Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

17 órája, Geopake írta:

OPC ködlámpából van utángyártott pár ezerért.Nekem gyári lökhárítóban van kerek ködlámpa.Felíciába ,Arosába való :) Igaz az alja kicsit alakítva van :)

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=oeq4zbvew87wui0wr5v3.jpg

 

A ködlámpa körüli takaróelem gyári vagy utólag készült?

2 órája, AstryG írta:

Nekem is fekete metál fényezésű autóm van. Csak én látom úgy, hogy nem illenek az OPC lökhárítók erre az autóra? Egy gyári OPC más, ahol megvan az összhang. Talán más színeknél nem annyira szembetűnő, ezt az autót eléggé elcsúfítja, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, freddy_ írta:

A ködlámpa körüli takaróelem gyári vagy utólag készült?

Nekem is fekete metál fényezésű autóm van. Csak én látom úgy, hogy nem illenek az OPC lökhárítók erre az autóra? Egy gyári OPC más, ahol megvan az összhang. Talán más színeknél nem annyira szembetűnő, ezt az autót eléggé elcsúfítja, szerintem.

Feketében szerintem sem túl szép hozzá az OPC lökös, inkább más színben. Illetve szép felni kell hozzá az is dob rajta. Coupe-nak pl elég vagány egy ilyen OPC, ott már maga a forma miatt is. Bár arra sem árt egy szép kerék. Az elején még én is gondolkoztam, hogy lehetne OPC, sedan-on alig látni ilyet. Bár sok más G Astra-n meg már OPC van. Úgy már kissé megszokott, hogy ehhez nyúlnak ha szépíteni akarnak rajta. Most az lenne a terv, hogy a coupe kitt-jét tenném fel. De a hátsó lökhárító meg a küszöbök azok kellenek mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, AstryG írta:

Feketében szerintem sem túl szép hozzá az OPC lökös, inkább más színben. Illetve szép felni kell hozzá az is dob rajta. Coupe-nak pl elég vagány egy ilyen OPC, ott már maga a forma miatt is. Bár arra sem árt egy szép kerék. Az elején még én is gondolkoztam, hogy lehetne OPC, sedan-on alig látni ilyet. Bár sok más G Astra-n meg már OPC van. Úgy már kissé megszokott, hogy ehhez nyúlnak ha szépíteni akarnak rajta. Most az lenne a terv, hogy a coupe kitt-jét tenném fel. De a hátsó lökhárító meg a küszöbök azok kellenek mindenképp.

Az alufelni szerintem nem nekem való. A Coupe lökhárító valamivel közelebb áll az autóhoz, mint az OPC. A piros lökhárító feketére fényezve nem lenne rossz, csak fényszórómosó nekem nem kell. A fényszórómosóhoz nem tudom mennyi átalakítás kellene az autón, de semmi értelmét nem látom, sosem használnám. Ha cserélni kell benne fényszórót (egy használt nem tart örökké), fentebb szó volt róla, hogy 70000 Ft darabonként. Emiatt lehet, hogy jobban járnék az eredeti lökhárítóval. Egyrészt illik az autóhoz, másrészt a ködlámpa megfizethető áron van hozzá.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, freddy_ írta:

Az alufelni szerintem nem nekem való. A Coupe lökhárító valamivel közelebb áll az autóhoz, mint az OPC. A piros lökhárító feketére fényezve nem lenne rossz, csak fényszórómosó nekem nem kell. A fényszórómosóhoz nem tudom mennyi átalakítás kellene az autón, de semmi értelmét nem látom, sosem használnám. Ha cserélni kell benne fényszórót (egy használt nem tart örökké), fentebb szó volt róla, hogy 70000 Ft darabonként. Emiatt lehet, hogy jobban járnék az eredeti lökhárítóval. Egyrészt illik az autóhoz, másrészt a ködlámpa megfizethető áron van hozzá.

