Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2017. 03. 24. at 15:45, gezoli írta:

5 hibátlan indítás után a hibalámpa törlődik, viszont az ECU-ból a hibát törölni kell.

Háátööö az 5 "hibátlan" indítás már meg volt azóta szerintem bőven. Gyújtást ráadom akkor látszik a hibakód ikon. Motor indít és azonnal kialszik. Tehát "menetközben" nem világít a hibakód lámpa...csak amikor gyújtást adok. Emlékszem, hogy régen pályázásnál emelkedőn elő-előjött P1105 vagy valami hasonló...helytelen gázpedál állás meg turbó nyomás szenzor hibás érték valami ilyesmi hibákat találtam erre a kódra. Akkor is 1-2 hétig gyújtás előtt még látszódott az ikon.

Rendeltem ma egy opcom-klónt. Pár dolgot ki kell még nyomoznom az autóval kapcsolatban.

Hátha ismerős valakinek ez pl:
Y17DT-nél van olyan dolgom már egy ideje, (2-3 éve kb...nem befolyásol semmit, jól fogyaszt, végül is nem gyengébb mint régen) szóval áll az autó és elkezd az alapjárat felfelé kb 1100-ig ugrálni és ezzel arányosan a km óra is felmegy 10-20ig. Álló helyzetben. :) Kuplung benyomásra abba hagyja illetve ha nyomok egy egyest és akár pár centit is előre gurulok majd kuplungot felengedve megszűnik. Lehet a váltóban valami jeladó csinál ilyet? Képes lenne ez a hiba "gázt" is adni...érdekes. 

Módosítva : morphin
Link to comment
Megosztás:

54 perce, gezoli írta:

Hát elé necces. Azt tudnod kell, hogy az XEP-ek már Lengyelországban készültek lebutított verzióban. ez azt jelenti, hogy sok mindent kihagytak belőle amik még a német Astrákban benne voltak.

Én ugyanezt csináltam.Sima kormány helyett multis kormányt raktam be, természetesen a légzsák átvezetőt is cseréltem. Plug&play volt, tehát összedugtam és működött a kormány táv.

Nem tudom, hogy mi a helyzet a Te autóddal. Vajon a kábelkötegben benne van-e a kormánytáv vezetékei. Esetleg úgy tudod leellenőrizni, hogy megnézed az ISO csatiban benne vannak-e a csatlakozó pin-ek.

https://www.google.hu/search?q=opel++iso+csatlakozó&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjeqpz_0_nSAhUB3SwKHZqTAjYQsAQIJg&biw=1366&bih=604#imgdii=k_NaCTorr1ddhM:&imgrc=UnpkJBGYhoCgRM:

Sajnos már rájöttem, hogy az xep motorkóddal butított az astra. Utólagos tempomaton gondolkodtam, de olvastam, hogy ezzel a motorkóddal az ecu nem tudja feldolgozni az elektromos gázpedál jeleit. Az átvezetőn gondolkodom, ha már van gombsor, akkor jó volna használni is.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Hát elé necces. Azt tudnod kell, hogy az XEP-ek már Lengyelországban készültek lebutított verzióban. ez azt jelenti, hogy sok mindent kihagytak belőle amik még a német Astrákban benne voltak.

Én ugyanezt csináltam.Sima kormány helyett multis kormányt raktam be, természetesen a légzsák átvezetőt is cseréltem. Plug&play volt, tehát összedugtam és működött a kormány táv.

Nem tudom, hogy mi a helyzet a Te autóddal. Vajon a kábelkötegben benne van-e a kormánytáv vezetékei. Esetleg úgy tudod leellenőrizni, hogy megnézed az ISO csatiban benne vannak-e a csatlakozó pin-ek.

https://www.google.hu/search?q=opel++iso+csatlakozó&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjeqpz_0_nSAhUB3SwKHZqTAjYQsAQIJg&biw=1366&bih=604#imgdii=k_NaCTorr1ddhM:&imgrc=UnpkJBGYhoCgRM:

A linkelt rajzon az SCV a távvezérlő pontja?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Laci73 írta:

Sajnos már rájöttem, hogy az xep motorkóddal butított az astra. Utólagos tempomaton gondolkodtam, de olvastam, hogy ezzel a motorkóddal az ecu nem tudja feldolgozni az elektromos gázpedál jeleit. Az átvezetőn gondolkodom, ha már van gombsor, akkor jó volna használni is.

