Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A hangszórórácsok levétele, alulról felfelé nyomni, majd az alját kiemelni. A felső, rácsa mögött 2 csavar, az ajtóbehúzónál fent 1 csavar (takaró kupak alatt). Ajtóbehúzó alsó részén is 1 csavar (takaró kupak alatt). A kárpit alján, és oldalán 1-1 csavar.

Ha nem elektromos ablak, akkor a tekerőt is le kell venni, (omega rugó). A kárpitot kb 5-6 patent is tartja még.

A többi adja magát.

Köszönöm a segítséget, meg is csináltam.

Ilyen lett.

http://kepfeltoltes.hu/view/131106/2013-11-04_06.33.37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/131106/2013-11-03_18.13.58_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/131106/2013-11-04_21.02.55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát a kettő nem egy kategória az igaz, de azért az FK-t sem kell csuklóból elhajítani...

Én épp a napokban vettem egy FK gewindét (3 év gari van rá mellesleg, a KW fel sem merült, nem engedhetem meg magamnak :( ), és teljesen mintaszerűen viselkedik vele az autó, tudja azt amit vártam. Nyilván tönkre lehet tenni, még azt is elhiszem hogy hamarabb mint a KW-t, de aki nem tud vigyázni rá az minek akar ültetni?

Ja igen: az FK-hoz adnak kutyacsontot, de azt írják csak akkor kell ha teljesen letekered, mert akkor a gyári hosszabb befeszül.

Amelyikhez nem adnak, ahhoz is külön meg lehet venni jó drágáért, de ha nincs teljesen letekerve akkor nem feltétlenül szükséges.

Én sem terveztem be több mint 200-ezret a futóműre. Ha nem FK lesz, akkor Ta Technix, vagy Jom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! NCDR1100-as fej benyelt a CD nyíláson egy darab papírt, kb 4X6 centiset. (Ne kérdezzétek, hosszú történet)

Na, azt hogy tudom onnan kiszedni?

Nagyon lapos szemöldökcsipesz, zseblámpa, nőgyógyász képzettség előny. Vagy kiveszed és szétbontod. Nő volt vagy gyerek? :-)
Link to comment
Megosztás:

A kulcsot bentfelejtős sípolós buzzert hol találom? Hang alapján a biztosítéktáblában lehet. Ki szeretném gyilkolni onnan, mert az idegeimre megy. Nem akarnám összekeverni a lámpát ráhagyós csilingeléssel, mert az kell. Szóval melyik lesz az és hogy lehet kíméletesen elnémítani?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy ki lehet-e iktatni, ugyanis tudomásom szerint ezért a figyelmeztetésért a multitimer felelős, ami ugyan valóban a biztosítéktábla oldalában van és ki is szedhető onnan, csakhogy ugyanez felel az égve hagyott fényszóró miatti hangért és az összes időzítésért (belső világítás automatikus elhalványodása, stb) is.

Link to comment
Megosztás:

A multitimert magát biztos hogy nem lehet kiszedni, mert többek között az irányjelzőt is az villogtatja. A buzzert egyszerűen el lehet némítani ha pl. felcseréled a két első ajtó nyitásérzékelő gombját (a baloldalira két vezeték megy, egyik a belső világításé, másik a csipogóé, a jobb oldaliban csak a világításé van, ha a bal oldalra kerül a jobboldali aminek csak egy érintkezője van, az nem zárja testre a csipogóét, a jobboldalon meg a vezetéke nincs meg, így ki is van iktatva) de akkor a világitás rajtafelejtésre sem fog menni, mert az ugyan az a csipogó, csak az elektronika szólaltatja meg máshogy. Talán úgy meg lehetne oldani hogy a gyújtáskapcsolótól a multitimerbe menő megfelelő vezetéket megszakítani, de nem tudom hogy annak lenne-e más mellékhatása is, mire használja még az elektronika.

