Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

22 órája, Sadebilly írta:

Sziasztok!

tudna esetleg valaki Debrecen környékén Bc kart engedélyeztetni?

Mid kijelzőm van,bc kar benne németül ír ki valamit Reichweitte.

jelenleg opcommal próbáltam sikertelenül.Edc15m az motorvezérlő ha ez számít.

segitseget előre is köszönöm.

Attól tartok nem lehet engedélyezni a motorvezérlőben, mert nincs összeköttetésben vele. A BC gombok a MID-re vannak kötve közvetlenül. A MID önálló egység, a motorvezérlőtől független. "weitte" német szót nem ismer fordító. Ha kicsit pontosabban leírnád a problémát, talán valaki tudna segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Veramon beépítése előtt állok.És érdeklődnék, hogy beépítés után mik azok a amiket szükséges beállítani. Nekem az Astrában benne volt a gyári MID és fedélzeti. Illetve hová érdemes a belső levegő hőmérsékletét mérő szenzort építeni szerintetek.

Link to comment
Megosztás:

Értem.Köszönöm.2016 ban vettem az autót.Mid volt gyárilag benne és németül írja ki a megtehető utat amit gondolom érzékelők alapján számol.Vettem egy g astra bc kart gondoltam csak beteszem és menni fog mint a tempomat,de sajnos nem.Igazabol a fogyasztásra lennék kiváncsi hogy hogy melyik a legjobb neki,váltások stb.

Esetleg több infót is tudna úgy gondolom.

Ha a bc kar közvetlen a Midre van ra kötve akkor lehet nekem csak kar kabele van meg a mid felé nem megy el semmi... esetleg egy rajz vagy valami hogy hol kellene lenni a bekötésének?

Ha jó idő lesz kimérem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Sadebilly írta:

Értem.Köszönöm.2016 ban vettem az autót.Mid volt gyárilag benne és németül írja ki a megtehető utat amit gondolom érzékelők alapján számol.Vettem egy g astra bc kart gondoltam csak beteszem és menni fog mint a tempomat,de sajnos nem.Igazabol a fogyasztásra lennék kiváncsi hogy hogy melyik a legjobb neki,váltások stb.

Esetleg több infót is tudna úgy gondolom.

Ha a bc kar közvetlen a Midre van ra kötve akkor lehet nekem csak kar kabele van meg a mid felé nem megy el semmi... esetleg egy rajz vagy valami hogy hol kellene lenni a bekötésének?

Ha jó idő lesz kimérem.

A MID és a BC kar együtt lenne logikus. A kart kicserélhették BC nélkülire vagy a MID lett utólag beletéve? A BC karon a nagy aljzaton kívül külön vezetéken van egy kicsi 4-pólusú csatlakozó. Ennek megvolt az ellenpárja a kormányburkolat alatt és csatlakoztattad is? Ha ennyivel nem oldódik meg, akkor meg tudom nézni, hogy a 4 pólusú csatlakozó melyik vezetéke pontosan hova van kötve. Utólag bekábelezni (a gyári kábelkötegek mellett elvezetve) nem kis munka.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, freddy_ írta:

A MID és a BC kar együtt lenne logikus. A kart kicserélhették BC nélkülire vagy a MID lett utólag beletéve? A BC karon a nagy aljzaton kívül külön vezetéken van egy kicsi 4-pólusú csatlakozó. Ennek megvolt az ellenpárja a kormányburkolat alatt és csatlakoztattad is? Ha ennyivel nem oldódik meg, akkor meg tudom nézni, hogy a 4 pólusú csatlakozó melyik vezetéke pontosan hova van kötve. Utólag bekábelezni (a gyári kábelkötegek mellett elvezetve) nem kis munka.

Nem hiszem mostmár hogy ne lenne ott a kábel.Ezt találtam nemet oldalon

https://mega.nz/#!45l2kA5a

 

Amúgy a Mid benne volt én csak egy kart szereztem.Ott volt a csatlakozó is.Öszedugtam de semmi.

