Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Mindkettő. Úgyértem Xenonnal, de H7-essel, mert olyanom volt az előző lámpából. De azt tudni kell hogy ahhoz hogy ez belemenjen, még meg kell venni a Hella adapterkarikát ami tartja az izzót a projektor mögött (akár H7, akár D2S izzót teszel bele, ez mindegyikhez jó és mindegyikhez kell, kb. 3000FT darabja), valamint index izzót is másikat kell venned mert ebben egy speciális fajta van ami semmi másba nem jó, és ezt is csak gyáriban kapod, 3500-ért darabját.

Na meg a csatlakozó ami a lámpatestre megy az is teljesen más, az eredeti vezetékeket le kell vagdosni és ráforrasztani egy új csatlakozót (ugyanilyen megy az ajtóban a zárakra is pl.), mert ennél a lámpatesten belül ágaznak el a vezetékek.

Ez a csatlakozó van a lámpatest hátoldalán:

912882-20130218-QDoXFv.jpg

...és ilyen stekker megy rá:

912881-20130218-zVxvBb.jpg

912880-20130218-gQLike.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

két dologgal kapcsolatban keresném a tapasztalt márkatársakat előre is megköszönve az építő válaszokat!

1. utólag (szakszerüen) beépített tempomattal rendelkezem, kérdésem: hogyan oldható meg a műszerfalon a visszajelző bekötése? Esetleg ebben az esetben elégséges lenne a megfelelő piktogram mögé egy égőt tennem, a többit a computer elintézi??? :-)

2. találkoztam korábban olyannal, hogy az ablaktörlő szakaszos üzemének időtartama beállítható egy viszonylag egyszerű módon: kapcsolót CSAK bebillenteni (a törlés elindul) majd a kívánt időtartam után (nyílván az eredeti üzemidőnél kevesebb idő után) bekapcsolni. ezt követően a két törlés közti idő a billentés és a kapcsolás között eltelt idő lesz.

Próbáltam az én G Astrámon, de nem működött (kollégám Opel Corsájánál, viszont igen). Tudja valaki, hogy mi kell hozzá? speciális relé, vagy valami komolyabb dolog?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

két dologgal kapcsolatban keresném a tapasztalt márkatársakat előre is megköszönve az építő válaszokat!

1. utólag (szakszerüen) beépített tempomattal rendelkezem, kérdésem: hogyan oldható meg a műszerfalon a visszajelző bekötése? Esetleg ebben az esetben elégséges lenne a megfelelő piktogram mögé egy égőt tennem, a többit a computer elintézi??? :-)

2. találkoztam korábban olyannal, hogy az ablaktörlő szakaszos üzemének időtartama beállítható egy viszonylag egyszerű módon: kapcsolót CSAK bebillenteni (a törlés elindul) majd a kívánt időtartam után (nyílván az eredeti üzemidőnél kevesebb idő után) bekapcsolni. ezt követően a két törlés közti idő a billentés és a kapcsolás között eltelt idő lesz.

Próbáltam az én G Astrámon, de nem működött (kollégám Opel Corsájánál, viszont igen). Tudja valaki, hogy mi kell hozzá? speciális relé, vagy valami komolyabb dolog?

Szia!

Ezt a két cikket olvasd el:

https://sites.google.com/site/opelccled/cc-led

https://sites.google.com/site/opelccled/komfort-ablaktoerlo

Link to comment
Megosztás:

2. találkoztam korábban olyannal, hogy az ablaktörlő szakaszos üzemének időtartama beállítható egy viszonylag egyszerű módon: kapcsolót CSAK bebillenteni (a törlés elindul) majd a kívánt időtartam után (nyílván az eredeti üzemidőnél kevesebb idő után) bekapcsolni. ezt követően a két törlés közti idő a billentés és a kapcsolás között eltelt idő lesz.

Próbáltam az én G Astrámon, de nem működött (kollégám Opel Corsájánál, viszont igen). Tudja valaki, hogy mi kell hozzá? speciális relé, vagy valami komolyabb dolog?

Ez csak a karosszériavezérlővel rendelkező (CAN-buszos) autóknál működik, a Corsa C ilyen, a G Astra viszont még nem. Astránál csak a következő generációnál (H Astra, 2003-tól) vezették be a CAN-bus renszert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

két dologgal kapcsolatban keresném a tapasztalt márkatársakat előre is megköszönve az építő válaszokat!

1. utólag (szakszerüen) beépített tempomattal rendelkezem, kérdésem: hogyan oldható meg a műszerfalon a visszajelző bekötése? Esetleg ebben az esetben elégséges lenne a megfelelő piktogram mögé egy égőt tennem, a többit a computer elintézi??? :-)

2. találkoztam korábban olyannal, hogy az ablaktörlő szakaszos üzemének időtartama beállítható egy viszonylag egyszerű módon: kapcsolót CSAK bebillenteni (a törlés elindul) majd a kívánt időtartam után (nyílván az eredeti üzemidőnél kevesebb idő után) bekapcsolni. ezt követően a két törlés közti idő a billentés és a kapcsolás között eltelt idő lesz.

