Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

29 perce, OpelAtti írta:

Lehet, bevihettem volna a munkahelyemre ott vannak ampervadászok, de hamar-gyorsan csinálnom kellett valamit.

Azért beviszem a panelt nézzék meg.

Sok minden nincs a panelon, biztosan javítható. Lehet a ledek még épek, csak egy ellenállás szált el, az meg kb 50 Ft. Mondjuk ügyes megoldás a led szalag. Helyén is, a hátsó szélvédőben, erősen világít?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, mert kifogytam az ötletekből hogy merre induljak tovább a hibakeresésben.
Van egy rejtett fogyasztóm, így a többszöri lemerülés az akkum végét jelentette.

Amire saját kútfőből tellett:
Lemértem az akkunál mennyi áram megy el, ez kb 20mA.(kulcs kivéve, minden bezárva)
A biztitáblából egyesével kihúzgáltam a biztiket de semmi változás.
A motortérben lévő biztiket is kihúzgáltam (ennek nem találtam leírását hogy melyik mi)
és a tűzfal felőli 60A-os kihúzása után azt vettem észre hogy kisebb az áramfelvétel és impulzus szerű.

Milyen fogyasztók vannak ami nem gyujtás+12-re van kötve?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kahon írta:

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, mert kifogytam az ötletekből hogy merre induljak tovább a hibakeresésben.
Van egy rejtett fogyasztóm, így a többszöri lemerülés az akkum végét jelentette.

Amire saját kútfőből tellett:
Lemértem az akkunál mennyi áram megy el, ez kb 20mA.(kulcs kivéve, minden bezárva)
A biztitáblából egyesével kihúzgáltam a biztiket de semmi változás.
A motortérben lévő biztiket is kihúzgáltam (ennek nem találtam leírását hogy melyik mi)
és a tűzfal felőli 60A-os kihúzása után azt vettem észre hogy kisebb az áramfelvétel és impulzus szerű.

Milyen fogyasztók vannak ami nem gyujtás+12-re van kötve?

Köszi előre is!

Riasztó, központi zár, belső és utastér világítás, kesztyűtartó világítás, esetleg komfort e ablak. Ezek tuti hogy nem gyújtás +12V-on vannak. De a rádió bekötését is lehet variálni állandó 12V-ra.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 23. at 17:33, kahon írta:

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, mert kifogytam az ötletekből hogy merre induljak tovább a hibakeresésben.
Van egy rejtett fogyasztóm, így a többszöri lemerülés az akkum végét jelentette.

Amire saját kútfőből tellett:
Lemértem az akkunál mennyi áram megy el, ez kb 20mA.(kulcs kivéve, minden bezárva)
A biztitáblából egyesével kihúzgáltam a biztiket de semmi változás.
A motortérben lévő biztiket is kihúzgáltam (ennek nem találtam leírását hogy melyik mi)
és a tűzfal felőli 60A-os kihúzása után azt vettem észre hogy kisebb az áramfelvétel és impulzus szerű.

Milyen fogyasztók vannak ami nem gyujtás+12-re van kötve?

Köszi előre is!

Mennyi idő alatt merült le teljesen? Szerintem 20mA -es áramfelvétel (~0,24W) nem fog ilyet okozni, ha rendszeresen használva van az autó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget / hozzászólást.

Rádiót még az elején át kötöttem a biztonság kedvéért.
Meg lett a bűnös, az utastér világítás a hibás.
Még nem találtam meg a hiba pontos helyét, csak kiszakaszoltam azt a kört.
Mivel már elég gyenge volt a korábbi akkum, így elég volt neki 2 nap állás hogy az autó ne induljon.
Egyébként napi használatban van az autó.
Most vettem egy új aksit, egyelőre hiba nélkül megy minden.

Kocsiban található összes bizti/relé leírását megtaláltam,ez hátha másnak is hasznára lesz majd:
http://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-g.html


Amit írtam, hogy impulzus szerű áramfelvétel van, azt a rádió okozta, valószínűleg van benne valami kondi és azt láttam.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, tibi-mano írta:

Sziasztok,

lehet nem ide vág a kérdés,de szerintem extra felszerelés:):)

Rakott már valaki a kocsira hátsó ajtóra szerelhető kerékpártartót?

