Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

50 perce, Sadebilly írta:

Értem és köszönöm.Nekem a gombok helye megvan csak az ülés alatti kabelezés az nincs meg.Esetleg valaki tud egy rajzot mellékelni vagy valamit..

Javaslom Gezoli leírását.

Gezoli leírásában is benne van a rajz, akkor vettem észre, amikor már kivágtam a képeket. Egyben van az "add-on heater"-el (a rajzon nincs rajta), a jelmagyarázatban ennek a cimkéi is szerepelnek (figyelmen kívül hagyható).
ulesfutes.PNG.8395e258110699b0251f7b63b95e1b19.PNG
ulesfutes2.thumb.PNG.85c2de45bd82e99783616be2e816636c.PNGulesfutes3.PNG.af9b5c783657ef3c8d461d36f7479771.PNG

Link to comment
Megosztás:

No, ha minden igaz, akkor a héten lesz egy első pár Vectra B fekete bőrülés, amik fűthetőek.

Kérdés: simán át lehet rakni az övfeszítőket a Vectra keretére is? Elviekben a 2 ülés váza totál egyforma, de ha valaki megerősítene, annak örülnék. Majd ezután lehet azon is agyalni hogyan legyen bekötve a fűtés. Ez gyárilag 1 fokozatos talán, 2 nem ártana. Mivel szabályoznak ezek gyárilag? G Astra 5 fokozatát tudom, a Vectra kérdéses még nekem.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja hogyan jönnek ki a biztosítéktáblából a kis biztosítékonál a saruk?

Szerk.: Rájöttem, nem egyszerű. Ha valakit érdekel, akkor csinálok képes beszámolót. Azért bajlódtam vele, hogy ne kelljen megbontani a kábeleket a biztosítéktábla mögött, rá lehet forrasztani a sarura.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, freddy_ írta:

Valaki tudja hogyan jönnek ki a biztosítéktáblából a kis biztosítékonál a saruk?

Szerk.: Rájöttem, nem egyszerű. Ha valakit érdekel, akkor csinálok képes beszámolót. Azért bajlódtam vele, hogy ne kelljen megbontani a kábeleket a biztosítéktábla mögött, rá lehet forrasztani a sarura.

2db tű segítségével. Nagyon sokat kell vele matekolni, mert nem egyszerű!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gezoli írta:

2db tű segítségével. Nagyon sokat kell vele matekolni, mert nem egyszerű!

A piros pöcköt kell kihúzni hátul (ameddig megakad), a nagy biztosítékok alatt lévőt. Kettő van, a másik a multitimer-t fogja. Lehet, hogy előtte az összes biztit ki kell venni (eleve úgy próbáltam a bontott biztosítéktáblán). Ekkor elöl láthatóvá válnak a lyukak, ahova a két tűt be kell dugni. Én fordítva dugtam be, nem a hegyes részével. Enyhe nyomással + a kábelt hátul mozgatva ki lehet húzni. Esetleg ki kell húzni a tűket és újra próbálni hanem megy elsőre. Rakok fel majd képeket a kis és a nagy saru kiszedéséről is.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Fordulatszámjel lenyeréséhez a főtengely (crankshaft) B34-es jeladóját használnám. Mi az impulzus/fordulat összefüggés? Mindkét vezeték kell nekem vagy elég az egyik (mindkettő az ECU-ra megy)? Az ECU X51-es vagy a szenzor csatlakozója férhető hozzá könnyebben, illetve bontható könnyebben?

Szerk.: A fordulatszámjelet lehoztam az óracsoportról (zöld vezeték). Most már csak az impulzus/fordulat összefüggés érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy a gyári rádió antenna kábel végéről leszakadt a csatlakozó ami a rádióba megy.

Vásároltam 1 db: https://www.amazon.com/uxcell-Stereo-Antenna-Connector-Coaxial/dp/B00GWEVJQ2

Hogyan tudom rátenni a csatlakozót a kábel végére? Mire kell odafigyelnem?

Előre is elnézést kérek az amatőr kérdésért de nem vagyok otthon az ilyen dolgokban!

 

Köszönöm a válaszokat előre is !

Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎03‎.‎08‎. at 10:43, breakpoint írta:

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy a gyári rádió antenna kábel végéről leszakadt a csatlakozó ami a rádióba megy.

Vásároltam 1 db: https://www.amazon.com/uxcell-Stereo-Antenna-Connector-Coaxial/dp/B00GWEVJQ2

Hogyan tudom rátenni a csatlakozót a kábel végére? Mire kell odafigyelnem?

Előre is elnézést kérek az amatőr kérdésért de nem vagyok otthon az ilyen dolgokban!

 

Köszönöm a válaszokat előre is !

