Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hali!

Akku csere után nem reagál a távizányító gombjára! A gépkönyvben leírt szinkronizálás (gíújtás, majd gomb megnyomása) nem működik.

Kulccsal szépen zárja az összes ajtót.

Mellesleg van benne utólagos riasztó, annak a távirányítójára sem reagál!

Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2004es évjáratú, Y20DTH motorkódú G ASTRÁM amibe tempomatot szeretnék beszerelni.

A kormányoszlopnál nem találtam a csatlakozót. Az interneten talált kapcsolási rajzokon más volt a motorvezérlő lábkiosztása. Az én motorvezérlőmön 2db egyforma 20lábas csatlakozó van. Ha tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehetne megoldani azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Hali lenne egy op comos kérdésem. Ha immora akarok feltanitani kulcsot akkor miért van az ha kitörlöm az összeset majd feltanitom amim megmaradt, akkor utána a 3. helyre teszi fel. Ha megint kitörlöm akkor meg a 4.re. Mi történik akkor ha elfogy a pozició akkor utána már nem lehet többé feltanitani több kulcsot? Ez nem úgy van hogy annyit tanitok fel amennyit szeretnék, és ahányszor csak szeretném de max 5 kulcsot egy időben??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Astra Coupem van (Z18XE). Nincs benne állítható kipörgésgátló, de most végre szert tettem a kis állító gombjához. Ha ezt bedugom az eredetileg kialakított csatijába, akkor működik is, vagy valamit még kell Op-Commal okoskodni?

Más. Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy ugyanebben az esetben a Tempomat beépítését hogy tudnám megvalósítani?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Hello, a viágítás kapcsolóm nem kapcsol tompítottat csak helyzetjelzőt. Cserélni kell a kapcsolót vagy lehet valahogy javítani? Mit javasoltok ha cserélni kell hol érdemes venni? A gyári új horror áron van...

Szétszedhető. Javítani csak bizonyos esetben tudod, lehet nálad is csak piszkosak vagy beégtek az érintkezők.

Ezt olvasd el: http://kacsa-ignis.hu/vkapcs/

Link to comment
Megosztás:

Hello, a viágítás kapcsolóm nem kapcsol tompítottat csak helyzetjelzőt. Cserélni kell a kapcsolót vagy lehet valahogy javítani? Mit javasoltok ha cserélni kell hol érdemes venni? A gyári új horror áron van...

Szia!

Ha egyáltalán nincs, akkor valószínűleg relé, vagy kábel, vagy izzó, de ha néha van, vagy a kapcsolót megnyomkodva be villan, akkor a kapcsoló lesz a ludas.

Nekem is volt vele gond, meg kopott a réz lemezkén (ami magát a kapcsolást végzi a nyákon) kialakított kis bütyök.

Hogy hogyan szedd szét a kappcsolót, itt találod:

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/vilagitaskapcsolo

Pontosan már nem emlékszem mikkel próbáltam megjavítani, de a lemez alatti rugón nyújtottam egy kicsit az tuti, hogy jobban oda nyomja, meg talán még egy kis darab alkatrész lábat forrasztottam a nyákrafektetve hogy a kopást kompenzáljam.

Minden esetre nálam azóta is jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha egyáltalán nincs, akkor valószínűleg relé, vagy kábel, vagy izzó, de ha néha van, vagy a kapcsolót megnyomkodva be villan, akkor a kapcsoló lesz a ludas.

Nekem is volt vele gond, meg kopott a réz lemezkén (ami magát a kapcsolást végzi a nyákon) kialakított kis bütyök.

Hogy hogyan szedd szét a kappcsolót, itt találod:

https://sites.google.com/site/opelccled/ledezes/vilagitaskapcsolo

Pontosan már nem emlékszem mikkel próbáltam megjavítani, de a lemez alatti rugón nyújtottam egy kicsit az tuti, hogy jobban oda nyomja, meg talán még egy kis darab alkatrész lábat forrasztottam a nyákrafektetve hogy a kopást kompenzáljam.

