Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

k_zponti_www.kepfeltoltes.hu_.jpgSziasztok. Kettő problémával is fordúlnék hozzátok.

1. Nálam is megtörtént az Insignia Spricni csere. Ég és föld a külömbség, csak még valahogy be kéne állítani. Ugyan is a sofőr felőli az teljesen jól nyomja, de a másik az fel hord nagyon. Az a kérdésem, hogy ezen, hogy tudok állítani.

2. A Távirányitós kulcsom nem akarja irányítani a központi záramat.Kereskedésböl vettem a kocsit. Othon szétszedtem, nincs benne elem. Vettem bele elemet de akkor sem világít a led. Néztem az elemnek a lábait,de inkább nem piszkálnám őket. Ezért vettem bele univerzáli központi zár vezérlőt. A kérdésem a következő: Ezt ugye össze tudom "párosítani"? Ha igen akkor azt házilag meg tudom-e oldani? Nem vagyok megíjedve a kihívásoktól.
A válaszokat előre is köszönöm.
üdv

http://kepfeltoltes.hu/view/141212/k_zponti_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : susma0910
Link to comment
Megosztás:

k_zponti_www.kepfeltoltes.hu_.jpgSziasztok. Kettő problémával is fordúlnék hozzátok.

1. Nálam is megtörtént az Insignia Spricni csere. Ég és föld a külömbség, csak még valahogy be kéne állítani. Ugyan is a sofőr felőli az teljesen jól nyomja, de a másik az fel hord nagyon. Az a kérdésem, hogy ezen, hogy tudok állítani.

2. A Távirányitós kulcsom nem akarja irányítani a központi záramat.Kereskedésböl vettem a kocsit. Othon szétszedtem, nincs benne elem. Vettem bele elemet de akkor sem világít a led. Néztem az elemnek a lábait,de inkább nem piszkálnám őket. Ezért vettem bele univerzáli központi zár vezérlőt. A kérdésem a következő: Ezt ugye össze tudom "párosítani"? Ha igen akkor azt házilag meg tudom-e oldani? Nem vagyok megíjedve a kihívásoktól.

A válaszokat előre is köszönöm.

üdv

http://kepfeltoltes.hu/view/141212/k_zponti_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Próbáltad újra tanítani a kulcsot? Ha igen akkor valószínűleg kuka az elektronika a kulcsban.

Olcsóbb lett volna egy új elektronikát venni mint az univerzális vezérlőt!

Most láttam, hogy nem világít a LED. Akkor valakivel meg kellene nézetni az elemtartó lábait.

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Próbáltad újra tanítani a kulcsot? Ha igen akkor valószínűleg kuka az elektronika a kulcsban.

Olcsóbb lett volna egy új elektronikát venni mint az univerzális vezérlőt!

Most láttam, hogy nem világít a LED. Akkor valakivel meg kellene nézetni az elemtartó lábait.

Sok mindent próbáltam már,de semmi. Jelenleg Németben vagyok és az Ebay-en sikerült olcsóbban megszerezni ezt a szettet és ezért szeretném bele tenni. Sokszor olyan akciók vanna, hogy hihetetlen. Vettem astra g-be klima mágnestekercset újonnan -45% kedvezménnyel 17 euróért szálitással. Othon ez is 30e körül van.

A lényeg a lényeg a mellékelt képen van a bekötési rajz. Ha valaki tudna nekem ésszerű leírást küldeni azt megköszönném.

Módosítva : susma0910
Link to comment
Megosztás:

Sok mindent próbáltam már,de semmi. Jelenleg Németben vagyok és az Ebay-en sikerült olcsóbban megszerezni ezt a szettet és ezért szeretném bele tenni. Sokszor olyan akciók vanna, hogy hihetetlen. Vettem astra g-be klima mágnestekercset újonnan -45% kedvezménnyel 17 euróért szálitással. Othon ez is 30e körül van.

A lényeg a lényeg a mellékelt képen van a bekötési rajz. Ha valaki tudna nekem ésszerű leírást küldeni azt megköszönném.

Spricnit beszerelés után valószínűleg csak oldalra és felfelé lehet állítani. Lefelé nincs hely.

Állításához spec szerszám kell, de ha ránézel, látod milyen formája kell legyen, hogy állítani tudj.

