Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szedted már szét valaha? Ha nem akkor csak óvatosan mert sok kis rugó van benne, szétpattintáskor el ne szálljanak.

Nem bonyulult, én már szedtem szét darabokra.

De a kapcsoló érintkezői azok be vannak úgymond öntve, tisztítani nehéz, de a beégést azt észrevenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a linket. Hétvégén ha lesz időm azt hiszem szétszedem átnézem. Remélem millió darabra hullik szét :)

Szia Dj Menyus! :icon1:

Nézd meg még egyszer a LINK -et, mert kiegészítettem még néhány képpel, ahol lehet látni mind azt, ami a szétszedésnél eléd tárul majd. Lehet látni a 7db rugót is, azt is hogy mire kell vigyázni

Üdv.: KaCsa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2004es G Astram van és néha olyat csinál ráadom a helyzetjelzőt minden oké, majd a tompítottat, de a tompított nem kapcsol fel. Ilyenkor általában visszakapcsolom helyzetre majd rá a tompítottat és akkor már jó. Ritkán fordul elő, de zavar. Mi lehet a gond? A kapcsolóban van valami elkopva?

Ezt is nézd meg, mert a kapcsolónál, a piros nyilacska hegyénél lévő érintkező szokott rendetlenkedni!

05.jpg

Üdv.: KaCsa

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia Dj Menyus! :icon1:

Nézd meg még egyszer a LINK -et, mert kiegészítettem még néhány képpel, ahol lehet látni mind azt, ami a szétszedésnél eléd tárul majd. Lehet látni a 7db rugót is, azt is hogy mire kell vigyázni

Üdv.: KaCsa

Ezt is nézd meg, mert a kapcsolónál, a piros nyilacska hegyénél lévő érintkező szokott rendetlenkedni!

Üdv.: KaCsa

KaCsa, köszi ezeket is kerestem de nem találtam még az oldaladon. De látom már éledezik az új oldal ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Ma kivettem a kapcsoló egységet szétszedtem kivettem a forgó kapcsolót megpucoltam szárazra, némi kopás látszik rajta de nem vészes. Megpucoltam tettem rá friss zsírt és összeraktam. Meg egyúttal beforrasztottam egy mikrokapcsolót az első ködlámpa kapcsolására. A reléje az első ködlámpának hiányzik egy próbára betettem a hátsóét a reléig ki van építve a dolog.
Kérésem lenne, hogy a relétől meddig számítsak a kiépítésre? Gondolom a 12V pozitívot kapcsol a relé.

Ezt is nézd meg, mert a kapcsolónál, a piros nyilacska hegyénél lévő érintkező szokott rendetlenkedni!

Üdv.: KaCsa

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Ma kivettem a kapcsoló egységet szétszedtem kivettem a forgó kapcsolót megpucoltam szárazra, némi kopás látszik rajta de nem vészes. Megpucoltam tettem rá friss zsírt és összeraktam. Meg egyúttal beforrasztottam egy mikrokapcsolót az első ködlámpa kapcsolására. A reléje az első ködlámpának hiányzik egy próbára betettem a hátsóét a reléig ki van építve a dolog.

Kérésem lenne, hogy a relétől meddig számítsak a kiépítésre? Gondolom a 12V pozitívot kapcsol a relé.

Ha leveszed a lökhárítót meglátod meddig van kiépítve. Nekem semeddig nem volt, vagyis max a tűzfalig. Így tehát kábelezni kellett.

Ha a leírást elolvasod DarthVödör jóvoltából akkor tudod mit köss be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha leveszed a lökhárítót meglátod meddig van kiépítve. Nekem semeddig nem volt, vagyis max a tűzfalig. Így tehát kábelezni kellett.

Ha a leírást elolvasod DarthVödör jóvoltából akkor tudod mit köss be.

Valószínű nekem se lesz akkor bekötve semmi... Gyárilag Viva felszereltség szóval alap.... Már az is jó, hogy a reléig ki van építve.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű nekem se lesz akkor bekötve semmi... Gyárilag Viva felszereltség szóval alap.... Már az is jó, hogy a reléig ki van építve.

