Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Sziasztok 

Z16xe motort cseréltem a vectrába.         Beszerelés elöt átnéztem, leszetem az olajteknöt kimostam, megnéztem a csapágyakat, benéztem a hengerekbe alurol, szimeringeket cseréltem szelepszárakon is.Elvileg 35ezer kilométeres motor és átnézés után hihetönek is tünik semi kopás nem látszot benne.Inditás elötö hideg motornál mind a négy hengerben 12,5 fölöt volt a kompreszio.5-40 es castrolt kapott. 500 kilométerig semmi olajfogyasztás utána 150 kilométerenként utána kell tölteni mert jelez.

A kérdés kopotságon és folyáson kivül mi okozhat olajfogyasztást?

( Én két dologra gondoltam az 5-40 tul vékony. A másik meg tul sok benzit kap és felhigul az olaj azér nem birja tovább.)          

Bármi ötletet szivesen venék.         

Üdv Imi

Módosítva : kalmim
Link to comment
Megosztás:

8 órája, kalmim írta:

Sziasztok 

Z16xe motort cseréltem a vectrába.         Beszerelés elöt átnéztem, leszetem az olajteknöt kimostam, megnéztem a csapágyakat, benéztem a hengerekbe alurol, szimeringeket cseréltem szelepszárakon is.Elvileg 35ezer kilométeres motor és átnézés után hihetönek is tünik semi kopás nem látszot benne.Inditás elötö hideg motornál mind a négy hengerben 12,5 fölöt volt a kompreszio.5-40 es castrolt kapott. 500 kilométerig semmi olajfogyasztás utána 150 kilométerenként utána kell tölteni mert jelez.

A kérdés kopotságon és folyáson kivül mi okozhat olajfogyasztást?

( Én két dologra gondoltam az 5-40 tul vékony. A másik meg tul sok benzit kap és felhigul az olaj azér nem birja tovább.)          

Bármi ötletet szivesen venék.         

Üdv Imi

Az olaj vagy kifelé tűnik el vagy befelé. Kifelé ugye nyoma van befelé, meg a szelepszár szimeringnél vagy a lehúzó gyűrűnél. A kompresszió lehet jó ha az olajlehúzó gyűrű például meg van ragadva a horonyban. Ha sok benzint kap akkor sokat is fogyaszt illetve egy határ fölött már van hibalámpa. Olaj passz..nem tudom milyen kell bele alapból.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, zotya975 írta:

Az olaj vagy kifelé tűnik el vagy befelé. Kifelé ugye nyoma van befelé, meg a szelepszár szimeringnél vagy a lehúzó gyűrűnél. A kompresszió lehet jó ha az olajlehúzó gyűrű például meg van ragadva a horonyban. Ha sok benzint kap akkor sokat is fogyaszt illetve egy határ fölött már van hibalámpa. Olaj passz..nem tudom milyen kell bele alapból.

Nekem is ez volt az elsö gondolatom.     De eszembe ötlöt hogy az elözö motornál is hasonloan kezdödöt csak akkor elöször kB 4000 km után "öregedet ell az olaj" majd a végefelé mikor már a lovak is kesztek elszökni ugyan igy volt ötszáz km-ig semi aztán drasztikus olajfogyasztás.  Ezt nem értem ha le van tapadva a gyürü akkor miért nem eszi a fris olajat. A fogyasztást nem tudom nagyon számolgatni mert alapbol nem a leggazdaságosabb öszeáltás ezel a motoral, meg hideg van regelente sokat van járatva aztán keveset menve vele.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kalmim írta:

Nekem is ez volt az elsö gondolatom.     De eszembe ötlöt hogy az elözö motornál is hasonloan kezdödöt csak akkor elöször kB 4000 km után "öregedet ell az olaj" majd a végefelé mikor már a lovak is kesztek elszökni ugyan igy volt ötszáz km-ig semi aztán drasztikus olajfogyasztás.  Ezt nem értem ha le van tapadva a gyürü akkor miért nem eszi a fris olajat. A fogyasztást nem tudom nagyon számolgatni mert alapbol nem a leggazdaságosabb öszeáltás ezel a motoral, meg hideg van regelente sokat van járatva aztán keveset menve vele.

 

 

 

Nem biztos hogy le van tapadva csak egy lehetőség az is.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2017. 01. 27. at 6:42, zotya975 írta:

Nem biztos hogy le van tapadva csak egy lehetőség az is.

Ma rászántam magam és szétszedtem a motort neked volt igazad le voltak tapadva az olajlehuzok. Kipucoltam őket.De nembtudom mit lehetne teni elene hogy többet ne forduljon elö.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, kalmim írta:

Ma rászántam magam és szétszedtem a motort neked volt igazad le voltak tapadva az olajlehuzok. Kipucoltam őket.De nembtudom mit lehetne teni elene hogy többet ne forduljon elö.