Link to comment
Megosztás:

uraim sziasztok. az érdekelne engem hogy az y17dt caraván autonál hogy van megoldva a hátsoablak fütés mert az enyém nem mükxik . Lebontottam az ajto burkolatot hátul és rámértem járo motornál bekapcsolt állapotban nem kap áramot .Az érdekelne hogy melyik a biztije és van-e jelfogo beépitve az áramkörbe?

Link to comment
Megosztás:

uraim sziasztok. az érdekelne engem hogy az y17dt caraván autonál hogy van megoldva a hátsoablak fütés mert az enyém nem mükxik . Lebontottam az ajto burkolatot hátul és rámértem járo motornál bekapcsolt állapotban nem kap áramot .Az érdekelne hogy melyik a biztije és van-e jelfogo beépitve az áramkörbe?

Szia!

A biztosítéka az F1.3 sorszámú, a biztosítéktábla bal-alsó sarkában levő nagy 40A-es, és természetesen van reléje is, a legalsó sor jobb oldali: http://opelforum.hu/images/GYIK/astra_g/elektromos/Relays.jpg

Link to comment
Megosztás:

Most próbálkozom a komfort index beszerelésével.A kormány környékén hol találok földelési pontot?

Kacsa csinált nekem a komfort indexet, aminek az egyik vezetéke egy föld vezeték, amit valamilyen földelési pontra kéne kötnöm, de nem tudom hogy a kormány környékén hol találok ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Most próbálkozom a komfort index beszerelésével.A kormány környékén hol találok földelési pontot?

Kacsa csinált nekem a komfort indexet, aminek az egyik vezetéke egy föld vezeték, amit valamilyen földelési pontra kéne kötnöm, de nem tudom hogy a kormány környékén hol találok ilyet.

pl van testelési pont kialakítva a kormány mögötti merevítő csövön

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

pl van testelési pont kialakítva a kormány mögötti merevítő csövön

Jó hely az csak ki kell venni az óracsoportot mert másképp nem férsz hozzá.

Apropó DRL, van valakinek tapasztalata a következővel? :

http://www.metroman.hu/product/nappali-menetfeny-LED-DRL-RL00-R87-grl022

Illetve ilyen ár kategóriában tudok mondani jókat? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nincs külön biztosítéka, a hátsó lámpákról van elágaztatva.

Ha ezek mennek, akkor megnézni az X24/5 csatlakozót, majd az X14/6 pontját.

Kombinál lehet, az ajtó átvezető kábel törött meg.

Csekkold!

Köszönöm, megnézem. Mi az a X24/5, X14/6? Van esetleg támpont mit nézzek? Lépcsőshátú a kocsi a és elsőre a kábelek rendben vannak.

Link to comment
Megosztás:

Most próbálkozom a komfort index beszerelésével.A kormány környékén hol találok földelési pontot?

Kacsa csinált nekem a komfort indexet, aminek az egyik vezetéke egy föld vezeték, amit valamilyen földelési pontra kéne kötnöm, de nem tudom hogy a kormány környékén hol találok ilyet.

Nem kell kiszerelni az óracsoportot! Ha jól emlékszem a pedálok fölött volt egy olyan pont ahová egy hatos vagy nyolcas csavart kellett behejtani és már kész is volt. De majd este megnézem, hol is van pontosan. Azt nem tudom, hogy McElekkel egyről beszélünk-e.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó hely az csak ki kell venni az óracsoportot mert másképp nem férsz hozzá.

Apropó DRL, van valakinek tapasztalata a következővel? :

http://www.metroman.hu/product/nappali-menetfeny-LED-DRL-RL00-R87-grl022

Illetve ilyen ár kategóriában tudok mondani jókat? Köszi.

Nézz szét itt is..

http://www.smpower.hu/hu/cikkek?tcs_one=133&tcs_onename=LED%20menetf%C3%A9ny

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem kell kiszerelni az óracsoportot! Ha jól emlékszem a pedálok fölött volt egy olyan pont ahová egy hatos vagy nyolcas csavart kellett behejtani és már kész is volt. De majd este megnézem, hol is van pontosan. Azt nem tudom, hogy McElekkel egyről beszélünk-e.

