Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Pont két napja szereltem be én is ezt a típust.

bcslaci által linkelt második képen jól látszik van egy kék biztosíték, annak egyik lábán van kapcsolt +12V. Onnan érdemes leszedni így még duplán biztosítva van. Én onnan szedtem le. Ha jól tudom talán az AC relé biztosítéka!?

Köszönöm a segítséget, sikerült könnyedén beszerelni és beüzemelni.

Kifejezetten tetszik.

Viszont ez már nem az első szett DRL, előtte kínai volt, és sajnos felfúrós. Na már most azokat a ködlámpa helyére fúrtam fel, most ott csúfoskodik a lyuk... Valakinek valami ötlet, hogy mivel tüntessem el ? Gondoltam műanyag gombokra, amit mostanság a műanyag ablak beépítésénél a csavarok letakarásához használnak. Vagy más ötlet ?

Különben ködlámpát is szeretnék előbb-utóbb, az lenne a legjobb, de sok macera berakni ? Annyit tudok, hogy biztosan cserélni kell a kapcsolót első ködlámpásra, de mással jár még ?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, sikerült könnyedén beszerelni és beüzemelni.

Kifejezetten tetszik.

Viszont ez már nem az első szett DRL, előtte kínai volt, és sajnos felfúrós. Na már most azokat a ködlámpa helyére fúrtam fel, most ott csúfoskodik a lyuk... Valakinek valami ötlet, hogy mivel tüntessem el ? Gondoltam műanyag gombokra, amit mostanság a műanyag ablak beépítésénél a csavarok letakarásához használnak. Vagy más ötlet ?

Különben ködlámpát is szeretnék előbb-utóbb, az lenne a legjobb, de sok macera berakni ? Annyit tudok, hogy biztosan cserélni kell a kapcsolót első ködlámpásra, de mással jár még ?

Köszi!

Írj egy évjáratot és egy motorkódot! Abból sok minden kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hasonló van fent. Sokad dob a kocsin meg pakolhatok hátra, nincs kukucska. :D

7 év gari, műbizi

Nekem is nagyon tetszik így. Körbe is fóliáztattam. De hiába a garancia. 4 év után kifakul bámulatos módon, mintha fent sem lenne. Pedig garázsban áll az autó, és évente 6-10e km......

Akinek napon áll, gondolom max 3 évet bír.

Így persze, hogy mernek 7 év garit adni. A garancia is csak a megrendelő személynek szól. Autó eladás esetén nem érvényes.

Most gondolkodok, hogy újra rakjam-e vagy jól van az úgy...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nagyon tetszik így. Körbe is fóliáztattam. De hiába a garancia. 4 év után kifakul bámulatos módon, mintha fent sem lenne. Pedig garázsban áll az autó, és évente 6-10e km......

Akinek napon áll, gondolom max 3 évet bír.

Így persze, hogy mernek 7 év garit adni. A garancia is csak a megrendelő személynek szól. Autó eladás esetén nem érvényes.

Most gondolkodok, hogy újra rakjam-e vagy jól van az úgy...

Én tavaly Májusban rakattam fel a legsötétebb Skyfolt.Még ugyanolyan fekete.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly Májusban rakattam fel a legsötétebb Skyfolt.Még ugyanolyan fekete.

Én is meglepődtem, amikor 3 év elteltével folytattam a fóliázást. Srácnak az volt az első kérdése, hogy a hátulját is cseréljük, ugye? Kérdem miért? Mert kifakult. Mellé rakta az újat. Nagyon meglepődtem. És tényleg. Visszagondolva elsőre elég sötétnek találtam, időközben pedig egész jól hozzászoktam az esti tolatáshoz is. Persze nem megszoktam a fóliát hanem a Skyfol kifakult. 3-4 év után nagyon meglepő a különbség....

