Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A kulcs elemtartójának visszaforrasztásakor valszeg sikerült kinyírnom benne valamit. Világít a led ha megnyomom a gombokat, de néha halványan akkor is ha nem nyomok rajta semmit, majd elalszik ha megnyomom a másik gombot, ilyesmi. Persze próbáltam rátanítani a kulcsot, de nem működik :( Tudtok erre valami gazdaságos megoldást?

Link to comment
Megosztás:

A kulcs elemtartójának visszaforrasztásakor valszeg sikerült kinyírnom benne valamit. Világít a led ha megnyomom a gombokat, de néha halványan akkor is ha nem nyomok rajta semmit, majd elalszik ha megnyomom a másik gombot, ilyesmi. Persze próbáltam rátanítani a kulcsot, de nem működik :( Tudtok erre valami gazdaságos megoldást?

Hogyhogy? Elemet ki kell venni, és úgy forrasztani. Valami SMD alkatrész nem toltál le róla? Vagy biztos jó az elem? Nekem Classicom volt, azon LED sem volt. Én símán visza tudtam forrasztani, igaz az elem tartó alatti fülhöz alíg tudtam benyúlni, mert vékony hegy kellett oda.

http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-zafira-vectra-taviranyito-kulcs-IDVwUb.html

Itt találtam, de ehhez szerviz kell, hogy rátanítsd. Egy új kulcs ~30e a szervizben.

Link to comment
Megosztás:

Hogyhogy? Elemet ki kell venni, és úgy forrasztani. Valami SMD alkatrész nem toltál le róla? Vagy biztos jó az elem? Nekem Classicom volt, azon LED sem volt. Én símán visza tudtam forrasztani, igaz az elem tartó alatti fülhöz alíg tudtam benyúlni, mert vékony hegy kellett oda.

http://olx.hu/hirdetes/opel-astra-zafira-vectra-taviranyito-kulcs-IDVwUb.html

Itt találtam, de ehhez szerviz kell, hogy rátanítsd. Egy új kulcs ~30e a szervizben.

nem szerviz hanem tech 2 kell hozzá nekem is igy volt mert az eredeti tönkre ment .vagyis egy ügyes szerelö akinek van tech-2- je a hirdetés ára jo még posta klgs.-el együtt.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Akinek van Angel Eyes a kocsijába, osszon már meg pár tippet, hogy vásárlásnál mire figyeljen oda az ember, illetve összehasonlítva a gyári fényszórókkal, mennyivel jobban lehet vele látni és látszani? Mi legyen mindenképp a lámpában vételkor, hogy használni lehessen?

Köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Akinek van Angel Eyes a kocsijába, osszon már meg pár tippet, hogy vásárlásnál mire figyeljen oda az ember, illetve összehasonlítva a gyári fényszórókkal, mennyivel jobban lehet vele látni és látszani? Mi legyen mindenképp a lámpában vételkor, hogy használni lehessen?

Köszönöm!

Szia.

Hogy mennyire lehet vele látni azt nem tudom. Egy biztos, szerintem érdemes személyes átvétellel venni ha használtban gondolkodsz. A lényeg hogy minden meglegyen hozzá és vedd ki az égőt a tompított részből. Nézd meg a foncsort, mennyire van bemattulva esetleg leperegve. Az ilyet felejtsd el, semmit nem fogsz látni vele. Még xenonnal sem. Én is így jártam de szerencsére visszavette az eladó. Ha tiszta fényes a foncsor akkor egy jó égővel szerintem nem lehet sokkal rosszabb mint a gyári fényszóró.

Aki vett esetleg újban az szerintem rögtön xenont tett bele, bár ez csak az én véleményem. Másrészt nagyon sok helyen lehet olvasni hogy hogy elég gyatrán világítanak (sonar, dectain) és társai :S.

Ha van rá lehetőséged lehet érdemes sötétben egy próbát eszközölni, hogy mennyire erős vagy gyenge a fénye megvétel előtt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Akinek van Angel Eyes a kocsijába, osszon már meg pár tippet, hogy vásárlásnál mire figyeljen oda az ember, illetve összehasonlítva a gyári fényszórókkal, mennyivel jobban lehet vele látni és látszani? Mi legyen mindenképp a lámpában vételkor, hogy használni lehessen?

Köszönöm!

Én mikor árultam régen ilyeneket autólámpás koromban,akkor mindig mondtam a vevőknek,hogy csak dísznek jó :)Szép,de látni nem lehet vele.Xenonnal jó,de azt meg nem lehet ugye hivatalosan.A projektoros lámpákkal mindig is baj volt.Eleve nem is értem minek találták ki.Nézd meg a Calibrákat,E30-as,E34 es Bmw-ket.Haverom régen folyamatosan cserélgette a projektorokat újakra.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!Y17dt-be szeretném beépiteni a tempomatot.Télen kaptam le a kormányburkolatot,a csatit nem találtam.A kuplung és a 4 vezetékes fékkapcsolo bent van.Diag kábelem van az autohoz.Kormánykapcsolót akármikor meg tudom venni...Kérdésem ill kérésem az lenne hogy valaki tudna-e segiteni a bekötésben?Természetesen nem ingyen kérném!Angyalföldi vagyok,akinek van egy kis szabadideje irjon rám egy privit!Elöre is THX!!!(2002 caravan)

Módosítva : paparelli
Link to comment
Megosztás:

Szia

Nekem ilyen van :http://www.dectane.hu/Els%C5%91-Fenyszorok/OPEL-Angel-Eyes/ASTRA-G/De_SWO01B-R370-Opel-Astra-G-Angel-Eyes-Els%C5%91-Lampa.html

Osram +90 es égővel ebbe a lámpatipusba be lehet tenni a lámpaállito motort is.

