Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2017. 02. 23. at 11:04, oggy írta:

Tempomat projektben vagyok én is (Y17Dt 2001 Elegance)

Indexkar bent, minden kapcsoló, csatlakozó bent van gyárilag..

Gépen még nem volt az autó, de a napokban meglesz ez is, kíváncsi leszek működni fog-e.

Ha nem akkor lesz egy eladó tempomatos indexkarom :-)

Akkor már csak engedélyezni kel Op-COM vagy TECH2. Jó tanács,  teszteljétek a kapcsolókat a programmal is. Bár jártam már úgy, hogy a teszt nem mutatta, hogy OK a kapcsoló, a tempomat mégis működött.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 28. at 14:11, Handbrake írta:

Akkor már csak engedélyezni kel Op-COM vagy TECH2. Jó tanács,  teszteljétek a kapcsolókat a programmal is. Bár jártam már úgy, hogy a teszt nem mutatta, hogy OK a kapcsoló, a tempomat mégis működött.....

Az Op-com akkor most jó tempomat feltanításra, vagy nem?

Mert már majdnem vettem egyet, de hallottam olyan hírt, hogy nem jó, csak a TECH2, ill. kell-e a Car-pass, mert ez nincs meg..

 Szerk : Lejárt megint a napi limit 5 h.sz.-em, tehát az utastérben még nem működtem, de a szélvédő alatti befúvó nekem is zörög/rezeg, meg a jobb első ajtóban is benne van a rezgőke, de ezekkel hangokkal egyenlőre még együtt tudok élni.

Módosítva : oggy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Just now, oggy írta:

Az Op-com akkor most jó tempomat feltanításra, vagy nem?

Mert már majdnem vettem egyet, de hallottam olyan hírt, hogy nem jó, csak a TECH2, ill. kell-e a Car-pass, mert ez nincs meg..

Nekem China Clone van 2 autón simán felprogramoztam vele, nem kell se carpass se TECH2.....

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2005. 03. 10. at 12:15, Xavér írta:

Sziasztok!

 

Egy kérdés az izzókkal kapcsolatban.

A Tunnemgsram H7 Superblue izzó jobban melegszik-e mint a gyári?

 

Üdv! Xavér

Szerintem egy izzóban az izzószál paraméterei határozzák meg, hogy működése közben mennyire melegszik fel. Köztudott, hogy az izzókban a kibocsájtott fény csupán 4,9 % - magát a fénykibocsájtásra adott hatásfokát figyelembe véve. A többi - eléggé sajnálatos módon és általában - minden esetben hő. Így pl. egy 60 W.os izzó - légyen az bármiféle gyártmányú is - az mindig CSAKIS 60 W-nak megfelelő hőt fog leadni. Ez már elektrofizika - kéremszépen.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 22. at 18:59, astra írta:

elemcsere + meg kell forrasztani az elemtartot egy órás meg csinálja ha neked nincs hozzá affinitásod.

Nekem már akkor sem kapcsolt, ha a távvezérlős kulcs házán teljes erőből átnyomtam a gombot. Így aztán szétszedtem.

Egyrészt - elengedte a forrasztást az egyik elem-láb - de érdekes, hogy az autót nyitni mégis lehetett, csak éppen zárni nem. Így mellette még a nyomógombokra is kellőképpen gyanakodtam. Aztán nagyon gyorsan döntöttem - leszedtem a mikrokapcsolókat s vettem bele hasonlóakat (csupán 190 Ft. volt darabja) Aztán nagy-nagy türelemmel - s persze nagyítólencse alatt - szépen kicseréltem.

Azóta nekem úgy kapcsol, mint az álom! Még tán új korában sem jobban. És olcsóbban jöttem ki a buliból, mintha 18 ezerért veszek egy új kulcsot!

Módosítva : L.Fazakas
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló márkatársak!Remélem találkoztatok már ilyennel és tudtok segíteni!van egy x20xev motoros G astrám amibe utólag be akarnám építeni a board computert.Kifűztem a régi motortér köteget és befűztem a board computeres köteget.A bc az működött viszont azóta nem tudom beindítani a kocsit.Ráadom a gyújtást és nem indul az ac pumpa és a computernek se jönnek vissza a visszajelzői.Visszafűztem a régi köteget és most már azzal is ugyan ezt produkálja.Ami még érdekes az az hogy ha ráadom a világítást akkor hátúl van minden viszont elől nem ég semmi.Olyan mint ha a motortér nem kapna áramot...Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 26. at 12:24, bonat írta:

Tudna nekem valaki segíteni belső keringető lapát mozgató motornál?
Eltörte 5 év után újra  a lapátot, most a műanyag stift tört el, ami a lapátot köti össze a motorral.
Nem baj most 4x80 facsavart belenyomtam stiftbe és lapátba, majd összeragasztottam epoxival, a lett.
De szeretnék valami időzítő elektronikát a motor (Delphi) 12V-os vezetékére rakni, ami kb csak 4-5mp-ig mozgatja  a motort.
Erre valaki tud megoldást? Vagy más, jobb módszert?

