Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

sziasztok!

Aminap belefutottam egy olyan problémába, hogy nemtudtam a gyujtáskapcsolóba elfordítani a kulcsot. Ezt a kulcs zárbavaló beütésével sikerült orvosolnom ideiglenesen, aztán Miskolcon a "kulcskirály" kicserélt minden kopó alkatrészt a gyujtáskapcsolóban és így már tökéletes az indítás. Ezt csak így előszóként.

A probláémám az az hogy az astrámhoz 1darab központis kulcs van, viszont nagyon jó lenne szerezni mégegy másik központis kulcsot, hogy legyen tartalék, mi a menete ennek, esetleg tud valaki valami teljes leírást adni hogy hogy működik, hogy programozzák fel a központiját és a chipet hogy csinálják meg illetve hogy kb mi milyen öszegbe kerül. (ha lehet olcsóbb megoldásokat részesítenék előnyben).

Köszi

üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Aminap belefutottam egy olyan problémába, hogy nemtudtam a gyujtáskapcsolóba elfordítani a kulcsot. Ezt a kulcs zárbavaló beütésével sikerült orvosolnom ideiglenesen, aztán Miskolcon a "kulcskirály" kicserélt minden kopó alkatrészt a gyujtáskapcsolóban és így már tökéletes az indítás. Ezt csak így előszóként.

A probláémám az az hogy az astrámhoz 1darab központis kulcs van, viszont nagyon jó lenne szerezni mégegy másik központis kulcsot, hogy legyen tartalék, mi a menete ennek, esetleg tud valaki valami teljes leírást adni hogy hogy működik, hogy programozzák fel a központiját és a chipet hogy csinálják meg illetve hogy kb mi milyen öszegbe kerül. (ha lehet olcsóbb megoldásokat részesítenék előnyben).

Köszi

üdv: Tamás

Pár héttel ezelőtt számoltuk össze, hogy kb 35Eft-ba fáj egy ilyen mutatvány!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Aminap belefutottam egy olyan problémába, hogy nemtudtam a gyujtáskapcsolóba elfordítani a kulcsot. Ezt a kulcs zárbavaló beütésével sikerült orvosolnom ideiglenesen, aztán Miskolcon a "kulcskirály" kicserélt minden kopó alkatrészt a gyujtáskapcsolóban és így már tökéletes az indítás. Ezt csak így előszóként.

A probláémám az az hogy az astrámhoz 1darab központis kulcs van, viszont nagyon jó lenne szerezni mégegy másik központis kulcsot, hogy legyen tartalék, mi a menete ennek, esetleg tud valaki valami teljes leírást adni hogy hogy működik, hogy programozzák fel a központiját és a chipet hogy csinálják meg illetve hogy kb mi milyen öszegbe kerül. (ha lehet olcsóbb megoldásokat részesítenék előnyben).

Köszi

üdv: Tamás

Pár héttel ezelőtt számoltuk össze, hogy kb 35Eft-ba fáj egy ilyen mutatvány!

Márkaszervizben nekem márciusban (Szekszárd) 38ezer ft-ot számolt össze a "kedves" szervizes, mindennel együtt, plusz a munkadíj ha kérnek valamit akármiért. Nekem is tervben van, de egyelőre még nincs rá keret, vannak fontosabbak is sajnos :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Aminap belefutottam egy olyan problémába, hogy nemtudtam a gyujtáskapcsolóba elfordítani a kulcsot. Ezt a kulcs zárbavaló beütésével sikerült orvosolnom ideiglenesen, aztán Miskolcon a "kulcskirály" kicserélt minden kopó alkatrészt a gyujtáskapcsolóban és így már tökéletes az indítás. Ezt csak így előszóként.

A probláémám az az hogy az astrámhoz 1darab központis kulcs van, viszont nagyon jó lenne szerezni mégegy másik központis kulcsot, hogy legyen tartalék, mi a menete ennek, esetleg tud valaki valami teljes leírást adni hogy hogy működik, hogy programozzák fel a központiját és a chipet hogy csinálják meg illetve hogy kb mi milyen öszegbe kerül. (ha lehet olcsóbb megoldásokat részesítenék előnyben).

Köszi

üdv: Tamás

nekem tönkrement az elektronika a kulcsban közvetlen használtam a kulcsot mintha nem távirányitos lenne vettem bele egy használt elektronikát 5000ficcs 3000-ért tech-2 felinstallálták ennybe került.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok!

Olyan problémám van, hogy a 2002-es Zafirámban egyik pillanatról a másikra néhány lámpa elaludt.

Nem működik a rendszámtábla világítás, műszerfal háttérvilágítás, ködfényszórók, ezek visszajelzése sem és az ajtó + világításnál sípoló hangocska sincs.

Ellenben van, fényszóró, fényszóró magasság állítás, beltér világítás ki és bekapcsolása is.

A biztosítéktáblát a kocsiban belül csekkoltam, valamint elmentem bontóba és kicseréltem a világítás kapcsolót. Nem segített.

Merre keresgéljek?