A fényszóró mosó spricni helyét el lehet tüntetni az könnyebb azért mint átalakítani utólag mosósra. Nekem sincs az autón, nem is akarok vele foglalkozni. Műanyagos eltünteti és mehet rá a szín. Nem könnyű persze szerezni hozzá ködlámpát. Bár legutóbb láttam egy párat racing-en 7e darab áron. És hoznak azért Vauxhall-okat bontásra az országba. Onnan megoldható a lámpa pótlás és nem hiszem, hogy túl sokba fájna.

De az eredeti meghagyása sem rossz választás, egy OPC toldatot ráragasztasz és már szebb is mint volt. És egy ilyen ködlámpa cumó bele 

FOG-LIGHTS-LAMP-GRILLE-VAUXHALL-ASTRA-G-

Opel_Astra_G_Mk4_50d2d24b9e112.jpg

Vagy nem muszáj a toldat mondjuk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak kíváncsiságból, ez mennyire lehet gyári OPC lökhárító? Úgy néz ki mint az alap. Az alján van egy ezüst színű burkolat.

Ennek az OPC-nek is hagyományos lökhárítója van, viszont nincs az alján semmi. Ilyen lökhárító kellene nekem, ez gyárilag van kivágva és a téglalap ködlámpa megy bele.

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

3 órája, freddy_ írta:

A fényszórómosóhoz nem tudom mennyi átalakítás kellene az autón, de semmi értelmét nem látom, sosem használnám. Ha cserélni kell benne fényszórót (egy használt nem tart örökké), fentebb szó volt róla, hogy 70000 Ft darabonként.

A G Astra fényszórómosója elég érdekes szerzet, gyárilag úgy van bekötve hogy a felhasználó ne dönthesse el, akarja-e használni vagy sem. A rendes működése egyszerűen annyi hogy ha fel van kapcsolva a fényszóró és ablakot mosol, akkor mossa a fényszórót is. Lekapcsolt lámpánál értelemszerűen nem.

A coupé lökhárító beszerzésétől meg ne tartson vissza a ködfényszóró ára: ideális esetben egyszer kell megvenni, ha nem töröd össze az autót, vagy nem pattan fel egy kavics (de utóbbi kivédhető átlátszó kőfelverődésvédő fóliával), akkor a ködfényszóró túléli az autót...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 óra, freddy_ írta:

Csak kíváncsiságból, ez mennyire lehet gyári OPC lökhárító? Úgy néz ki mint az alap. Az alján van egy ezüst színű burkolat.

Ennek az OPC-nek is hagyományos lökhárítója van, viszont nincs az alján semmi. Ilyen lökhárító kellene nekem, ez gyárilag van kivágva és a téglalap ködlámpa megy bele.

Mindkettő ugyanaz a lökhárító, és OPC is meg nem is. :cool:

Ezek sima G Astra lökhárítók, az első linken levőn van valamiféle utólagos toldat, a második linken levőről az is hiányzik, tehát az elméletileg (és gyakorlatilag is) pontosan olyan lökhárító mint ami most van az autódon. Úgy kerül amúgy OPC-re, hogy OPC változatból eredendően kétféle volt: volt a "szívó OPC" avagy OPC1, ebben 160 lovas X20XER motor volt és jóval kevesebb külső optikai kiegészítőt kapott mint a "turbós OPC", avagy OPC2 (Z20LET, 192 illetve 200LE, évjáratfüggő) Az OPC1-ről hiányzott a nagy szellőzős lökhárító amit az előző postomban mutattam, a színre fújt díszlécek és a küszöbök is, csak a tükrök és a hátsó szárny maradt meg. A sima G Astra első lökhárítót kapta meg egy toldattal, azzal ami itt felettem AstryG hozzászólásában is látszik. Íme az OPC1:

opc1.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Több nagyfelbontású képet is végignéztem az OPC és Coupe lökhárítókról. Arra jutottam, hogy csak az eredeti lökhárító illik az autóra. Eredeti állapotban szeretném hagyni. Ha valakit esetleg érdekel, a Coupe lökhárítóba a ködlámpák gyári cikkszáma elvileg 9117326, 9117327. Vauxhall-hoz Hella-ban találtam megfizethető áron lámpát (50-65 GBP körül), de külön kell összevadászni a jobbost és balost.

