Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok,

még sosem csináltam ilyet ezért gondoltam megkérdem előbb. Lehet e úgy tölteni az akkut hogy nem kötök le róla semmit sem a motortérben? Lesz e valami baja akárminek is. Azért kérdem mert rohadt lusta vagyok 18 adót újrahangolni és minden beállítás újra nyomkodni a rádión :D.

A töltést meg azért szeretném megejteni mert 2-3 napos állás után indítás közben az ABS lámpa világít, itt írtátok pár napja hogy azért van mert 10V alá esik a fesz, bár nálam ez nem megy alá, de gondoltam egy töltést adok neki mert elég határon van az akku: 12,1-12,3V

Köszi!

En mindig bekotve toltom. Eddig nem lett baja semminek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

még sosem csináltam ilyet ezért gondoltam megkérdem előbb. Lehet e úgy tölteni az akkut hogy nem kötök le róla semmit sem a motortérben? Lesz e valami baja akárminek is. Azért kérdem mert rohadt lusta vagyok 18 adót újrahangolni és minden beállítás újra nyomkodni a rádión :D.

A töltést meg azért szeretném megejteni mert 2-3 napos állás után indítás közben az ABS lámpa világít, itt írtátok pár napja hogy azért van mert 10V alá esik a fesz, bár nálam ez nem megy alá, de gondoltam egy töltést adok neki mert elég határon van az akku: 12,1-12,3V

Köszi!

Lidl-ös autómata töltőm van. Mindig rajtahagyom a sarukat töltéskor. Újabb töltőknél ez biztosan nem okoz gondot.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

van ugye a kocsihoz navis kijelző.

az csak a gyári navis fejegységgel működik?

vagy tudja mutatni az időt, dátumot, hőmérsékletet a gyári fejegység hiányában is?

mint egy TID vagy MID?

Ket fele navis kijelzo van de a felcanbus miatt sztem nem megy fej nelkul. Ugy szoktak megoldani, hogy a meghagyott gyari fej melle betesznek egy masmilyet.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vett valaki már csomagtértálcát? Milyen márkát, milyen oldalról? Mennyire elégedett vele?

Mértepontos mennyire pontos? Fényképet tudnátok küldeni?

Köszönöm!

Szia!

Nekem innen van: http://www.autoszonyeg.net/Termekek.html

Megvan már 3 vagy 4 éve, nagyon meg vagyok elégedve vele. Hajlékony gumi vagy műanyag, a közepén csúszásgátló gumiréteggel.

Az öcsém kombijában is van, de az merev, rideg és hajlításkor törik (azzal vettük az autót, de cserés lesz ilyenre)

Nagyon pontos, követi a csomagtartó vonalát. Az enyém négyajtós, de elméletileg mind a 3 félét tartják, vagy rövid határidővel szállítják.

Módosítva : szürkeastra
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ket fele navis kijelzo van de a felcanbus miatt sztem nem megy fej nelkul. Ugy szoktak megoldani, hogy a meghagyott gyari fej melle betesznek egy masmilyet.

akkor erről lemondok, viszont hátha Te tudod mi kell ahhoz, hogy az ülés légzsákokat bekössem?

gondoltam ha már olyan üléseim vannak, és benne is van a légzsák akkor működjön is, ha nem olyan drága bekötni.

Link to comment
Megosztás:

akkor erről lemondok, viszont hátha Te tudod mi kell ahhoz, hogy az ülés légzsákokat bekössem?

gondoltam ha már olyan üléseim vannak, és benne is van a légzsák akkor működjön is, ha nem olyan drága bekötni.

Kell az ajtoba erzekelo es ennek a tartoja. Ez mindket oldalra. Masik legzsakvezerlo ami 4lufis. Illetve ha az ajtokotegen nincs rajta az erzekelo csatija akkor azok is cseresek. Kotegen kivul sztem mindent tudok adni. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv.Mindenkinek!Ide milyen műanyag bizbasz kell,és honnan tudom beszerezni?Szemüveg tartó felszereléséhez.A válaszokat előre is köszi.

Viktor

l="http://astra.rotkiv4791.fotoalbum.hu/galleryview"]P_20150408_163810_171118.jpg

Hi!

http://www.opelforum.hu/topic/622-extra-felszerelesek-beepitese-utolag-elektromos-kerdesek/page-245 :D

Ha ilyet veszel ez átalakitkható olyanra mi a kapaszkodó csak bontott kel 1db,

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nem szerviz hanem tech 2 kell hozzá nekem is igy volt mert az eredeti tönkre ment .vagyis egy ügyes szerelö akinek van tech-2- je a hirdetés ára jo még posta klgs.-el együtt.

