Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

8 órája, astra 1 írta:

Ez való hozzá

1htsme2ub1x1rwshfsfa.jpg

  +4DB szegecs anya +csavar.

Utastérlámpa mind kettő jó nekem az 1 van hozzá való vezetéket ki kell építeni,ha veszel csatlakozóval kérd.
Hátra a 4-es jó szintén ki kell építeni a vezetéket.ez a kis kiegészítés kb 40000ft ha te csinálod.

Ha érdekel a beszerelés menete egy email cím privátban.:-)

 

 

Az a baj ez a lemez max kartervédő, nálunk az iszonyatos dzsuvát kéne kintebb tartani a motorból. Arra ez nem jó, sőt még rosszabb.

40000Ft? Annyiból fél kocsit veszek. Elektrón és infón van a család fele, a bekötés és kábelezés nem gond, engem a fizikai paraméterek érdekelnek, a többi gyerekjáték:)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kukacka írta:

Az a baj ez a lemez max kartervédő, nálunk az iszonyatos dzsuvát kéne kintebb tartani a motorból. Arra ez nem jó, sőt még rosszabb.

40000Ft? Annyiból fél kocsit veszek. Elektrón és infón van a család fele, a bekötés és kábelezés nem gond, engem a fizikai paraméterek érdekelnek, a többi gyerekjáték:)

Google a barátod  hajrá:-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, astra 1 írta:

Google a barátod  hajrá:-)

Ha gyáriban rendelsz kábelköteget, elhiszem, hogy lesz 40k. Ha szervereknek megfelel az a szalagkábel, amit használnak, nekem is jó lesz, nem tűnik kilowattosnak egyik lámpa sem:) A többi kérdés ami inkább érdekes, mert arra semmilyen gyári rendes katalógus nincs, hiába van meg az összes gyári számom a burkolatokra, nem tudok keresni váz vagy motorszámra.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 20. at 22:01, Kukacka írta:

Adott egy Classic II Astra 1.4 XEP, ebbe menne utólag 1-2 dolog, mert kezd zavarni  motorteres mocsok, egy kicsit a hang és belül pár apróság:

Első körben: alsó motorburkolatból ez is felmegy? Íme. Elvben 8 csavar és 8 patent kell, ilyen meg ilyen.

Második: felső burkolatból ez jó? Erről van szó

Harmadik: kellene kapcsolható első lámpa és hátsó sorba is egy pilács. Elsőre 2 cuccot találtam: 1 és 2. Hátulra pedig ilyet. Ezekből melyiket célozzam be?

Negyedik pedig pilácsos kapaszkodó: ilyet

Mindegyik jó vagy valamiben tévedek?

Motortér szigetelést tavaly vettem az enyémbe. Jelentéktelen a hatása, szvsz, pénzkidobás.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Cs. Zoltán írta:

Motortér szigetelést tavaly vettem az enyémbe. Jelentéktelen a hatása, szvsz, pénzkidobás.

Én is erre tippeltem, annyira nem nagy tétel ha az alsó is jönne ugyanonnan. Itt fontossági sorrendben az alsó lenne a legérdekesebb. Nyáron piszok munka volt kitakkerolni mindent, mert ez a gépsas jár olyan helyeken ahol sok más SUV sem és tényleg sok a mocsok. Az a kis lyukas kartervédő az nagyon semmi, a kérdés az, teljes-e az átjárás Astrán belül a benzin-diesel és sima Astra ClassicII Astra között.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 21. at 11:08 PM, Kukacka said:

Ha gyáriban rendelsz kábelköteget, elhiszem, hogy lesz 40k. Ha szervereknek megfelel az a szalagkábel, amit használnak, nekem is jó lesz, nem tűnik kilowattosnak egyik lámpa sem:) A többi kérdés ami inkább érdekes, mert arra semmilyen gyári rendes katalógus nincs, hiába van meg az összes gyári számom a burkolatokra, nem tudok keresni váz vagy motorszámra.

Nem tudom, hogy milyen szalagkábele van a szervereknek, de ez biztos valami általános szabály, hogy akkor jó lesz máshova is :) Én IDE és SCSI kábeleknél láttam szalagkábelt, amik kb 0.08 vagy 0.14 négyzetmilliméteres keresztmetszetűek. Nekem az első belső világítás izzóm 10W-os, az már majdnem 1 Amper, ami egy ilyen vékony kábel terhelésének eléggé a felső határa. Nem beszélve arról, ha rövidzárlat lép fel és 5 vagy 7.5A-es biztosítékra van kötve, mert akkor kigyullad és elég. 