Maradnék a gyári lökhárítónál. 30 ezerért találtam gyári újat, ezért nem fogom javíttatni a meglévőt. Kivágom méretpontosan, lefújatom és kicserélem a kettőt.
Nem találtam értelmes videót vagy leírást a le- és felszereléshez. Mire kell figyelni, hogy ne sérüljön? Milyen patentokat érdemes előre beszerezni, ami megsérülhet vagy egyszerhasználatos és biztosan új kell belőle (rögzítőelemek)? Ragasztva van, ha igen, mivel?
Fényezéshez érdemes gyári festéket használni, vagy csak azt?

 

Módosítva : freddy_
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

Köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Több nagyfelbontású képet is végignéztem az OPC és Coupe lökhárítókról. Arra jutottam, hogy csak az eredeti lökhárító illik az autóra. Eredeti állapotban szeretném hagyni. Ha valakit esetleg érdekel, a Coupe lökhárítóba a ködlámpák gyári cikkszáma elvileg 9117326, 9117327. Vauxhall-hoz Hella-ban találtam megfizethető áron lámpát (50-65 GBP körül), de külön kell összevadászni a jobbost és balost.

Maradnék a gyári lökhárítónál. 30 ezerért találtam gyári újat, ezért nem fogom javíttatni a meglévőt. Kivágom méretpontosan, lefújatom és kicserélem a kettőt.
Nem találtam értelmes videót vagy leírást a le- és felszereléshez. Mire kell figyelni, hogy ne sérüljön? Milyen patentokat érdemes előre beszerezni, ami megsérülhet vagy egyszerhasználatos és biztosan új kell belőle (rögzítőelemek)? Ragasztva van, ha igen, mivel?
Fényezéshez érdemes gyári festéket használni, vagy csak azt?

 

Aláírásomban találsz egy leírást a lámpák és lökhárító leszereléséről, olvasd el, benne van minden.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, kobraCode írta:

Aláírásomban találsz egy leírást a lámpák és lökhárító leszereléséről, olvasd el, benne van minden.

Nagyon jó, köszönöm! A képeid nagyon jók, ezek alapján megtaláltam a patentokat. 9130754 a felső (2db) és 90508809 az alsó (3db). Azt mondják, hogy a csavar is belerohadhat. Csavart külön nem találok, a kép alapján a lökhárítóhoz van. A fényezés kérdés is megoldódik úgy néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Gyökeresen más kérdés. Itt olvastam, hogy Z14XE-be viszonylag könnyű tempomatot beépíteni utólag. Z14XEP esetén egy modul kell, mert az ECU nem tudja vezérelni. Évekkel ezelőtt itt volt szó klónokról, de már akkor sem foglalkozott vele senki. Gyári, bontottban nehéz hozzájutni? Saját építéshez fellelhető elegendő információ?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Több nagyfelbontású képet is végignéztem az OPC és Coupe lökhárítókról. Arra jutottam, hogy csak az eredeti lökhárító illik az autóra. Eredeti állapotban szeretném hagyni. Ha valakit esetleg érdekel, a Coupe lökhárítóba a ködlámpák gyári cikkszáma elvileg 9117326, 9117327. Vauxhall-hoz Hella-ban találtam megfizethető áron lámpát (50-65 GBP körül), de külön kell összevadászni a jobbost és balost.

Maradnék a gyári lökhárítónál. 30 ezerért találtam gyári újat, ezért nem fogom javíttatni a meglévőt. Kivágom méretpontosan, lefújatom és kicserélem a kettőt.
Nem találtam értelmes videót vagy leírást a le- és felszereléshez. Mire kell figyelni, hogy ne sérüljön? Milyen patentokat érdemes előre beszerezni, ami megsérülhet vagy egyszerhasználatos és biztosan új kell belőle (rögzítőelemek)? Ragasztva van, ha igen, mivel?
Fényezéshez érdemes gyári festéket használni, vagy csak azt?