 

Mi sokat visszük magunkkal a kerékpárokat. Én vettem vonóhorogra szerelhető tartót. Kettő a tetőn, kettő a tartón. Gondolj bele, hogy milyen súlya van egy bringának (20-25kg). Ha már kettőt fölraksz akkor az kb. 50kg. Szerintem nem tesz jót az ajtónak. A másik, hogy mi van akkor ha menet közben ki kell nyitnod a hátulját.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Mi sokat visszük magunkkal a kerékpárokat. Én vettem vonóhorogra szerelhető tartót. Kettő a tetőn, kettő a tartón. Gondolj bele, hogy milyen súlya van egy bringának (20-25kg). Ha már kettőt fölraksz akkor az kb. 50kg. Szerintem nem tesz jót az ajtónak. A másik, hogy mi van akkor ha menet közben ki kell nyitnod a hátulját.

Jó nehéz bicajod van :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gezoli írta:

Mi sokat visszük magunkkal a kerékpárokat. Én vettem vonóhorogra szerelhető tartót. Kettő a tetőn, kettő a tartón. Gondolj bele, hogy milyen súlya van egy bringának (20-25kg). Ha már kettőt fölraksz akkor az kb. 50kg. Szerintem nem tesz jót az ajtónak. A másik, hogy mi van akkor ha menet közben ki kell nyitnod a hátulját.

És mi van a lámpákkal meg a rendszámmal?asszem van valami új szabályozás etéren.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, csicsó írta:

És mi van a lámpákkal meg a rendszámmal?asszem van valami új szabályozás etéren.

Ha takarja a rendszámot a bringák vagy a tartó, akkor vagy átszereled a hátsó rendszámot a tartóra, vagy opcionálisan kiváltod a szürke rendszámot 10e FT-ért, és akkor nem kell szerelgetned.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, tgabika76 írta:

Az biztos hogy opcionális, mert a 6/1990-es KÖHÉM-rendeletben van egy ilyen paragrafus (a 27.) ami ezt megengedi, és máig nem módosították. A 10eFt-os ár viszont nem az, mert ugye szemléztetni kell a bringatartót, és az esetenként ennél többe is kerülhet.

Állítólag a szemléztetést felfüggesztették és egyenlőre a fehér rendszámot át lehet rakni.

Jövőhéten bemegyek a KPM-hez és face to face rákérdezek, hogy akkor mi van. Mennénk nyaralni és vinni akarom a bringákat is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap kiszereltem a középkonzolt komplett, rádióval, kijelzővel együtt, levettem a teljes tetőkárpitot.

A visszaszerelés óta az lcd kijelző nem működik. A csatlakozót ellenőriztem, biztosítékokat ellenőriztem.

Mit baxhattam el?

Lehet a kijelzőt valahogy tesztelni, hogy kap e delejt?

Köszi előre is.

topyjo

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Fűtőberendezés (forgókapcsolók, mikrokapcsolók) tök sötét, izzók jónak tűnnek, a könyvből nem jön le, hogy hányas biztosítékon van ez a rész.Meg tudná vki írni a biztosíték számát? 2006-os modell 5 soros biztosíték táblás.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, vazul írta:

Üdv.

Fűtőberendezés (forgókapcsolók, mikrokapcsolók) tök sötét, izzók jónak tűnnek, a könyvből nem jön le, hogy hányas biztosítékon van ez a rész.Meg tudná vki írni a biztosíték számát? 2006-os modell 5 soros biztosíték táblás.

Bonyolódik a helyzet, megnéztem a biztosítékokat egyenként, minden jó, világítás továbbra sincs a középkonzolon, ja a szivargyújtón se. Izzó jó ott is. Amúgy minden működik, csak éjjel tapogatózok kicsit, ha kapcsolni kell vmit. Esetleg hiányzik egy biztosíték, ha vki tudna feltenni egy fotót egy 1.4 Twinport biztosítéktáblájáról, az jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, vazul írta:

Bonyolódik a helyzet, megnéztem a biztosítékokat egyenként, minden jó, világítás továbbra sincs a középkonzolon, ja a szivargyújtón se. Izzó jó ott is. Amúgy minden működik, csak éjjel tapogatózok kicsit, ha kapcsolni kell vmit. Esetleg hiányzik egy biztosíték, ha vki tudna feltenni egy fotót egy 1.4 Twinport biztosítéktáblájáról, az jó lenne.

Helló,

Saját képpel nem tudok szolgálni, csak ezzel, remélem segít: http://fusesdiagram.com/opel-vauxhall/fuse-box-diagram-astra-g.html

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.