Szóval csak azért mondom, mert jó, ha minden passzol az áramkörben. Nekem egyszer füstölt a Pajerom teljes hosszában, mert egy marha hátrahúzott egy pozitívot, letestelődött valahogy, de egy olyan pontra kötötte, hogy a biztosíték vígan elvitte a zárlati áramot, én meg csak pislogtam, hogy hova nyúljak. De ha a csapat egyik fele elektros, akkor ezt biztos tudják.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Tibus írta:

Nem tudom, hogy milyen szalagkábele van a szervereknek, de ez biztos valami általános szabály, hogy akkor jó lesz máshova is :) Én IDE és SCSI kábeleknél láttam szalagkábelt, amik kb 0.08 vagy 0.14 négyzetmilliméteres keresztmetszetűek. Nekem az első belső világítás izzóm 10W-os, az már majdnem 1 Amper, ami egy ilyen vékony kábel terhelésének eléggé a felső határa. Nem beszélve arról, ha rövidzárlat lép fel és 5 vagy 7.5A-es biztosítékra van kötve, mert akkor kigyullad és elég. 

Szóval csak azért mondom, mert jó, ha minden passzol az áramkörben. Nekem egyszer füstölt a Pajerom teljes hosszában, mert egy marha hátrahúzott egy pozitívot, letestelődött valahogy, de egy olyan pontra kötötte, hogy a biztosíték vígan elvitte a zárlati áramot, én meg csak pislogtam, hogy hova nyúljak. De ha a csapat egyik fele elektros, akkor ezt biztos tudják.

Percig sem mondtam, hogy adatátvitelről van szó:-)

Végül 0.5-ös sodrott lesz majd bent, mert ha már rászánom az időt akkor legyen bárki által érthető és ne kelljen külön táblázat a dekódoláshoz. Szépen gyári színkódra from scratch, ha minden igaz, akkor megvan minden cuccnak a kapcsolása is aztán nem kell majd bogarászni mi micsodát rejt. Ha mindenben rendes égő van kereken 5A-t számoltam így gyorsan fejben, nyilván lesz kevés veszteség a hossz miatt, de bőven benne vagyunk. Nem beszélve arról, hogy első dolog lesz kidobálni minden sima izzószálast, utána meg 1A lesz az egész:blush:

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 29. at 6:35, zolikaDB írta:

Sziasztok!

Bmájki fórumtárs volt olyan kedves és készített egy leírást a hátsó kapaszkodók világítósra való cseréjének menetéről, bekötéséről!

Kérésére feltöltöm ide a dokumentumot! hátsó kapaszkodó beszerelése

#opel #astra #világítós #kapaszkodó #leírás

 

Szia Kukacka!

Ebből is jöhet infó.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bmájki írta:

Szia Kukacka!

Ebből is jöhet infó.

Köszi, igen, ezt már kigugliztam. Majd ha van idő ledokumentálok, mert nulláról építve a NYÁK verziós dolgok picit bonyolultabbak. 1,5 nap alatt lett meg az első lámpa kiosztása is egy ukrán fórumról :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Adott egy caravan amibe vásároltam hátsó elektromos ablakot és kapcsolokat.Szerencsém volt mert a hátsó ajtóban minden kábel benne volt(1999 es )

radugtam a csatlakozora es a kapcsolok is a helyükön.De a bowdenes  motor meg sem mozdul.

megneztem a. Csatikat sehol semmi áram.Csak az elsők mozognak.Biztik rendben.Esetleg tud valaki valamit?

Masik pedig hogy vettem egy magnetti marrelli tempomatos kart és egyből működött.Esetleg egy olyan visszajelző modult amiről korábban olvastam hol lehetne kapni.

köszönöm és elnézést a hosszért !

peace

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 24. at 21:40, Sadebilly írta:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Adott egy caravan amibe vásároltam hátsó elektromos ablakot és kapcsolokat.Szerencsém volt mert a hátsó ajtóban minden kábel benne volt(1999 es )

radugtam a csatlakozora es a kapcsolok is a helyükön.De a bowdenes  motor meg sem mozdul.

megneztem a. Csatikat sehol semmi áram.Csak az elsők mozognak.Biztik rendben.Esetleg tud valaki valamit?

Masik pedig hogy vettem egy magnetti marrelli tempomatos kart és egyből működött.Esetleg egy olyan visszajelző modult amiről korábban olvastam hol lehetne kapni.

köszönöm és elnézést a hosszért !

peace

valahol olvastam hogy a motorvezérlö valamelyik lába és a km ora mögött lévö csati 7 lába van összekötve és müxik a visszajelzö persze ha van benne izzo de nézz utána mert az a biztos..