 

Ha már fényezni kell mindenképp és másik gyári lökhárítót szeretnél miért nem olyat veszel ami ködlámpás?

https://auto.jofogas.hu/fejer/Opel_G_Astra_kodlampas_lokharito__Uj___73368517.htm

Illetve csavar. Meglehet, hogy be vannak rágódva. Én a hátsóknál kerékjáratban próbáltam L torx-al kitekerni, persze előbb nem fújtam be és ez hiba volt megugrott benne a kulcs és letört pár foga. Szóval a lényeg, hogy kerestem a lehetséges csavart csere szempontjából és alig talál az ember ilyet, de ez úgy néz ki jó lehet   https://patentos.hu/Kerekjarati-dobbetet-rogzito-csavar-5x16x25-fekete Árban is ez a legelviselhetőbb mert a Cromax-on a gyári ködlámpa csavar ami még szóba jöhet, az meg borsos https://cromax.hu/karosszeria/vilagitas_lampa/elso_kodlampa_alkatresz/elso_kodlampa_rogzito_csavar_opel_astra_g_zafira_a_60670

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, AstryG írta:

Ha már fényezni kell mindenképp és másik gyári lökhárítót szeretnél miért nem olyat veszel ami ködlámpás?

https://auto.jofogas.hu/fejer/Opel_G_Astra_kodlampas_lokharito__Uj___73368517.htm

Illetve csavar. Meglehet, hogy be vannak rágódva. Én a hátsóknál kerékjáratban próbáltam L torx-al kitekerni, persze előbb nem fújtam be és ez hiba volt megugrott benne a kulcs és letört pár foga. Szóval a lényeg, hogy kerestem a lehetséges csavart csere szempontjából és alig talál az ember ilyet, de ez úgy néz ki jó lehet   https://patentos.hu/Kerekjarati-dobbetet-rogzito-csavar-5x16x25-fekete Árban is ez a legelviselhetőbb mert a Cromax-on a gyári ködlámpa csavar ami még szóba jöhet, az meg borsos https://cromax.hu/karosszeria/vilagitas_lampa/elso_kodlampa_alkatresz/elso_kodlampa_rogzito_csavar_opel_astra_g_zafira_a_60670

 

Ködlámpást szerettem volna, eredeti gyárit. Amit linkeltél, távolkeleti. Először én is ezekbe akadtam, amíg rájöttem a turpisságra. Egy cseppet sem bízom benne. A gyáriból cikkszámok alapján van jópár, a régiek kifutnak és újabb cikkszámok lépnek a helyükbe. Ezeket egyesével bogarásztam végig. Egyiken sincs kivágva a ködlámpa helye, mindegyiket utólag kell kivágni. (Ez alól kivétel lehetne az OPC1 lökhárítója. Az esély, hogy ilyet kapok szinte a nullával egyenlő.) A gyári egyébként 100 ezer körül van, 30-ért ajándék (nem a kétszínű lenne). A cég azt mondta sokat vesznek belőle, azért kerül ennyibe. A megrendelés úgynézki csak telefonon megy. Komolytalannak tűnik. Kivárom a végét, amíg a kezemben lesz.

Csavarra köszönöm a tippet. Ha ideér a lökhárító, megírom, hogy van-e benne csavar. Azt mondták a rögzítőelemek benne vannak (patentok nem).

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

4 órája, freddy_ írta:

Gyökeresen más kérdés. Itt olvastam, hogy Z14XE-be viszonylag könnyű tempomatot beépíteni utólag. Z14XEP esetén egy modul kell, mert az ECU nem tudja vezérelni. Évekkel ezelőtt itt volt szó klónokról, de már akkor sem foglalkozott vele senki. Gyári, bontottban nehéz hozzájutni? Saját építéshez fellelhető elegendő információ?

Nézd már meg az aláírásomat, ott van benne a leírásom. Z14XE-hez.