Ég és föl a kettő közt a külömbség

Én csak ajánlami tudom,nagyon jó és erős a vetítési képe a lámpának

Üdv!

Akinek van Angel Eyes a kocsijába, osszon már meg pár tippet, hogy vásárlásnál mire figyeljen oda az ember, illetve összehasonlítva a gyári fényszórókkal, mennyivel jobban lehet vele látni és látszani? Mi legyen mindenképp a lámpában vételkor, hogy használni lehessen?

Köszönöm![/quote

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült ma két világítós hátsó kapaszkodót szereznem. Nem a szalagkábeles hanem három csati van rajta.

Hogy kell ezt bekötni és hova?

Ha jóltudom akkor a különálló a pozitív, a két egymás felett lévő kicsi pedig a fix test és kapcsolt test.

Nincs hátsó nyitásérzékelőm, de majd szerzel azt is, csak nemtudom hogy ki van-e kábelezve. Ha nincs akkor hogy lássak neki?

Ja és mégegy kérdés. Ha a mennyezeti lámpától kell vinnem kábelt hátra akkor muszáj megbontani a tetőkárpitot vagy átlehet valahogy pecázni?

Kőszi előre is! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült ma két világítós hátsó kapaszkodót szereznem. Nem a szalagkábeles hanem három csati van rajta.

Hogy kell ezt bekötni és hova?

Ha jóltudom akkor a különálló a pozitív, a két egymás felett lévő kicsi pedig a fix test és kapcsolt test.

Nincs hátsó nyitásérzékelőm, de majd szerzel azt is, csak nemtudom hogy ki van-e kábelezve. Ha nincs akkor hogy lássak neki?

Ja és mégegy kérdés. Ha a mennyezeti lámpától kell vinnem kábelt hátra akkor muszáj megbontani a tetőkárpitot vagy átlehet valahogy pecázni?

Kőszi előre is! :)

A Különálló a pozitív.

A kapcsolóhoz megy az állandó és a kapcsolt test.

A pozitívat és a kapcsolt testet én az első mennyezeti lámpától vittem, az állandó testet pedig a B oszlop burkolat mögött tettem egy csavar alá.

A tetőkárpitot én nem szedtem le. Miután leszedtem a napellenző tartót, A és B oszlop burkolatot és kapaszkodókat, szépen mögé játszottam a szélénél.

A B oszlopban benne van a nyitáskapcsoló csatlakozója, mivel levettem a burkolatot szépen ki tudtam pecázni.

Kapcsolót csavarral meg szereztem a bontóban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, vásároltam egy ilyen kütyüt: Car Charger Power Converter 12V To 5V 3A 15W Step Down Module w/ USB Cable

A kérdésem, hogy honnan érdemes venni a tápot hozzá? A kesztyűtartó környékére akarom tenni és nem szeretnék mindent bekábelezni. Teljesen laikus vagyok ebben, de gondoltam, hogy a kesztyűtartó világításától fogok tudni venni, csak azt nem tudom, hogy az hogy szakítja meg, hogy ne világítson becsukott állapotban, tehát ez lehet zsákutca és máshonnan kell venni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, vásároltam egy ilyen kütyüt: Car Charger Power Converter 12V To 5V 3A 15W Step Down Module w/ USB Cable

A kérdésem, hogy honnan érdemes venni a tápot hozzá? A kesztyűtartó környékére akarom tenni és nem szeretnék mindent bekábelezni. Teljesen laikus vagyok ebben, de gondoltam, hogy a kesztyűtartó világításától fogok tudni venni, csak azt nem tudom, hogy az hogy szakítja meg, hogy ne világítson becsukott állapotban, tehát ez lehet zsákutca és máshonnan kell venni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szivargyujto nincs messze onnan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Rossz idő volt, unatkoztam, úgyhogy bekerült végre ez is:

http://pics.coldline.hu/pics/290721-20110725-BxoH0y.jpg

Egy rádió beszerelőkeretbe lett az egész belerakva, és úgy került bele az alsó rakodópolc helyén levő szintén 1DIN méretű helyre.

Egyelőre tetszik, bár ha pohár is van a pohártartó részében, akkor váltáskor lesznek még helyhiányból adódó problémák úgy látom:

Szia! Igaz nem mostanság született a bejegyzés de érdekelne, hogy miként lett rögzítve beépítőkeret majd abba ez a fiókos rész.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Igaz nem mostanság született a bejegyzés de érdekelne, hogy miként lett rögzítve beépítőkeret majd abba ez a fiókos rész.

