Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

2 fekete csavarral mindkét oldalon + van a csavarok fejére fekete kupak, így fel észre sem lehet venni a rögzítési pontokat.

Ha gondolod, csinálhatok róla pár képet.

Azt megköszönném.

Fúrni-faragni nem szeretnék. 2 csavar szorítja a boxnak, de azon nem mennek át?

Link to comment
Megosztás:

Őőőő igen az van mármint sárga..Az nagy baj?Pontosabban miért?Sejtem de lehet,hogy hülyeséget gondolok..

Nézőpont kérdése,hogy nagy baj vagy nem. Ha a sárga fóliát kékkel világítasz meg egy gyengébb fényerejű zőldes színt kapsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mióta nálam van az autó, most volt először fagyos élményben részem, mikor indultam haza le volt már fagyva a szélvédő, persze visszapillantók is. Hátsó ablakfűtés be, viszont azt vettem észre hogy pont a közepén az egyik szál mentén ott maradt fagyos cucc sajna. Gondolom meg lehet szakadva a fűtésszál, nem álltam neki most a sötétben a garázsban vizslatni, de ha majd délelőtt megnézem lehet látni a szakadást esetleg, észre lehet venni illetve mit kell keresni szakadás gyanánt? Láttam léteznek javítók, veszek egyet majd csak először meg kell találnom hol is a bibi.

A tükörfűtés valami baromi jó, most láttam először működésben, hát iszonyat jó találmány, 2-3 perc alatt semmi nem volt :)

Előre is köszönöm! :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Ha tudod melyik szál pontosan az,ami szakadva lehet, egyszerűen meg lehet találni (általában) a hibát. Én fényesebb helyen, napsütésben egy papirlapot belülről használtam a felkutatásra, biztos meglesz neked is, elég észrevehető volt nekem, bár gondolom szakadás függő!ha beszerzel pasztát, lécc linkelj már, h melyiket választottad, és h vált be. Még nekem sincs orvosolva ez a probléma, és ideje lenne már...

Sziasztok.

Mióta nálam van az autó, most volt először fagyos élményben részem, mikor indultam haza le volt már fagyva a szélvédő, persze visszapillantók is. Hátsó ablakfűtés be, viszont azt vettem észre hogy pont a közepén az egyik szál mentén ott maradt fagyos cucc sajna. Gondolom meg lehet szakadva a fűtésszál, nem álltam neki most a sötétben a garázsban vizslatni, de ha majd délelőtt megnézem lehet látni a szakadást esetleg, észre lehet venni illetve mit kell keresni szakadás gyanánt? Láttam léteznek javítók, veszek egyet majd csak először meg kell találnom hol is a bibi.

A tükörfűtés valami baromi jó, most láttam először működésben, hát iszonyat jó találmány, 2-3 perc alatt semmi nem volt :)

Előre is köszönöm! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Ha tudod melyik szál pontosan az,ami szakadva lehet, egyszerűen meg lehet találni (általában) a hibát. Én fényesebb helyen, napsütésben egy papirlapot belülről használtam a felkutatásra, biztos meglesz neked is, elég észrevehető volt nekem, bár gondolom szakadás függő!ha beszerzel pasztát, lécc linkelj már, h melyiket választottad, és h vált be. Még nekem sincs orvosolva ez a probléma, és ideje lenne már...

Köszönöm a válaszod, tudom melyik az igen, tegnap este megjelöltem, végülis pont az ablak közepén miért is ne?! :D ha az alján vagy tetején lenne nem érdekelne, de pont a látótérbe belelóg rendesen, és a jobb oldalon találtam egy 3-4mm széles barna sávot a fűtőszálon, szerintem az lesz az mert próbáltam óvatosan letörölni hátha csak kosz de nem jött le így szerintem meg is van. Nézegettem, mindenképpen Loctite 3863 lesz a választottam a javításhoz, minőséginek tűnik és a név sem utolsó. lehet kicsit drága de jó legyen :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod, tudom melyik az igen, tegnap este megjelöltem, végülis pont az ablak közepén miért is ne?! :D ha az alján vagy tetején lenne nem érdekelne, de pont a látótérbe belelóg rendesen, és a jobb oldalon találtam egy 3-4mm széles barna sávot a fűtőszálon, szerintem az lesz az mert próbáltam óvatosan letörölni hátha csak kosz de nem jött le így szerintem meg is van. Nézegettem, mindenképpen Loctite 3863 lesz a választottam a javításhoz, minőséginek tűnik és a név sem utolsó. lehet kicsit drága de jó legyen :)

Szia!

Én is az Általad "említett" fűtőszáljavítót használtam,és nagyon tökéletes lett,szépen dolgozik a fűtőszál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is az Általad "említett" fűtőszáljavítót használtam,és nagyon tökéletes lett,szépen dolgozik a fűtőszál.

