Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

11 perce, leyattila írta:

Igen, egyébként ezt az oldalt én is néztem. Próbálok keresni egy szakit, és kinyomozni! :)

Keress rá a neten mert én sokallom a 80Eft-ot. Nekem 50Eft volt úgy, hogy a szerelő kiszedte, elpostázta, megjavították, visszapostázták, berakta és törölte a hibakódokat. Sajnos nem volt rá időm, hogy én csináljam, mert akkor még olcsóbb lett volna. Így csak odaadtam neki az autót.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Keress rá a neten mert én sokallom a 80Eft-ot. Nekem 50Eft volt úgy, hogy a szerelő kiszedte, elpostázta, megjavították, visszapostázták, berakta és törölte a hibakódokat. Sajnos nem volt rá időm, hogy én csináljam, mert akkor még olcsóbb lett volna. Így csak odaadtam neki az autót.

Rendben, köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Srácok, kérdés:

Kicseréltem a hátsó rendszámtábla világításomat ledesre. Ha felteszem a helyzetjelzőt a garázs hátsó részét simán bevilágítja. Szerintetek mivel lehetne tompítani az erején? Nem akarom, hogy a rend éberőreinek szemet szúrjon.......

Ilyen a cuccos: https://www.ebay.com/itm/2pcs-18-LED-License-Plate-Light-For-Vauxhall-Opel-Corsa-B-Astra-F-G-Vectra-Omega/401325296879?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Csiszoljam meg a búrát? Vagy ellenállás? esetleg ködöljem be valami festékkel?

Mondjuk frankón látszik a rendszám, de talán még a tolató lámpánál is erősebb. :)

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Handbrake írta:

Srácok, kérdés:

Kicseréltem a hátsó rendszámtábla világításomat ledesre. Ha felteszem a helyzetjelzőt a garázs hátsó részét simán bevilágítja. Szerintetek mivel lehetne tompítani az erején? Nem akarom, hogy a rend éberőreinek szemet szúrjon.......

Ilyen a cuccos: https://www.ebay.com/itm/2pcs-18-LED-License-Plate-Light-For-Vauxhall-Opel-Corsa-B-Astra-F-G-Vectra-Omega/401325296879?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Csiszoljam meg a búrát? Vagy ellenállás? esetleg ködöljem be valami festékkel?

Mondjuk frankón látszik a rendszám, de talán még a tolató lámpánál is erősebb. :)

Nem olyan jó az ha látszik a rendszám.Rendőr hamar leolvassa :)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Handbrake írta:

Srácok, kérdés:

Kicseréltem a hátsó rendszámtábla világításomat ledesre. Ha felteszem a helyzetjelzőt a garázs hátsó részét simán bevilágítja. Szerintetek mivel lehetne tompítani az erején? Nem akarom, hogy a rend éberőreinek szemet szúrjon.......

Ilyen a cuccos: https://www.ebay.com/itm/2pcs-18-LED-License-Plate-Light-For-Vauxhall-Opel-Corsa-B-Astra-F-G-Vectra-Omega/401325296879?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Csiszoljam meg a búrát? Vagy ellenállás? esetleg ködöljem be valami festékkel?

Mondjuk frankón látszik a rendszám, de talán még a tolató lámpánál is erősebb. :)

Én használt autó nézelődés közben láttam egy Audi A3-on olyan gyors (de nagyon nem korrekt) megoldást erre a problémára, hogy a burára valamiféle vékony szivacsszerűséget (talán kétoldalú szivacsos ragasztószalag) ragasztott a srác a led alá közvetlenül, csak a búra közepére egy kis darabot.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Handbrake írta:

Srácok, kérdés:

Kicseréltem a hátsó rendszámtábla világításomat ledesre. Ha felteszem a helyzetjelzőt a garázs hátsó részét simán bevilágítja. Szerintetek mivel lehetne tompítani az erején? Nem akarom, hogy a rend éberőreinek szemet szúrjon.......

Ilyen a cuccos: https://www.ebay.com/itm/2pcs-18-LED-License-Plate-Light-For-Vauxhall-Opel-Corsa-B-Astra-F-G-Vectra-Omega/401325296879?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Csiszoljam meg a búrát? Vagy ellenállás? esetleg ködöljem be valami festékkel?

Mondjuk frankón látszik a rendszám, de talán még a tolató lámpánál is erősebb. :)

Ha nem melegszik nagyon és szét lehet szedni tehetsz fénymásoló papírból kivágott téglalapot a ledek és a búra közé, akár több rétegben is.  De nekem is ilyen már 3-4 éve és még nem szóltak érte műszakin sem. 

2685531-20171031-c6Oeak.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Ha nem melegszik nagyon és szét lehet szedni tehetsz fénymásoló papírból kivágott téglalapot a ledek és a búra közé, akár több rétegben is.  De nekem is ilyen már 3-4 éve és még nem szóltak érte műszakin sem. 