Jó lenne tudni azt is, hogy neked milyen motorod van, mert a hozzászólásodból nem derül ki.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, freddy_ írta:

Ködlámpást szerettem volna, eredeti gyárit. Amit linkeltél, távolkeleti. Először én is ezekbe akadtam, amíg rájöttem a turpisságra. Egy cseppet sem bízom benne. A gyáriból cikkszámok alapján van jópár, a régiek kifutnak és újabb cikkszámok lépnek a helyükbe. Ezeket egyesével bogarásztam végig. Egyiken sincs kivágva a ködlámpa helye, mindegyiket utólag kell kivágni. (Ez alól kivétel lehetne az OPC1 lökhárítója. Az esély, hogy ilyet kapok szinte a nullával egyenlő.) A gyári egyébként 100 ezer körül van, 30-ért ajándék (nem a kétszínű lenne). A cég azt mondta sokat vesznek belőle, azért kerül ennyibe. A megrendelés úgynézki csak telefonon megy. Komolytalannak tűnik. Kivárom a végét, amíg a kezemben lesz.

Csavarra köszönöm a tippet. Ha ideér a lökhárító, megírom, hogy van-e benne csavar. Azt mondták a rögzítőelemek benne vannak (patentok nem).

Értelek. Jobb is ha gyári persze és valóban a 30 baráti érte. A patentok is megvannak ebben a boltban mondjuk. Alsó https://patentos.hu/Elso-lokharito-patent-20x62x205-fekete és a felső https://patentos.hu/Univerzalis-patent-15x6x105-fekete Szerintem ez az, itt is így néz ki a felső  https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/elso_lokharito_rogzites/elso_lokharito_rogzito_patent_opel_astra_g_1998-2009_36730

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Nézd már meg az aláírásomat, ott van benne a leírásom. Z14XE-hez.

Jó lenne tudni azt is, hogy neked milyen motorod van, mert a hozzászólásodból nem derül ki.

Igen. Néhány napja pont a leírásodban olvastam, hogy Z14XEP-hez nem jó, ami van nekem.

1 óra, AstryG írta:

Értelek. Jobb is ha gyári persze és valóban a 30 baráti érte. A patentok is megvannak ebben a boltban mondjuk. Alsó https://patentos.hu/Elso-lokharito-patent-20x62x205-fekete és a felső https://patentos.hu/Univerzalis-patent-15x6x105-fekete Szerintem ez az, itt is így néz ki a felső  https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/elso_lokharito_rogzites/elso_lokharito_rogzito_patent_opel_astra_g_1998-2009_36730

Ma még nem sikerült velük összehozni a megrendelést a szállítás miatt. (Remélem holnap sikerül...) Köszönöm a linkeket. Német webshopból akartam rendelni mindent egyben (más dolgok csak ott elérhetőek). Ha mégis otthonról rendelek, akkor felhasználom.

Képek a csodálatos kivágásról, amelyet az Opel kereskedés követett el az új autón. A gázosabb részeket benyilaztam. A ködlámpa előtti belemarás még porosan is jól látszik (második kép).
2756234-20180201-UNiwFA.jpg2756235-20180201-QeOZNR.jpg

2756236-20180201-6xiQPG.jpg2756237-20180201-b0aw8C.jpg

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

22 perce, freddy_ írta:

Igen. Néhány napja pont a leírásodban olvastam, hogy Z14XEP-hez nem jó, ami van nekem.

Ma még nem sikerült velük összehozni a megrendelést a szállítás miatt. (Remélem holnap sikerül...) Köszönöm a linkeket. Német webshopból akartam rendelni mindent egyben (más dolgok csak ott elérhetőek). Ha mégis otthonról rendelek, akkor felhasználom.

Képek a csodálatos kivágásról, amelyet az Opel kereskedés követett el az új autón. A gázosabb részeket benyilaztam. A ködlámpa előtti belemarás még porosan is jól látszik (második kép).
2756234-20180201-UNiwFA.jpg2756235-20180201-QeOZNR.jpg

2756236-20180201-6xiQPG.jpg2756237-20180201-b0aw8C.jpg

Gondolták jó lesz az úgy... :blink: Elég hányás valóban.