Bizok benne hogy tech2 vel menne a dolog.Esetleg tudna valaki Debrecen környéken Tech 2 vel rendelkező személyt aki kevés pénzért aktivalná???

a nagy Opelbolt az nem játszik mert ők nem adnak semmit olcsón.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Sadebilly írta:

Nem tudom kilinkelni

https://mega.nz/#!ppsQDZra

descipronkey:

XBm6AHaTi4juZFupn8fMB1pOvuDYMp1Cl35tDZXCre8

A BC karon az említett 4-pólusú csatlakozón három vezeték van:
barna - test,
barna-fehér MID 32-pólusú csatlakozó 23-as lábra,
barna-piros MID 32-pólusú csatlakozó 24-es lábra.

Talán csak nincsenek odavezetve a gombok (vagy nincs bekötve a test). Egyébként nem tudom, hogy létezik-e butított MID. Esetleg kérdezd meg az Op-Com-osokat, hátha ismernek valakit a környéken (ha ez megfelel a Tech2 helyett). Tech2 csak Opel szervizben lesz jó eséllyel és nekem 10-hez közeli árat mondtak Pécsen.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, freddy_ írta:

A BC karon az említett 4-pólusú csatlakozón három vezeték van:
barna - test,
barna-fehér MID 32-pólusú csatlakozó 23-as lábra,
barna-piros MID 32-pólusú csatlakozó 24-es lábra.

Talán csak nincsenek odavezetve a gombok (vagy nincs bekötve a test). Egyébként nem tudom, hogy létezik-e butított MID. Esetleg kérdezd meg az Op-Com-osokat, hátha ismernek valakit a környéken (ha ez megfelel a Tech2 helyett). Tech2 csak Opel szervizben lesz jó eséllyel és nekem 10-hez közeli árat mondtak Pécsen.

Köszönöm a választ.Megnézem a lábakat.Opcomom az van igaz kínai.Ha nincs más megpróbálom a Opel szervizt ... bár kicsit lehuzasnak érzem....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy pici segítséget szeretnék kérni. Gyárilag nem került beszerelésre a hátsó ajtókapcsoló a beltérvilágításhoz. Olvastam, hogy sokan utólag beszerelték. Állítólag a helyén lévő dugót kiveszem és a kapcsoló helye alatt kb. 20cm-rel lejjebb fel van ragasztva a csatlakozó. Kampós dróttal ki lehet halászni. 

Na most a B-oszlop borítást leszedtem, de úgy sem látok be rendesen. Kampóval próbálkoztam, de nem találtam semmit vagyis megakadt, de nem mertem rángatni. 

A kérdésem az lenne, hogy van aki utólag beszerelte a kapcsolót és ha igen, akkor Ő hogyan oldotta meg? Esetleg fényképes útmutatót találni valahol? Illetve a legfontosabb: Z14XE évjárat 2000 egyáltalán benne lehet a kábel vagy ne is keressem?

Köszönöm előre is a válaszokat, segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok!

Egy pici segítséget szeretnék kérni. Gyárilag nem került beszerelésre a hátsó ajtókapcsoló a beltérvilágításhoz. Olvastam, hogy sokan utólag beszerelték. Állítólag a helyén lévő dugót kiveszem és a kapcsoló helye alatt kb. 20cm-rel lejjebb fel van ragasztva a csatlakozó. Kampós dróttal ki lehet halászni. 

Na most a B-oszlop borítást leszedtem, de úgy sem látok be rendesen. Kampóval próbálkoztam, de nem találtam semmit vagyis megakadt, de nem mertem rángatni. 

A kérdésem az lenne, hogy van aki utólag beszerelte a kapcsolót és ha igen, akkor Ő hogyan oldotta meg? Esetleg fényképes útmutatót találni valahol? Illetve a legfontosabb: Z14XE évjárat 2000 egyáltalán benne lehet a kábel vagy ne is keressem?

Köszönöm előre is a válaszokat, segítségeket!

2004-es Z14XE. Nálam bent voltak, de kampós dróttal nem tudtam kiszedni, túl erős volt a ragasztó amivel felragasztották, sajnos le kellett bontanom a burkolatokat. Igaz az első ülést nem vettem ki hozzá csak annyira bontottam fel a küszöb és a B oszlop burkolatát hogy a kezem alá férjen. Ekkor már lefelé ki tudtam húzni, s egy darab drótra rögzítettem így vissza tudtam húzni a helyére. Előtte persze át kellett fűznöm a biztonsági övön, mert a bácsi a gyárban rosszul fűzte el a vezetéket és nem ért volna fel a helyére. Ugyan ez volt a helyzet mindkét oldalon. Sajnos képek nem készültek...

