Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Akkor hajrá!!!

Szerintem egy valamit is magára adó autós tart magánál izzókészletet (legalábbis nálam van)!!!

Van nálam is izzókészlet plusz egy pár dolog ami kelhet. A vélemény megoszlik. Tudom kókány, de szerintem sokkal szebb mint a Lexus, meg ilyen meg olyan osztott társa. Ezelőtt suzukim volt 8,5 évig. Megvétel után egy évre ugyan ezzel a módszerrel megcsináltam. Plussz le is volt sötétítve. Egyszer nem kellett kicserélnem az izzót. 4x volt nálam műszakin, nem volt baj.Németet jártam vele, oda-vissza 2400 km. Magyar-Osztrák rendőrök is állítottak meg és nem kötöttek bele.

A forrasztós megoldásra még kitalálok valamit, hogy ne keljen forrasztgatni.

Nem okoskodásnak írtam, fő a békesség.

További szép napot :D

Link to comment
Megosztás:

Uff. Találok valahol az utastérben relativ könnyen hozzáférhető helyen 12 voltot, ami mindig aktiv?? A verdában nincs riasztó, nem is tervezem, hogy lesz, de hentereg itthon egy marék "villogos led", s betennék egyet, hogy legalább az amatőröket elijessze. :smartass:

pl gyújtás kapcsoló , vagy bizti tábla

multiméter a barátod :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia, gyári úgyhogy biztosan jó ha neked is megfelel.

A vezető oldalit kell csak lefogatni hogy ne csúszkáljon, ha megvan a gyári lefogatód akkor semmi nem kell hozzá.

És ha nincs olyanom, akkor lehet kapni hozzá? Csak mert ha igen akkor úgy alkudozok, hogy azt még meg kell vennem.

Link to comment
Megosztás:

És ha nincs olyanom, akkor lehet kapni hozzá? Csak mert ha igen akkor úgy alkudozok, hogy azt még meg kell vennem.

Lehet kapni. Én is akartam venni de letettem róla mert qva drága volt. Valami 10e Ft körül.

Inkább csináltam hozzá.

A műanyag kör alakú valami megvan ami a szőnyeg kivágott részébe kell és a padlószőnyegbe van belenyomva? Vagy semmi nincs hozzá?

Mert ha az megvan akkor az én megoldásom:

kifúrtam a közepét, ragasztottam bele talán egy 5-ös vagy 4-es anyát. Esztergáltattam egy tárcsát, dobtam bele egy rövid csavart, festés és kész a lefogató.

Képek: https://plus.google.com/photos/105711764262201946747/albums/6013743132930627985

De anno valakinek volt itt eladó lefogató is a fórumon, talán még most is van neki olcsóbban mint a boltban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Középkonzolban cserélnék izzót, de nekem nem akarnak kijönni a gombok ilyen könnyen, mint a leírásban :-(

Fogóval húzva tényleg le kellene jönnie a fűtés tekerő gomboknak? a 21. ábrára gondolok.

Vagy csak a középkonzol kiszedése és hátulról cserélhető?

Kétféle megoldással készült?

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZjEyYWFmMGEtNTA0Ny00NjM5LWFiYmQtMzE5MzlhOTQ5YWFi/edit?hl=en_USRvbWFpbnxnYXN0cmFva29zc2Fnb2t8Z3g6MTAyNGMwN2YwMDNhODM4MA&pli=1

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Középkonzolban cserélnék izzót, de nekem nem akarnak kijönni a gombok ilyen könnyen, mint a leírásban :-(

Fogóval húzva tényleg le kellene jönnie a fűtés tekerő gomboknak? a 21. ábrára gondolok.

Vagy csak a középkonzol kiszedése és hátulról cserélhető?

Kétféle megoldással készült?

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZjEyYWFmMGEtNTA0Ny00NjM5LWFiYmQtMzE5MzlhOTQ5YWFi/edit?hl=en_USRvbWFpbnxnYXN0cmFva29zc2Fnb2t8Z3g6MTAyNGMwN2YwMDNhODM4MA&pli=1

Szia!