Minden esetre nálam azóta is jó.

Azt vettem észre,hogy ha helyzetjelzőről tompítottra kapcsolok akkor az izzók nem villannak fel,de refit és zárófényt tudok kapcsolni, tehát valamit érzékel a kapcsoló... F astráé nem jó bele? Olyan van otthon, azzal ki tudnám próbálni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Astra Coupem van (Z18XE). Nincs benne állítható kipörgésgátló, de most végre szert tettem a kis állító gombjához. Ha ezt bedugom az eredetileg kialakított csatijába, akkor működik is, vagy valamit még kell Op-Commal okoskodni?

Ha van csatid a középkonzolban a TC kikapcsolóhoz, akkor ennyi az egész. De ha nincs, akkor is meg lehet oldani (én is megoldottam), csak akkor be kell húzni egy vezetéket az ABS csatlakozójától a középkonzolig. De Op-Com akkor se kell. Ha lesz egy kis időm, akkor leírom a tempomatot is, oda viszont kelleni fog az Op-Com.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha van csatid a középkonzolban a TC kikapcsolóhoz, akkor ennyi az egész. De ha nincs, akkor is meg lehet oldani (én is megoldottam), csak akkor be kell húzni egy vezetéket az ABS csatlakozójától a középkonzolig. De Op-Com akkor se kell. Ha lesz egy kis időm, akkor leírom a tempomatot is, oda viszont kelleni fog az Op-Com.

Na akkor szuper, mert van csatim. Az Op-comot meg most rendeltem meg Kínából.. Köszi a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenki!

Van koztetek olyan, akinek Osram DRL 401-ese van? Es estleg dokumentalta a beszerelest? :)

Filózok rajta én is csak még nem találtam meg a beszereléshez a megfelelő helyet. Eddig a ködlámpa alá lökösbe néztem, hogy oda pont belefér.

Link to comment
Megosztás:

Filózok rajta én is csak még nem találtam meg a beszereléshez a megfelelő helyet. Eddig a ködlámpa alá lökösbe néztem, hogy oda pont belefér.

Nekem meg nem tetszik! Erős fénye van és biztosan jobb is mint akármelyik kínai gagyi. Én a gyári kinézetnek vagyok a híve, így az ide-oda fölrakott menetfények nem tetszenek.

Tetszik a DRL-es fényszóró, csak azt nem tudom, hogy minőségre milyen lehet. Mekkora a fényereje a LED-eknek.

Pl.: http://tuningtec.hu/product_info.php/products_id/861

Gondolkodtam már azon is, hogy hogyan lehetne a ködlámpába beleaplikálni úgy, hogy a ködlámpa funkciója megmaradjon.

Sajnos használható megoldást még nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Ködlámpa alá? Én azért nem faragnám szét a lököst, és az már szabálytalan is. Földtől 25cm. Szóval, én arra gondoltam, h a ködös mellé teszem, Az nálam 28cm pontosan.

Én meg nem filózgatok tovább, ugyanis még van belőle 30 készlet a vilagitas.eu-n, és pár hete indult az akció 200+ darabról. Úgyhogy megrendeltem.

A lökhárítóban lévő szellőzőrácsról úgy tudom, forrasztott, úh kivenni nem lesz egyszerű, vagy kivágom a DRL helyét.

gezoli: oké, h erős fénye van, de semmivel sem erősebb, mint, ami legális. Az oké, h gyári kinézet, de a DRL-es fényszóró az überbrutálgagyi. Már csak azért is, mert szabálytalan. Ugyanis a csekély erejű LED-ek folyamatosan világítanak, ui nincs vezérlője. Plusz azokkal az utólagos fényszórókkal szart sem lehet látni. Sajnos a G Astra ebből a szempontból már nem jó alany.

