Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2017. 07. 07. at 14:18, vazul írta:

Bonyolódik a helyzet, megnéztem a biztosítékokat egyenként, minden jó, világítás továbbra sincs a középkonzolon, ja a szivargyújtón se. Izzó jó ott is. Amúgy minden működik, csak éjjel tapogatózok kicsit, ha kapcsolni kell vmit. Esetleg hiányzik egy biztosíték, ha vki tudna feltenni egy fotót egy 1.4 Twinport biztosítéktáblájáról, az jó lenne.

Hali.

Nem tekerted le véletlenül a fényerőt? Ez engem is beszivatott egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Heló van egy Opel Astra g-m tegnap elszállt a gyújtáskapcsolóm arra gondoltam hogy ha már így alakult és úgyis cserélnem kell akkor már minden zárat cserélek. Kérdésem az lenne hogy ha veszek egy gyári kp vezérlőt amivel távolról lehet nyitni az ajtót azt be lehet e szerelni egy olyan autóba amit csak a kulccsal lehetett nyitni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismerősömnek Delphi fűtésrendszerrel szerelt G astrája van z14xep.

Valamiért szorul a külső-belső levegő állitó motor. Néztük,nem a tengely van eltörve,ha picit kocogtatva van a motor tökéletesen állítja a lapátot oda-vissza.

Azt szeretném kérdezni,hogyha a motort kiszereljük,és óvatosan levesszük a fedelét (ha le lehet egyáltalan ),nem ugrik szét benne semmi?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv. Robi

Link to comment
Megosztás:

9 órája, bocs írta:

Sziasztok!

Ismerősömnek Delphi fűtésrendszerrel szerelt G astrája van z14xep.

Valamiért szorul a külső-belső levegő állitó motor. Néztük,nem a tengely van eltörve,ha picit kocogtatva van a motor tökéletesen állítja a lapátot oda-vissza.

Azt szeretném kérdezni,hogyha a motort kiszereljük,és óvatosan levesszük a fedelét (ha le lehet egyáltalan ),nem ugrik szét benne semmi?

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv. Robi

Hali.

Nem ugrik szét. Motor van benne és csigahajtás, meg egy nyáklap.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, Atala írta:

Hali.

Nem ugrik szét. Motor van benne és csigahajtás, meg egy nyáklap.

Szia!

Köszönöm az infót!

Előfordulhat,hogy a motor kezd megmakkanni,és azért kell kocogtatni,hogy dolgozzon?

Azt elfelejtettem leírni,hogy ha fogom a motor külső burkolatát,egy pici "remegést"lehet érezni a kapcsoló megnyomásakor ,csak éppen nem bírja átfordítani a lapátot.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, bocs írta:

Szia!

Köszönöm az infót!

Előfordulhat,hogy a motor kezd megmakkanni,és azért kell kocogtatni,hogy dolgozzon?

Azt elfelejtettem leírni,hogy ha fogom a motor külső burkolatát,egy pici "remegést"lehet érezni a kapcsoló megnyomásakor ,csak éppen nem bírja átfordítani a lapátot.

IGen, mert folyamat feszültség alatt van, ezért szoktak időzítőt vagy végállás kapcsolót beépíteni.

Erőtlenségre meg szétszedés után lehet majd spekulálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, Atala írta:

IGen, mert folyamat feszültség alatt van, ezért szoktak időzítőt vagy végállás kapcsolót beépíteni.

Erőtlenségre meg szétszedés után lehet majd spekulálni.

Köszönöm a segítségedet! 

Majd szétszedjük,és megnézzük mi a baja.

Üdv. Robi

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Smith írta:

Sziasztok!

Nagyon régen fórumoztam már itt és számomra új ez a kezelő felület. Pár extra cuccot osztanék meg veletek (szerintem megér egy új témát) mert nem találtam "neki valót",de nem tudom hogy kell! Vagy nem is nyithatok??

 

Akár itt egy hozzászólás keretén belül is leírhatod miről lenne szó, a hozzá kapcsolódó anyagokat feltöltöd egy tárhelyre majd belinkeled. Vagy írsz egy adiminnak privát üzenetet és ő segít neked a továbbiakban. Nekem is így került fel a lökhárítós szétszedős anyagom.

Link to comment
Megosztás:

Okés,köszi.  A téma  : "Egyedi TID kijelző"  Szóval egy kb.500.-ft-os Arduino panellel és 5 vezetékkel egyedivé varázsolhatjuk a (nem gyári rádiót használok) dátum kijelzés helyét (Astra G,Corsa C,stb.). a szöveg bármi lehet,akár folyamatosan scroll-ozva is mehet. Ha van erre érdeklődés akkor bővebben írnék róla egy külön témán belül hogy könnyen megtalálható legyen.   Először az elkészítésről,bekötésről gondoltam pár képet majd a későbbiekben a téma komolyabb része a fedélzeti számítógép házilag lenne..  

