Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

2 órája, Tibi0727 írta:

Köszi, az meg van, de a bowdenes gázpedálhoz milyen plusz dolgok kellenek?

Az elektromos ablaknál nem lehet megoldani, hogy legalább, ha a kulcs benne van, akkor működjön?

Gyújtás levétele után amíg a kulcsot ki nem húzod addig működik az ablakemelő.

A bowdeneshez kell egy vezérlő doboz. Az elektromos bekötését nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, gezoli írta:

Olvass vissza egy hszt.!

Sztem olvasta.

Az a helyzet hogy a kézikönyv szerint is működnie kell annak az ablaknak gyújtás levétel után, amíg a kulcsot ki nem vették. Szóval ott valami nem jó... esetleg nem lehet hogy Classic-ról van szó? Ott már lehet hogy ezt is butították... 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 12. at 2:10, DarthVödör írta:

Igen, az első hajlamos volt az elektromos zajokkal bekapcsolódni. A 2-es kompatibilis, csak a csatlakozót kell rádugni, és kész!

Mivel nincs elektromos gázpedálos autóm, és eddig senki nem volt elég bátor, ezt a modult kipróbálás nélkül nem adom tovább. Viszont a modulban benne van a CC_LED vezérlés... nem kell külön modul.

Ha szent célról van szó, én vállalom a kísérleti nyúl szerepét, csak mondjátok meg mit kell tennem. :)

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 12. at 17:43, tgabika76 írta:

Igen, nekem is Omegáé van bent. Ha olyan kart sikerül találnod amin potméter is van az ablaktörlő intervallumának állításához, az csak jó, mert ezt is át lehet rakni az Astrába, csak akkor hozd el a hozzá való relét is (a biztosítéktáblában nagy szürke vagy citromsárga kocka, évjárat függő, a citromsárga az újabbik).

Ez az enyémben is működhet? Pont tegnap az esőben gondolkoztam, hogy a szakaszoson kicsit gyorsítani kellene, de nagy szerelésbe nem mennék bele, annyit nem ér, viszont ha csak egy kar meg egy relé, akkor beszerezném.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, bucynus írta:

Ez az enyémben is működhet? Pont tegnap az esőben gondolkoztam, hogy a szakaszoson kicsit gyorsítani kellene, de nagy szerelésbe nem mennék bele, annyit nem ér, viszont ha csak egy kar meg egy relé, akkor beszerezném.

 Enyémben is benne van és nagyon szeretem. Ritkán kell folyamatos üzemre kapcsolnom, csak a potit tekergetem.

Itt a leírásom a beépítés menetéről:

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZWU4NjE1OTctNjUzMS00NDZlLTkzOGMtNWM3M2M1MTIwZjY2/edit?hl=en_US

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, gezoli írta:

 Enyémben is benne van és nagyon szeretem. Ritkán kell folyamatos üzemre kapcsolnom, csak a potit tekergetem.

Itt a leírásom a beépítés menetéről:

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZWU4NjE1OTctNjUzMS00NDZlLTkzOGMtNWM3M2M1MTIwZjY2/edit?hl=en_US

Köszi!

Csak azért kérdeztem rá, mert az enyémből már sok drótot kispóroltak, de akkor majd ránézek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy gyári BEHR 37890 típusjelű, Astra G dízelekbe való elektromos fűtőtestem, csak azt nem tudom, hova kell beépíteni , és a rendelkezésemre álló javítási kézikönyvekben sem találtam semmit róla - állítólag ki van alakítva a gyári helye, és egyesek szerint a radiátor alá vagy fölé építették be .

Tudna valaki segíteni, rajzzal, esetleg fényképpel és kapcsolási rajzzal? Előre is köszönettel!

 

Link to comment
Megosztás:

42 perce, piratson írta:

Sziasztok! Van egy gyári BEHR 37890 típusjelű, Astra G dízelekbe való elektromos fűtőtestem, csak azt nem tudom, hova kell beépíteni , és a rendelkezésemre álló javítási kézikönyvekben sem találtam semmit róla - állítólag ki van alakítva a gyári helye, és egyesek szerint a radiátor alá vagy fölé építették be .

Tudna valaki segíteni, rajzzal, esetleg fényképpel és kapcsolási rajzzal? Előre is köszönettel!

 

Hát én a típusnévre keresve a Googleban találtam egy német nyelvű fórumot ahol éppen erről csevegnek (ott kép is van róla, nézd meg hogy egyre gondolunk-e), ott azt írják hogy ez bármelyik Behr fűtőrendszerrel szerelt autóhoz jó, nem csak a dízelhez (de nyilván ahhoz tervezték, mert a kevesebb hulladékhő miatt azok melegednek nehezebben), és ha jól értelmezem akkor az utastérbe való, a pollenszűrő házába (a pollenszűrő mellé?), és ez az utastérbe bejövő levegőt fűti oly módon, hogy van rajta egy vezeték amit a külső hőmérséklet érzékelőre kell kötni, és egy bizonyos hőmérséklet alatt automatikusan bekapcsol, és a rajta átáramló, az utastérbe bejutó levegőt fűti, hasonló elven, mint a hajszárítók. Itt a link róla.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, piratson írta:

Pontosan ez az, de valami sok infót ez a fórum sem ad .... sajna. Érdekes, hogy a gyári javítási útmutatóban sem találtam róla egy kukkot sem, pedig gyári alkatrész, és valószínűleg nem a vitrinnek gyártották, hanem beépítésre. Tanácstalan vagyok.

