Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

On 2017. 11. 04. at 21:53, kobraCode írta:

nálam nem 2-3 másodpercig ég a "nappali fény" LED-sor, hanem 2-3 percig. Valójában nem lenne zavaró, de azért nekem elég furcsa.
Olyan, mint a belső világítás lámpájának szándékos késleltetése. Miért csinálja?

Ahogy én a motortérben oda kötöttem be pluszra, ahová azt többen javasolták.
De hol van még az Astra G kocsi motorterében olyan +12V-os lehetőség, ami csakis a gyújtás meglétekor él?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Tolatólámpa kapcsoló, vagy pont erről van szó?  

Hááát - igazából nem tudom.
Amire most én kötöttem, az állítólag az AC pumpa áramköre lenne. De azért van ott a motortérben egy csomó más biztosíték és relé, de aztán hogy mi mit kapcsol?
Ahhoz legalább autó-villamossági szerelőnek (vagy kimondottan szakavatott opeles hapsinak) kéne lenni!

Link to comment
Megosztás:

34 perce, L.Fazakas írta:

Hááát - igazából nem tudom.
Amire most én kötöttem, az állítólag az AC pumpa áramköre lenne. De azért van ott a motortérben egy csomó más biztosíték és relé, de aztán hogy mi mit kapcsol?
Ahhoz legalább autó-villamossági szerelőnek (vagy kimondottan szakavatott opeles hapsinak) kéne lenni!

A tolatólámpa kapcsolóra azért szokták kötni, mert közel van, ugye a váltónál.

Link to comment
Megosztás:

Szisztok, látom témába vág, lenne egy kérdésem. Most akarok egy OSRAM NappaliLED fényt bekötni. [+] [-] Aksira, 1 kábel a helyzetjelzőre. Az utolsót nem értem (vagyis értem de hol van?): 

"A vezérlődoboz a jármű akkumulátorához, valamint a gyújtás
pozitív pólusához (15. érintkező) csatlakozik. A gyújtás ráadásakor
a nappali menetfények automatikusan bekapcsolnak. Amint a járművet
leállítja, kikapcsolnak a nappali menetfények.
A 15. csatlakozó / gyújtás pozitív pólusa minden járműtípusnál más
helyen található."

Akkor most melyik relé [+] ra kössem? Van ilyen hogy gyújtás relé? Vagy kimérem, ahol ott a 12V gyújtáskor, akkor oda? Köszönöm.

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

A tolatólámpa kapcsolóra azért szokták kötni, mert közel van, ugye a váltónál.

Ez mind szép és jó!
De a váltón magán hol? Alul, felül? Van valami szemmel látható kapcsoló ott? Annyira én sohasem nézegettem a motorteret, tehát valami könnyítést? ....

Link to comment
Megosztás:

8 órája, L.Fazakas írta:

Ez mind szép és jó!
De a váltón magán hol? Alul, felül? Van valami szemmel látható kapcsoló ott? Annyira én sohasem nézegettem a motorteret, tehát valami könnyítést? ....

Hát ezt nem tudom, de mivel kábel megy hozzá, nem lehet olyan nehéz megtalálni. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, webster írta:

Szisztok, látom témába vág, lenne egy kérdésem. Most akarok egy OSRAM NappaliLED fényt bekötni. [+] [-] Aksira, 1 kábel a helyzetjelzőre. Az utolsót nem értem (vagyis értem de hol van?): 

"A vezérlődoboz a jármű akkumulátorához, valamint a gyújtás
pozitív pólusához (15. érintkező) csatlakozik. A gyújtás ráadásakor
a nappali menetfények automatikusan bekapcsolnak. Amint a járművet
leállítja, kikapcsolnak a nappali menetfények.
A 15. csatlakozó / gyújtás pozitív pólusa minden járműtípusnál más
helyen található."

Akkor most melyik relé [+] ra kössem? Van ilyen hogy gyújtás relé? Vagy kimérem, ahol ott a 12V gyújtáskor, akkor oda? Köszönöm.

 

Motortérben az AC relé egyik lábán van gyújtáson +12V-ot, gyújtás levételével még pár másodpercig van rajta feszültség csak utána tűnik el. Persze itt a fórumon van aki azt állítja percekig van még áram azon a lábán a relének....

Szóval olyan helyre kösd ahol gyújtáson van +12V-t. És még egy jó tanács, DRL kapcsolt és állandó 12V-ja közösíthető, én a helyedben mindkettőt a kapcsolt +12-re kötném, és nem az akkura.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, gezoli írta:

Pedig úgy nyilatkozott, hogy van autószerelési előélete. :)

Ja! Valóban úgy nyilatkoztam!
De nekem nem autóvillamossági előéletem volt!
És az is nagyjából kb. 30-35 éve volt, amikor még a Skodáim voltak!  (De azokba néhány elektronika bizony bele lett téve) (pl. Dacia ablaktörlő ütemvezérlő - folyamatos állíthatósággal)
Akkoriban nem voltak a motorok ennyire tele-elektronizálva, s a tolatólámpa kapcsolója általában a váltó mögött volt - benn az utastérben középen!
A Suzukié szintén valahol a sebességváltónál volt, ám én sosem néztem, hogy hol.

