Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ma reggel 3 nap állás után a feszmérőm 11.2V-ot mutatott. Indítózáskor leesett 6.3V-ra. Hozzá kell tenni, nem a legpontosabb, de nagyjából jól mér. Éppen csak átforgatta, minden világítás szinte kialudt.

Azt hiszem 6 évet bírt ki a gyári akksim.... :(

Ti melyik márkát ajánljátok?

Itt találtam 2 márkát, excide és chronos. Utóbbiról sosem hallottam....

http://www.forensis.hu/akkumulator-akcio-2013-osz

(ez lehet utba esne, mert jövő héten megyek Bp-re, s sulimtól nem messze vannak, de ha gondja van, akkor a gariztatás nehezebb)

A chronosról nem hallottam én se. Exide volt a corsámba, 1 nappal élte túl a három évet.

Az Astrába most vettem bannert. Nem véletlenül esett a választás erre.2005 dec.20-án vettünk egy bannert a Kadettba ezután 3 évet lehúzott taxi üzemben és még mindíg ezzel indul. Mikor elszállt az Astrában az akksi akkor ezzel jártam amíg nem vettem másikat. A kollégám a vartára esküszik, elment vele vagy 6 évet.

Szerintem banner vagy varta.

Én itt vettem. www.lestiakku.hu

Link to comment
Megosztás:

A chronosról nem hallottam én se. Exide volt a corsámba, 1 nappal élte túl a három évet.

Az Astrába most vettem bannert. Nem véletlenül esett a választás erre.2005 dec.20-án vettünk egy bannert a Kadettba ezután 3 évet lehúzott taxi üzemben és még mindíg ezzel indul. Mikor elszállt az Astrában az akksi akkor ezzel jártam amíg nem vettem másikat. A kollégám a vartára esküszik, elment vele vagy 6 évet.

Szerintem banner vagy varta.

Én itt vettem. www.lestiakku.hu

Vartát 18e-ért találtam.

Bannert nem kérdeztem.

Szerintem délután bemegyek, s veszek is egy másikat.

Excide-t szidta más is. Pedig elvileg jó márka....

Link to comment
Megosztás:

Varta lett végül. 56Ah 500A indítóáram a régit átszámoltuk ott és az 255A=> 330A indítóárama volt. :) 18e-et kértek érte.

De az 53Ah-s (500A) is ugyanennyi lett volna.

Szerintem a Varta jó választás. Nálam a 9. (kilencedik!) évet kezdte meg, de már kezd meghalni.

Úgy érzem nem bírja ki ezt a telet :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy külön lehet-e kapni ködlámpa foglalatba tűzősarut? Jobb oldali ködlámpát szeretném megcsinálni, de nincs itthon fölös kábelkötegem. Mi ennek a mérete? A másik, hogy ugyanez lenne a méret a hátsó ajtóba is az átvezetőnél?

Esetleg Gezoli, ha neked lenne fölösbe (a leírásod alapján csinálnám, hátha még maradt abból a kötegből szabad vég :))

Előre is köszönöm!

Ps: Akku: GM 6 évet bírt, most a Moll M3 plus K2-t tesztelem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy külön lehet-e kapni ködlámpa foglalatba tűzősarut? Jobb oldali ködlámpát szeretném megcsinálni, de nincs itthon fölös kábelkötegem. Mi ennek a mérete? A másik, hogy ugyanez lenne a méret a hátsó ajtóba is az átvezetőnél?

Esetleg Gezoli, ha neked lenne fölösbe (a leírásod alapján csinálnám, hátha még maradt abból a kötegből szabad vég :))

Előre is köszönöm!

Ps: Akku: GM 6 évet bírt, most a Moll M3 plus K2-t tesztelem.

Én ilyet használtam : http://www.hestore.hu/prod_10023259.html

És kinyomtam sziloplaszttal. A ködlámpától kb 30-40cm-re raktam széthúzható csatlakozókat....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy külön lehet-e kapni ködlámpa foglalatba tűzősarut? Jobb oldali ködlámpát szeretném megcsinálni, de nincs itthon fölös kábelkötegem. Mi ennek a mérete? A másik, hogy ugyanez lenne a méret a hátsó ajtóba is az átvezetőnél?

Esetleg Gezoli, ha neked lenne fölösbe (a leírásod alapján csinálnám, hátha még maradt abból a kötegből szabad vég :))

Előre is köszönöm!

Ps: Akku: GM 6 évet bírt, most a Moll M3 plus K2-t tesztelem.