Sziasztok én a sajátomat OP-comal tanítottam rá az autóra, nem vészes dolog, ha valakit érdekel esetleg segítségre van szüksége írjon nyugodtan. Természetesen egy elemtartó törött verziót kaptam egy teljesen idegen autóból ( mivel az enyémhez gyári kulcsot nem kaptam csak riasztós bicskakulcsot és akartam egy gyári kp.záras kulcsot is.) Megforrasztottam az elemtartót és jöhetett a tanítás. kb. 10 perces buli :D

Link to comment
Megosztás:

nem szerviz hanem tech 2 kell hozzá nekem is igy volt mert az eredeti tönkre ment .vagyis egy ügyes szerelö akinek van tech-2- je a hirdetés ára jo még posta klgs.-el együtt.

Sziasztok én a sajátomat OP-comal tanítottam rá az autóra, nem vészes dolog, ha valakit érdekel esetleg segítségre van szüksége írjon nyugodtan. Természetesen egy elemtartó törött verziót kaptam egy teljesen idegen autóból ( mivel az enyémhez gyári kulcsot nem kaptam csak riasztós bicskakulcsot és akartam egy gyári kp.záras kulcsot is.) Megforrasztottam az elemtartót és jöhetett a tanítás. kb. 10 perces buli :D

Link to comment
Megosztás:

fehérszámlapos műszeregységet készülök beépiteni,egy valami érdekelne még,hogy az esti megvilágítása,tehát a leolvashatósága rosszabb-e mint a fekete számlaposnak vagy talán még jobb is a fehér szin miatt.(fehér megvilágítással lenne)

A mutató piros lesz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Keresek valakit aki engedelyezni tudja a tempomatot, X17DTL benne van minden szükséges, van op-comom (de nem tudom a car pass-t) van tech2usb-m de ahhoz meg nem megy normalisan a programom. Budapesten vagy a környéken keresek segitseget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Keresek valakit aki engedelyezni tudja a tempomatot, X17DTL benne van minden szükséges, van op-comom (de nem tudom a car pass-t) van tech2usb-m de ahhoz meg nem megy normalisan a programom. Budapesten vagy a környéken keresek segitseget.

keresd wessz-t törökbálinton 208236366

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtörtén a Tempomat bekapcsolása!

De nem működik!

Nem tudta a kolléga normálisan letesztelni.. (OP_COM-al) Mert a Tempomat menüjénél nem töltődnek be normálisan a dolgok! Szerinte az ECU baszakodik.. mert a légtömegmérő és a lambda szonda is fars hiba lehet! Nem is kap tápot!

Viszont egy menübe azt jelezte, hogy be van kapcsolva.. aktív.. a tempomat de nem működik!

A féket megnyomva nem változik semmi (0-1)! Ez olyan nekem mintha a 4 érintkezős lenne benne de az ECU-ba nincs bekötve!

A kuplungpedál kapcsoló azt írta, hogy be van nyomva! (nekem a kapcsolóról egy zöld kis Ízé kiesett! De csak azt akadályozta meg szerintem, hogy ne tudd nyomkodni a gombot) Vagy nem tudom.. de kiesett!

Az a leírás alapján az pedálkapcsolón az a piros műanyag mozgatása mért tilos? Mert oké, hogy a pedál benyomja valameddig de nem teljesen! Vagy az mit akadályoz mi a szerepe pontosan?

Tiszta ideg vagyok tőle, nem tudom mit csináljak!

Állandóan elvinni hozzá nem egy költséghatékony dolog!

Meg kellene néznem minden vezeték be van e kötve normálisan?

Módosítva : szpeki
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtörtén a Tempomat bekapcsolása!

De nem működik!

Nem tudta a kolléga normálisan letesztelni.. (OP_COM-al) Mert a Tempomat menüjénél nem töltődnek be normálisan a dolgok! Szerinte az ECU baszakodik.. mert a légtömegmérő és a lambda szonda is fars hiba lehet! Nem is kap tápot!

Viszont egy menübe azt jelezte, hogy be van kapcsolva.. aktív.. de nem működik!

A féket megnyomva nem változik semmi (0-1)! Ez olyan nekem mintha a 4 érintkezős lenne benne de az ECU-ba nincs bekötve!

Kuplungpedált meg sem tudtuk nézni!

Tiszta ideg vagyok tőle, nem tudom mit csináljak!

Állandóan elvinni hozzá nem egy költséghatékony dolog!

Meg kellene néznem minden vezeték be van e kötve normálisan?

OBD-n keresztul scan my opel progival minden gombot kapcsolot le tudsz tesztelni! Kiindulasnak jo lehet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.