Én egy megfelelő átmérőjű gömbvasat fűrészeltem be + alakban, de nekem lefelé kellene állítani. Így majd ha egyszer megint szétszedem...

Központi zárat én nem bántanám. Hiába lenne esetleg drágább, a gyárit kéne helyre állítani.

Egy órás lehet 2-3 ezer forintnak megfelelő összegért helyre rakná a távirányítót.

Jobban jársz mint a gyári rendszert összekavarni egy univerzális dologgal.

Ez a tapasztalat nagyon sok esetben.

Az utólagos úgy is problémás lesz néhány év múlva. És már most is szerintem.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://osram.mol.hu/#_discount

MOL OSRAM akció. Vajon megéri, és jó a Silverstar 2.0? Nekem a J-ben 4Db van, 2db tompított, 2db a reflektor. :) Csak pont a H7 nem olcsó, 2db 3000Ft.

Ugyan h4 de nem sokat számit. Főleg a táblázatot érdemes megnézni. Kb. másfél év cseréltem le a gyári Hella izzot erre, és meg vagyok vele elégedve.

http://www.origo.hu/auto/20130408-feny-az-ejszakaban-halogen-izzoteszt.html

Link to comment
Megosztás:

http://osram.mol.hu/#_discount

MOL OSRAM akció. Vajon megéri, és jó a Silverstar 2.0? Nekem a J-ben 4Db van, 2db tompított, 2db a reflektor. :) Csak pont a H7 nem olcsó, 2db 3000Ft.

Én is gyűjtöttem a pontokat, ameddig meg nem láttam hogy mire. Szerintem egyáltalán nem éri meg :) Ezt csak azért mondom mert a teherautóban az volt nekem (silverlight 2.0) és nagyon nem világított jobban mint a hagyományos "700 forintos" és még hamar ki is égett. Igaz az H4-es viszont ugyanúgy H4-eshez hasonlítom. Én nem venném meg, viszont a döntés rajtad :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A G-ből maradt meg pár dolgom, ami eladó! Akit érdekel privátban keressen meg.

Gyári szőnyeg + gyári lefogató: http://www.opelforum.hu/classifieds/item/3311-astra-g-uj-gyari-szonyegek-plusz-lefogato/

Ajtókapcsoló: http://www.opelforum.hu/classifieds/item/3310-astra-g-ajtokapcsolo-corsa-c/

Insignia spricni: http://www.opelforum.hu/classifieds/item/3308-opel-insignia-astra-j-ablakmoso-fuvoka-par-akar-astra-g-be/

Ablakmosó tartály fedél (új) :http://www.opelforum.hu/classifieds/item/3309-astra-g-ablakmoso-tartaly-fedel/ el szokott törni a műanyag, én azt hittem elhagytam, de meglett, ez az új meg megmaradt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A belső keringetés motor kapcsolója megjavult, magától. :D

Viszont ismét a segítségeteket kérném. A bal oldali tükörnél a fűtés nem működik.

Aki sejti a probléma okát, írja meg nekem.

Vezeteték szakadás/szálszakadás. Le kéne venni és rámérni, hogy kap e tápot. Aztán fűtőkörnek ellenállást mérni.

Elég! egy helyre feltenni a kérdés, ha van vki válaszolni fog rá....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudom, hogy valószínüleg sokan feltették ezt a kérdést már, de nincs időm 700+ oldalt végignézni. Tud valaki egy olyan szakit aki vállal gyári elektromos ablak beépítést utólag? Komplett szettről lenne szó a mechanikától a kárpitig + kéne a komfort cucc is bele. Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy vettem egy bőr multikormányt és összeszeretném kapcsolni a Blaupunkt lejátszóval. Ezt hogyan lehet megcsinálni? Nem gyári a fej...hanem Blaupunkt Tokyo 110.

Közönöm. :icon1:

Kell egy ilyesmi. http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=838&termek=22778. Meg kell nézni/kérdezni, hogy passzol-e a fejegységeddel.

Link to comment
Megosztás:

Ebben mi ilyen drága? Annyiba kerül mint egy masik lejátszó... :D Olcsobban vettem bőr multikormányt mint ez... Olcsóbb megoldás nem lètezik? Villamossági szerelő nem tudja ezt bekötni? Mert akkor egy darabig csak dìsz lesz az tuti :D

Kell egy ilyesmi. http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=838&termek=22778. Meg kell nézni/kérdezni, hogy passzol-e a fejegységeddel.

