Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, freddy_ írta:

A második képen a kuplungpedál-kapcsoló csatolakozója lesz, ugye? Amikor kerestem hol van összekötve az első ködlámpám a hátsóval, lebontottam a gyári szigetelést a kábelkötegről. Szövet szigetelőszalaggal szépen vissza is csináltam, jól leszigetelve ezt a csatlakozót is. Az újra lebontáshoz megint ki kellene vennem a biztosítéktáblát... Remélem kapok bontottban ugyanilyet. Egyébként sem szívesen vágnám le ezt a csatlakozót a gyári kábelkötegről (reménykedve, hogy egyszer talán lesz tempomatos megoldás az ECU-val is).

Meg szeretném nézni, hogy 2 vagy 4 érintkezős a fékpedál-kapcsolóm. Tudja valaki hogy jön le a csatlakozója? A sárga pöcköt balra kell húzni? A biztosítéktábla felől nem fér be a kezem rendesen. Az óracsoport felől jobban hozzáférnék?
 

Úgy emlékszem hogy a sárga pöcköt ki kell húzi utána tudod leszedni a csatlakozót, hogy most balra vagy felfelé már nem tudom. Hasalj be a pedálokhoz, onnan eléred, nem kell hozzá se biztitáblát se óracsoportot bontani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, kobraCode írta:

Úgy emlékszem hogy a sárga pöcköt ki kell húzi utána tudod leszedni a csatlakozót, hogy most balra vagy felfelé már nem tudom. Hasalj be a pedálokhoz, onnan eléred, nem kell hozzá se biztitáblát se óracsoportot bontani.

Próbáltam alulról benyúlni, akadályba ütköztem. Szerintem a fűtés elemei vannak útban. A biztosítéktábla fedelét le kell venni mindenképpen, hogy lássam. Nem tudom lehúzni a biztosítéktábla felől sem, nincs elég hely körülötte, hogy a sárga pöcköt elhúzva még el is férjen a kezem az erőkifejtéshez. Megnézem mégegyszer, de reményelennek látom a pedálok felől.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, freddy_ írta:

Próbáltam alulról benyúlni, akadályba ütköztem. Szerintem a fűtés elemei vannak útban. A biztosítéktábla fedelét le kell venni mindenképpen, hogy lássam. Nem tudom lehúzni a biztosítéktábla felől sem, nincs elég hely körülötte, hogy a sárga pöcköt elhúzva még el is férjen a kezem az erőkifejtéshez. Megnézem mégegyszer, de reményelennek látom a pedálok felől.

Én annak idején biztos hogy alulról szedtem le. Ami a lábra irányítja a levegőt azt szedd le nyugodtan, nem sok minden tartja...

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm nem tudja nyitni, zárni a távirányítójával a kocsit! 2 távirányítós kulcsa van, egyikre sem reagál! Elemek jók, piros led világít, de nem viszi egyik sem! Így vette az autót, azt mondták neki csak elemet kell cserélni a távirányítókban és utána össze kell tanítani! (Gyújtás majd 30mp-en belül megnyomni az egyik gombot és kész) már mindent kipróbált és az istenért nem akar működni! Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond? A napokban megpróbáljuk, hogy az én távirányítómat össze tudjuk e párosítani a kocsijával! A kulcsfejet+immo-t átrakjuk az én távirányítómra és ha azzal műxik akkor kizárható a kp vezérlő hiba! Csak fura h egyik kulcsot sem sikerült neki össze hangolni a kocsival! Én próbaképpen kivettem az elemet az enyémből 15percre de nem felejtette el, nyit-zár ahogy kell! Nemrég cserélt akkut, esetleg köze lehet hozzá?

