nem érte el az 1 bart, mivel nem volt plusz üzemanyag.

Link to comment
Megosztás:

Órajárással megegyező irányba tudsz rá adni. Ha viszont elvettél belőle, akkor nem értem, hogy lehet 1,3 bar :o Nekem 1 bar már elég régóta. Míg nem adtam rá anyagod, hiába tekergettem a szabályzót az istenért nem érte el az 1 bart, mivel nem volt plusz üzemanyag.

Úgy, hogy eddig is nyitva volt rajta, csak 1.2 bar-ig ment a turbo, csak ki lett csapva a katalizátor, és felment 1.3-ra a nyomás. Gondoltam, hogy ha már emelkedett a turbo nyomás akkor adjunk neki enni. Aztán zártunk rajta... De majd délután nyitunk rajta.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv!

Nekem is Isuzu motoros F astram van. Olvasgattam a fórumot és sokan írjátok hogy 1 -1,2 bar nyomáson megy a turbótok. Cooler szükséges-e ilyen nyomáson, vagy még nem kell módosítani a gyári dolgokat( persze gondolom nem árt ha van)?

Még annyi, hogy mindenképp EZT a nyomásállítót tegyem bele, vagy megteszi EZ is?

Módosítva : csecs
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem... Van egy Isuzu 1.7 Td! Hidegen nehezen indul és nagyon füstöl kéken! 20-30mp és elhagyja... Melegen semmi korom! Jól megy az autó! Turbó nem hordja az olajat! Izzítógyertyák jók, porlasztócsúcsok jók! Kompresszió van! Szóval ott tartok hogy adagoló.. sokan mondták előtöltés! esetleg a hidegindítást segítő kütyün kéne állítani! Na szóval ötleteket várnék valakinek produkált-e már ilyet... vagy esetleg egy adagoló alap beállítást tud nekem valaki mondani ??? Segítségeteket előre is köszi
Ja és plussz 20ban is ugyan olyan szarul indul mint -15ben..:S Télen mindig elindult.. egy izzítás forgatok 4et! még egy izzítás és egyből röffen..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem... Van egy Isuzu 1.7 Td! Hidegen nehezen indul és nagyon füstöl kéken! 20-30mp és elhagyja... Melegen semmi korom! Jól megy az autó! Turbó nem hordja az olajat! Izzítógyertyák jók, porlasztócsúcsok jók! Kompresszió van! Szóval ott tartok hogy adagoló.. sokan mondták előtöltés! esetleg a hidegindítást segítő kütyün kéne állítani! Na szóval ötleteket várnék valakinek produkált-e már ilyet... vagy esetleg egy adagoló alap beállítást tud nekem valaki mondani ??? Segítségeteket előre is köszi
Ja és plussz 20ban is ugyan olyan szarul indul mint -15ben..:S Télen mindig elindult.. egy izzítás forgatok 4et! még egy izzítás és egyből röffen..

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nekem is Isuzu motoros F astram van. Olvasgattam a fórumot és sokan írjátok hogy 1 -1,2 bar nyomáson megy a turbótok. Cooler szükséges-e ilyen nyomáson, vagy még nem kell módosítani a gyári dolgokat( persze gondolom nem árt ha van)?

Még annyi, hogy mindenképp EZT a nyomásállítót tegyem bele, vagy megteszi EZ is?

Elvégre mindegy melyiket, működése ugyanaz :) Csak az első kicsit masszívabb, nálam két éve megy gond nélkül. Cooler, meg hát jah, amekkora befér, nincs akkora amekkora elég lenne :D De ehhez elég a gyári is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, turbohoz nem tudok hozzászolni, de nem tudom hol irjak, irok itt hátha tudjátok commentezni. Eléggé kétségbe vagyok esve, tényleg nem értem.

1993 óta OPEL fan vagyok, mióta a jogsim megvan, több Corsám, Astrám, volt szinte minden évjáratból.

Az elmúlt négy évben 2.0 kombi insigniát használtam 160 LE, ennek gyorsulása 0-100 9.9 mp, nem rossz egy ilyen 1.7 tonnás autóhoz, de nem voltam vele megelégedve elég nagy turbólyuk, az évek folyamán a motor vesztett a teljesitményéből.

Most egy 2.0 Bi-turbó astrám van 195 LE, gondoltam Insignia 160 LE simpla turbós után jobb vétel lesz, de hatalmasat csalódtam, az autó katasztrofális lassú, irgalmatlan nagy turbólyukkal, nem megy jobban mint a simpla turbós 160 LE Insignia aki a cikkeket irja és isteniti a biturbót az csak azért irja mert nem próbált még másik autótipus hasonló, vagy picivel kisebb lóerős turbós dizel motorját. pl VW 170 LE GTD

Magyarázzátok már el kérlek miért van ilyen nagy turbólyuk, és miért ilyen lassú 8.9 mp 100 km/h ilyen 200 lóerős állitólag zseniális fejlesztésű biturbóban ? Miért nem tud az OPEL gyár a gyorsuláson javitani? Ez szinte röhej és egyidőben felháboritó hogy egy gyengébb szimpla turbós 170 lóerős VW golf 1 másodperccel jobban gyorsul.

Az OPC Astrával nincs gond, az 6 másodperc körül fent van százon, de tényleg számomra érthetetlen hogy egy 200 lóerős biturbó dizelnek majdnem 9 másodperc kell. Akkor ne csináljon az OPEL turbódizeleket, mert ez igy szivás, és hű vásárlóknak veszi el a kedvét a márkától.

előre kösz

egy csalódott biturbó tulaj

Link to comment
Megosztás:

Isi! olvasgattam a régi beszélgetéseket a szabályzó bekötéséről. a kék szabályzót vettem meg, mert így nem kellett a postára várnom.

