Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

karaj kis kipufogó véged van. az enyém is pont ilyen....

Hüha bátornak tartalak ha mindennek magad neki mersz kezdeni. főleg az adagoló és a turbó nyomásnak. de várjuk az eredményt.

cooler beszereléshez ha a gyári utat követed akkor végy egy 1.7tds asztra hűtőt és egy coolert valamint egyventillátort. először csak mérd meg hogy be férnek e mert úgy gondolom hogy az astra hűtő magasabb mint a corsáé. nekem is lejebb kellett engedni a hűtő tartó vasat. valamint hah kicsit is hasonlítanak a csővezetékek az astráéhoz akkor csak azokat a csöveket kellene átszerelni./feltehetnél néhányképet a motorteredről/ vagy építtetsz egy olyan coolert ami elfér átalakítások nélkül. a cooler azért jó mert az hűti a levegőt és mint azt tudjuk a hideg levegő kisebb helyen elfér így a hengertérbe is több fér belölle. igaz ehez nem árt az adagolót utánna állítani hogy anyival több üzemanyagot is kapjon. ezt én szakemberre bíztam mert ez azért nem egy hézag beállítás amit látsz szemmel. műszerekkel és egy "kis" tudással könnyen megy. a turbónyomáson már én is gondolkodttam de ezen a vonalon még igazából még nem indultam el. láttam olyan turbólefújó szelepet aminek állítható volt az hogy hol engedje el a levegőt. talán ez lenne a turbónyomás növelésére egy megoldás. az igazság az hiogy nem éppen vagyok autószerelő énis csak házilag csinálgatok mindent amit merek és tudok... sok szerencsét remélem hallunk még rollad...

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek. Én angliában élek és épp a minap lettem egy 94-es 1.5 td corsa boldog tulajdonosa. Most cserélgetek rajta mindent (ültetés, pufogó..)de sajna nemsok fogalmam van róla , hogy mi merre van mert egy V6-os benzines vectrám van mellette. Szeretnék kicsit a turbónyomáson emelni és az adagolón is állítani! Ezekben tudna nekem valaki segíteni, hogy mit merre találok és hogyan tudom megcsinálni? Nem vagyok kezdő a szerelésben csak amatőr. Csak az írányt kell megmondani és hogy mit csináljak!!!! Coolert könnyű rátenni és segít e valamit?? Előre is köszönöm mindenki segítségét!!!!!!!!!!!!!!

a te motortered is így néz ki valahogy?

az előző hozzászólás neked szót volna vocsi kicsit félre pötyögtem.

54513_1222330915.jpg

Link to comment
Megosztás:

jajaja. pont ugyan ez a motorterem nekem is. gubázok astra hűtőt nem bonyolítom túl mert az egybe van építve a coolerral. most találtam egy srácot akinek vannak műszerei és tud adagolót állítani. a turbóra azt mondt, hogy a gombát kell állítani ami rajta van. ott van valami kontra anyás megoldás de előtte megnézi majd a turbónyomást is. köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Valaki meg tudja mondani milyen kocsinak a turboja passzol a Vectra B-hez??? (Ecotec) 15-s a gyári. Én minimum 17 szeretnék! Kisebb átalakítással, de ne kerüljön sokba az átalakítás ha mégis muszáj. Valami változógeometriás turbora gondolok 17min.-20 a max! Meg tudja valaki mondani mi a külömbség egy DTH/DTL között???? hengerfej? DTH16/DTL8szelepes vagy micsoda??? Mert ugyan az a motor, ugyan az a turbo. De a DTH101/DTL82 Le.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Ez az én kocsim motortere... :)

Lefilmeztem a kocsit 0-100 ig és 60-100-ra 3.ban....Elég jól megy a gyárihoz képest.

Jó szórakozást... :D

Hali... aszem ezt te sem gondolod komolyan... 1-es szabály : Dieselt hidegen nem hajtunk. 2-es : nem jellemző hogy nem mér a napi számláló de a kilométer óra viszont mér. ha jól tudom ugyanaz a spirál hajtja mindkettőt. de javíts ki ha rosszul tudom... jót kacagtam!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudja mondani milyen kocsinak a turboja passzol a Vectra B-hez??? (Ecotec) 15-s a gyári. Én minimum 17 szeretnék! Kisebb átalakítással, de ne kerüljön sokba az átalakítás ha mégis muszáj. Valami változógeometriás turbora gondolok 17min.-20 a max! Meg tudja valaki mondani mi a külömbség egy DTH/DTL között???? hengerfej? DTH16/DTL8szelepes vagy micsoda??? Mert ugyan az a motor, ugyan az a turbo. De a DTH101/DTL82 Le.