Próbáltam az én G Astrámon, de nem működött (kollégám Opel Corsájánál, viszont igen). Tudja valaki, hogy mi kell hozzá? speciális relé, vagy valami komolyabb dolog?

Szia!

Az ablaktörlő okosítással kapcsolatban megkeresheted kacsa007 kartársat itt a fórumon.

Nekem olyan van, meg vagyok vele nagyon elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Sikeresen beszereltem az Insignia spricniket! Ég és föld a különbség!!

Az intelligens ablaktörlőt Kacsa fórumtárstól megvettem, de még nem volt időm beszerelni. De ami késik...

Szeretnék a kilométeróra köré króm gyűrűket tenni, de eléggé soknak találom a 8-9e Ft-ot 4db műanyag karikáért. Tudtok esetleg valakit, akinél olcsóbban meg lehetne vásárolni?

Valamint szeretnék a két első ülés közé egy tárolós könyöktámaszt. Milyent ajánlatok és hogyan kell azt beszerelni?

Link to comment
Megosztás:

Sikeresen beszereltem az Insignia spricniket! Ég és föld a különbség!!

Az intelligens ablaktörlőt Kacsa fórumtárstól megvettem, de még nem volt időm beszerelni. De ami késik...

Szeretnék a kilométeróra köré króm gyűrűket tenni, de eléggé soknak találom a 8-9e Ft-ot 4db műanyag karikáért. Tudtok esetleg valakit, akinél olcsóbban meg lehetne vásárolni?

Valamint szeretnék a két első ülés közé egy tárolós könyöktámaszt. Milyent ajánlatok és hogyan kell azt beszerelni?

http://www.autokartamasz.hu/termekegy/11178/OPEL-ASTRA-G-KARTAMASZ-1998.html

Link to comment
Megosztás:

Ez csak a karosszériavezérlővel rendelkező (CAN-buszos) autóknál működik, a Corsa C ilyen, a G Astra viszont még nem. Astránál csak a következő generációnál (H Astra, 2003-tól) vezették be a CAN-bus renszert.

CorsaC nem CAN buszos, de mégis tudja gyárilag. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sikeresen beszereltem az Insignia spricniket! Ég és föld a különbség!!

Az intelligens ablaktörlőt Kacsa fórumtárstól megvettem, de még nem volt időm beszerelni. De ami késik...

Szeretnék a kilométeróra köré króm gyűrűket tenni, de eléggé soknak találom a 8-9e Ft-ot 4db műanyag karikáért. Tudtok esetleg valakit, akinél olcsóbban meg lehetne vásárolni?

Valamint szeretnék a két első ülés közé egy tárolós könyöktámaszt. Milyent ajánlatok és hogyan kell azt beszerelni?

hi!

http://www.opelalkatresz.hupont.hu/49/muszerfalakkmorak

Én itt vettem és csak kicseréltem a betétet,mert utólag nem lehet bele helyezni a karikát csak pillanat ragasztó. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

két dologgal kapcsolatban keresném a tapasztalt márkatársakat előre is megköszönve az építő válaszokat!

1. utólag (szakszerüen) beépített tempomattal rendelkezem, kérdésem: hogyan oldható meg a műszerfalon a visszajelző bekötése? Esetleg ebben az esetben elégséges lenne a megfelelő piktogram mögé egy égőt tennem, a többit a computer elintézi??? :-)

2. találkoztam korábban olyannal, hogy az ablaktörlő szakaszos üzemének időtartama beállítható egy viszonylag egyszerű módon: kapcsolót CSAK bebillenteni (a törlés elindul) majd a kívánt időtartam után (nyílván az eredeti üzemidőnél kevesebb idő után) bekapcsolni. ezt követően a két törlés közti idő a billentés és a kapcsolás között eltelt idő lesz.

Próbáltam az én G Astrámon, de nem működött (kollégám Opel Corsájánál, viszont igen). Tudja valaki, hogy mi kell hozzá? speciális relé, vagy valami komolyabb dolog?

Szia soldier! :icon1:

Küldtem neked privátot az elektronikáról.

Image_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Komfort index modul, ha valaki meg akarja építeni.

Ez egy egyszerű időzítős áramkör, a kar "megpöccintése" után 3-at villan az irányjelző (de ezt a két potméterrel lehet állítani 0-5 villanásig oldalanként)

Komfort_index_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A piros írással jelölt pontokat az index bajuszkapcsoló jobb és bal oldali vezetékére kell rákötni,

a fekete írással jelölteket is ugyanoda kell csatlakoztatni.