Hogy kössem be? az ábrán lévő bekötés jó ? nekem is így logikus, de nem szeretnék elrontani semmit :) inkább kérdezek

boost_controller_bek_t_s_www.kepfeltolte

A nyomásmérő órát hova építsem be a rendszerbe? A kompresszorház és a T elosztó között tudom a kívánt nyomást mérni ugye?

Módosítva : csecs
Link to comment
Megosztás:

Isi! olvasgattam a régi beszélgetéseket a szabályzó bekötéséről. a kék szabályzót vettem meg, mert így nem kellett a postára várnom.

Hogy kössem be? az ábrán lévő bekötés jó ? nekem is így logikus, de nem szeretnék elrontani semmit :) inkább kérdezek

boost_controller_bek_t_s_www.kepfeltolte

A nyomásmérő órát hova építsem be a rendszerbe? A kompresszorház és a T elosztó között tudom a kívánt nyomást mérni ugye?

Igazából én részben a bekötése miatt sem vettem ezt, de biztos működik így is. Én anno sem, most sem értem teljesen azt a "T" elosztót, még nem fogtam a kezemben, hogy mégis miként működik. Az enyém elve is ez T nélkül. Később jobban megnézem, most nincs időm.

Link to comment
Megosztás:

No! hát ma megcsináltam. 1 bárig tol a turbo :) elég szépen sikerült a csövezés. Viszont az adagolón már hajtottam 1 kört befelé és egy kis (tényleg kicsi) alapjáratmódosulás volt.

Ti kivettétek ezt a fehér gyűrűt is az adagoló memebránja alól, vagy csak a csavaron hajtottatok. Holnap kiműttöm ezt a gyűrűt is. Bár így is jól megy, de szerintem még kíván egy kis anyagot :

Pump%20(6).jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e valamilyen tapasztalata chiptuninggal kapcsolatosan,(esetleg van-e valakinek ilyen motoros tuningolt kocsija, milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatosan) érdemes-e foglalkozni vele, nekem 1,3 cdti motor van kocsimban 90 lovas és nagyon csábító a tesztekben leírt 15-20Le és + 30-40Nm.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Üdvözök mindenkit. Segìtséget szeretnék abban kérni hogy hova kell be csatlakoztatni a turbo nyomásmérő műszernek a csövèt, szeretném látni a turbonak a nyomását.mi lenne a pontos beszerelési terv?

az auto egy 1996-os opel vectra b 1.7Td isuzu motoros.

A segìtségüket előre is nagyon szépen köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdvözök mindenkit. Segìtséget szeretnék abban kérni hogy hova kell be csatlakoztatni a turbo nyomásmérő műszernek a csövèt, szeretném látni a turbonak a nyomását.mi lenne a pontos beszerelési terv?

az auto egy 1996-os opel vectra b 1.7Td isuzu motoros.

A segìtségüket előre is nagyon szépen köszönöm

" T " elosztóval az adagolót és a szívósort összekötő kis csőbe.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Üdvözlök mindenkit

Segítséget szeretnék kérni egy olyan problémára hogy a turbó nyomása egyáltalán nem érződik a teljesítményen.

Pedig a trubó rendesen tolja a nyomást. az intercooler jó ahogyan a csövek is, a levegő szivárgás kiküszöbölve.

simán szívó dízelként üzemel. amikor az intercooler-ről leveszem a túrbót akkor már 2000-es fordulatszámnál lehet hallani hogy kezd fütyűlni visszarakom és onnan már semmi.

Az lehetséges lenne hogy ami az adagoló tetején van szelep azzal lenne gond?? Minden tanácsot hálásan meg hallgatok.

Előre is nagyon szépen köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit

Segítséget szeretnék kérni egy olyan problémára hogy a turbó nyomása egyáltalán nem érződik a teljesítményen.

Pedig a trubó rendesen tolja a nyomást. az intercooler jó ahogyan a csövek is, a levegő szivárgás kiküszöbölve.

simán szívó dízelként üzemel. amikor az intercooler-ről leveszem a túrbót akkor már 2000-es fordulatszámnál lehet hallani hogy kezd fütyűlni visszarakom és onnan már semmi.

Az lehetséges lenne hogy ami az adagoló tetején van szelep azzal lenne gond?? Minden tanácsot hálásan meg hallgatok.

Előre is nagyon szépen köszönöm

Nézd meg az adagolón a max üzemanyag csavarját, lehet vissza van tekerve, hogy ne füstöljön. Így nem kap elég gázolajat és természetesen nem is megy jól. Akár az adagoló tetején lévő szeleppel is lehet gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most találtam csak rá erre a forumra. :) Van egy 96-os isuzu f astram. Olvasgattam visszamenőleg, hogy lehet egészségesen huzni a turbo nyomást. Kérdésem az lenne, hogy ez tényleg egészséges-e valamint meddig lehet huzni, és mik kellenek hozzá. Ha valaki ezt elmesélné nekem annak lógnék egy korsó sörrel. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most találtam csak rá erre a forumra. :) Van egy 96-os isuzu f astram. Olvasgattam visszamenőleg, hogy lehet egészségesen huzni a turbo nyomást. Kérdésem az lenne, hogy ez tényleg egészséges-e valamint meddig lehet huzni, és mik kellenek hozzá. Ha valaki ezt elmesélné nekem annak lógnék egy korsó sörrel. :D

1 barig tuti! Már 4 éve ezen megy nekem kb 80 ezer km. De 1.3ig elmehet. Adagolón fél csavar, zöldkártya így sem akadály, nekem hozza az euro 2-t.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.