Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok.Még csak most lettem figyelmes,hogy az akkukulátor csak a műanyag tartóban van és nincsen lefogatva semmivel sem.Ez igy van nállatok is?

Hát nálam pl a motor felőli oldalán az aksinak van egy téglalap alakú pánt ami rögzíti az aksi peremét és csavarral van lefogatva. A másik oldalánál az aksinak ahol a saruk vannak ott meg az aksi tálcájának van egy pereme ez alá van betolva az akku széle.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az akksi és a tűzfal között, a nagyobbik fekete dobozban a tűzfal oldalában a sarokban van egy (nálam lila) relé. A 4-es helyen, a fedélen fel is van tüntetve. Ennek a 4-es lábán egy fekete-szürke vezeték, azon gyújtásáram van.

Ampervadasz!

Köszi hogy segítesz de ez nálam nem jó. Azon a relén nincs ilyen kábel. a 4-es lábon csak egy vastag piros van. Évjárat miatt lehet az eltérés? Vajon azon is gyújtás +12V van? csak azért kérdezem mert nem tudok mérni mivel nincs gyújtáskapcsolóm...

P1040853_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
P1040854_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ampervadasz!

Köszi hogy segítesz de ez nálam nem jó. Azon a relén nincs ilyen kábel. a 4-es lábon csak egy vastag piros van. Évjárat miatt lehet az eltérés? Vajon azon is gyújtás +12V van? csak azért kérdezem mert nem tudok mérni mivel nincs gyújtáskapcsolóm...

Szia!

Utánanéztem, "Z"-s motoroknál valóban másképpen van bekötve. Ezért az neked tényleg nem lesz jó, nálad ott csak direktáram van, a relét az ECU vezérli a test kapcsolásával. Viszont ez mellett közvetlenül ott van a benzinpumpa reléje (nálam meg ez nincs ), aminek a fekete piros vezetéke gyújtásáram a reléfoglalat 2-es érintkezőjében (magán a relén 86-ossal van jelölve a láb). Bízom benne hogy ez már stimmel, de a gyújtáskapcsoló betétet (magát az elektromos kapcsoló részt) szerintem egy csavarhúzóval is el tudod forgatni, hogy kipróbáld (gondolom az a helyén van, mert a zárbetéttel volt gondod).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Két kérdésem lenne:

- indexkar 56b pontot keresem (vagy valami alternatívát) a ködlámpa fénykürtös prodzsekthez

- nem nagyon akarom a DRL-es dolgot bolygatni, egy jó pár oldallal előbb ki van tárgyalva, de nem teljesen világos a dolog.

Rendőrt kérdeztem ezzel kapcsolatban és azt mondta, hogy nem számít engedélyköteles átalakításnak, de a forgalmiban benne kell lenni. Én eddig úgy tudtam, hogy min 25cm-re legyen az úttól és egymáshoz nem lehet közelebb 60cm-nél. "E" jelzésűnek kell lennie, motor indulást követően be kell kapcsoljon, a tompított fényszórót bekapcsolva pedig le kell kapcsolódjon. Ezt nézegetem:

http://www.vilagitas.eu/Osram_LED_DRL_401

Tudnátok ezekben segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Utánanéztem, "Z"-s motoroknál valóban másképpen van bekötve. Ezért az neked tényleg nem lesz jó, nálad ott csak direktáram van, a relét az ECU vezérli a test kapcsolásával. Viszont ez mellett közvetlenül ott van a benzinpumpa reléje (nálam meg ez nincs ), aminek a fekete piros vezetéke gyújtásáram a reléfoglalat 2-es érintkezőjében (magán a relén 86-ossal van jelölve a lá B). Bízom benne hogy ez már stimmel, de a gyújtáskapcsoló betétet (magát az elektromos kapcsoló részt) szerintem egy csavarhúzóval is el tudod forgatni, hogy kipróbáld (gondolom az a helyén van, mert a zárbetéttel volt gondod).

Köszi!

Ezt a csavarhúzós témát megpróbálom és akkor talán ki is tudom mérni hogy melyik szálon van fesz. Amúgy ez a biztosítékos relé ez minek a reléje?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Ezt a csavarhúzós témát megpróbálom és akkor talán ki is tudom mérni hogy melyik szálon van fesz. Amúgy ez a biztosítékos relé ez minek a reléje?

A biztosítékos a lambdáknak, a tankszellőztető szelepnek és az ECU-nak kapcsol áramot, a mellette levő meg a benzinpumpának és az injektoroknak a reléje.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A biztosítékos a lambdáknak, a tankszellőztető szelepnek és az ECU-nak kapcsol áramot, a mellette levő meg a benzinpumpának és az injektoroknak a reléje.