Nem biztos. Már volt téma talán tempomat kapcsán kinek mi volt kiépítve, és nagyon változó. A lényeg ha kiépítették akkor a lámpa alatti kábelköteghez lesz odafogatva a ködlámpa vezetéke, csatlakozója.

Ilyet keress, illetve itt a téma amikor én kérdeztem : http://www.opelforum.hu/topic/622-extra-felszerelesek-beepitese-utolag-elektromos-kerdesek/?p=916320

Ha nincs csatlakozód akkor 2 saru és be kell nyomni szilóval.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi. Esetleg vezeték színt tudnál mondani milyet keressek? A kötegben találtam olyat aminek a lámpánál nem látom a végét de lehet máshova megy mert megy a légszűrő alá is még tovább.

Nem biztos. Már volt téma talán tempomat kapcsán kinek mi volt kiépítve, és nagyon változó. A lényeg ha kiépítették akkor a lámpa alatti kábelköteghez lesz odafogatva a ködlámpa vezetéke, csatlakozója.

Ilyet keress, illetve itt a téma amikor én kérdeztem : http://www.opelforum.hu/topic/622-extra-felszerelesek-beepitese-utolag-elektromos-kerdesek/?p=916320

Ha nincs csatlakozód akkor 2 saru és be kell nyomni szilóval.

Link to comment
Megosztás:

az enyém is Viva felszereltség és ki volt építve a kábel.

Ha gyárilag ki van építve akkor gégecsőben van a vezeték!

kicettem a bizti táblát abreletol egy szem fekete ka el megy kifele a motorterbe. Csatit a gegecaoben eddig nem találtam, holnap folytatom a keresést, van egy sejtésem hogy a fekete vezetek egydobozban leszigetelve véget ér. De majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

kicettem a bizti táblát abreletol egy szem fekete ka el megy kifele a motorterbe. Csatit a gegecaoben eddig nem találtam, holnap folytatom a keresést, van egy sejtésem hogy a fekete vezetek egydobozban leszigetelve véget ér. De majd kiderül.

Szerintem vagy sörözöl, vagy fórumozol, de így egyszerre. :D :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai napon elkészült a B oszlop fóliázása, és a hátsó/oldalsó üvegek sötétítése.

DSCF4915_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF4912_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF4919_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF4917_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ami nagyon durva, hogy egy Skyfol HP20-as fólia kb 3 nyarat bír ki. A csomagtérajtómon 4 nyarat futott HP20 van, és most felrakott ugyan olyanhoz képest nagyon durva a fakulás!

Utolsó képen láthatjátok.

4 nyár/évi 6-8e km, és garázsban áll az autó....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai napon elkészült a B oszlop fóliázása, és a hátsó/oldalsó üvegek sötétítése.

Ami nagyon durva, hogy egy Skyfol HP20-as fólia kb 3 nyarat bír ki. A csomagtérajtómon 4 nyarat futott HP20 van, és most felrakott ugyan olyanhoz képest nagyon durva a fakulás!

Utolsó képen láthatjátok.

4 nyár/évi 6-8e km, és garázsban áll az autó....

Szuper lett! Tényleg csak ennyit bírt a fólia? Ennyi idő alatt kifakult? Amúgy meg regisztrálj be és kapsz rá élettartam garanciát ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, mennyire bonyolult az oldal légzsák kiépítése, mire van szükség hozzá?

ajtóba érzékelő +kábel

beltérben

kábelek + légzsákos ülés + vezérlő

vagy kábelkorbácsot cserélsz vagy bővíted, utána kell járni mit hova kell kötni.

én már bekötöttem. nemvolt egyszerű de megoldottam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ajtóba érzékelő +kábel

beltérben

kábelek + légzsákos ülés + vezérlő

vagy kábelkorbácsot cserélsz vagy bővíted, utána kell járni mit hova kell kötni.

én már bekötöttem. nemvolt egyszerű de megoldottam.

A légzsákos ülés megvan, neked mennyibe került az egész, ha nem vagyok indiszkrét?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.