Link to comment
Megosztás:

17 perce, kobraCode írta:

2004-es Z14XE. Nálam bent voltak, de kampós dróttal nem tudtam kiszedni, túl erős volt a ragasztó amivel felragasztották, sajnos le kellett bontanom a burkolatokat. Igaz az első ülést nem vettem ki hozzá csak annyira bontottam fel a küszöb és a B oszlop burkolatát hogy a kezem alá férjen. Ekkor már lefelé ki tudtam húzni, s egy darab drótra rögzítettem így vissza tudtam húzni a helyére. Előtte persze át kellett fűznöm a biztonsági övön, mert a bácsi a gyárban rosszul fűzte el a vezetéket és nem ért volna fel a helyére. Ugyan ez volt a helyzet mindkét oldalon. Sajnos képek nem készültek...

Köszönöm a választ. Milyen szìnű kábelt keressek? 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Hard-ex írta:

Köszönöm a választ. Milyen szìnű kábelt keressek? 

Szürke, 0.5mm2 keresztmetszetűt (minden ajtón, kivéve a vezetőét). A vezető ajtaján dupla kapcsoló van, két szál megy, a szürke mellett egy kék is. A kapcsoló másik fele testen van (erre nem látok színt, de két érintkezős csatlakozója van). 2005-ös Astra G-re vonatkozik az adat (gondolom a tiédre is, sajnos azt nem találtam meg külön).

Link to comment
Megosztás:

27 perce, freddy_ írta:

Szürke, 0.5mm2 keresztmetszetűt (minden ajtón, kivéve a vezetőét). A vezető ajtaján dupla kapcsoló van, két szál megy, a szürke mellett egy kék is. A kapcsoló másik fele testen van (erre nem látok színt, de két érintkezős csatlakozója van). 2005-ös Astra G-re vonatkozik az adat (gondolom a tiédre is, sajnos azt nem találtam meg külön).

Köszi. Vettem bontott kapcsolókat és az egyiket csatlakozóval együtt kaptam(rajta van a szürke kábel is tényleg). Mégegyszer köszi a választ. Kábelezésről hol találok képet vagy leírást?

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Hard-ex írta:

Köszi. Vettem bontott kapcsolókat és az egyiket csatlakozóval együtt kaptam(rajta van a szürke kábel is tényleg). Mégegyszer köszi a választ. Kábelezésről hol találok képet vagy leírást?

TIS-ben. Ha megírod melyik részről kell kapcsolási rajz, igyekszem feltenni. Egyébként ez a szürke az X1-es csatlakozó 29-es lábán keresztül a multitimer 14-es lábára megy. Az összes szürke össze van kötve még az X1 előtt.

Link to comment
Megosztás:

Az injektorszelepek csatlakozóit egy puha burkolat takarja. Szegecseket látok rajta furattal a közepén. Ezek tarják és ha igen miként távolíthatók el kíméletesen? A felette levő csöveket le kell venni vagy el lehet húzni annyira a borítást, hogy hozzáférjek az 1-es injektorszelep csatlakozójához?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2003-as Astra Caravan Njoy felszereltség X14XE. Gyárilag riasztós kp zár.

A kpzár azt csinálja, hogy ötször visszanyit, majd a hatodik kulcselfordításra lezár. Ezután, ha kinyitom, becsukom tökéletesen zár egészen addig amíg gyujtást nem adok rá.

Akkor elkezdi előről, ha le akarom zárni.

Mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 27. at 22:52, lacika555 írta:

Sziasztok

Veramon beszereléshez keresnék segítséget, elsősorban Budapest és vonzáskörzetében, természetesen nem ingyen.

Előre is köszönöm.

Üdv: Lacika555

Sajnos nem jelzett senki így a hétvégén beszereltem jómagam (valóban jól el lehet szöszmötölni a bontással szereléssel stb de azért a dolgok adják magukat) Tetszik a dolog de egy-két tisztázatlan kérdésem lenne azok felé akiknek szintén üzemel már ilyen kütyü, mégpedig fogyasztás méréssel kapcsolatban.

 Nálam a jelenségek amiket furának tartok pl, hogy a pillanatnyi fogyasztás alapjáraton 900 körüli fordulat mellett 13.7 l/h , az ok, hogy ez l/h és csak 15km/h felett vált mértékegységet de irreálisan magasnak tűnik.