Link to comment
Megosztás:

Depo vagy TYC ködlámpára érdemes pénzt kiadni? Ritkán lenne használva! Főleg csak városban közlekedek! De néha jól jönne a ködben amikor 20-30km-t megyek másik faluba vagy városba!       Kb. 6000-ért tudnék hozzájutni/(új)pár! + a duplaködlámpás világításkapcsoló 5k meg a bizti+relé, 12k-ból meglenne az egész!

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Tarcsika írta:

Depo vagy TYC ködlámpára érdemes pénzt kiadni? Ritkán lenne használva! Főleg csak városban közlekedek! De néha jól jönne a ködben amikor 20-30km-t megyek másik faluba vagy városba!       Kb. 6000-ért tudnék hozzájutni/(új)pár! + a duplaködlámpás világításkapcsoló 5k meg a bizti+relé, 12k-ból meglenne az egész!

Hella lenne a legjobb, de költségtakarékosságból én TYC-t vettem. Nem volt rossz választás. Depo-t nem dícsérik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Járt e már úgy valaki közületek hogy a reflektorja önállósította magát? Vagyis nem a refi hanem az irányjelző kapcsoló? Nekem utángyártott tempomatos van bent, s ma este hogy jöttem haza önmagától kapcsolgatta le fel a reflektort, ki kellett vennem a relét hogy ne villogjon mindig. Nem a relé a hibás azt már előtte felcseréltem egy másikkal. Ezt az irányjelző kapcsolót szét lehet szedni? Lehet javítani, vagy valami kontakt hibát keresni benne? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Tarcsika írta:

Depo vagy TYC ködlámpára érdemes pénzt kiadni? Ritkán lenne használva! Főleg csak városban közlekedek! De néha jól jönne a ködben amikor 20-30km-t megyek másik faluba vagy városba!       Kb. 6000-ért tudnék hozzájutni/(új)pár! + a duplaködlámpás világításkapcsoló 5k meg a bizti+relé, 12k-ból meglenne az egész!

Egy hozzászólással feljebb a képeken Depo-t láthatsz. Az egyikből kiesett alulról a gumi még az elején, teljesen beázik. A másik kőfelverődéses (harmadik kép). Ezért nem hibáztatom, de szerintem egy kicsit sok pattant ki belőle. Úgy érzem gyengén világít, ezt majd akkor tudom megerősíteni, amikor meglesz az új. A TYC-et nem ismerem, de nem merek utángyárottat venni. A gyárinak 25 ezer darabja. Hella-t néztem ki valamivel kedvezőbben (érdemes tőlük ajánlatot kérni, gyorsan válaszolnak).

Lehet, hogy az én heppem, de világításkapcsolóból is gyárit vettem, 38 ezerért (akciósan). Nem új az autóm, de nem tervezek rajta túladni. Nem szeretnék ott ragadni a sötétben valahol, hogy elromlott a kapcsoló. Nem biztos, hogy rendesen ki lesz vezetékelve a ködlámpád a lökhárítóig. Nálam a biztosítéktábla felől benne volt a kábel, amely állítólag csak a motortér felé menő csatlakozóig van kivezetve. Behúztak egy új kábelt a lökhárítótól a tűzfalon át a motorházfedél-nyitó alatti háromszög burkolatig (ott volt rákötve a hátsóra). Ezt a kábelt kötöttem át a biztosítéktábla mögött elvágva az eredeti kábelt (amely csak a motortér felé menő csatlakozóig megy állítólag).

Módosítva : freddy_
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Tarcsika írta:

Depo vagy TYC ködlámpára érdemes pénzt kiadni? Ritkán lenne használva! Főleg csak városban közlekedek! De néha jól jönne a ködben amikor 20-30km-t megyek másik faluba vagy városba!       Kb. 6000-ért tudnék hozzájutni/(új)pár! + a duplaködlámpás világításkapcsoló 5k meg a bizti+relé, 12k-ból meglenne az egész!

Nézegettem és kérdeztem eladókat, felejtős. Nekem ráment 2 hónapom mire lett, de találtam gyári jobbost és balost is. 8-9k körül összehozható, de szopó. A balos az konkrétan nem létező tétel, jobbosból van sok.
Valamikor holnap-holnapután rakom majd be én is őket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.