Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Sziasztok! Külön Monza topicot nem találtam, úgyhogy a kérdést itt tenném fel: Monza 3.0-ás soros hatos, 24 szelepes moci sport vezérmű tengelyekkel, sport computerrel hány pacit adhat le jó állapotban? A Mantámba ajánlották megvételre, de egy ekkora mocitól tartok egy kicsit. Egyébként a Monza németben volt versenyautó, az autó kompletten, becsövezve is eladó lenne, de annyi pénzem sajna nincs...

Adatokat, tapasztalatokat előre is kösz!

A soros hatos 24v alapból 204LE 272Nm, sport-tengelyekkel és némi plusszal elméletileg 290LE-re leeht tuningolni.

Link to comment
Megosztás:

... viszont az sem véletlen, hogy ezt a mocit a mai napig használják Nascar gépekben persze jól feltuningolva  :twisted:  

....

Én úgy tudom, hogy a nascar-ban kizárólag V8 5.7-et használnak...

(bővebben itt)

és a tuning is nagyon kötött. Semmi elektronika (még elektromos gyújtás sem), semmi injektor, a hengerenkénti 4 szelep is felejtős. Klasszikus megszakítós-rotoros gyújtás, meg karbi és punktum.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Külön Monza topicot nem találtam, úgyhogy a kérdést itt tenném fel: Monza 3.0-ás soros hatos, 24 szelepes moci sport vezérmű tengelyekkel, sport computerrel hány pacit adhat le jó állapotban?

Monzába nem szereltek szériában 24 szelepes motort. Csak a 12V-t, ami 177 LE. A 24 szelepes (motorkódja C30SE) a B Senatorban debütált, meg szerelték A Omegába is. Ennek teljesítménye 204 LE. A tuningolt motor teljesítményéről meg kérdezd meg a tulajt. Így szerinted ki tudja megmondani, hogy hány LE? Ehhez tudni kéne, hogy milyen típusú és hány fokos a vezérműtengely, milyen típusú a sport computer, abban milyen verziószámú szoftver van, mit módosítottak a levegőellátáson, kipufogón stb.

A C30SE motor adatairól bővebben itt

Link to comment
Megosztás:

...

Lui:

... Ha külföldit veszek, akkor a reg ado

után meg ugyanott vagyok, mintha senit vennék itthon.

Szerintem nem ott vagy.. Valahol inkább olyan 2 misivel fölötte.. :twisted:

Ja nem aktuális, ha a veterán státusza megvan.. Tényleg.. Elég ha 25+ éves, vagy kinti veteránvizsgával kell rendelkeznie? :roll:

Link to comment
Megosztás:

A Nascart illetően biztos igazad van, én egy internetes oldalon olvastam, hogy versegyautókhoz ajánlgatják ezt a mocit, különböző tuningokkal. Majd előkotrom a linket valahonnan. Azt hiszem abban volt a Nascar-os hivatkozás is, de lehet keverem a szezont és fazon és nem ehhez a mocihoz volt írva. :roll: :wink:

Itt Tatabányán van egy Seni abban programot írtak át, vezérműtengelyt cseréltek, meg no katalizátor és így lett mérve kb. 290LE. 8)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem ott vagy.. Valahol inkább olyan 2 misivel fölötte.. :twisted:

Ja nem aktuális, ha a veterán státusza megvan.. Tényleg.. Elég ha 25+ éves, vagy kinti veteránvizsgával kell rendelkeznie? :roll:

30 év felett kell lenni, és itthoni minősítés kell.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól hallottam, azért a minősítést nem olyan egyszerű megszerezni.
Pedig nem vészes. Tudtommal csak az a feltétele az OT vizsgának, h majdnem 100%-ban eredeti legyen rajta minden. Ja, és feltételezem, hogy mindennek működnie is kell, ráadásul jól.
Link to comment
Megosztás:

...ha az utolsó fázisba érek,

akkor igérem, előtte itt megkérdezek mindent mégegyszer.