A másik furcsaság, hogy az átlagfogyi a haladási sebesség növekedésével és megtett út függvényében ugyan csökken de a pillanatnyi ilyenkor se csökken 25-30l/100km alá, így várhatóan megint csak nagyon irreális eredmény fog kijönni hosszú táv után is az átlagfogyihoz.

Ezeket azért tartom furinak mert ahogy olvastam hasonló motorral (x18xe1 v z18xe )sokaknak az a tapasztalat, hogy alig van eltérés a valós és mért adat között. A kerék méret és motorkód jól van beállítva, az egyéb értékekhez nem nyúltam.

Köszi ha elolvastad a litániát méginkább ha érdemben vki válaszol.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, lacika555 írta:

Sajnos nem jelzett senki így a hétvégén beszereltem jómagam (valóban jól el lehet szöszmötölni a bontással szereléssel stb de azért a dolgok adják magukat) Tetszik a dolog de egy-két tisztázatlan kérdésem lenne azok felé akiknek szintén üzemel már ilyen kütyü, mégpedig fogyasztás méréssel kapcsolatban.

 Nálam a jelenségek amiket furának tartok pl, hogy a pillanatnyi fogyasztás alapjáraton 900 körüli fordulat mellett 13.7 l/h , az ok, hogy ez l/h és csak 15km/h felett vált mértékegységet de irreálisan magasnak tűnik.

A másik furcsaság, hogy az átlagfogyi a haladási sebesség növekedésével és megtett út függvényében ugyan csökken de a pillanatnyi ilyenkor se csökken 25-30l/100km alá, így várhatóan megint csak nagyon irreális eredmény fog kijönni hosszú táv után is az átlagfogyihoz.

Ezeket azért tartom furinak mert ahogy olvastam hasonló motorral (x18xe1 v z18xe )sokaknak az a tapasztalat, hogy alig van eltérés a valós és mért adat között. A kerék méret és motorkód jól van beállítva, az egyéb értékekhez nem nyúltam.

Köszi ha elolvastad a litániát méginkább ha érdemben vki válaszol.

Problema megoldva...részletek...

A beszereléshez kapott utasítás alapján az ecu-nál (jelen esetben x18xe1) általánosságban a "barna" vezetéket (valójában barna/fekete) kell keresni.Itt volt a bibi, erre mentségként talán csak annyit tudok felhozni, hogy egy 20 éves autóban a kábelköteg ami egy teljes hosszában megvágott gége csőben, motortérben fut, ennyi idő után elég rendesen elszíneződik, kifakul megöregszik és még sorolhatnám. Egy szó mint 100, sok barnás árnyalatú érrel találkozhat az ember ebben (gondolom a többiben is) a kötegben. Elkerülhetetlen, hogy az ember az ecu tűzfal felé menő köteg csatlakozóját széthúzza és kimérje a megfelelő lábhoz tartozó vezetéket. (lebarmozás elfogadott 1f642.png)
Jelenleg az alapjárati fogyasztás meleg motornál 1.0 l/h és haladáskor teljesen reális fogyasztást mutat.

Floodolást befejeztem, mindenkitől utólagos elnézést.

Üdv : Lacika555

Módosítva : lacika555
  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2018‎.‎04‎.‎03‎. at 22:25, lacika555 írta:

A beszereléshez kapott utasítás alapján az ecu-nál (jelen esetben x18xe1) általánosságban a "barna" vezetéket (valójában barna/fekete) kell keresni.

Kíváncsiságból kérdezem: a fogyasztás méréséhez kellett ez a vezeték? Úgy tudom, hogy csak emiatt kellhet a motortérből kábelt behúzni. Az injektorról veszi a fogyasztási adatokat. Az injektorokon teljesen más színű vezetékek vannak. A képen lévő (X2-es) csatlakozót húztad le? Ha a behúzott kábel be van vezetve az utastérbe az X2-n keresztül, akkor az utastérben is illene folytatódjon kábel. Pontosan mit, honnan hova vezettél?

bild-56396.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az összes G Astra fogadja a multis kormányt ha teszek szalag kábelt hozzá? Vagy van amelyikben a szalagkábel és a rádió közt sincs vezeték? Vennék multi kormányt és nem tudom tuti jó lehet e. És ha lehet nem bontanám meg kétszer. Egyébként nem classic a kérdéses autó. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.