Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Bocsika !

Van Tuningbox minden mennyiségben....és más okosság is.... :unsure: :) :D

Ja és nem is 100-ezrekért mint a P-box... :lol: :D

Fentebb volt 1 megjegyzés az ATC-ről, na én nálluk csináltattam a "Chipptuningolást" (inkább használnám a finomhangolás szót-->nem csak 1 chippet adnak, hanem tételesen minden adatot átnéznek). Az közel annyi, mint a PBox, bár nekem ismerettség alapján készült, barátibb áron..

Ezzel a lefújószeleppel mi a helyzet? Valakinek infó, hogy "ví fíl" ? Meg milyen dieselekre van? Mekkora a változás már ami a hangot illeti? Uhuhu szerint jó CDTI-hez. ?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Meg tudná valaki mondani, mi a különbség az én G Astrámban és a H Astrában lévő 1.7 cdti motor között? Nem a LE-re és nem is a nyomatékra gondolok, hanem ennek megvalósítására... Lehetséges, h csupán chip tuning?

Tudnivaló, hogy a CDTi motor az Fiat MultiJet (ugyanez a motor van a Suzukikban 1.3 és 1.5 DDiS név alatt). Annak az 1.3-asa gyári 70 lovából 96-ot lehet varázsolni egy chiptuninggal (az ATC-sek nagyon vágják ezt a témát) egyéb variálások nélkül, szóval iszonyat megy. A nagyobb mocikról meg ne is beszéljünk csak nehogy befogjanak egy teljesítménymérésre mert akkor bukta van. Mellékesen megjegyzem, hogy a párom 1.3 MJ Pandájával szégyenszemre rátapadtam egy M3-as bömösre, a fickót leverte a víz, hogy egy matchbox mire képes GYÁRI motorral. És akkor el lehet képzelni mit tud egy nem egészen gyári beállítású...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Hali!

valaki tudna valami okosságot mondani az astra 1.7 tds isuzu motorjának a tuningjáról? lehet valami + rádobni? És hogyan?93-as f astrából van a moci a kadétomban!szeretnék még néhány pacit...

Felejtős,max kaját tudsz neki adni,ezekben nincs tuning potenciál.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm de ha ilyen könnyen feladtam volna még most is egy 1.6d kadit vezetnék ami van vagy 50pacis amiből már vagy 10 el is kóborolt. de most egy 83 lovas kadit vezetek ami azért nekem kafa kezdetnek. ha mégissikerülne akkor azért lerajzolom ide oké?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm de ha ilyen könnyen feladtam volna még most is egy 1.6d kadit vezetnék ami van vagy 50pacis amiből már vagy 10 el is kóborolt. de most egy 83 lovas kadit vezetek ami azért nekem kafa kezdetnek. ha mégissikerülne akkor azért lerajzolom ide oké?

Ok,de hidd el,hogy ez a motor nem tolerálja a nagyobb turbót hosszú távon.

Lehet vele játszani,de azzal csak az élettartamát rövidíted meg.

Link to comment
Megosztás:

Ok,de hidd el,hogy ez a motor nem tolerálja a nagyobb turbót hosszú távon.

Lehet vele játszani,de azzal csak az élettartamát rövidíted meg.

a turbó minden motor élettartamát rövidíti.

Még egy nagy alufelni is rövidíti az autó futóművének az élettartamát. mégis tetszik mindenkinek. és mégis felrakja majd mindenki... Miért ne legyen az én isuzu motoromban 400.000km mikor kifekszik a 700.000 helyett. ha már egy 1.6d helyére bevarázsoltam egy 1.7TDS mocit astra műszerfalat, futóművet GSI astra fékeket akkor miért ne lehetne az a moci vagy 110 lovas nem 200lóra pályázok csak a 83-nál kicsit többre... aszem a diesel tuning és a benyás tuning is ugyanúgy rombolja a mocit hát na ez az én gondom. Igazad is lenne ha nem azért tartanám ezt az autót hogy élmény autózzak vagy felvágjak egy pirosnál és nem utolsó sorban ez az építgetés szépsége. Különben hol máshol érdeklődjek mint itt. Hisz erről szól azt gondolom ez a fórumosdi. Egy jó barátomtól idéznék: "Nincsen lehetetlen csak tehetetlen." én igyekszem e szerint élni a kis életemet...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!!!

Szívesen.

Egyébként a kezdőlapon látható egy kék Golf II.Nos, az egy Synchro, és bár v.mikor 1.6TD volt, most asszem éppen 1.9TDi és igenkomolyan lép.Korábban volt egy porig ültetett sárga 1.6TD WV Póló.Na az alázott mindenkit a városban.A srác amúgy autóversenyző volt, náluk készültek a C20NE Corsám féltengelyei.

Link to comment
Megosztás:

Azért kár hogy mindenhol csak VW diesel tuningal foglalkoznak. Pedig ugyanolyan elven lehetne az Isuzu mocit is erősíteni károsodások nélkül.....

Nem véletlenül nem foglalkoznak az isuzu tuninggal.Több a ráfordított pénz,mint amit valójában kihozol belőle,de én nem pofázom,nem értek én hozzá... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Halhó. még mindíg nem tudom ki lehet itt az opelosok között akinek felpiszkált isuzu motoros járgánya van mert állítólag van egy corsa. mindegy is szóval van valaki aki isuzu fan aztán megpiszkálgatta a gépet. kiváncsi lennék mik a tapasztalatok. Köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Halhó. még mindíg nem tudom ki lehet itt az opelosok között akinek felpiszkált isuzu motoros járgánya van mert állítólag van egy corsa. mindegy is szóval van valaki aki isuzu fan aztán megpiszkálgatta a gépet. kiváncsi lennék mik a tapasztalatok. Köszönöm!!!

Hali, én a youtube-on találtam egy hazai tuning corsát. Azon 1.7TD turbó van meg kipuf és adagoló módosítás....A filmen elég szépen gyorsul kb 7-8mp alatt van 100-on...Vmi ilyenen gondolkodok jelenleg én is. :blush:

De egy régi Kadett fórumon olvastam vmi Steimecz tuning 1.5TD Kadettról is ami bőven 100ló fölött volt. Mondjuk az iszonyat pénz lehetett.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.