ne haragudj de nem jön át hogy milyen motorra akarsz mit tenni. 1.5d-re turbó vagy 1.7-es. leírnád milyen motor van benne. ez egy B vekivagy egy A? az A ban nem csak 1.7 tds motorokat raktak? a B be pedig DI ami isuzu koppintás a DTI ami isuzu koppintás de tele van opel elektronikával és legjobb tudomásom szerint nem éppen ######a. na mind 1 nem akarok nagyon okoskodni mert nem vagyok eléggé képben ezekhez a motortipusokhoz... de vannak nállam sokkal okosabb emberek is ezen a fórumon.... :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hali... aszem ezt te sem gondolod komolyan... 1-es szabály : Dieselt hidegen nem hajtunk. 2-es : nem jellemző hogy nem mér a napi számláló de a kilométer óra viszont mér. ha jól tudom ugyanaz a spirál hajtja mindkettőt. de javíts ki ha rosszul tudom... jót kacagtam!!! :)

Hali...Pedig komolyan gondoltam. :)

1. Egyébként nálam a 90 fokos víz és a kb fél órányi autózás a videó készítése előtt bemelegített motornak számít már.

2. Nekem full elektronikus a km órám és hála a kereskedők km számláló piszkálásának mikor megvettem annó az első százas átfordulásig számolt és utána megakad. De ettől még pontosan mér.

Hidd csak el amit látsz.....Ja és azóta kapott intercoolert is és még jobban megy a gép.... :D

54513_1257075938.jpg

54513_1257075918.jpg

54513_1257089215.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Hellótok!

Érdeklődnék 1.7 td tuning iránt! Látom mamper is e felől érdeklődött, igaz a sima diesel topicban meg az opelos ismerőseim is mind azt mondták, h az isuzu-t azt nem érdemes piszkálni, mert a motor rovására fog menni! Nem sok a 82 lóerő de jobb mint a semmi!

És mi a helyzet a nem isuzu-s td-vel? a 68 lóerős változattal? Azzal nem lehet vmi komolyabbat kezdeni? Nézegettem a tuningdiesel.hu-t nekem elég szimpi amit írnak!

Ha vki van tapasztalata légyszi írja le!

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Érdeklődnék 1.7 td tuning iránt! Látom mamper is e felől érdeklődött, igaz a sima diesel topicban meg az opelos ismerőseim is mind azt mondták, h az isuzu-t azt nem érdemes piszkálni, mert a motor rovására fog menni! Nem sok a 82 lóerő de jobb mint a semmi!

És mi a helyzet a nem isuzu-s td-vel? a 68 lóerős változattal? Azzal nem lehet vmi komolyabbat kezdeni? Nézegettem a tuningdiesel.hu-t nekem elég szimpi amit írnak!

Ha vki van tapasztalata légyszi írja le!

Hali, pont fordítva van a dolog. Az Opel dízelt nem szabad piszkálni mert még tuning nélkül sem túl hosszú életű. Az Isuzu pedig jól bírja még enyhébb tuningal is. Pl. az 1.5TD szépen teljesít 90-100 ló körül és az 1.7TD pedig kicsit több mint 100 felett muzsikál kis beavatkozás után...

Link to comment
Megosztás:

Hali, pont fordítva van a dolog. Az Opel dízelt nem szabad piszkálni mert még tuning nélkül sem túl hosszú életű. Az Isuzu pedig jól bírja még enyhébb tuningal is. Pl. az 1.5TD szépen teljesít 90-100 ló körül és az 1.7TD pedig kicsit több mint 100 felett muzsikál kis beavatkozás után...

Aha! Hát legalább van olyan aki tuningolta/ja és tud véleményt meg tapasztalatot mondani! Első nekifutásnak sztem úgy is csak vmi batár nagy intercolert keresek majd rá, attól baja csak nem lesz!? :rolleyes:

Szeretnék majd rá vmi dörmögőt a hátuljára, de olvastam, h egyes esetekben alul veszített a nyomatékából a kocsi, habár ezt sztem inkább középdob vagy rendszer nagyobbításra írták, de azért jó lenne tudni, h mennyire befolyásolhatja egy hátsó dob negatívan a teljesítmény? Pozitívat csak hangzásban várok! :D

Egyébként megkérdezhetem, h a te autódba mi van átalakítva? A colert azt látom!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
ha egy ekkora coolert beteszel a hűtő elé, nem lesz rosszabb a víz hűtése? olyan mintha letakarnám télen kartonnal, mint a zsigulikat szokták:)

Nem hinném mert pl egy klímahűtő az egész hűtőt eltakaja gyárilag, és átmegy a lapkák között a levegő mert így hűti a menetszél....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.