Én egy szóval nem mondtam (írtam), hogy illegális!

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg nem tetszik! Erős fénye van és biztosan jobb is mint akármelyik kínai gagyi. Én a gyári kinézetnek vagyok a híve, így az ide-oda fölrakott menetfények nem tetszenek.

Tetszik a DRL-es fényszóró, csak azt nem tudom, hogy minőségre milyen lehet. Mekkora a fényereje a LED-eknek.

Pl.: http://tuningtec.hu/product_info.php/products_id/861

Gondolkodtam már azon is, hogy hogyan lehetne a ködlámpába beleaplikálni úgy, hogy a ködlámpa funkciója megmaradjon.

Sajnos használható megoldást még nem találtam.

Ködlámpa alá? Én azért nem faragnám szét a lököst, és az már szabálytalan is. Földtől 25cm. Szóval, én arra gondoltam, h a ködös mellé teszem, Az nálam 28cm pontosan.

Én meg nem filózgatok tovább, ugyanis még van belőle 30 készlet a vilagitas.eu-n, és pár hete indult az akció 200+ darabról. Úgyhogy megrendeltem.

A lökhárítóban lévő szellőzőrácsról úgy tudom, forrasztott, úh kivenni nem lesz egyszerű, vagy kivágom a DRL helyét.

gezoli: oké, h erős fénye van, de semmivel sem erősebb, mint, ami legális. Az oké, h gyári kinézet, de a DRL-es fényszóró az überbrutálgagyi. Már csak azért is, mert szabálytalan. Ugyanis a csekély erejű LED-ek folyamatosan világítanak, ui nincs vezérlője. Plusz azokkal az utólagos fényszórókkal szart sem lehet látni. Sajnos a G Astra ebből a szempontból már nem jó alany.

Én ahogy néztem az 30 cm körül van de majd lemérem (nincs ültetve).

gezoli: vannak ilyen modulok amit pl a távolságiból csinál DRL és én is a ködösre kötném. Aukciós oldalon találtam is modult + strobi is lehet (igaz ez már jampizás :D ). Még nem tudtam eldönteni.

Mellette: ha megvan a megfelelő hely design, ledek tartósabbak.

Ellene: Faragni (ez legyen a legnagyobb), plusz vezetékelés, megfelelő hely kiválasztása.

Modul

Mellette: Nem kell faragni, vhol meg is csinálják neked ,

Ellene: Mennyire eszi az izzókat, igaz amit távra kötnének 25-35% csökkenti a fényerőt de akkor is folyamat ég.

De kinek mi. De néztem én is Angels eye lámpákat amiben van a ledsor. igaz húzosabb de sztem jobban néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Ködlámpa alá? Én azért nem faragnám szét a lököst, és az már szabálytalan is. Földtől 25cm. Szóval, én arra gondoltam, h a ködös mellé teszem, Az nálam 28cm pontosan.

Én meg nem filózgatok tovább, ugyanis még van belőle 30 készlet a vilagitas.eu-n, és pár hete indult az akció 200+ darabról. Úgyhogy megrendeltem.

A lökhárítóban lévő szellőzőrácsról úgy tudom, forrasztott, úh kivenni nem lesz egyszerű, vagy kivágom a DRL helyét.

gezoli: oké, h erős fénye van, de semmivel sem erősebb, mint, ami legális. Az oké, h gyári kinézet, de a DRL-es fényszóró az überbrutálgagyi. Már csak azért is, mert szabálytalan. Ugyanis a csekély erejű LED-ek folyamatosan világítanak, ui nincs vezérlője. Plusz azokkal az utólagos fényszórókkal szart sem lehet látni. Sajnos a G Astra ebből a szempontból már nem jó alany.

Nem leugatni akarlak de ha rendes DRL lámpát veszel hidd el,hogy nem gagyi...És van benne vezérlő is ami automatán kapcsol..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.