 

A mérete alapján akkora mint a radiátor, tehát azt gondolnám hogy alá vagy főlé...máshol nem nagyon fér el. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 22. at 23:11, bucynus írta:

Ez az enyémben is működhet? Pont tegnap az esőben gondolkoztam, hogy a szakaszoson kicsit gyorsítani kellene, de nagy szerelésbe nem mennék bele, annyit nem ér, viszont ha csak egy kar meg egy relé, akkor beszerezném.

Szerintem mindent meg lehet oldani.

Tudom - elég hülyén hangzik -  de amikor nekem még a Skoda 105S-em volt, a folyamatos szabályozóegység helye már gyárilag benne volt. A műszerfal mögött is, no meg magán az ablaktörlő fokozat-kapcsoló karnál is (legalsó állás). Csupán egyetlen kis probléma akadt. Az eredeti PAL gyártású csehszlovák szabályzó csak 2 további sebességet adott hozzá, oszt még bolti árában is eléggé brutális volt. Helyette inkább kimentünk Rákoskeresztúron a volt Dacia szervizbe (Kaszáló u), és ott a kidobott alkatrészes szemétdombon simán összeguberáltunk néhány ilyen "folyamatosan szabályzó-elektronikát". A nyomtatott áramkörén egyetlen egy helyen kellett átvágni a fóliát, egy másik helyen pedig vastag huzallal "átpatkolni", az ablaktörlő kapcsolókarjához pedig behúzni egy plusz vezetéket - s máris mehetett be minden a Skodába. Megjegyzendő - nagyon megszerettem, mert a kis forgatógombjával 4-25 másodperces törlési intervallumokba szépen be lehetett állítani! Úgy adtam el. Pedig néha - a mostani Astrámba is - annyira simán elkelne ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Lehetne egy nagy kérdésem?

Az Opel Astra G-ben (ferdehátú) - a motortérben - hol tudnék olyan +12 voltot kivenni, ami csakis a ráadott gyújtás (magyarul a járó motor) esetében élő?

Továbbá - hol lehetne a kocsi világításáról feszültséget levenni - pl. egy reléhez? Csupán a beépítendő "LED-es nappali fény" miatt kérdezem. Mert annak ugyebár -- általában úgy illene működnie, hogy nappal a motorral együtt menjen. Ha meg felgyújtom a bármi másféle járművilágítást (helyzetjelző, fényszóró, stb.), akkor bizony egyből lekapcsoljon.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, L.Fazakas írta:

Lehetne egy nagy kérdésem?

Az Opel Astra G-ben (ferdehátú) - a motortérben - hol tudnék olyan +12 voltot kivenni, ami csakis a ráadott gyújtás (magyarul a járó motor) esetében élő?

Továbbá - hol lehetne a kocsi világításáról feszültséget levenni - pl. egy reléhez? Csupán a beépítendő "LED-es nappali fény" miatt kérdezem. Mert annak ugyebár -- általában úgy illene működnie, hogy nappal a motorral együtt menjen. Ha meg felgyújtom a bármi másféle járművilágítást (helyzetjelző, fényszóró, stb.), akkor bizony egyből lekapcsoljon.

1. - AC relé egyik lábáról tudsz szedni 12V-ot.

2. - Motortérben a lámpatestnél megtalálod a csatlakozókat, ott megtudod csapolni a kábeleket.

Módosítva : kobraCode
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy a km-órában csak a napi megtett km rész nem világít,minden más visszajelzőlámpa jó világítás rendben az óra is világít középen.

Amin eddig túl vagyok: a fényerő állító, az óra fényét irányítja a napi km nem reagál.

                                          kicseréltem az izzót,(még mindig nem jó)

                                          kicseréltem az óracsoportot (ugyanaz a hiba azzal sem megy)

plusz a tolatólámpám sem világít, izzót néztem, cseréltem,nem az a baj.

A kettő összefügghet egymással?Mondjuk biztosíték vagy más módon?

Segítő válaszotok előre is köszönöm.

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, L.Fazakas írta:

Lehetne egy nagy kérdésem?

Az Opel Astra G-ben (ferdehátú) - a motortérben - hol tudnék olyan +12 voltot kivenni, ami csakis a ráadott gyújtás (magyarul a járó motor) esetében élő?

Továbbá - hol lehetne a kocsi világításáról feszültséget levenni - pl. egy reléhez? Csupán a beépítendő "LED-es nappali fény" miatt kérdezem. Mert annak ugyebár -- általában úgy illene működnie, hogy nappal a motorral együtt menjen. Ha meg felgyújtom a bármi másféle járművilágítást (helyzetjelző, fényszóró, stb.), akkor bizony egyből lekapcsoljon.

 

7 órája, kobraCode írta:

1. - AC relé egyik lábáról tudsz szedni 12V-ot.

2. - Motortérben a lámpatestnél megtalálod a csatlakozókat, ott megtudod csapolni a kábeleket.

Rémlene mintha a tolatólámpa kapcsolójára szokták volna rákötni a nappali fényt, ott csak gyújtásra van kapcsolt táp. Ugye a váltóba van betekerve. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 26. at 15:07, zotya975 írta:

 

Rémlene mintha a tolatólámpa kapcsolójára szokták volna rákötni a nappali fényt, ott csak gyújtásra van kapcsolt táp. Ugye a váltóba van betekerve. 

Van nekem egy, az autó motorteréről készült képem - valami "biztosítékos dobozról". Esetleg azon ki lehetne okoskodni?  https://www.kepfeltolto.com/kep/biztositekdoboz-a-motorterben

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.