Öö... jó kérdés, mert az Astrából már rég kikerült azóta a gyári tároló kedvéért (nem tetszett hogy zörgött), egy ideje cimborám Calibrájában teljesít szolgálatot. Majd megkérdem hogyan rögzítette.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Öö... jó kérdés, mert az Astrából már rég kikerült azóta a gyári tároló kedvéért (nem tetszett hogy zörgött), egy ideje cimborám Calibrájában teljesít szolgálatot. Majd megkérdem hogyan rögzítette.

a gyári tárolód az is pohártatrós?

nézegettem ami neked volt, de nem tudtam képek alapján eldönteni, hogy egy

energiaitalos dobozt megtart-e?

Link to comment
Megosztás:

Öö... jó kérdés, mert az Astrából már rég kikerült azóta a gyári tároló kedvéért (nem tetszett hogy zörgött), egy ideje cimborám Calibrájában teljesít szolgálatot. Majd megkérdem hogyan rögzítette.

Na végül is beraktam egy univerzális fiók segítségével de én is a zörgéstől tartok mert elég gagyusz a minősége :-) Előtte egy gyári lemeztartó volt de nem használom ki. Olvasgattam külföldi fórumokat és talán egy VW lupo pohártartója jó lehet még bele mert az is 1dines és az tuti nem zörög.

Link to comment
Megosztás:

A gyári tároló az nem pohártartós, G Astrában tudtommal nem is volt olyan, csak az ajtózsebek vannak pohártartónak kiképezve. Ez az utólagos izé meg megtartja az energiaitalos dobozt, igen.

Ne, is rossz ez a megoldás...

Mondjuk én a gyári CD tartót raktam be (igaz nem használom, csak jól néz ki)

És az Aldiba járok 0,5-ös ásványvízért, mert azt az isten is az ajtózsebbe teremtette. (Egyenlőre nem találtam ennél pontosabb visszazárható palackot)

Link to comment
Megosztás:

Ne, is rossz ez a megoldás...

Mondjuk én a gyári CD tartót raktam be (igaz nem használom, csak jól néz ki)

És az Aldiba járok 0,5-ös ásványvízért, mert azt az isten is az ajtózsebbe teremtette. (Egyenlőre nem találtam ennél pontosabb visszazárható palackot)

Az ajtókban lévő tartó nem jó ásványvíznek, csak italos doboznak, kézi kurblis ablakfelhúzó esetén. Én a kézifék mögötti, hátsó utasok hamutartója előtti mélyedésbe teszem a 0,5 vagy 0,75 -ös pet-palackot, stabilan tartja. Ez persze kizárja, hogy kartámasz legyen, de nálam nem lesz soha, mert egy ilyen viszonylag kis autót én nem szívesen szűkítenék, mert kövér vagyok. :)

Link to comment
Megosztás:

Az ajtókban lévő tartó nem jó ásványvíznek, csak italos doboznak, kézi kurblis ablakfelhúzó esetén. Én a kézifék mögötti, hátsó utasok hamutartója előtti mélyedésbe teszem a 0,5 vagy 0,75 -ös pet-palackot, stabilan tartja. Ez persze kizárja, hogy kartámasz legyen, de nálam nem lesz soha, mert egy ilyen viszonylag kis autót én nem szívesen szűkítenék, mert kövér vagyok. :)

pedig jó dolog,nekem bevált nagyon :icon1:

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Univerzális központi zár vezérlőt szeretnék bekötni. A régi nem megy kulcsról. A gyári vezérlőt szeretném összekötni az új távirányítós vezérlővel. Ha van valaki aki meg tudná mondani, hogy mit hova kössek az nagy segítség lenne. Már a Google-t is átnéztem egy párszor, de nem találok megoldást. Köszönöm előre is.

http://kepfeltoltes.hu/view/150406/20150406_143837_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150406/20150406_143807_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni. Univerzális központi zár vezérlőt szeretnék bekötni. A régi nem megy kulcsról. A gyári vezérlőt szeretném összekötni az új távirányítós vezérlővel. Ha van valaki aki meg tudná mondani, hogy mit hova kössek az nagy segítség lenne. Már a Google-t is átnéztem egy párszor, de nem találok megoldást. Köszönöm előre is.

http://kepfeltoltes.hu/view/150406/20150406_143837_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/150406/20150406_143807_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Miért nem megy kulccsal?

Elem? Elem tartó? Össze van tanítva a kulcs a vezérlővel?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

még sosem csináltam ilyet ezért gondoltam megkérdem előbb. Lehet e úgy tölteni az akkut hogy nem kötök le róla semmit sem a motortérben? Lesz e valami baja akárminek is. Azért kérdem mert rohadt lusta vagyok 18 adót újrahangolni és minden beállítás újra nyomkodni a rádión :D.

A töltést meg azért szeretném megejteni mert 2-3 napos állás után indítás közben az ABS lámpa világít, itt írtátok pár napja hogy azért van mert 10V alá esik a fesz, bár nálam ez nem megy alá, de gondoltam egy töltést adok neki mert elég határon van az akku: 12,1-12,3V

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.