Link to comment
Megosztás:

Ebben mi ilyen drága? Annyiba kerül mint egy masik lejátszó... :D Olcsobban vettem bőr multikormányt mint ez... Olcsóbb megoldás nem lètezik? Villamossági szerelő nem tudja ezt bekötni? Mert akkor egy darabig csak dìsz lesz az tuti :D

Nekem kenwood fejegység van, ahhoz is tartozik egy ilyen kütyü 15ezért, de én úgy gondoltam hogy az a mozdulat amiért oda nyúlok nem ér 15 ezret. Nekem is csak szépen világít a multi de amúgy nem működik és nem érzem hiányát :) szerintem ez a dolog ennyit nem ér, de ez mindenkinek a saját tárcáján múlik :)
Link to comment
Megosztás:

Ennyièrt nekem is csak dìsz lesz... Inkább odanyúlok :D csak megszoktam a multikormányt a cègesben ès akkor gondoltam a sajátban is jó lenne...

Nekem kenwood fejegység van, ahhoz is tartozik egy ilyen kütyü 15ezért, de én úgy gondoltam hogy az a mozdulat amiért oda nyúlok nem ér 15 ezret. Nekem is csak szépen világít a multi de amúgy nem működik és nem érzem hiányát :) szerintem ez a dolog ennyit nem ér, de ez mindenkinek a saját tárcáján múlik :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem kenwood fejegység van, ahhoz is tartozik egy ilyen kütyü 15ezért, de én úgy gondoltam hogy az a mozdulat amiért oda nyúlok nem ér 15 ezret. Nekem is csak szépen világít a multi de amúgy nem működik és nem érzem hiányát :) szerintem ez a dolog ennyit nem ér, de ez mindenkinek a saját tárcáján múlik :)

Szerintem van létjogosultsága.

Én is megvettem (igen, ennyiért, a fejegység maga alig volt drágább), mert engem zavar ha van egy funkció a kocsiban ami csak úgy ott van, de nem működik.

Azóta fejegységet cseréltem, a márkaválasztásnál szempont volt hogy ugyanolyan márkájú legyen mint az előző, éppen azért hogy menjen hozzá ez az adapter, de mégsincs szerencsém: ehhez már egy másfajta adapter kell, úgyhogy kénytelen leszek megvenni újra.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem van létjogosultsága.

Én is megvettem (igen, ennyiért, a fejegység maga alig volt drágább), mert engem zavar ha van egy funkció a kocsiban ami csak úgy ott van, de nem működik.

Azóta fejegységet cseréltem, a márkaválasztásnál szempont volt hogy ugyanolyan márkájú legyen mint az előző, éppen azért hogy menjen hozzá ez az adapter, de mégsincs szerencsém: ehhez már egy másfajta adapter kell, úgyhogy kénytelen leszek megvenni újra.

Ha a régid jvc lenne és el akarnád adni....:) Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

peacetrang, on 19 Dec 2014 - 6:11 PM, said:

Sziasztok!

Hétfőn bekerül egy 4 csatornás blaupunkt erősítő + láda hátra, így kérdés: érdemes rátölteni előtte az akksira pár órát, tekintettel arra, hogy itt a tél is? 2-3éves az akku, nem volt töltve még egyszer sem. Van értelme, vagy hagyjam?

Ha naponta használod az autót, akkor felesleges. Ha viszont 1-2 hete áll esetleg, akkor van értelme.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem van létjogosultsága.

Én is megvettem (igen, ennyiért, a fejegység maga alig volt drágább), mert engem zavar ha van egy funkció a kocsiban ami csak úgy ott van, de nem működik.

Azóta fejegységet cseréltem, a márkaválasztásnál szempont volt hogy ugyanolyan márkájú legyen mint az előző, éppen azért hogy menjen hozzá ez az adapter, de mégsincs szerencsém: ehhez már egy másfajta adapter kell, úgyhogy kénytelen leszek megvenni újra.

Ezért is írtam hogy mindenki saját pénztárcája alapján dönti ezt el, mire akar áldozni és mire nem :) Én is gondoltam rá hogy jó lenne, de max csak akkor lesz mikor már nagyon nem lesz mire költeni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.