Módosítva : Tarcsika
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Tarcsika írta:

Egyik ismerősöm nem tudja nyitni, zárni a távirányítójával a kocsit! 2 távirányítós kulcsa van, egyikre sem reagál! Elemek jók, piros led világít, de nem viszi egyik sem! Így vette az autót, azt mondták neki csak elemet kell cserélni a távirányítókban és utána össze kell tanítani! (Gyújtás majd 30mp-en belül megnyomni az egyik gombot és kész) már mindent kipróbált és az istenért nem akar működni! Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond? A napokban megpróbáljuk, hogy az én távirányítómat össze tudjuk e párosítani a kocsijával! A kulcsfejet+immo-t átrakjuk az én távirányítómra és ha azzal műxik akkor kizárható a kp vezérlő hiba! Csak fura h egyik kulcsot sem sikerült neki össze hangolni a kocsival! Én próbaképpen kivettem az elemet az enyémből 15percre de nem felejtette el, nyit-zár ahogy kell! Nemrég cserélt akkut, esetleg köze lehet hozzá?

Talán átverték és egyik kulcsot sem ismeri az ECU, akkor pedig hiába is próbálja összetanítani. Egy hozzáértővel nem ártana Op-Com-al vagy Tech2-vel megnézetni. Akku cserétől nem gondolom, hogy lehetne ilyen probléma.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!
Vettem még decemberben két fűthető első ülést a Zafirámba (2003 Elegance, Z18XE). Amikor nekiálltam kicserélni, a következő akadályba ütköztem: a kocsiban lévő üléshez való csatlakozó az a "négyszögletes" fajta, amelyiknél a piros kart kell kihúzni oldalra, míg a berakandó üléseken a "D" alakú csatlakozót találtam (ami a gezoli-féle leírásban is található), a kettő nem tűnik kompatibilisnek egymással.

A másik ami még feltűnt, hogy az üléscsatlakozó autó felőli oldalán csak az övfeszítő és a légzsák csatlakozói találhatók, a többi be sincs húzva. A rádiót kivéve a helyéről úgy tűnik, hogy megvannak a kapcsolókhoz menő vezetékek (kapcsolókat is vettem).

Létezik olyan, hogy nincs behúzva az ülésfűtés kábele a csatlakozókhoz, hanem pl. a tempomatos indexkar vagy a kuplungkapcsolóhoz hasonlóan eldugták a kábelkötegnél?

Illetve hogyan lehetne a legkevesebb kókányolással megoldani a dolgot?
 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bmájki írta:

Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy a bal első oszlop környékén hol találok egy állandó pozitív szálat, ami biztosítékkal van. Gyújtás nélküli kellene. Köszi

A 33. biztosíték 20A-es, állandó (utánfutóhoz van). Én nem venném ki a biztosítéktáblát, sokkal egyszerűbb levenni a vezető bal lába melletti háromszög burkolatot (ha nem megy, leírom hogyan kell). Az X1-es csatlakozó 71. kivezetésén van ez a bizti elvileg, de nem vállalok érte felelősséget, ki kell mérni. Ha a biztosítéktábla és az X1-es csatlakozó között valahol lehámozod a kábel burkolatát (nem kell elvágni), akkor erre rá tudsz csatlakozni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, freddy_ írta:

A 33. biztosíték 20A-es, állandó (utánfutóhoz van). Én nem venném ki a biztosítéktáblát, sokkal egyszerűbb levenni a vezető bal lába melletti háromszög burkolatot (ha nem megy, leírom hogyan kell). Az X1-es csatlakozó 71. kivezetésén van ez a bizti elvileg, de nem vállalok érte felelősséget, ki kell mérni. Ha a biztosítéktábla és az X1-es csatlakozó között valahol lehámozod a kábel burkolatát (nem kell elvágni), akkor erre rá tudsz csatlakozni.

Köszi! Ha eláll a havazás ránézek.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, kobraCode írta:

Én annak idején biztos hogy alulról szedtem le. Ami a lábra irányítja a levegőt azt szedd le nyugodtan, nem sok minden tartja...

A TIS szerint a fékpedál-kapcsoló kiszereléséhez (ami előtt egy lépéssel van a csatlakozó lehúzása) le kell venni a műszerfal alatti kárpitot (itt a legalsó kettő, két szegecs fogja, csak lefúrni lehet), a levegő elosztót (itt a 2-es számú), ahhoz pedig a komplett középkonzolt leszerelni.
A kárpitot badarság lenne levenni. Ehhez képest én csak a levegő elosztót akartam levenni (egy patent fogja elöl, simán kihúzható), de nem mertem, mert mélyen a középkonzol alatt van összeilleszve és ha nem tudom visszatenni, tényleg le kell venni a középkonzolt.