Csak simán cseréld ki az átvezető szalagot,én is így tettem,működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Handbrake írta:

Mindenképpen azt ajánlom, hogy nézd meg a vezetéket, volt már korábban ilyen gond másnál is ha jól rémlik.

Annyit kifelejtettem, hogy ősszel már kiszereltük a kábelt, ami a kerékcsapágytól a doblemezig / gólyalábig megy (ki tudja már hol a másik vége :-)) műszerrel mérve jó volt, nem volt szakadás...

Ez az a kábel: http://www.bakelit.hu/portal/Szentes_/Autoalkatresz/Fek_futomu/ABS/Opel_Astra_G_ABS_vezetek_Elso_4_279953_827564.html

Esetleg újonnan fellelhető elérhető áron? kerestem, de nem találtam.

Van esetleg máshol is toldás, vagy csatlakozás, ami a hibát okozhatja?

 

köszi

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

schoenhardt_radiostecker_opelantenne.jpg

Kedves Fórumtársak!  Sajnos elszakadt az antennakábelem, az én hibám, de ezt ne firtassuk.  Megforrasztani egyszerűen lehetetlen, hajszálvékony vezeték megy benne, hitvány árnyékolás veszi körül.) Az Astra G antennakábele 2 részből áll, amelyek speciális csatlakozóval csatlakoznak egymáshoz. A 2003 vagy ez utáni típusokban horror csatlakozókat alkalmaztak (a korábbi japán helyett kínai az antenna) az antennakábel 2 része a váltókar mellett csatlakozik egymáshoz a kardánboxban. A fenti képen ezek a lehetetlen csatlakozók láthatók. Az alkatrész cikkszáma olyan apró, hogy még nagyítóval sem látom. Nekem a rádiótól a kardánboxig vezető kábeldarabra lenne szükségem ilyen csatlakozóval, de nyitott vagyok bármilyen alternatív megoldásra. Aki tud erről valamit, kérem, segítsen, amit előre is megköszönök. (Mellesleg áldott Húsvéti Ünnepet kívánok.)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Gombóc Arthur írta:

schoenhardt_radiostecker_opelantenne.jpg

Kedves Fórumtársak!  Sajnos elszakadt az antennakábelem, az én hibám, de ezt ne firtassuk.  Megforrasztani egyszerűen lehetetlen, hajszálvékony vezeték megy benne, hitvány árnyékolás veszi körül.) Az Astra G antennakábele 2 részből áll, amelyek speciális csatlakozóval csatlakoznak egymáshoz. A 2003 vagy ez utáni típusokban horror csatlakozókat alkalmaztak (a korábbi japán helyett kínai az antenna) az antennakábel 2 része a váltókar mellett csatlakozik egymáshoz a kardánboxban. A fenti képen ezek a lehetetlen csatlakozók láthatók. Az alkatrész cikkszáma olyan apró, hogy még nagyítóval sem látom. Nekem a rádiótól a kardánboxig vezető kábeldarabra lenne szükségem ilyen csatlakozóval, de nyitott vagyok bármilyen alternatív megoldásra. Aki tud erről valamit, kérem, segítsen, amit előre is megköszönök. (Mellesleg áldott Húsvéti Ünnepet kívánok.)

Ez volna az? Ha igen, akkor 93160448 a cikkszáma, és 6m vezeték tartozik hozzá.

s-l300.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megerősítést kérnék az alábbiakhoz:

Szeretném, ha az óracsoport világítása folyamatos lenne (LED lett, gyújtás után természetesen). Ha jól emlékszem DV leírására, a 36-os pin működteti a világítást (testet kap).