Az az igazság, hogy van még itthon 3-4 darab, de meg szeretném tartani, hátha lesz valami új projekt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. G astra 5 ajtós autóm van. Gyárilag VIVA felszereltség, utólag lett bele építve CD-s rádió, de a mély hangokat keveslem. A gyári hangszórók vannak az ajtókban. Mit ajánlotok? Vegyek 4 normális 2 utas hangszórót az ajtókba, vagy tegyek be hátra egy mélyt? Nem szétverni akarom a kasznit, mert azt a zenét már nem szeretem, inkább csak jobban hallani a mély hangokat. Van itthon egy 4 csatornás EQ-s kis erősítőm azt pont be tudnám építeni a fűtéskapcsolók alatti nyílásba. A gondom csak az, hogy nem tudom, hol vigyem hátra a hangládának a kábelt. Nem tudjátok hol lehet normálisan elvezetni? Gondoltam, hogy a váltó-kézifék alagútban, de ott elakadtam. Valami ötlet? Vagy esetleg 4 normális 2 utas is tud olyan hangzást adni? A rádióban van mély hang állítás az maxon van a magas meg minimumon, de még így is kevés...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. G astra 5 ajtós autóm van. Gyárilag VIVA felszereltség, utólag lett bele építve CD-s rádió, de a mély hangokat keveslem. A gyári hangszórók vannak az ajtókban. Mit ajánlotok? Vegyek 4 normális 2 utas hangszórót az ajtókba, vagy tegyek be hátra egy mélyt? Nem szétverni akarom a kasznit, mert azt a zenét már nem szeretem, inkább csak jobban hallani a mély hangokat. Van itthon egy 4 csatornás EQ-s kis erősítőm azt pont be tudnám építeni a fűtéskapcsolók alatti nyílásba. A gondom csak az, hogy nem tudom, hol vigyem hátra a hangládának a kábelt. Nem tudjátok hol lehet normálisan elvezetni? Gondoltam, hogy a váltó-kézifék alagútban, de ott elakadtam. Valami ötlet? Vagy esetleg 4 normális 2 utas is tud olyan hangzást adni? A rádióban van mély hang állítás az maxon van a magas meg minimumon, de még így is kevés...

Dobj be egy ládát. Küszöbburkolatok alatt elszaladnak a kábelek is.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. G astra 5 ajtós autóm van. Gyárilag VIVA felszereltség, utólag lett bele építve CD-s rádió, de a mély hangokat keveslem. A gyári hangszórók vannak az ajtókban. Mit ajánlotok? Vegyek 4 normális 2 utas hangszórót az ajtókba, vagy tegyek be hátra egy mélyt? Nem szétverni akarom a kasznit, mert azt a zenét már nem szeretem, inkább csak jobban hallani a mély hangokat. Van itthon egy 4 csatornás EQ-s kis erősítőm azt pont be tudnám építeni a fűtéskapcsolók alatti nyílásba. A gondom csak az, hogy nem tudom, hol vigyem hátra a hangládának a kábelt. Nem tudjátok hol lehet normálisan elvezetni? Gondoltam, hogy a váltó-kézifék alagútban, de ott elakadtam. Valami ötlet? Vagy esetleg 4 normális 2 utas is tud olyan hangzást adni? A rádióban van mély hang állítás az maxon van a magas meg minimumon, de még így is kevés...

Azért azt az erősítőt megnézném, egy normális mélyládát nem lehet akármivel meghajtani.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy karosszéria bontó erősítő, de nekem megfelel. Amíg nem volt saját autó,ezt az erősítőt és a csomiba szánt ládát mindig vittem nagyfater autójába, mert abba még rádió sem volt. Így szivatgyújtó+ telefon táplálással zenétem vele. Nem hajtja ki a ládát, de annyit tud ami nekem kell.

Azért azt az erősítőt megnézném, egy normális mélyládát nem lehet akármivel meghajtani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. Mindenkinek!

A segítségetekre lenne szükségem , van egy 2001. opel astra g 16.16v z16xe motorral szerelt autóm a tidet kicseréltem egy midre hiányzó vezetékeket pótoltam,minden működik de sajnos a pixelhibával nem számoltam.Késöbb beszereztem egy másik midet is de sajnos ez is pixelhibás ráadásul ez meg nem mutat valós értékeket. A kérdésem a következö . Ezek után ha veramon féle midet beépítem kell valami átalakitás még ? Vagy minden rendben lesz. Esetleg a vera cuccból mit kell rendeljek pontosan hogy minden működjön? Természetesen a csekk control az majd későbbiekben lenne beépitve. Gondolom anélkül is működne. Az érdekelne szerintetek, melyik a jobb és olcsóbb megoldás midet javíttatni, vagy a verát beépíteni ?

Minden véleményt szívesen fogadok!

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel 3 nap állás után a feszmérőm 11.2V-ot mutatott. Indítózáskor leesett 6.3V-ra. Hozzá kell tenni, nem a legpontosabb, de nagyjából jól mér. Éppen csak átforgatta, minden világítás szinte kialudt.