Ígéem kapsz majd rengeteg ÓVASSÁVISSZÁT.. :D :P

Na nem.. Kérdezz csak nyugodtan és ne add fel. Egy év múlva lesz 3 kiló a benzin és akkor is 3000 Omegát akarok majd venni... :D

Link to comment
Megosztás:

mindenkitől köszönöm a segítséget és a válaszokat, de ahogy

számolgattam, talán egy év múlva lehet autom, ha az utolsó fázisba érek,

akkor igérem, előtte itt megkérdezek mindent mégegyszer.

Szerintem a józan ész akkor is azt fogja mondani, hogy friss jogsival, ne valami szebb, veterán korú autóval kezdj, és véletlenül sem nagy köbcintissel. Mondjuk 1.2-1.4 D,E Kadett/A Corsa vagy 1.6 C Ascona tökéletes lenne számodra. Ha egy ilyet megtörsz, nem annyira zsebbenyúlós mint egy D Rekord. Arról nem is beszélve, hogy nagy köbcentivel jobban össze lehet törni egy autót...

Link to comment
Megosztás:

Hááát nekem az első autóm egy 26 tonnás Rába volt. :? :roll: De én inkább attól intenélek, hogy autózás miatt pl ne legyen 2-3000 forintod mondjuk egy jó MOTE bulira. Tehát ha pályakezdőként 3 literessel kezdesz, akkor amellett, hogy magas a bizti, mindig 2-3000 forintos problémáid lesznek, és még így sem tuti, hogy annyit autózhatsz amennyit szeretnél. :cool:

Link to comment
Megosztás:

Variációk Rekord E2 témára:

Ez itt a Daewoo Royal, a koreaiak a Rekord E2 licence alapján készítették, és nem átallottak 1,5-ös motort pakolni bele:

Daewoo_royale.jpg

Ez meg itt a másik véglet, egy Dél-Afrikából származó Rekord 380i GSi. Mint a neve is mutatja, egy 3,8-as (!) V6-os motort pakoltak az elejébe, megkapta a Senator A2 műszerfalát, az Omega A 3000 spojlereit valamint egy Vectra A kormánykereket. Az egyetlen szépséghibája hogy csak jobbkormányos verzióban létezett:

Rekord_380i_GSi.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Aprócska kérdés, Rekord e-nél mi a különbség a "cd" és a "berlina" felszereltség között?

Mert én most nézegettem élőben ilyeneket, de nem látok semmit. A hozzáértők segítsenek lécci.

Na amennyit nekem sikerült kinyomozni:

Először is, Berlina már volt a Rekord E1 szériában is, a CD felszereltségi szint pedig az E2 széria csúcsmodellje volt, éppen a Berlina (1985 után GLS) felszereltségi szint után következett.

A Berlina felszereltségi szint érdemleges tartozékai a Rekord E2-nél:

- Velúr kárpit az utastérben (az ajtókon és a padlószőnyegen is)

- Központi zár

- Megvilágított sminktükör

- Négyküllős kormánykerék

- Zárható kesztűtartó

- Acélfelnik dísztárcsával (limuzin) illetve krómgyűrűvel (caravan)

- Külső visszapillantó tükör a jobb oldalon is (a caraváné ráadásul elektromosan állítható és fűthető)

- módosított rugózás

- magasságban állítható vezetőülés

- hátsó ködzárófény

- fordulatszámmérő, feszültség- és olajnyomásmérő

- a műszerfalvilágítás fényereje szabályozható

- teljesen kárpitozott csomagtér

- a caraván esetében szintszabályozós hátsó futómű

A CD felszereltségi szint érdemleges tartozékai ezen felül:

- sportfutómű

- csak erre a sorozatra jellemző speciális dísztárcsák az acélfelnihez

- 2.0E motor és 5sebességes váltó

- szervókormány

- bőrhuzatú kormánykerék

- Bordcomputer

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.