Privátban kaptam egy tippet kobraCode fórumtárstól, hogy 90°-ban fordítsam el a kapcsolót, kijön a helyéről és utána enged a kábel. A biztosítéktáblától volt annyi hely, hogy még ha nehezen is, de sikerült. A sárga pöcök másra van. A csatlakozó testen van két patent a két oldalán, ezek fogják. Így már szét tudtam húzni a csatlakozót.
fekpedal_kapcsolo_kiszereles_1.jpg.db6384ba31f2c9e0b1b93883cf0ea1e2.jpgfekpedal_kapcsolo_kiszereles_2.jpg.1ce01d061a86a6c1795969d5692160fb.jpg

A 4 érintkezős kapcsoló pedig úgy működik, hogy a pedál alapállapotában (kapcsoló benyomva) az 1-2-es érintkezők zárnak, a 3-4-es érintkezők nyitva vannak. A pedált lenyomva értelemszerűen az 1-2-es érintkező nyitott, a 3-4-es érintkező zárt. Az 1 és 4-es érintkezőknél a kábel színe fekete, össze vannak kötve a csatlakozón (Z14XEP esetén), az F3.38-as 10A-es biztosítékról kapnak gyújtási feszültséget. A 3-as érintkezőn a kábel fekete-sárga színű. Erre vannak kötve a féklámpák, ez megy az ECU-hoz és az ABS-hez, Check Control-hoz, MID-hez is, vontató csatlakozóra, és még talán máshova is. A 2-es érintkező barna-szürke, ez többnyire csak az ECU-ra megy (a tempomat miatt kell neki).

Tanulságként írom, ha már megszenvedtem vele, hátha másnak is hasznára válik egyszer. Mégegyszer köszönöm kobraCode segítségét!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 12. at 8:36, Sabby1994 írta:

A problémát megoldottam, már elfelejtettem, hogy anno hova kellett nyúlnom ahhoz, hogy újra visszaálljon a régi rend a légzsák körül. Biztonság kedvéért a csatit átragasztottam szigetelőszalaggal, ameddig nem találok megfelelő bontottat. Érdekes, hogy nekem amint újra megjön a kontakt, elalszik a visszajelző lámpa, és még tárolt hibába se dobja be Tech2-vel kiolvasva sem. A legzsákjaim rendben vannak és törve sem volt a kocsi. 

Szia! Nekem is visszatérő probléma volt.Kb félévente ... csatlakozók hibátlanok mint az új .. szerelőm szerint.Mégis jöttek a gondok félévente.. míg megfigyeltem hogy a kis tűk mozognak kb 2-3 mm ert.Ezert úgy döntöttem ragasztó pisztollyal rögzítem őket majd vissza a csati.. fel év már eltelt de még nem jött vissza a gond :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, richie1888 írta:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Veramont készülök vásárolni de olvastam hogy nincs a beállításánál z14xep motorkód! Mi s teendő?

Szerintem írd meg a fejlesztőnek a kétségeidet, biztos tudja rá a megoldást. A Veramon fel van készítve a twinport motorokra ez egészen biztos, hiszen ott van az "optocoupler" nevű alkatrész amit csak a twinporthoz kell megvásárolni. Lehet hogy azt mondja majd hogy állítsd be a menüben a Z14XE motorkódot vagy hasonló. 