Köszi a segítséget, de már kiszereltem az óracsoportot, és ott a csőre rákötöttem a vezetéket.

Működik a komfort index.Még 1x köszönöm Kacsának.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Meghalt a külső/belső keringető motorom és a csappantyú pont a belső állásban van. Ezáltal piszkosul párásodok. Kézzel át szeretném váltani külső állásra. Ezt hol tudom megtenni? Kivettem a kesztyűtartót, csináltam képet, ha valaki lenne oly jó, bekarikázná, elmagyarázná nekem a helyét? Meg hogy hogy tudom ezt kivitelezni? Delphi rendszerem van.

IMG_20131111_095334_www.kepfeltoltes.hu_

https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes/de Ez alapján próbáltam okos lenni, de nem megy.

Update: Sikerült meglelnem a képen látható ventilátorház tetején a zsalumozgató motort. Mivel nem tudom sehogy kiszedni a ventilátorházat, az egyik csavarját a szellőztetőmotornak meglazítva le tudtam húzni a csappantyú tengelyéről, lágy leficcenést hallottam, gondolom akkor eresztett vissza a fenti belsőkeringetéses állapotból a zsalu.

Egy kérdésem maradt:

1. Vajon most jól van-e így? Mivel a motor nem tartja belső állásban, mert lehúztam róla. Ez most a külső levegő állapotnak felel meg? Magasról teszek a motorra, a belső keringetést nem akarom használni.

(Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy üdvözöljem azt a kutyabarát egysejtű amőbát, aki a kocsim mellé sz*ratta az ebét, hogy aztán a nagy fetrengésbe telibe taposhassam a végtermékét. Rendkivűl sokat tett az amúgy is jó hangulatomnak, hogy a földön hemperegve esőben, viharos szélben nyitott ajtónál a kesztyűtartóban könyékig jól éreztem magam)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Meghalt a külső/belső keringető motorom és a csappantyú pont a belső állásban van. Ezáltal piszkosul párásodok. Kézzel át szeretném váltani külső állásra. Ezt hol tudom megtenni? Kivettem a kesztyűtartót, csináltam képet, ha valaki lenne oly jó, bekarikázná, elmagyarázná nekem a helyét? Meg hogy hogy tudom ezt kivitelezni? Delphi rendszerem van.

https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes/de Ez alapján próbáltam okos lenni, de nem megy.

Update: Sikerült meglelnem a képen látható ventilátorház tetején a zsalumozgató motort. Mivel nem tudom sehogy kiszedni a ventilátorházat, az egyik csavarját a szellőztetőmotornak meglazítva le tudtam húzni a csappantyú tengelyéről, lágy leficcenést hallottam, gondolom akkor eresztett vissza a fenti belsőkeringetéses állapotból a zsalu.

Egy kérdésem maradt:

1. Vajon most jól van-e így? Mivel a motor nem tartja belső állásban, mert lehúztam róla. Ez most a külső levegő állapotnak felel meg? Magasról teszek a motorra, a belső keringetést nem akarom használni.

(Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy üdvözöljem azt a kutyabarát egysejtű amőbát, aki a kocsim mellé sz*ratta az ebét, hogy aztán a nagy fetrengésbe telibe taposhassam a végtermékét. Rendkivűl sokat tett az amúgy is jó hangulatomnak, hogy a földön hemperegve esőben, viharos szélben nyitott ajtónál a kesztyűtartóban könyékig jól éreztem magam)

Szia!

Az még úgy nem lesz jó, a ventilátorház (meg a kép) tetején látod azt a rácsos levegőbeömlőt, azt el kéne takarja a zsalu, így most gondolom középállásban himbálózik. Régen volt, már nem emlékszem pontosan hogyan, de én simán lekaptam a zsalumotort a tengely végéről, nem kell kivenni hozzá a ventilátorházat. Ha ez megvan, akkor kézzel simán át lehet fordítani (lehet így is ahogy te csináltad, ha a motor nem fogja már a tengelyt), csak rögzíteni kéne valahogy, hogy a fenti rácsot takarja, ott szívja ugyanis a belső levegőt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.