Köszi! A csavarhúzós történet bevált, így kitudtam mérni a dolgot. Gyújtás áram a piros/fekete szálon volt, ami egy dupla szálas és az egyik fele megy a biztosítékra. A többi lábon még gyújtás nélkül is tudtam mérni a feszt.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm a fórum olvasóit!Olyan gondom van a Z17DTL G astrával hogy amikor a világítás rajtamarad a kocsin akkor az a bizonyos figyelmeztető cincogó sípolás nem jelentkezik...sajnos mióta megvan a kocsi azóta nemműködik,nemzavart idáig egyátalán de elhatároztam hogy csak megkéne néézni hogy mi lehet a gond.Sajnos nemtudom hogy van e biztosítéka vagy relé és hogy hol keressem ezt a hangszórót,ha egyátalán az adja a hangot.kérlek titeket hogy aki tud segtsen hogy mégis mit kéne megnéznem mit merre keressek ami ezzel kapcsolatos.köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok szeretnék egy kis segítséget kérni. érdekelne a légzsák rendszer bekötési rajza.

az x1 csatlakozó és a vezérlő csatlakozásának kiosztása érdekelne leginkább .

aki tud hasonló rajzot kérem linkelje be köszönöm.

+az önindítóról is érdekelne a bekötés sajna valami érintkezési hibája van és kezdi megviselni az idegrendszeremet

amikor nem indít hallani a kattanást csak nem teker ha a motortérben megmozgatom a kábeleket amik szerintem abba az irányba tartanak ahol sejtem az önindítót beindul.

köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

A segítségetekre lenne szükségem , van egy 2001. opel astra g 16.16v z16xe motorral szerelt autóm a tidet kicseréltem egy midre hiányzó vezetékeket pótoltam,minden működik de sajnos a pixelhibával nem számoltam.Késöbb beszereztem egy másik midet is de sajnos ez is pixelhibás ráadásul ez meg nem mutat valós értékeket. A kérdésem a következö . Ezek után ha veramon féle midet beépítem kell valami átalakitás még ? Vagy minden rendben lesz. Esetleg a vera cuccból mit kell rendeljek pontosan hogy minden működjön? Természetesen a csekk control az majd későbbiekben lenne beépitve. Gondolom anélkül is működne. Az érdekelne szerintetek, melyik a jobb és olcsóbb megoldás midet javíttatni, vagy a verát beépíteni ?

Minden véleményt szívesen fogadok!

Link to comment
Megosztás:

DRL, csomagtartó ledezés kipipálva.

Ma mentem első hosszabb (kb 70km) utam sötétben mióta megvan a DRL. Garázsba tolatáskor, illetve kapu nyitogatáskor vettem észre hogy egyszerre világít a DRL és a tompított holott a helyzetjelző felkapcsolásakor ki kellene kapcsolnia a DRL-nek. Nem világít olyan erősen mint amikor nincs felkapcsolva a helyzetjelző, azt mondanám hogy pislákol. Amikor kapcsolok egy tompítottat vagy egy refit akkor még villanik is egyet a DRL. Beszereléskor nem vettem észre ezt a hibát.

Bekötés rendesen megvolt, a kapcsolt 12V motortér fekete doboz biztosítékos relé egyik biztosíték lábáról van leszedve, a helyzetjelzőnél pedig maga a dugót bontottam szét és oda kötöttem be így nem blankoltam szét a gyári kábeleket.

Szerintetek mi lehet? Én kötöttem be rosszul valamit vagy megadta magát a DRL?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Végre megint ráérek kicsit foglalkozni a kocsimmal (y17dt 2001)!

Szereltem bel tempomatos meg BC-s kormánykapcsolókat, ezzel kapcsolatban lenne kettő kérdésem felétek!!!

Kérdés 1:

A tempomattal kapcsolatban, megvannak a kapcsolók gyárilag a pedáloknál, be is vannak vezetékelve...de a kormányoszlopnál sehol sem találom a kapcsolókar steckerjét! El lehet fűzve valahozvá? Vagy ha nincs akkor hová kell bekötnöm azt a 4 db vezetéket?

Kérdés 2:

A tempomattal ellentétben a BC kapcsolókar steckerje ki van építve (vagy legalábbis ott volt)! Rá is kötöttem a kapcsolót, de nem nagyon reagál a gombok külön nyomkodására! De ha a kettőt egyszerre nyomom pár másodpercig, a következőket írja ki két sorban: (015 1) és (054 15385)! Van ennek valami jelentőssége? Vajon a BC-t is aktiválni kell Tech-2 vel???

Kíváncsian várom a szakvéleményeket, és köszönöm!!!! :-)

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel 3 nap állás után a feszmérőm 11.2V-ot mutatott. Indítózáskor leesett 6.3V-ra. Hozzá kell tenni, nem a legpontosabb, de nagyjából jól mér. Éppen csak átforgatta, minden világítás szinte kialudt.

Azt hiszem 6 évet bírt ki a gyári akksim.... :(

Ti melyik márkát ajánljátok?

Itt találtam 2 márkát, excide és chronos. Utóbbiról sosem hallottam....

http://www.forensis.hu/akkumulator-akcio-2013-osz

(ez lehet utba esne, mert jövő héten megyek Bp-re, s sulimtól nem messze vannak, de ha gondja van, akkor a gariztatás nehezebb)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.