Anno amikor én vettem, megírtam neki az autóm vonatkozó technikai adatait (motorkód, típus, gumiméret), és a Veramon már ezekkel beállítva jött a csomagban, még a tank mérete is 52 literre volt állítva, holott Z18XE Vectrában is van, és annak nem ekkora a tankja.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Sadebilly írta:

Szia! Nekem is visszatérő probléma volt.Kb félévente ... csatlakozók hibátlanok mint az új .. szerelőm szerint.Mégis jöttek a gondok félévente.. míg megfigyeltem hogy a kis tűk mozognak kb 2-3 mm ert.Ezert úgy döntöttem ragasztó pisztollyal rögzítem őket majd vissza a csati.. fel év már eltelt de még nem jött vissza a gond :)

Érdekes, hogy nekem csak ha kicsit megpiszkálom a kábelt, akkor jelentkezett a probléma, még a finom ülésállításnál sem, csak ha durván hátratoltam. Most úgy néz ki, hogy én is megoldottam a problémát egy némi ragasztószalaggal. (WD40-et még nem kellett alkalmazni :D ) Remélem így is marad ez sokáig! Mindenesetre, köszi a tippet! 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, gezoli írta:

Az enyém ugyanez.

Nem küldi el. Megér ez (lentebb van nagyobb kép) 55 EUR-t postával? Kellene a biztosítéktábla és néhány csatlakozó a kábelkötegről, amelyeket otthon 3-4 ezerért kapnék meg darabonként. Csak nem biztos, hogy rajta is lesznek, a képen nem látszik szinte semmi, sajnos. A megadott cikkszám (90588345) alapján nincs találat.

Link to comment
Megosztás:

Végül ezt a biztosítéktáblát vettem meg a komplett kábelköteggel és csatlakozókkal (az eladó küldött több képet róla). Remélem nem bánom meg.

Gondolkodtam ülésfűtésben (másik témában volt róla szó). A gyári fűtőlap még kapható ülésenként 180 EUR körüli áron (üléspárna + háttámla). Az ülés teljes felületét fűti. A középső sík és az oldalakon lévő íves részek között (ahol a kárpit oda van fogatva az üléshez) kihagyás van.
sitzheizung11.jpgsitzheizung12.jpgsitzheizung13.jpg

A gyárinak csak az árával van probléma. Ha lehetne találni ugyanilyen osztott (az osztásnak jó helyen kellene lennie), méretnek (nagyjából) megfelelő gyári minőségű fűtőlapot, akkor összehoznám a gyári 5 fokozatú kapcsolóval, ha más nem elektronika közbeiktatásával. Más autóé esetleg, ha igen milyen? Az utólagos fűtőbetétek csak a közepét fűtik, az íves részeket oldalt nem. A vágható típusok is csak hosszban vághatók, ilyen kivágást nem lehet ejteni rajtuk.

Link to comment
Megosztás:

On 2014. 01. 14. at 19:38, tgabika76 írta:

Először is a cikkszámok. Az első kiegészítő fűtéssel szerelt autóhoz való, a második cikkszám nem létezik(?), a harmadik pedig elvileg a jó, legalábbis ami nekem van leírás, abban ezt a cikkszámút használják (24435539/6236451), valamint nem mindegy a hozzá passzoló kormánykapcsoló cikkszáma sem, oda a (90413243/1241135)-öt ajánlják.

 

Nekem megvan amúgy ez az egész leírás (németül), nem tudom hogy ez alapján csináltad-e, de ha nem akkor elküldhetem ha gondolod, amennyiben írsz egy mailcímet PÜ-ben.

 

Sziasztok! 

Ez engem is érdekelne.Vettem egy bc kart de a megtehető úton kívül nem ír semmit ... 

Link to comment
Megosztás:

47 perce, Sadebilly írta:

Szeretnèk ülésfűtés az autóba de ahogy elnézem a gyári az nagyon drága lenne.Forgalmaznak kevlar ülésfűtés ha más nem arra rá próbálok.Anbak csak 15 darabja de hogy a kapcsoló kezeli e majd azt Nemtudom ...

Itt és a következő oldalon volt róla szó részletesen. Az utólagos nem fűti az oldalán az íves részeket, ezért próbálok olyat találni (más autóhoz gyártottban például), ami a gyárihoz hasonlóan fűti. Szerintem a gyári kapcsoló nem kezeli, csak átalakítással (beiktatott áramkör, stb), de a teljes megbizonyosodáshoz ki kell mérni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.