Már  az a későbbi Suzuki is majdnem kínai volt számomra (holott csak egy magyarországi japán - Swift 1,3 GLS).
Annál se nagyon nyúlkáltam be bátran a motortérbe ... de a légszűrőt vagy a lyukas kipufogót még ki mertem cserélni. Meg néha a fékek alkalmi javítását ... (betétcsere, féktisztítás, légtelenítés, stb.)
Jól írja itt zotya975 - valóban nincs túl nagy tapasztalatom az G Astrával. Azért is kérdezgetek itt néha.
Meg aztán persze - én már a koromnál fogva - valójában nem igazán fetrengek az utcákon az autó alatt, folyton-folyvást szerelgetve azt. Azok az idők bizony elmúltak, hogy mindent meg merek csinálni.
Na meg aztán - sokat fejlődött - s számomra kissé túlfejlődött - a jelenlegi autós technika.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, kobraCode írta:

Motortérben az AC relé egyik lábán van gyújtáson +12V-ot, gyújtás levételével még pár másodpercig van rajta feszültség csak utána tűnik el. Persze itt a fórumon van aki azt állítja percekig van még áram azon a lábán a relének....

IGEN, ezt pontosan én állítom, mert nálam pl. még kb. 3 percig ég a LED fény - a gyújtás levétele után.
Nem annyira zavaró, ám elég érdekesnek vélem annak fényében, hogy mások szerint csak "pár másodpercig".
Nem tudom, hogy mi van még az AC pumpa áramkörében, de ott túlzottan sok a késleltetése valaminek. Mintha egy nagy elkó kissé később sülne ki. (és azt nem én tettem bele!)

Link to comment
Megosztás:

17 órája, L.Fazakas írta:

IGEN, ezt pontosan én állítom, mert nálam pl. még kb. 3 percig ég a LED fény - a gyújtás levétele után.
Nem annyira zavaró, ám elég érdekesnek vélem annak fényében, hogy mások szerint csak "pár másodpercig".
Nem tudom, hogy mi van még az AC pumpa áramkörében, de ott túlzottan sok a késleltetése valaminek. Mintha egy nagy elkó kissé később sülne ki. (és azt nem én tettem bele!)

Sziasztok,

na végül is én is beszereltem a LED-eket, nekem is 3-5 másodpercig még világít, nem zavar, szerintem tiszta jó, :D

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 07. at 5:40, L.Fazakas írta:

IGEN, ezt pontosan én állítom, mert nálam pl. még kb. 3 percig ég a LED fény - a gyújtás levétele után.
Nem annyira zavaró, ám elég érdekesnek vélem annak fényében, hogy mások szerint csak "pár másodpercig".
Nem tudom, hogy mi van még az AC pumpa áramkörében, de ott túlzottan sok a késleltetése valaminek. Mintha egy nagy elkó kissé később sülne ki. (és azt nem én tettem bele!)

Ha jól tudom az AC pumpa tápja kapcsolja a szonda fűtését is. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tudom, hogy lehetetlen, de próbáljuk meg! :)

"A" Zafirába keresek óracsoport köré műanyag keretet, CID (színes) kijelzőhöz, valamint olyan személyt, aki már épített át MID-et, CID-re.

(CID, és NCDR 1500 megvan, kábelezésben jól jönne a segítség!)

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 11. at 4:21, DarthVödör írta:

Ritkán, de most itt vagyok! Írjátok össze hány darab kell a CC_LED2 (tempomat visszajelző) modulból. Egy darabért nem érdemes NYÁK-ot gyártatni. Az eddigi készletek elfogytak. 

A műszeregységben sosem volt kiépítve gyárilag. Pedig, a léptetőmotoros (bowdenes) tempomatnak VAN led kimenete! 

CC_LED2 gyújtásra "tesztet" csinál, világít a visszajelző. Ezután a sebességhatár kivételével, ugyanúgy működik, mint a ECU, amit vezérelsz. Be illetve kikapcsolsz. 

Jó napot! Engem is érdekelne egy ilyen modul.Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni, hogy az Astra G kombi belsőtér lámpája miért világit folyamatosan? Az-az csak akkor alszik el amikor nyomom a féket!! (A kapcsoló be van nyomva.) Valószínüleg szerelő lesz a vége de hátha van "olcsóbb" lehetőség is. :-) Előre is köszi a segítséget!

Módosítva : Szemi70
Link to comment
Megosztás:

 

On ‎2017‎.‎09‎.‎11‎. at 4:21, DarthVödör írta:

Ritkán, de most itt vagyok! Írjátok össze hány darab kell a CC_LED2 (tempomat visszajelző) modulból. Egy darabért nem érdemes NYÁK-ot gyártatni. Az eddigi készletek elfogytak. 

A műszeregységben sosem volt kiépítve gyárilag. Pedig, a léptetőmotoros (bowdenes) tempomatnak VAN led kimenete! 

CC_LED2 gyújtásra "tesztet" csinál, világít a visszajelző. Ezután a sebességhatár kivételével, ugyanúgy működik, mint a ECU, amit vezérelsz. Be illetve kikapcsolsz. 

On ‎2017‎.‎12‎.‎15‎. at 21:38, Sadebilly írta:

Jó napot! Engem is érdekelne egy ilyen modul.Köszönöm

Szintén zenész ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kulcs távirányítójában a lezárás gomb sajnos kezdi megadni magát és nem elem probléma. Lehet ezt cserélni vagy kell szerezzek valami belsőt hozzá? Ha belet szerzek akkor azt fel kell tanítani valami szervizben az autóhoz? vagy igazából csak a chipet kell tanítani és ha csak a magát a panelt cserélem azt fel lehet tanítani a szokásos gyújtásra teszem és lezárom?

Köszönöm a válaszotok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.