Alkatrészek

  • R 1, R2, R5, R6: ellenállás 1MΩ 4 db
  • R3, R4, R7, R8, R 11, R 13: ellenállás 100KΩ 6 db
  • R9, R10, R12, R14: Ellenállás 10kΩ 4 db
  • P1, P2: Trimmer potenciométer 25KΩ lineáris 2 db
  • C1, C2, C3, C5: kondenzátor 10nF 4 db
  • C4, C6: Elektrolit kondenzátor 100μF / 25V 2 db
  • T1, T2: Tranzisztor BC547 vagy azzal egyenértékű 2 db
  • T3, T4: Tranzisztor BC337 vagy azzal egyenértékű 2 db
  • D1, D2: dióda 1N4148 2 db
  • RE1, RE2: Relé 12VDC 150mW Relé kétmorzés (váltóérintkező) 2 db
  • IC1, IC2: LM 555 időzítő IC 2 db

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez csak a karosszériavezérlővel rendelkező (CAN-buszos) autóknál működik, a Corsa C ilyen, a G Astra viszont még nem. Astránál csak a következő generációnál (H Astra, 2003-tól) vezették be a CAN-bus renszert.

Szia. Kösz a választ, de aminél láttam az az Opel Corsa B 2000-es évjárat, de pl Skoda Felicia 1998-es évjárat szintén tudta. Kizárt hogy azokban CAN-bus lett volna :-)

Link to comment
Megosztás:

Sikeresen beszereltem az Insignia spricniket! Ég és föld a különbség!!

Az intelligens ablaktörlőt Kacsa fórumtárstól megvettem, de még nem volt időm beszerelni. De ami késik...

Szeretnék a kilométeróra köré króm gyűrűket tenni, de eléggé soknak találom a 8-9e Ft-ot 4db műanyag karikáért. Tudtok esetleg valakit, akinél olcsóbban meg lehetne vásárolni?

Valamint szeretnék a két első ülés közé egy tárolós könyöktámaszt. Milyent ajánlatok és hogyan kell azt beszerelni?

Szia. Én külföldről tudok krómgyűrűt (nekem is van) 5000Ft-ért.

$(KGrHqUOKi8E55!0rnzgBOr3UZicd!~~60_12.JPG

illetve ugyancsak külföldről könyöklőt 10.000 - 12.000 körül:

$(KGrHqVHJFYFDRE--t6nBQ9WIiLS(g~~60_12.JPG

Link to comment
Megosztás:

CorsaC nem CAN buszos, de mégis tudja gyárilag. ;)

Én is így hittem, de az.

Pontosabban fél CAN-buszos, nem mindent vezérel még CAN-busz, de karosszériavezérlő (UEC - Underhood Electrical Center) van benne a motortéri relédoboz helyett. Egyebek között azt is tudja (még mindig az ablaktörlőnél maradva), hogy működő törlőberendezés esetén hátramenetbe kapcsolásnál a hátsó ablaktörlő is elkezd törölni.

A 2003-as modellfrissítés után aztán teljes értékű CAN-buszt kapott az autó.

Link to comment
Megosztás:

Én is így hittem, de az.

Pontosabban fél CAN-buszos, nem mindent vezérel még CAN-busz, de karosszériavezérlő (UEC - Underhood Electrical Center) van benne a motortéri relédoboz helyett. Egyebek között azt is tudja (még mindig az ablaktörlőnél maradva), hogy működő törlőberendezés esetén hátramenetbe kapcsolásnál a hátsó ablaktörlő is elkezd törölni.

A 2003-as modellfrissítés után aztán teljes értékű CAN-buszt kapott az autó.

Ez így van, az Astra a H típustól, a Corsa 2003-tól CAN-BUS rendszerű.

Viszont az OBD csatlakozón mindegyiknél van BUS kommunikáció, de ez nem azonos a CAN-BUS-al.

OBD-II ADATBUSZ (UEC - Underhood Electrical Center)

A gépjármű elektromos alkatrészei össze vannak kötve egy közös adatbusz-vezetékkel a vezérlő modulokkal (ECU, légzsák és kp.zár elektronika, stb), így bizonyos parancsokat fel tudnak ismerni sorosan kapcsolt ún. szabályozó modulok segítségével. Előnyei többek között: nagyobb adatmennyiség, magasabb átviteli sebesség, nagyobb megbízhatóság.

CANBUS (CONTROLLER AREA NETWORK = VEZÉRLŐ HÁLÓZAT)

Több adatbusz-rendszerből álló olyan elektronikus hálózat, amelyik az autóban lévő különböző elektronikus rendszereket összeköti. A Canbus rendszer digitális adatátvitellel biztosítja az ideális koordinációt a rendszerek között és lecsökkenti az elektromos vezetékek mennyiségét.

Link to comment
Megosztás:

Anno utánajártam ennek a kérdésnek, már nem emlékszem pontosan minden részletre, de az biztos hogy komplett ABS-t kéne cserélned (a hidraulikus "kockát" a motortérben a rajta levő vezérlőelektronikával együtt), mert a mostanid valószínűleg nem tudja a kipörgésgátló (TC) funkciót. Ebből egyébként 3 féle van: a sima ABS, az ABS+TC, és az ABS+TC+ESP.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.