Azt hiszem 6 évet bírt ki a gyári akksim.... :(

Ti melyik márkát ajánljátok?

Itt találtam 2 márkát, excide és chronos. Utóbbiról sosem hallottam....

http://www.forensis.hu/akkumulator-akcio-2013-osz

(ez lehet utba esne, mert jövő héten megyek Bp-re, s sulimtól nem messze vannak, de ha gondja van, akkor a gariztatás nehezebb)

Nekem egy Bosch Silver **** van, ez a hetedik tele. 4 évig volt az előző autómban, 20 éves diesel. Télen minden reggel kb 10perc indítózás volt 4évig. Áttettem ebbe, azóta is pöccre indítja ezt az autót, soha nem kellett töltőre tenni. Persze nem volt "olcsó", de kifizetődő.

Mással kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem.

Úgy emlékszem, mikor megvettem az autót, hogy mikor leállítottam, egyből felkapcsolt a belső világítás. Most ezt nem csinálja.

Van ötlete valakinek, vagy csak én rosszul emlékszem és nem is csinálta?

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy Bosch Silver **** van, ez a hetedik tele. 4 évig volt az előző autómban, 20 éves diesel. Télen minden reggel kb 10perc indítózás volt 4évig. Áttettem ebbe, azóta is pöccre indítja ezt az autót, soha nem kellett töltőre tenni. Persze nem volt "olcsó", de kifizetődő.

Mással kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem.

Úgy emlékszem, mikor megvettem az autót, hogy mikor leállítottam, egyből felkapcsolt a belső világítás. Most ezt nem csinálja.

Van ötlete valakinek, vagy csak én rosszul emlékszem és nem is csinálta?

Nekem nem kapcsol be a belső világítás ilyenkor.

Link to comment
Megosztás:

Nekem se, csak ha valamelyik ajtó kinyílik.

Nekem igen. Gyújtás levételre felkapcsolja a belső világítást.

Én is kérdeznék:

Bárhová tekerem a választó kapcsolót a középkonzolon levő kettő és a műszerfal szélein levő rostélyokon mindig fújja a levegőt a fűtőventilátor. Nem emlékszem, hogy ez mindig ilyen volt-e. Ennek így kell lennie és ezeket csak egyesével lehet lezárni a rajtuk levő tekerőgombbal?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekiálltam bevezetékelni az autót a csomagtartóba kerülő ládához. A vezetéket el is vezettem fa**án. A gondom, az , hogy a B oszlop belső burkolatát nem tudom rendesen visszatenni. Ebben kéne nekem segítség, mik a lépései? Elég csúnyán elál és nem szeretném így hagyni.

Hogyan lehet azt visszatenni teljesen? Az alsó és a felső (ebből jön ki az öv) rész is érdekelne.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy Bosch Silver **** van, ez a hetedik tele. 4 évig volt az előző autómban, 20 éves diesel. Télen minden reggel kb 10perc indítózás volt 4évig. Áttettem ebbe, azóta is pöccre indítja ezt az autót, soha nem kellett töltőre tenni. Persze nem volt "olcsó", de kifizetődő.

Mással kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem.

Úgy emlékszem, mikor megvettem az autót, hogy mikor leállítottam, egyből felkapcsolt a belső világítás. Most ezt nem csinálja.

Van ötlete valakinek, vagy csak én rosszul emlékszem és nem is csinálta?

Szia!

Nekem sem kapcsolódik fel a belső világítás.

Ha le van zárva az autó,és kinyitom távval,akkor világít.

Link to comment
Megosztás:

Áttettem ebbe, azóta is pöccre indítja ezt az autót, soha nem kellett töltőre tenni.

Az akkut sohasem a saját hibájából kell töltőre tenni! Amikor már kellene, akkor viszont nem töltőre kell tenni, hanem átadni a helyét egy újnak, mert amikor tönkremegy, akkor már hiába rakosgatod töltőre, abból jó már nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyet használtam : http://www.hestore.hu/prod_10023259.html

És kinyomtam sziloplaszttal. A ködlámpától kb 30-40cm-re raktam széthúzható csatlakozókat....

Én is gondoltam a 2,8-asra de attól tartok hogy azt nem tudom ennyire széthajtani. Viszont ami még eszembe jutott: A rádióknak a kábelkötegében ami van csati az lehet hogy pont jó lenne ide? Mert az is lapos tüskére megy de ott nem a lemez szélét szorítják hanem a lapját.

Erre gondolok szerelhetőben http://www.tme.eu/hu/details/zrs-iso_gl_wt/iso-dugok-es-aljzatok/#

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.