Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Netről mindkét programból beszerezhető friss (pl. ncore). PC-re a ScanMaster-ELM, illetve a MoDiag is jó.

Dannu, nem lehet, hogy még nem OBD2-es csatlakozó van a kocsidban? Pár napja volt téma, hogy emiatt csak a ScanMyOpel működik, a Torque nem jó vele.

Mivel passzol az OBDII ketyerémmel ezért gondolom csak az van benne . Pontosabban ez van nekem : http://bolthely.hu/obddiag/id/14875_ELM327_BLUETOOTH_diagnosztika_INTERFESZ . Mindjárt tesztelem a ScanMaster-ELM és a MoDiag-ot is . Az a link nem kamu én töltöttem fel ;)

Módosítva : dannu
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Talán ez a topic az amit keresek. :)

Biztosan sokan feltették már a kérdést, úgyhogy biztos gyors és rövid választ fogok kapni :) Az érdekelne, hogy a CID kijelző egyáltalán nem működik rádió nélkül? Semmit se tud? Abban nincs okos BC computer mint mondjuk a MID-ben? Nekem csak annyi kéne, hogy az alap dolgokat (idő, hőmérséklet...) és azokon kívül a fogyasztási adatokat mutassa. Gyakorlatilag az lenne a tuti, ha MID funkciókat jelezne ki grafikusan, hogy aztán a kijelzőt tudjam használni másodlagos kijelzőnek, tolató kamerának. A gyári GPS-re nem pályázok, azt nem is használnám.

Láttam, hogy be lehet építeni a keretbe mindenféle kütyüket, de nekem nem igazán tetszenek, nem tűnnek túl praktikusnak. Ha csak egy sima LCD kijelzőt rakok be CID keretú középkonzolba, akkor meg bukom a BC-t, és amikor épp nem tolatok, csak egy nagy feketeség néz vissza rám. Remélem más is gondolkozott már hasonlóban és van valami jó megoldás.

Mit mondtok? Köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Talán ez a topic az amit keresek. :)

Biztosan sokan feltették már a kérdést, úgyhogy biztos gyors és rövid választ fogok kapni :) Az érdekelne, hogy a CID kijelző egyáltalán nem működik rádió nélkül? Semmit se tud? Abban nincs okos BC computer mint mondjuk a MID-ben? Nekem csak annyi kéne, hogy az alap dolgokat (idő, hőmérséklet...) és azokon kívül a fogyasztási adatokat mutassa. Gyakorlatilag az lenne a tuti, ha MID funkciókat jelezne ki grafikusan, hogy aztán a kijelzőt tudjam használni másodlagos kijelzőnek, tolató kamerának. A gyári GPS-re nem pályázok, azt nem is használnám.

Láttam, hogy be lehet építeni a keretbe mindenféle kütyüket, de nekem nem igazán tetszenek, nem tűnnek túl praktikusnak. Ha csak egy sima LCD kijelzőt rakok be CID keretú középkonzolba, akkor meg bukom a BC-t, és amikor épp nem tolatok, csak egy nagy feketeség néz vissza rám. Remélem más is gondolkozott már hasonlóban és van valami jó megoldás.

Mit mondtok? Köszi! :)

Azért nem működik önmagában, mert a fejegységről vezérled a kijelzőt, ami amúgy tudja azokat a funkciókat amit a bc. Gps-t nem is tudnád használni, mert nincs itthoni térkép.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem működik önmagában, mert a fejegységről vezérled a kijelzőt, ami amúgy tudja azokat a funkciókat amit a bc. Gps-t nem is tudnád használni, mert nincs itthoni térkép.

Akkor marad a MID. Az egyébként is jobban illik a műszerfalhoz szerintem. Tolatókamera kijelzőre meg kitalálok valamit. Vagy... egy hondás haverom mondta nagyképűen, hogy inkább költsem rutinórákra azt a pénzt amit tolatókamerára szánnék. :D A szemét! :D

Köszönöm a segítséged!

Link to comment
Megosztás:

Akkor marad a MID. Az egyébként is jobban illik a műszerfalhoz szerintem. Tolatókamera kijelzőre meg kitalálok valamit. Vagy... egy hondás haverom mondta nagyképűen, hogy inkább költsem rutinórákra azt a pénzt amit tolatókamerára szánnék. :D A szemét! :D

Köszönöm a segítséged!

Én ezen gondolkodok a J-re...

http://www.ebay.com/itm/131342089329?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Megosztás:

Ötletesek ezek a gyári hatású kamerák. Sajnos G Astra Coupénak nagyon buta kialakítású a rendszámtábla megvilágítása, ahhoz nem lehet kapni ilyesmit.

Én rendszámtábla keretbe épített kamerán gondolkodtam... Vagy esetleg a befúrható verzió jöhet szóba.

http://www.metroman.hu/kepek/6223_tolatokamera-cam-11-1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ötletesek ezek a gyári hatású kamerák. Sajnos G Astra Coupénak nagyon buta kialakítású a rendszámtábla megvilágítása, ahhoz nem lehet kapni ilyesmit.

Ez igaz, de átalakíthatod a csomagtartót elektromos nyitásúra, és akkor a csomagtérzár helyére pont befér valami ilyesmi:

$_12.JPG

Link to comment
Megosztás:

Mit gondoltok, ha kiveszem a műszeregységet (km óra) attól még tudok közlekedni az autóval?

El kell vigyem egy kollégámhoz aki berakja a CCLED-et.

Szia Zoli!

Sajnos nem tudsz vele közlekedni, le fog állni! Az enyém legalábbis leáll indítás után.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

fent van a veramon oldalán....

Y20DTH, Y22DTR EDC (PSG16) PIN č. 26 / X93

és itt egy link a csatlakozók elhelyezkedéséről:

http://www.veramon.czweb.org/rj/RJ_Y20DTH_PSG16.pdf

Köszi! Biztos én vagyok a sügér, de én azt nem tudom hogy konkrétan a motortérben hol van az ecu. Nekem edc 15m van. Ott a 29es csati az, ezt vágom, csak konkrétan az ecut keresem. :S

Link to comment
Megosztás:

szia,

rögtön az elején :)

üdv Petya

Köszi! Az ecu-ba kötés mára elmarad. Amugy f@szán működik, kivéve egy dolgot. A menüjében lépkedve gondolom az AUDIO/RDS pontnál a rádió adatait kellene megjelenítenie. Kvázi mint a beszerelés előtt. Viszont nem teszi. Abban a menüpontban tök üres lesz az a sor. Kell esetleg valamit állítani rajta, vagy valami elromlott szerelés közben?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.