Köszönöm a megerősítést, ma délelőtt megrendeltem már, remélem holnap hozni fogják és akkor megírom a tapasztalatokat. Amúgy tesztelni hogy lehetne ezt hogy működik-e azon kívül hogy kiállok egy éjjel és hagyom lefagyni? :D belehelem az ablakot? :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a megerősítést, ma délelőtt megrendeltem már, remélem holnap hozni fogják és akkor megírom a tapasztalatokat. Amúgy tesztelni hogy lehetne ezt hogy működik-e azon kívül hogy kiállok egy éjjel és hagyom lefagyni? :D belehelem az ablakot? :D

Ha nem fűtött garázsod van,szerintem beülsz a kocsiba hátsó ülésre pár percre elvileg le kell,hogy párásodjon,és akkor meg tudod nézni,hogy sikerült-e a művelet. De ez csak tipp a részemről. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a megerősítést, ma délelőtt megrendeltem már, remélem holnap hozni fogják és akkor megírom a tapasztalatokat. Amúgy tesztelni hogy lehetne ezt hogy működik-e azon kívül hogy kiállok egy éjjel és hagyom lefagyni? :D belehelem az ablakot? :D

Ha nem fűtött garázsod van,szerintem beülsz a kocsiba hátsó ülésre pár percre elvileg le kell,hogy párásodjon,és akkor meg tudod nézni,hogy sikerült-e a művelet. De ez csak tipp a részemről. :)

Link to comment
Megosztás:

Helló zuborka.

Előszöri s keresd meg a rádiód kódját mert azt kéri Tőled, ezt legtöbbször egy carpass kártyán van lejegyezve, amit az autóhoz adnak vásárláskor. Ha a kód megvan, gyújtást ráadod aztán az AS gombot nyomva tartva bekapcsolod a rádiót. Ekkor kéri a kódot amit a számok segítségével tudsz beütni. Aztán ismét az AS gomb nyomva tartásával elfogadtatod a kódot. Ha helyes a kód akkor menni fog a rádió minden gond nélkül és azt hiszem utána valahogy ki is lehet iktatni hogy utána valaha is kódot kérjen, bár ezt már nem tudom hogy kell :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap vettünk 1 kombi 2002 es G Astrat.

Van benne gyári philips car 400-as radio ami nem volt bekötve,rádugva azt irja a kijelzőn hogy SAFE tudnátok segíteni a beállításában?

Előre is köszönöm.

Üdv.Gergő

Ezeket a hibákat vásárláskor nem vetted észre?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első ablakokat elektromosítanám, gyári rendszert szerzek be hozzá, valakinek valami jó kis kompakt szerelési útmutató lenne hozzá, vagy video valami...

A hátsó ablakok elektromosítására megvan a leírás, erre még nincs! Valami extra amire nagyon figyelni kell? Minden bontott gyári lenne...

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia Laci1978!

Ha nem titok, elárulod hogy végül is hogyan - hová kötötted be?

Én is tervezem egy ilyen DRL beépítését.

Köszönöm

Bár nem nekem szólt a kérdés, de általában a DRL lámpákhoz adnak bekötési útmutatót. Ami kell hozzá az a helyzetjelző + szála, gyújtás +12V, test. Némelyik típust be kell kötni az akksira is.

Gondolom a helyzetjelző és a test nem lesz gond nálad sem, a gyújtás +12V-ot meg letudod szedni az AC relé egyik száláról is. Multiméter nagy segítségedre lesz szerelés közben ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Ha tudod melyik szál pontosan az,ami szakadva lehet, egyszerűen meg lehet találni (általában) a hibát. Én fényesebb helyen, napsütésben egy papirlapot belülről használtam a felkutatásra, biztos meglesz neked is, elég észrevehető volt nekem, bár gondolom szakadás függő!ha beszerzel pasztát, lécc linkelj már, h melyiket választottad, és h vált be. Még nekem sincs orvosolva ez a probléma, és ideje lenne már...

Helló.

Ma meg is jött a tegnap megrendelt Locitte fűtőszáljavító. Kipróbálva nincs mert azt írja 24 órát ne használjuk utána a fűtőszálat (bár este megyek szoval valószínűleg használni fogom :) ) Első tapasztalatok az hogy a hozzá adott sablont ne használd mert nagyon széles sáv van hagyva és elég vastagon javít így látszik, én elkövettem ezt a hibát, így kicsit lehet csúnya, de az a lényeg hogy fűtsön :) talán a legjobb ha papírszalaggal az ember jól körberagasztja a szakadt felületet és úgy keni rá ezt a kencét. Amúgy iszonyat gyorsan köt és elég érdekes anyag, nem csodálom hogy ilyenre való, minőséginek tűnik, 2g van a kis henger alakú üvegben, de ez elég lenne az egész szélvédő körberagasztására szoval majdnem megmaradt az összes :D Majd meglátjuk le is olvasztja-e a párát (jeget) :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.