2685531-20171031-c6Oeak.jpg

 

Lejárt a műszakid :)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Geopake írta:

Lejárt a műszakid :)

Valóban lejárt, azóta már többször is:

2686373-20171101-l59iMP.png

Bár nem írtam a posztban mikor készült a kép, csak azt hogy 3-4 éve van led a rendszámtábla világításban, de általában azonnal lefényképezem az "új" dolgokat az autón. Tavaly áprilisban volt műszakin ( ekkor már nem kapott matricát)előtte meg 2014-ben ,így a kép kábé félidőben készült. 

Hopp..nézd már megtaláltam az oldalon is a képet...

2686404-20171101-OiR19A.png

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Astra nem gyári fejegység néha nem kapcsol be. Áramtalanítás után jó lesz. Már egyszer cserélve volt, utána sem lett jó. Nem mindig fordul elő a dolog,  inkább hosszabb állás után. Valami ötlet esetleg? 

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 31. at 9:30, nyolc8 írta:

Én használt autó nézelődés közben láttam egy Audi A3-on olyan gyors (de nagyon nem korrekt) megoldást erre a problémára, hogy a burára valamiféle vékony szivacsszerűséget (talán kétoldalú szivacsos ragasztószalag) ragasztott a srác a led alá közvetlenül, csak a búra közepére egy kis darabot.

Nem sokkal egyszerűbb lenne a LED világító-egység elé egy előtét ellenállást bekötni? Mondjuk pl. 56 ohm, vagy 100 ohm - 1/4 W.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 22. at 16:23, morattila írta:

Azért szerintem télen hamarabb be melegszik a motor és nem hidegen forog olyan sokat, én is vettem és sok szerelő azt mondta jobb a motornak. 

Nekem még a Suzukimban volt ilyen "paplanos" megoldás a gépháztető alatt.
A gyakorlatban nem sokat ért, csak nehezebb volt tőle a tető, és nem hallatszott ki annyira a motorzaj.
(már amennyire volt egyáltalán).

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 16. at 20:56, kobraCode írta:

Igen, a piros-feketére. Itt is meglesz még pár másodpercig gyújtás levétel után a +12V!

Háát - megcsináltam. És oda kötöttem.
Igaz - nálam nem 2-3 másodpercig ég tovább a LED-sor, hanem inkább 2-3 percig. Valójában nem lenne zavaró, de azért eléggé furcsa.
Olyan az egész, mint a belső világítás lámpájának szándékos késleltetése. Hogy miért csinálja?
Lehetséges, hogy valahol az áramkörben egy jó nagy elektrolit kondenzátor van - és amíg az nem sül ki ....

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Nem sokkal egyszerűbb lenne a LED világító-egység elé egy előtét ellenállást bekötni? Mondjuk pl. 56 ohm, vagy 100 ohm - 1/4 W.

Hát ha sima ledet használok kocsiban,500-750-Ohmos előtét ellenállást teszek mellé, ami éppen van, de a kettő közt nem látni különbséget. De mondjuk annyira nem értem a ledek lelki világát.

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Hát ha sima ledet használok kocsiban,500-750-Ohmos előtét ellenállást teszek mellé, ami éppen van, de a kettő közt nem látni különbséget. De mondjuk annyira nem értem a ledek lelki világát.

 

A LED az valójában egy olyan dióda (ami fényt bocsájt ki), s annak általában munkaponti áramot kell beállítani.
Általában 10-15 mA lehet a maximum, annál lejjebb nagyon nem érdemes menni, mert simán elfüstöl. Az 500 ohm viszont eléggé leveszi kb. a fényerő felét! Az autókban is használatos kb. 12V-hoz általában sorban 3 darabot szoktak, s 120-150 ohm az ellenállás értéke!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

14 órája, L.Fazakas írta:

Háát - megcsináltam. És oda kötöttem.
Igaz - nálam nem 2-3 másodpercig ég tovább a LED-sor, hanem inkább 2-3 percig. Valójában nem lenne zavaró, de azért eléggé furcsa.
Olyan az egész, mint a belső világítás lámpájának szándékos késleltetése. Hogy miért csinálja?
Lehetséges, hogy valahol az áramkörben egy jó nagy elektrolit kondenzátor van - és amíg az nem sül ki ....

Érdekes...

Mi a motorkódod és az évjárata a kocsinak?

Link to comment
Megosztás:

16 órája, L.Fazakas írta:

A LED az valójában egy olyan dióda (ami fényt bocsájt ki), s annak általában munkaponti áramot kell beállítani.
Általában 10-15 mA lehet a maximum, annál lejjebb nagyon nem érdemes menni, mert simán elfüstöl. Az 500 ohm viszont eléggé leveszi kb. a fényerő felét! Az autókban is használatos kb. 12V-hoz általában sorban 3 darabot szoktak, s 120-150 ohm az ellenállás értéke!