Hát szerintem alapból az olajkoksztól-sártól ragad meg a horonyban amit rossz minőségű vagy nem időben cserélt motorolaj, esetleg túlhajtott motor okozhat mert ilyenkor az olaj is megég-het, ebben nincs olajhűtő. Mivel gondolom nem nálad volt kezdetektől fogva az autó nem tudhatod milyen volt az előélete. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Hát szerintem alapból az olajkoksztól-sártól ragad meg a horonyban amit rossz minőségű vagy nem időben cserélt motorolaj, esetleg túlhajtott motor okozhat mert ilyenkor az olaj is megég-het, ebben nincs olajhűtő. Mivel gondolom nem nálad volt kezdetektől fogva az autó nem tudhatod milyen volt az előélete. 

Ez egy bontobol vásárolt motor igazábol anyit tudok rola hogy angliábol jöt totálkáros zafirábol valo aminek az orája 35k mutat.A hengerfuratok és fötengelycsapágyak nem árulkodnak elenkezöröl meg a motor kivüröl is olajmentes volt.Az olajtérben volt kokszos lerakodás gondolom ugyanazon ok-okok miat amiért a gyürük is leragadtak.Ahol csak tudtam kipucoltam a lerakodásokat.Remélhetöleg az olajfogyasztás normalizálodik.Milyen olaj lene a leg megfelelöbb ha 90%ban csak rövidtávon közlekedünk vele?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, kalmim írta:

Ez egy bontobol vásárolt motor igazábol anyit tudok rola hogy angliábol jöt totálkáros zafirábol valo aminek az orája 35k mutat.A hengerfuratok és fötengelycsapágyak nem árulkodnak elenkezöröl meg a motor kivüröl is olajmentes volt.Az olajtérben volt kokszos lerakodás gondolom ugyanazon ok-okok miat amiért a gyürük is leragadtak.Ahol csak tudtam kipucoltam a lerakodásokat.Remélhetöleg az olajfogyasztás normalizálodik.Milyen olaj lene a leg megfelelöbb ha 90%ban csak rövidtávon közlekedünk vele?

Hát az olaj kényes kérdés mert mindenki másra esküszik, én a GM-et favorizálom, hogy milyen legyen ( pölö 10W40 és hasonló) azt passzolom, nekem teljesen más motorom van mint neked. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok. Adott egy 2005 vectra C 1.8 benzines. A probléma, hogy csak meleg levegő jön az utastérbe. Ha nem megy a venti a menetszél is csak a meleget juttatja be. Kicseréltem a szabályozó panelt, de a hiba továbbra is fent áll.

 

Módosítva : Fab76Freddu
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
48 perce, Melinda33 írta:

Sziasztok

Nekem is lenne egy kérdésem

Most vettem egy vectra c 1.9 diésel opelt és hideg motornál mikor 3-ba váltok kattog

Tudtok segíteni mi lehet a probléma?

Köszönöm 

Szia. Valószínű,hogy M32-es váltó van rajta és haldoklik. Csere vagy felújítás. Nem olcsó mulatság. Ha feladja a váltó legjobb megoldás az F40-esre cserélés.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Sziasztok!

Van egy 2008-as 1.9 CDTi kombim, ami megadta magát. A motor nem indul el, viszont villog minden műszer, mint egy karácsonyfa. Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

Rövid előzmény: délután nagytakarításon esett át az autó és elég sokat ment a rádió + mivel a rádióhoz kell a gyújtás, ezért az LCD kijelző is ment, illetve párszor fel/le nyitottam az automata csomagtérajtót, és először azt hittem, hogy csak az akku merült le. De sajnos a bikázás sem segített a dolgon. Viszont most ha ráadom a gyújtást, össze-vissza villognak a műszerfal fényei, illetve a beltéri világítás is. Nem vagyok autószerelő, úgyhogy lövésem sincs, hogy mi lehet a gond, meg valószínűleg megjavítani sem tudom majd én magam, csak tanácsot keresek, mielőtt még ingem-gatyámat kifizetném egy szükségtelen alkatrész cseréjére.

Köszi előre is a választ/válaszokat.

 

Üdv,

Miki

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
6 órája, DRag írta:

Sürgős segítséget kérnék. Hol a bánatban van a klíma kondenzvíz kivezető. Nem találom, az anyósülés meg tiszta víz. (Vectra kombi 1.9cdti 2008). 

Köszi

Vagy a tűzfalnál lóg le a motor mögött, vagy esetleg a kardánalagútban van kivezetve. Mivel a hőcserélő középen van a fűtőradiátor alatt-felett többnyire itt kell keresni a kivezetőt is .

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Gázolaj szűrőt cseréltem, hát nem sikerűlt sajnos. Azóta nem indúl be. már 3db akksit lemerítettem. az op-com azt írja:Elosztóvezeték nyomásvezérlő mágnesszelep áramkör nincs a névleges tartományban (pozitiv eltérés)

Mi lehet ez? Köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.