Van DRL visszajelzőm, az ezen lévő "test jelet" megadom a 36-os pinre is, akkor a DRL-el együtt folyamatos lesz az óracsoport világítása is?

Köszönöm...

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, flali írta:

Sziasztok!

Megerősítést kérnék az alábbiakhoz:

Szeretném, ha az óracsoport világítása folyamatos lenne (LED lett, gyújtás után természetesen). Ha jól emlékszem DV leírására, a 36-os pin működteti a világítást (testet kap).

Van DRL visszajelzőm, az ezen lévő "test jelet" megadom a 36-os pinre is, akkor a DRL-el együtt folyamatos lesz az óracsoport világítása is?

Köszönöm...

 

Szia!

Ennyit tudok segíteni ebben az ügyben:

Műszercsoport csatlakozó lábkiosztása:
Pin 1    fekete/ kék          : 0,50 mm2 Hátsó ködlámpa
Pin 2    
barna         : 0,50 mm2 TEST 31
Pin 3    nincs bekötve

Pin 4    piros             : 0,50 mm2 AKKU 12Volt 30
Pin 5    
barna/sárga       : 0,50 mm2 Sebességváltó hibája
Pin 6    
barna/lila        : 0,50 mm2 Sportos sebességváltás
Pin 7    fehér/
zöld        : 0,35 mm2 Utánfutó index
Pin 8    
fekete/zöld       : 0,35 mm2 Jobb irányjelző
Pin 9    
fekete/fehér   : 0,35 mm2 Bal irányjelző
Pin 10   
barna/sárga       : 0,35 mm2     ABS
Pin 11   
fekete            : 0,50 mm2 Köd fényszórók
Pin 12   
barna/fekete      : 0,50 mm2 Biztonsági öv
Pin 13   
barna/zöld        : 0,35 mm2 TC & ESP
Pin 14   nincs bekötve--------------------CC Tempomat LED
 
Pin 15   barna/kék      : 0,5 mm2   Xenon üzemben
Pin 16   
kék/fehér      : 0,35 mm2 Töltés
Pin 17   fehér          : 0,50 mm2 Reflektor
Pin 18   
barna/sárga       : 0,50 mm2 Légzsák
Pin 19   
barna/fehér    : 0,35 mm2 OBD2 "K" Line!
Pin 20   
zöld           : 0,35 mm2 Fordulatszámmérő jel
Pin 21   nincs bekötve

Pin 22   fekete         : 0,50 mm2 Gyújtás +12V 15
Pin 23   nincs bekötve

Pin 24   barna             : 0,50 mm2 Test
Pin 25   
kék/fekete        : 0,35 mm2     Üzemanyag mérő jel
Pin 26   nincs bekötve

Pin 27   kék/piros      : 0,35 mm2 Sebesség jel
Pin 28   
kék            : 0,35 mm2 Hűtővíz hőmérséklete
Pin 29   
barna/kék         : 0,50 mm2 Villáskulcs ikon
Pin 30   
kék/sárga         : 0,35 mm2 Dieselhez :-> izzítás
Pin 31   
barna/kék      : 0,50 mm2 Motorhűtő egység/Klíma 
Pin 32   nincs bekötve

Pin 33   kék/zöld       : 0,35 mm2 Olajnyomás
Pin 34   
barna/kék         : 0,35 mm2 Motor hiba 
Pin 35   
barna/fehér    : 0,35 mm2 Fék +folyadék szint
Pin 36   
szürke/sárga   : 0,50 mm2 Műszervilágítás

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Két időszerű kérdésem lenne:

 

1. bent vannak az INsignia spricnik, de a vezető felőli valahogy mégsem az igazi, inkább a tetőre nyomja mint a szélvédőre. Kell valamit állítani a fúvóka helyzetén a gyári helyére történő beszereléskor? Simáncs csak bepattintottam őket, de mintha nem lenne az igazi.......