Csaba írt még hasonlót erről, de neki a motor volt rossz.
Csaba írása

Van egyszerűbb megoldás is: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIdOp6luiEsXUZNrZlnfVCE6fzTViDnnaxrMQWyoHl_mkaxplOYg

Itt az a lényeg, hogy a kar két végállására beteszel egy-egy mikrokapcsolót, ami megszakítja a motor áramát, tehát nem tud tovább forogni amikor a pálya végére ért. Ellenben ha visszafelé tekered (mert átkapcsoltad a szellőző kapcsolót), akkor a hozzá tartozó dióda engedni fogja a vissza felé irányt (ekkor mivel elmozdul a kar a kapcsoló is visszakapcsol), majd a túlsó végállásnál a másik kapcsoló megint megszakítja a kört. Innen a másik diódán kersztül tud ismét elindulni ha visszakapcsoltad a szellőző kapcsolót. Leírva nem biztos hogy egyszerűen hangzik, de tényleg csak két kapcsoló és két dióda kell hozzá. Többé nem romlik el!

Link to comment
Megosztás:

Na mégiscsak megvettem az Opcom-ot! Ez is csájna klón  :-)! Egy egész délelőtt küzdöttünk vele.Első körben, hogy Magyar nyelvű legyen, mikor ez megvolt utána meg a világért sem volt kapcsolat az autó meg a gép között, de egy Win. 7 felrakása ezt a gondot is megoldotta. A tempomatot egy kattintással aktivizáltam, meg a levegőirányító motorom hibáját is kiütöttem, és az is jó lett. Nagyon jó cucc ez, mindent tud és pofon egyszerű a kezelése! Csak az ecu programozásához kell a Carpass, de ebbe úgysem nyúlnák bele! 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, oggy írta:

Na mégiscsak megvettem az Opcom-ot! Ez is csájna klón  :-)! Egy egész délelőtt küzdöttünk vele.Első körben, hogy Magyar nyelvű legyen, mikor ez megvolt utána meg a világért sem volt kapcsolat az autó meg a gép között, de egy Win. 7 felrakása ezt a gondot is megoldotta. A tempomatot egy kattintással aktivizáltam, meg a levegőirányító motorom hibáját is kiütöttem, és az is jó lett. Nagyon jó cucc ez, mindent tud és pofon egyszerű a kezelése! Csak az ecu programozásához kell a Carpass, de ebbe úgysem nyúlnák bele! 

Küldj egy linket, hogy hol vetted!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy éve vezetek egy Astra G-t, első kocsi! :-)

Olyan kérdésem lenne, hogy nem lehet valamit tenni azzal, hogy a kapcsolók a  kormányon, és főként az indexre gondolok, finomabban és ne ilyen műanyagos kattanással működjön? Vagy ezen semmilyen más gyártó által előállított kapcsoló sem segít? 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Küldj egy linket, hogy hol vetted!

Köszi!

A Jófogáson vettem, de nem tudom van e a srácnak még, ha érdekel priviben meg tudom adni a számát. Pécsen volt a cucc, én el is mentem érte, mert közel van hozzám. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A haveromnak van egy 2004es Bertone Astraja. Ki szeretné cserélni a középkonzolt gyári navigációsra. A kérdés az lenne hogy ez kivitelezhető e? Illetve mik a nehézségei? Ha a navi működne a többi funkció mint pl a fogyasztás mérés,stopper,stb is működne?

Link to comment
Megosztás:

Beszereltem ma végre a fehér számlapos óra csoportot.Megvettem már vagy 3 hónapja csak vártam a tavaszt.Az a bajom  vele,hogy nem működik az üzemanyag szintjelző.Fél és háromnegyed között áll a mutató,akkor is ha nincs gyújtáson.Mocorog egy kicsit aztán megáll ott. Kb.negyedig van benzinnel.A régi műszer annyit is mutat.Meg az egyik izzó is ki van égve mert nem világít a jobb oldala.Ezt majd kicserélem. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy rosszat vettem?  Mikor megvettem alapállásban volt a mutató.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 04. at 14:24, SargaRigo123 írta:

És van még sokkal egyszerűbb megoldás is: Többé nem romlik el!