A rádió mögött? A bontott kábelkötegen ilyet véltem felfedezni, de nem kizárt, hogy többféle is létezik.
radio.jpg.f9cd4d811a9370a57b2b2370f077b94d.jpg

Főleg arra figyelj, hogy ne kelljen többször megblankolni, mert túl rövidre vághatod, esetleg megtörik utána. Könnyű elvágni az árnyékolást és a középső szálat is. Nagyon óvatosan csináld vagy ha tudsz, gyakorolj egy hasonló kábelen előbb. A másik lehetőség, hogy veszel egy bontott kábelt kompletten a csatlakozókkal és úgy cseréled ki. A sebváltó bal oldalán/alatt van az X87-es csatlakozó. Nem tudom mennyire kell megbontani a kárpitot, hogy elérd.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, freddy_ írta:

Tudja valaki, hogy egy új kuplungpedálkapcsolón a zöld pöcök (félig látszik a képen) a bepattintást segíti vagy semmi szerepe nincs? Volt rajta ilyen, de azonnal kiesett. Alig tudtam betenni a helyére a kapcsolót, ezért gondoltam.
7.1207-fa.jpg

Ne aggódj nálam is az első mozdulatnál kiesett az a zöld sz@r. Szerintem csak szállításkori rögzítésre találták ki hogy ne tudjon még véletlenül sem benyomódni a dobozban. Amúgy nekem km 80e km óta van bent a zöld pöcök nélkül és teszi dolgát!

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kobraCode írta:

Ne aggódj nálam is az első mozdulatnál kiesett az a zöld sz@r. Szerintem csak szállításkori rögzítésre találták ki hogy ne tudjon még véletlenül sem benyomódni a dobozban. Amúgy nekem km 80e km óta van bent a zöld pöcök nélkül és teszi dolgát!

 

Úgy emlékszem amíg benne volt, a kapcsoló félállapotban volt a két végállás között. Talán az érintkezők korrózióját akadályozza meg tárolás alatt. Azt gondoltam, hogy a berakást is segíti, lenyomva az egyik oldalon a pöcköt. Több sikertelen próbálkozás után kihúztam a piros részt, benyomtam a kuplungpedált, úgy tudtam bepattintani a helyére, majd visszatoltam a piros részt.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Robz írta:

Fényszóróim eléggé leöregedtek. Melyik utángyárit érdemes megvenni? Cserélném mindkettőt. Van minőségben eltérés köztük?

Szia!

Nekem is mattok voltak mikor vettem a kocsit, én depo lámpákat raktam be. Idén ment vissza a hella. Hatalmas a különbség szerintem. Persze a depoval is láttam, de jóval foltosabb volt és másabb a vetítési kép....

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Robz írta:

Fényszóróim eléggé leöregedtek. Melyik utángyárit érdemes megvenni? Cserélném mindkettőt. Van minőségben eltérés köztük?

Ha javaslom a Depo-t kerüld el. Az autómba Depo ködlámpákat gányoltak be (gyári kifizetett opció helyett). Másik Opelben nem túl finom szavakkal illették. Az egyikből magától kiesett a gumi (nem sokkal a beépítés után) és beázik. A másik kőfelverődéses lett, de szerintem egy kőtől nem így kellene kinéznie egy búrának. Szerintem béna a fényfoltja is, de nincs összehasonlítási alapom. Csakis gyárit vagy Hella-t fogok a helyére tenni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, freddy_ írta:

Ha javaslom a Depo-t kerüld el. Az autómba Depo ködlámpákat gányoltak be (gyári kifizetett opció helyett). Másik Opelben nem túl finom szavakkal illették. Az egyikből magától kiesett a gumi (nem sokkal a beépítés után) és beázik. A másik kőfelverődéses lett, de szerintem egy kőtől nem így kellene kinéznie egy búrának. Szerintem béna a fényfoltja is, de nincs összehasonlítási alapom. Csakis gyárit vagy Hella-t fogok a helyére tenni.

A gyári Hella.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Robz írta:

Honnan érdemes rendelni?

Hella webshoptól kértem ajánlatot. 21500 Ft körül van darabja, de legutóbb az egyik oldali nem volt nekik és több hetet írtak szállításra. Sokkal jobb áron nem valószínű, hogy megkapod. Külföldön is néztem. GM-re Pécsen a kis boltom mondott hasonló árat, de nem tudom megvan-e még (ha érdekel, privátban elküldöm az elérhetőségét.) Utángyártottban passzolom.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, freddy_ írta:

Hella webshoptól kértem ajánlatot. 21500 Ft körül van darabja, de legutóbb az egyik oldali nem volt nekik és több hetet írtak szállításra. Sokkal jobb áron nem valószínű, hogy megkapod. Külföldön is néztem. GM-re Pécsen a kis boltom mondott hasonló árat, de nem tudom megvan-e még (ha érdekel, privátban elküldöm az elérhetőségét.) Utángyártottban passzolom.

A Depo-val én is megszívtam. Jobb hátsó lámpát kellett cserélnem, végülis majdnem ugyanolyan mint a gyári, csak eltér a színárnyalata, nem passzolnak a rögzítő pöckök, nem pontos az íve, eláll és átszűrődik a fény az elemek között mert túl nagyok a lyukak rajta hátul. Cserélem gyárira amint találok egy jó állapotú NJoy lámpát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.