 

2. Generátort otthon ellenőrzött, javított már valaki? Lassan sajnos időszerű lesz megint a generátorom "elhalálozása"..... nem szeretnék valahol ottmaradni vele..

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Handbrake írta:

Két időszerű kérdésem lenne:

 

1. bent vannak az INsignia spricnik, de a vezető felőli valahogy mégsem az igazi, inkább a tetőre nyomja mint a szélvédőre. Kell valamit állítani a fúvóka helyzetén a gyári helyére történő beszereléskor? Simáncs csak bepattintottam őket, de mintha nem lenne az igazi.......

 

2. Generátort otthon ellenőrzött, javított már valaki? Lassan sajnos időszerű lesz megint a generátorom "elhalálozása"..... nem szeretnék valahol ottmaradni vele..

 

Köszönöm

Én feszültségszabályzót cseréltem az enyémen. Házilag alap eszközökkel a következőket tudod elkövetni: feszültséget mérsz a generátor kivezetésén és az akksi sarukon, pár tized V-nál nem lehet nagyobb a különbség. A generátor hátulján lévő fekete fedél alatt találod a fesz szabályzót, amire vannak építve a szénkefék, ezt ha kiszeded meg tudod nézegetni mennyire vannak elkopva (összehasonlítva képről egy újjal). A fesz szabályzó kiszedése után meg tudod mérni multiméterrel a 6db diódát, nagyjából szimmetrikus értékeket kell kapj. Persze ezeket a dolgokat kiszerelt generátorral lehet kényelmesen eljátszani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Handbrake írta:

Két időszerű kérdésem lenne:

 

1. bent vannak az INsignia spricnik, de a vezető felőli valahogy mégsem az igazi, inkább a tetőre nyomja mint a szélvédőre. Kell valamit állítani a fúvóka helyzetén a gyári helyére történő beszereléskor? Simáncs csak bepattintottam őket, de mintha nem lenne az igazi.......

 

2. Generátort otthon ellenőrzött, javított már valaki? Lassan sajnos időszerű lesz megint a generátorom "elhalálozása"..... nem szeretnék valahol ottmaradni vele..

 

Köszönöm

Hello!

Én csak kivettem a régi és be az Insigniájét és szépen terít azóta is jó helyre. Állítani lehet egy kis ügyességgel pici lapos csavarhúzóval amit pl. az órások is használnak. Legalábbis másik kollégánál így lőttük be :-) 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Handbrake írta:

Két időszerű kérdésem lenne:

 

1. bent vannak az INsignia spricnik, de a vezető felőli valahogy mégsem az igazi, inkább a tetőre nyomja mint a szélvédőre. Kell valamit állítani a fúvóka helyzetén a gyári helyére történő beszereléskor? Simáncs csak bepattintottam őket, de mintha nem lenne az igazi.......

 

2. Generátort otthon ellenőrzött, javított már valaki? Lassan sajnos időszerű lesz megint a generátorom "elhalálozása"..... nem szeretnék valahol ottmaradni vele..

 

Köszönöm

 

54 perce, peacetrang írta:

Hello!

Én csak kivettem a régi és be az Insigniájét és szépen terít azóta is jó helyre. Állítani lehet egy kis ügyességgel pici lapos csavarhúzóval amit pl. az órások is használnak. Legalábbis másik kollégánál így lőttük be :-) 

Célszerszám az állításhoz:

 

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Krajcso írta:

Én feszültségszabályzót cseréltem az enyémen. Házilag alap eszközökkel a következőket tudod elkövetni: feszültséget mérsz a generátor kivezetésén és az akksi sarukon, pár tized V-nál nem lehet nagyobb a különbség. A generátor hátulján lévő fekete fedél alatt találod a fesz szabályzót, amire vannak építve a szénkefék, ezt ha kiszeded meg tudod nézegetni mennyire vannak elkopva (összehasonlítva képről egy újjal). A fesz szabályzó kiszedése után meg tudod mérni multiméterrel a 6db diódát, nagyjából szimmetrikus értékeket kell kapj. Persze ezeket a dolgokat kiszerelt generátorral lehet kényelmesen eljátszani.