 

opelforum_TID.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, Smith írta:

Okés,köszi.  A téma  : "Egyedi TID kijelző"  Szóval egy kb.500.-ft-os Arduino panellel és 5 vezetékkel egyedivé varázsolhatjuk a (nem gyári rádiót használok) dátum kijelzés helyét (Astra G,Corsa C,stb.). a szöveg bármi lehet,akár folyamatosan scroll-ozva is mehet. Ha van erre érdeklődés akkor bővebben írnék róla egy külön témán belül hogy könnyen megtalálható legyen.   Először az elkészítésről,bekötésről gondoltam pár képet majd a későbbiekben a téma komolyabb része a fedélzeti számítógép házilag lenne..  

 

opelforum_TID.jpg

Akkor már kérdezek is. Az eredeti dátumot is vissza lehet vele tenni? Pl mutat egy szöveget majd srcoll és jön az aktuális dátum?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Smith írta:

Igen,könnyedén megoldható. Mondjuk alap elektromos tudás nem árt hozzá,pl. a plusz meg a mínusz nem összekeverése :) forrasztó páka használata,stb..   

Tovább gördítve a fonalat, az MP3-as fejegységből kivarázsolható a szám címe és megjeleníthető ott felül? Ez lenne a tuti kombó......

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Smith írta:

Igen,könnyedén megoldható. Mondjuk alap elektromos tudás nem árt hozzá,pl. a plusz meg a mínusz nem összekeverése :) forrasztó páka használata,stb..   

Akkor érdekel engem is a leírásod.

4 órája, Handbrake írta:

Tovább gördítve a fonalat, az MP3-as fejegységből kivarázsolható a szám címe és megjeleníthető ott felül? Ez lenne a tuti kombó......

Na ez jó lenne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

43 perce, kobraCode írta:

Akkor érdekel engem is a leírásod.

Na ez jó lenne.

Gondolom csak le lehet klónozni a kijelzőt, mint mondjuk laptopnál ha monitort vagy projektort kötsz rá..... vagy valami kis programocska abba az Arduino-ba ami átfordítja a MID-re az infót... Bár akkor gondolom képes lenne BC ként is funkcionálni, ha kiadjuk az adatokat neki az ECU felől.... de ez már eléggé elrugaszkodott, vagy mégsem? Esetleg ELM327-el kinyert adatokat megjeleníteni rajta.... van mpár terület ahova lehetne nyúlni. Szerintem érdemes lehet ezzel foglalkozni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

46 perce, Atis1213 írta:

Sziasztok! Egy kis tanácsra lenne szükségem! 2006-os G Astrába szeretnék információ kijelzést. De nem találok megfelelő kormánykapcsolót. Arra gondoltam, hogy helyettesíteném két nyomógombal valahol a középkonzolon elhelyezve. Szerintetek megoldható?  

Tessék!

http://racingbazar.hu/alkatresz/egyeb/opel_vectra_b_2.5_i_v6_ablaktorlo_kapcsolo_bc_s

Google a barátod! :)

Szerintem a két nyomógomb valahová betéve Q-rva ronda!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Handbrake írta:

 Esetleg ELM327-el kinyert adatokat megjeleníteni rajta.... van mpár terület ahova lehetne nyúlni. Szerintem érdemes lehet ezzel foglalkozni.

Ez is jó ötlet,de nem fontos ELM hozzá!  Van kész projekt arduinora ami egész jól használható trip computerként (nálam is megy) !

Röhej hogy fillérekből megépíthető és ennyit tud : http://veramon.czweb.org/video/pp_astra.avi

Az mp3 kijelzést átküldeni a fejegységről már komoly szakértelmet igényel,no meg rádió bontást + adatok kivezetékezést,stb... 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Smith írta:

Ez is jó ötlet,de nem fontos ELM hozzá!  Van kész projekt arduinora ami egész jól használható trip computerként (nálam is megy) !

Röhej hogy fillérekből megépíthető és ennyit tud : http://veramon.czweb.org/video/pp_astra.avi

Az mp3 kijelzést átküldeni a fejegységről már komoly szakértelmet igényel,no meg rádió bontást + adatok kivezetékezést,stb... 

Nekem kell! 

Link to comment
Megosztás:

Oké,de még mindig nem tudok fent a + Létrehozás alatt Fórumtémát létrehozni! Képek,videók,bekötési rajzaim vannak róla amiket egy csokorba szedve gondoltam megosztanék veletek így könnyebb lenne témázni róla és foglalkozni vele. Ha ezt olvassa egy moderátor és lehetővé teszi akkor szépen sorjában leírom az építés menetét.. Üdv.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.