Kösz

Link to comment
Megosztás:

nekem tönkrement az elektronika a kulcsban közvetlen használtam a kulcsot mintha nem távirányitos lenne vettem bele egy használt elektronikát 5000ficcs 3000-ért tech-2 felinstallálták ennybe került.

Ez is egy opció, ha sikerül (működőképes az elektronika). Másik lehetőség, 17.300 Ft-ért Cromaxban kapsz gyári kulcs távirányítót, majd 5 ezer Ft-ért Opel szerviz Tech2-vel hozzátársítja az autóhoz (és a régit törölteted az ECU-ból).

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400380-ajtozar-kulcs-alkatreszei/185599-kulcs-taviranyito-opel-astra-g-zafira-a

Link to comment
Megosztás:

Ez is egy opció, ha sikerül (működőképes az elektronika). Másik lehetőség, 17.300 Ft-ért Cromaxban kapsz gyári kulcs távirányítót, majd 5 ezer Ft-ért Opel szerviz Tech2-vel hozzátársítja az autóhoz (és a régit törölteted az ECU-ból).

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400380-ajtozar-kulcs-alkatreszei/185599-kulcs-taviranyito-opel-astra-g-zafira-a

+ egy nyers kulcs valamint kulcsmásolóval másoltatni a kulcsot. Tehát 22.300ft+ a nyerskulcs+ a másolás és már veri is a 35-öt!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Antenna talp tömítést keresek, ha létezik külön. A nap és a kószáló pele közös munkájával elszakadt, és most kb 2-3mm rés keletkezett, amin szépen csordogál a víz az antenna alá. Cromax és Unix keresés sikertelen.

Következő kérdés: 3. féklámpa felől kell leszerelni? Az onnan belülről hogy jön le?

Köszi.

Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Antenna talp tömítést keresek, ha létezik külön. A nap és a kószáló pele közös munkájával elszakadt, és most kb 2-3mm rés keletkezett, amin szépen csordogál a víz az antenna alá. Cromax és Unix keresés sikertelen.

Következő kérdés: 3. féklámpa felől kell leszerelni? Az onnan belülről hogy jön le?

Köszi.

Nem létezik külön, és a tetőkárpit felől kell támadni.

Link to comment
Megosztás:

Bontottban lehet kapni jó állapotút (mármint kompletten, antennával)? Mennyit kérnek érte?

Előbb vagy utóbb mindegyiket megeszi a nap. Biztos lehet kapni, de a 90% már szar, a maradék fele meg majd leszedés után derül ki hogy használhatatlan. Az ár innen már kérdőjeles. 500ftért nem hinném h erőlködik az ember, 3000et meg úgysem ad érte senki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Antenna talp tömítést keresek, ha létezik külön. A nap és a kószáló pele közös munkájával elszakadt, és most kb 2-3mm rés keletkezett, amin szépen csordogál a víz az antenna alá. Cromax és Unix keresés sikertelen.

Következő kérdés: 3. féklámpa felől kell leszerelni? Az onnan belülről hogy jön le?

Köszi.

Nem vagyok a gányolás híve, de ezt nem szívesen cserélném.

Gyógyszertárban lehet fillétekért inekciós fecskendőt kapni. Azzal szépen lehet szilozni az anntenna talp tömítésének helyét.

Én az F Astránkét úgy csináltam, és ahogy majd a G-Astrájé megérik, azt is úgyanígy fogom...

Link to comment
Megosztás:

antenna talp gumi csere: bemész egy vizes boltba veszel egy lapos tömítést ami a wc tartály alján van belül, ez nem engedi a kiürülést.
Pont jó, középen lyukas ezt bedobod a talp alá lehúzatod és pengével körbevágod fel se tűnik és nem ázik be

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült hozzájutnom frankó cuccokhoz!

A bekötésben tudtok segíteni? Gyárilag mikor kell a napellenzőknek működnie? Csak gyújtáson?

A beltérvilágításra pedig jó sok vezeték megy.... nagy segítség lenne egy leírás!

DSCF6254_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF6255_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF6256_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
DSCF6258_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Antenna talp tömítést keresek, ha létezik külön. A nap és a kószáló pele közös munkájával elszakadt, és most kb 2-3mm rés keletkezett, amin szépen csordogál a víz az antenna alá. Cromax és Unix keresés sikertelen.

Következő kérdés: 3. féklámpa felől kell leszerelni? Az onnan belülről hogy jön le?

Köszi.

Olvasva a hozzászólásodat én is megnéztem a magam antennatalp tömítését. Nálam is el van repedve. Ha jól értelmezem akkor a listában a második 6-os elem kell hozzá, ha valakinek sok pénze van.

A magányos talptömítés meg valószínűleg ez lesz. Ennek az ára már barátibb mint az előzőnek.

Ahogy néztem, a tetőkárpitot ki kell fejteni a gumitömítés pereme alól, majd óvatosan alányúlni és feszíteni lefelé. Úgy tűnt mintha tépőzár flekkek fognák hozzá a tetőhöz. Jobban nem piszkáltam. Majd csak akkor ha kicserélem a tömítést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.