Igen kétféle van! Ha nem jön le a tekerő akkor hátulról kell sajna cserélni a két izzót és ahhoz bontani kell rendesen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Középkonzolban cserélnék izzót, de nekem nem akarnak kijönni a gombok ilyen könnyen, mint a leírásban :-(

Fogóval húzva tényleg le kellene jönnie a fűtés tekerő gomboknak? a 21. ábrára gondolok.

Vagy csak a középkonzol kiszedése és hátulról cserélhető?

Kétféle megoldással készült?

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOZjEyYWFmMGEtNTA0Ny00NjM5LWFiYmQtMzE5MzlhOTQ5YWFi/edit?hl=en_USRvbWFpbnxnYXN0cmFva29zc2Fnb2t8Z3g6MTAyNGMwN2YwMDNhODM4MA&pli=1

Ez műszerfal leírás. ;)

Amúgy ha Behr (kapcsokkal összerakott pollenszűrő, és fütésbox!), akkor igen, nekem is az van. Rongy, és úgy a fogó, nehogy megkarcold!

Módosítva : imy
Link to comment
Megosztás:

Csavaros a fűtésbox. :-) Próbáltam rongy+fogó de meg sem moccant. Akkor lehet hogy csak hátulról lehet hozzáférni, cserélni?

Gombok így simán nem fognak lejönni és ha mégis akkor se fogod tudni cserélni az izzókat, mert van egy fényvezető ami útban lesz. komplett ki kell szedni a boxot, amit a középkonzol kivétele után fogsz csak tudni kiszedni és utána a tekerőket az előlappal együtt. ha kell kép szólj, pont tudok csinálni mert van egy fölös fűtéskonzolom (ami eladó ;) ).

Link to comment
Megosztás:

Arról van valami leírás, hogy hogyan kell bekötni, megcsinálni a hátsó kapaszkodós világítást?

A hátsó kapaszkodón állandó a pozitív, a kapcsoló pedig 3 állású: kikapcs, állandó test, ajtónyitás/lápakapcsoló test.

Én úgy kötöttem be, hogy az utastér lámpától elhoztam a pozitívat és a test kábelt (ezzel megy az ajtónyitás és a lámpakapcsolós felkapcsolás), az állandó test kábelt pedig a "B oszlopon" testeltem.

A tetőkárpitot nem szedtem le, a gumit visszahajtva mögé lehet játszani a kábelt. A B oszlop burkolatot kellet leszedni, hogy testpontot találjak.

Most utólag belegondolva behúznám előről mind a 3 kábelt, mivel az utastér lámpa mögött van furat ahová testelhető lenne....

ui.: ha már a belegondolásnál tartok, azért szedtem le a ,,B" oszlop burkolatot, mert engem zavart, hogy hátul nincs ajtónyitás kapcsoló, csak gumi vakdugó. A csatlakozó az ott van a ,,B" oszlopban, csak ki kell fűzni a kapcsolónyíláson. Kapcsolót pedig vettem bontóban. És ha már le volt szedve a burkolat az állandó testet bekötöttem onnan.

Módosítva : merenyi85
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

elsősorban azoktól kérdeznék akik már rendeltek Veramon kijelzőt, utalás után hány nap volt mire megérkezett? (1 hete utaltam el neki és még semmi, ígérte ír ha megkapja a pénzt, de hát annak szerintem már ott kéne lennie, nem?)

Köszi előre is!:)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Arról van valami leírás, hogy hogyan kell bekötni, megcsinálni a hátsó kapaszkodós világítást?

Én pont most csináltam meg.

Venni kell olyan kapaszkodót és hozzá való kábelt.

Csak be kellett dugnom a gyári kábelt meg vettem 2 hátsó ajtóba ajtónyitás érzékelőt is.

Ha gondolod belinkelem kitől vettem korrekt volt mindent adott hozzá. Csak a tetőt meg a napellenzőket és 4 burkolati elemet kell levenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

elsősorban azoktól kérdeznék akik már rendeltek Veramon kijelzőt, utalás után hány nap volt mire megérkezett? (1 hete utaltam el neki és még semmi, ígérte ír ha megkapja a pénzt, de hát annak szerintem már ott kéne lennie, nem?)

Köszi előre is! :)

Üdv.

Nekem asszem 11 nap volt, ebből 2 nap a posta (nekem tényleg írt amikor feladta). Még csodálkoztam is hogy szinte előbb ideért mint ha belföldről küldték volna.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.