Én 4-et szoktam sorba kötni, mert ugye a generátortól függően a töltés felmehet 15Voltig is ha nem kapcsolok rá semmi fogyasztót. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Én 4-et szoktam sorba kötni, mert ugye a generátortól függően a töltés felmehet 15Voltig is ha nem kapcsolok rá semmi fogyasztót. 

Hááát - azért a 4 darab már nem világít annyira jól.
De meg lehet csinálni.
Ha nálad a töltés 15 V, akkor rég megette a fene! A hivatalosan szabályozott töltőfeszültség a 12 voltos kocsik esetében - az egész világon 14,4 V - maximum!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Hááát - azért a 4 darab már nem világít annyira jól.
De meg lehet csinálni.
Ha nálad a töltés 15 V, akkor rég megette a fene! A hivatalosan szabályozott töltőfeszültség a 12 voltos kocsik esetében - az egész világon 14,4 V - maximum!

Lehetséges, nem preciziós voltmérőm van. Nem tudok képet mutatni a ledekről, már lecseréltem őket szallagra. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Lehetséges, nem preciziós voltmérőm van. Nem tudok képet mutatni a ledekről, már lecseréltem őket szalagra.

Az még preciziós voltmérő nélkül - egy sima mezei tesco-gazdaságossal is - pontosan annyi kellene legyen.
A LED szalag (ami inkább SMD) pedig ugyanúgy csak LED - a funkcióját, kivitelezését, valamint a összes elektromos paraméterét tekintve - mint a műanyagházas, vagy a simán "tokozott".

Link to comment
Megosztás:

4 órája, L.Fazakas írta:

Az még preciziós voltmérő nélkül - egy sima mezei tesco-gazdaságossal is - pontosan annyi kellene legyen.
A LED szalag (ami inkább SMD) pedig ugyanúgy csak LED - a funkcióját, kivitelezését, valamint a összes elektromos paraméterét tekintve - mint a műanyagházas, vagy a simán "tokozott".

Az lehet, de a szalagok 12Voltról működnek, így nem kell ellenállással bajlódni. Amúgy ilyen a led:

2689963-20171105-3iQc5g.jpg

Ilyen a szalag:

2689964-20171105-NPaWBm.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotya975 írta:

Az lehet, de a szalagok 12Voltról működnek, így nem kell ellenállással bajlódni. Amúgy ilyen a led:

Ilyen a szalag:

Valóban olyan! De azon a szalagon már minden 3. LED mellett ott van a 120 ohmos ellenállás!
Nézd csak meg majd jobban!
Igaz - eléggé kicsinyke, mert valójában SMD, de mégis ott van!
Ezért is nem mindegy, hogy a szalag hol van elvágva - persze direkt be van jelölve, hogy hol lehet a gyakorlatban eldarabolgatni!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Just now, L.Fazakas írta:

Valóban olyan! De azon a szalagon már minden 3. LED mellett ott van a 120 ohmos ellenállás!
Nézd csak majd meg!
Igaz - eléggé kicsinyke, mert valójában SMD, de mégis ott van!
Ezért is nem mindegy, hogy a szalag hol van elvágva - persze direkt be van jelölve, hogy hol lehet a gyakorlatban eldarabolgatni!

Igen, pontosan így van.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 27. at 20:17, gezoli írta:

Nem fog működni. Nincs gyárilag kiépítve. Egyébként led-nek van helye nem izzónak.

Én a következő képpen oldottam meg a tempomat visszajelzést, az óra csopotrban, ahol az eredeti helye van és nincs beforrasztva a visszajelző LED.

Nekem Z16XE-m van, ahol nem izzó, hanem LED-nek van helye. A lényeg, hogy a bajuszkapcsolónak az ECU felé menő vezetékéről párhuzamosan vettem le a képen látható módon a jelet.

Bekapcsolás: Be/Ki kapcsoló gomb rövid ideig történő megnyomására a kapcsolás öntartásba megy, világít a LED.

Kikapcsolás : A Be/KI kapcsolót 2 másodpercig nyomjuk, miáltal a 220uF-os kondenzátor kisül, megszűnik az öntartás, LED kialszik.

A kapcsológomb megnyomásakor az ECU-ra menő ponton negatívra válta át a polaritás, ezt használja fel a kapcsolás.

A kapcsolás elemeit az óracsoprt csatlakozójának üres pontjain (forrléc technológia)rögzítettem. A tempomat kapcsoló ECU felé menő vezetékét külön be kell vezetni az óracsoprtba.

Használja ki-ki egészséggel.

135IMG_20171113_100324.jpg

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.