Esetleg a cserélendő alkatrészekhez van cikkszámod? Mert akkor már úgy venném ki, hogy ha olyan polcról cserélem. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Handbrake írta:

Esetleg a cserélendő alkatrészekhez van cikkszámod? Mert akkor már úgy venném ki, hogy ha olyan polcról cserélem. Köszönöm!

Bocsi, ezt benéztem, most látom hogy neked a másik fajta generátorod van. Nekem hiába 2000 dízel, ugyanaz a fajta van rajta, mint a kis benzineseken.

Viszont ez segíthet: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=109609
Google Translattel értelmezhető :)

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Handbrake írta:

KÖszönöm! Sejtettem, meg láttam is, hogy volt van iylen szerszám, de azt hittem csak az ívet lehet állítani a dőlést nem. De most már világos! Köszönöm!

"Insignia fúvóka beállító szerszám méretei:
8-as köracél 6-ra esztergálva kb 25mm hosszan ,
a 6-os rész belsejébe 4-es furat kb 10mm mélyen 
majd 45 fokonként bevágás kb 2mm szélességben."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olvasgatom a topikot, pár napja kezdtem el az elejétől :) Még sok van hátra belőle, de lenne pár kérdésem. A legbosszantóbbal kezdem :) Az autó egy X18XE1 Bertone Coupé. 

Olvastam, hogy van akinek működik az automatikus ablakfelhúzás a távirányítóval is, van akinek csak kulccsal és van akinek sehogy. Én az utóbbiakhoz tartozom.
Az elektromos ablakom csak gyújtásra működik.
Ha leveszem a gyújtást (kulcsot még nem veszem ki, csak elfordítom), akkor már nem működik -kivéve ha hosszú gombnyomásra elkezdem leengedni és közben veszem le a gyújtást, akkor az ablak még végigmegy lefelé. Felfelé sehogy nem megy az automatikus felhúzás.
Betanítani nem tudom, felér az ablak, a kattanás is megvan, nyomva tartom a gombot, de utána se jó.

Tehát lefelé leengedi hosszú gombnyomásra az ablakot, felfelé nem megy. A kulcsot a zárban elfordítva tartva sem húzza fel az ablakot.

Akkor most benne van az auto ablakemeléshez a komfort modul vagy sem? Ha benne van, felfelé miért nem megy? Ha nincs akkor meg lefelé miért megy? :) A központi zár, az ablakemelő és a kulcs gyári, riasztó nincs az autóban. Ajtó nyitásra egy picikét automatikusan lehúzza az ablakot, ha becsukom az ajtót akkor pedig visszahúzza az ablakot. 

Hogyan tudom elérni amit szeretnék? Azaz, hogyha lezárom az autót a távirányítóval, akkor a második zárásra felhúzza az ablakokat. Vajon csak be kell állítani valahogy, vagy szerelni kell? Vagy legalább ha a kulccsal menne, azzal is előrébb lennék. Riasztót nem szeretnék bele. De ha mégis, akkor kb mennyiből lehet beszerezni és beszereltetni egyet (-egy olcsóbbat)?

Link to comment
Megosztás:

17 minutes ago, snec said:

 

felfelé és lefelé is meg kell várni amíg kattanjon.

 

Igen, így csinálom. Fent is, lent is kattanás után is tartom a gombot, de csak lefelé megy automatikusan ezután is. Ha leállítom az autót, de még nem veszem ki a kulcsot, az ablak már nem megy. Csak ha ráadom a gyújtást. Esetleg vegyem ki az akksit pár órára ás tanítsam újra, hátha jó lesz? A rádió kérni fog kódot utána? VDO CDR500

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.