Én a szervo bakelit-házába - a levehető fedélre tettem be - az egyik árambevezető fólia átvágása után - egy 330 ohmos (kb. fél watt nagyságú) ellenállást. Azóta nálam nem rosszalkodik a motor, ha bármely végállásába ér, csak ott simán megáll. Igaz, az áramfelvétele duplájára nő, de az akkor sem annyira vészes! Nem darálja szét pl. - se a zsalut, se a tengelyét! És nem megy állandóan a kismotor - illetve -annyira menne, ámde nem tud, mert eléggé le van fogva! (bármely végállásában)

Mellesleg - vettem bele újonnan - csupán csak a zsalut (8449 Ft.-ért), amihez persze tartozéknak jár a 2 db. tengely is (mind a Behr, mind a Delphi szerkezetekhez) Így néz ki a megoldás -

16807246_10212245137584131_7520474177784 

Valójában pedig ennyi áramot vesz fel zsalumozgató üzem közben, majd ennyit - bármely végponti megállása után!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212408624551203&set=a.10201036085004822.1073741825.1248541260&type=3&size=2048%2C1536

és

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212408628911312&set=a.10201036085004822.1073741825.1248541260&type=3&size=2048%2C1536

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 10. at 18:28, paprikab4 írta:

Sziasztok! Nem gyári rádiónál meg lehet oldani, hogy ha bekapcsolom a rádiót ne tűnjön el a dátum a kijelzőről?

Igen, két módon. A prosztóbbik ha elvágod a piros-fehér vezetéket a KIJELZŐNÉL (fontos hogy a kijelző mögött, ne a rádiónál, különben rossz lesz a rádióvétel, mert onnan kap jelet a gyári antennaerősítő is), a bonyolultabb/költségesebb pedig az ha elmész egy márkaszervizbe ahol van Tech2, és a kijelzőt leprogramoztatod a rádióról.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 10. at 19:08, Matisz írta:

Sziasztok. A haveromnak van egy 2004es Bertone Astraja. Ki szeretné cserélni a középkonzolt gyári navigációsra. A kérdés az lenne hogy ez kivitelezhető e? Illetve mik a nehézségei? Ha a navi működne a többi funkció mint pl a fogyasztás mérés,stopper,stb is működne?

Megoldható, és a többi funkció is működne, de mégsem ajánlom. Azon túl hogy elég nagy szívás mert a konzolon és a kijelzőn kívül a kábelköteget és még a kesztyűtartót is cserélni kéne (abban van a gyári navinak a cd-meghajtója), ha végül össze is raknád hibátlanul, a navit akkor sem tudnád használni Magyarországon, lévén nem létezik hozzá magyar térkép. A CD70/DVD90 navi térképei H Astrához/C Vectrához valók, és bár abban már benne van Magyarország is, sajnos nem kompatibilis a G Astra navijával. A G Astra gyári navija csak Ausztriában vagy attól nyugatabbra működne, de ott is csak hellyel-közzel, lévén 2004-es a legutóbbi térképfrissítés hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vissza raktam inkább a gyári fekete órát.Az legalább működik rendesen.Leszedtem a kormánykapcsolóknál lévő felső burkolatot,de nem is kellett volna.Nem alatta van a csavar.A óra körüli keretben van 4 de hozzáférni a burkolat leszedése nélkül is.Felhívom holnap a Haudeket hogy lehet-e valamit kezdeni a rosszal.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 11. at 20:49, tgabika76 írta:

Megoldható, és a többi funkció is működne, de mégsem ajánlom. Azon túl hogy elég nagy szívás mert a konzolon és a kijelzőn kívül a kábelköteget és még a kesztyűtartót is cserélni kéne (abban van a gyári navinak a cd-meghajtója), ha végül össze is raknád hibátlanul, a navit akkor sem tudnád használni Magyarországon, lévén nem létezik hozzá magyar térkép. A CD70/DVD90 navi térképei H Astrához/C Vectrához valók, és bár abban már benne van Magyarország is, sajnos nem kompatibilis a G Astra navijával. A G Astra gyári navija csak Ausztriában vagy attól nyugatabbra működne, de ott is csak hellyel-közzel, lévén 2004-es a legutóbbi térképfrissítés hozzá.

Köszönöm a választ :)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 10. at 18:28, paprikab4 írta:

Sziasztok! Nem gyári rádiónál meg lehet oldani, hogy ha bekapcsolom a rádiót ne tűnjön el a dátum a kijelzőről?

Igen.  sárga és a piros vezetéket meg kell cserélni. ;)

Ui. Látom volt válasz :D

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.