Link to comment
Megosztás:

34 perce, astra írta:

valahol olvastam hogy a motorvezérlö valamelyik lába és a km ora mögött lévö csati 7 lába van összekötve és müxik a visszajelzö persze ha van benne izzo de nézz utána mert az a biztos..

Nem fog működni. Nincs gyárilag kiépítve. Egyébként led-nek van helye nem izzónak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki már találkozott hasonló hibával.

Adott egy 2003-as Z14XE motorkódú G Astra, amivel a következő problémám akadt. Nemrégiben a műszerfalon megjelent a motorvezérlő rendszer, elindulásgátló hiba. Kezdetben nem vettem észre folyamatos teljesítménycsökkenés, csak néha 3 hengerezett, mindegy volt, hogy hidegen vagy melegen. Azóta történt egy trafósor csere, gyertya csere, EGR, folytószelepház kitakarítás, de a hibát ez sem oldotta meg. Ezt követően is véletlenszerűen megjelenik a műszerfalon a hiba. Amikor nem adja ki, tökéletesen megy az autó szépen jár a motor, érezni a nyomatékot, viszont ha előjön a hiba teljesen erőtlenné válik (3800-4000-es fordulat fölé alig megy az autó. A hiba ki lett olvasva, ha jól tudom - hűtőventillátorok reléinek vezérlési hibája: P1481, P1482, P1483. Produkálhat-e ez ilyen jelenséget? Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Mit érdemes megnézni?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, leyattila írta:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki már találkozott hasonló hibával.

Adott egy 2003-as Z14XE motorkódú G Astra, amivel a következő problémám akadt. Nemrégiben a műszerfalon megjelent a motorvezérlő rendszer, elindulásgátló hiba. Kezdetben nem vettem észre folyamatos teljesítménycsökkenés, csak néha 3 hengerezett, mindegy volt, hogy hidegen vagy melegen. Azóta történt egy trafósor csere, gyertya csere, EGR, folytószelepház kitakarítás, de a hibát ez sem oldotta meg. Ezt követően is véletlenszerűen megjelenik a műszerfalon a hiba. Amikor nem adja ki, tökéletesen megy az autó szépen jár a motor, érezni a nyomatékot, viszont ha előjön a hiba teljesen erőtlenné válik (3800-4000-es fordulat fölé alig megy az autó. A hiba ki lett olvasva, ha jól tudom - hűtőventillátorok reléinek vezérlési hibája: P1481, P1482, P1483. Produkálhat-e ez ilyen jelenséget? Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Mit érdemes megnézni?

Előre is köszönöm!

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem motorvezérlő (ECU) hiba lesz.

Itt megtalálod : http://www.autodigit.hu/motorvezerlo-javitas.html

Nekem 50Eft-ba fájt!

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, gezoli írta:

Nem fog működni. Nincs gyárilag kiépítve. Egyébként led-nek van helye nem izzónak.

akkor vedd ki a oracsoportot és nézd meg izzonak van kiépitve  az y17 dt-knél ki van épitve csak vezetékezni kell 4 szál.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

16 perce, astra írta:

akkor vedd ki a oracsoportot és nézd meg izzonak van kiépitve  az y17 dt-knél ki van épitve csak vezetékezni kell 4 szál.

Jól van na!

Z14XE-nél SMD LED-et kell beültetni és nem elég vezetéket behúzni a visszajelzéshez. Nem tudja az ECU.

 

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Jól van na!

Z14XE-nél SMD LED-et kell beültetni és nem elég vezetéket behúzni a visszajelzéshez. Nem tudja az ECU.

 

...meg a Z18XE-nél is ugyanez a helyzet. Sőt a fentiek alapján én arra tippelnék, hogy az összes benzines Astránál 2001 után.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 28. at 12:26, gezoli írta:

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem motorvezérlő (ECU) hiba lesz.

Itt megtalálod : http://www.autodigit.hu/motorvezerlo-javitas.html

Nekem 50Eft-ba fájt!

Helló!

Köszönöm szépen a választ. Tegnap átnéztem, eltakarítgattam mindent, most 25km után nem hozta ki még a hibakódot, de kitudja. Váratlanul jön elő. Gépre rádugva milyen hibakódot hozott? Pontosan megállapítható ez a hiba?

Link to comment
Megosztás:

50 perce, leyattila írta:

Helló!

Köszönöm szépen a választ. Tegnap átnéztem, eltakarítgattam mindent, most 25km után nem hozta ki még a hibakódot, de kitudja. Váratlanul jön elő. Gépre rádugva milyen hibakódot hozott? Pontosan megállapítható ez a hiba?

A linkelt oldalon ott van a hibakód lista, hogy miket produkál ha ECU hiba van. A Te hibakódjaid is közte vannak.

Ne legyen igazam, de nagy a valószínűsége!

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.