Link to comment
Megosztás:

Én is meglepődtem, amikor 3 év elteltével folytattam a fóliázást. Srácnak az volt az első kérdése, hogy a hátulját is cseréljük, ugye? Kérdem miért? Mert kifakult. Mellé rakta az újat. Nagyon meglepődtem. És tényleg. Visszagondolva elsőre elég sötétnek találtam, időközben pedig egész jól hozzászoktam az esti tolatáshoz is. Persze nem megszoktam a fóliát hanem a Skyfol kifakult. 3-4 év után nagyon meglepő a különbség....

Fater focusán még öt év elteltével is full fekete a llumar.

Én is körbenéztem, mielőtt felrakattam, az egyik ismerősöm skyfol-t rak felfele egy műhelyben, de aztmondta, hogy a sajátjára nem rakná.

Ezt nem bántásból mondom, de így hogy ő is ezt mondta, inkább megért nekem plusz 4000 ft-ot kb. a llumar.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ez is meglett... :icon1: Műbizonylatos Skyfol fólia. Nagyon tetszik. Szinte szerelmes lettem.

https://drive.google.com/folderview?id=0B9S0cy_Tsotyfi1ESmxDdUstakZDeEs0c29VVERUc1lXM0F4SlRFd2QxWDRjaGRwMlljTHc&usp=sharing

A műbizonylat mindig legyen a kocsiban! Nekem egy hónapja kérték először nagyon nézegettek mindent de belekötni nem tudtak.

Nekem is hasonló van fent. Sokad dob a kocsin meg pakolhatok hátra, nincs kukucska. :D

7 év gari, műbizi

Nekem is nagyon tetszik így. Körbe is fóliáztattam. De hiába a garancia. 4 év után kifakul bámulatos módon, mintha fent sem lenne. Pedig garázsban áll az autó, és évente 6-10e km......

Akinek napon áll, gondolom max 3 évet bír.

Így persze, hogy mernek 7 év garit adni. A garancia is csak a megrendelő személynek szól. Autó eladás esetén nem érvényes.

Most gondolkodok, hogy újra rakjam-e vagy jól van az úgy...

Nekem élettartam garancia van míg el nem adom a verdát. Adtak egy kódot azzal kellett regisztrálni és ennyi. Ti nem kaptatok?

Link to comment
Megosztás:

Mondta a fickó aki csinálta,hogy van többféle fólia.Magyarázta hogy ilyen meg olyan,és hogy a régebbiek kifakulnak.Van RS,HP,NT meg mit tudom én milyenek.Mondjuk én garázsban állok itthon.A melóhelyen meg a műhelybe.Nem nagyon éri a nap.Garanciát kaptam rá,de nem emlékszem hogy mennyit.Majd holnap megnézem.Akarok az elsőkre is átlátszót,hívom majd a fóliást mikor vigyem.Itt csináltattam.

http://autofoliazas.co.hu/autouveg-foliak---skyfolshark-sorozat

Link to comment
Megosztás:

A műbizonylat mindig legyen a kocsiban! Nekem egy hónapja kérték először nagyon nézegettek mindent de belekötni nem tudtak.

Nekem élettartam garancia van míg el nem adom a verdát. Adtak egy kódot azzal kellett regisztrálni és ennyi. Ti nem kaptatok?

Dehogynem. Skyfol shark HP van nekem is. Élettartam garancia csak a fóliára van. Szakadás, repedezés.

Élettartam amíg nálad van az autó. Fakulásra nem vonatkozik.

A felszerelő műhely ad 7 évet a fóliára vagy felrakásra.

https://picasaweb.google.com/106631535768501005420/140918_FoliazasII02#6068597972738332562

3 év különbség van az oldal üveg és a hátsó között.

Garázsban áll az autó. Szóval kijelentem hogy a skyfol egy szar. Legközelebb másik műhelyt keresek.

Garancia amúgy semmit nem ér. Mert csak akkor érvényes a repedésre, leválásra ha külső behatás nem éri.

Kíváncsi lennék ha 6 év múlva visszavinném, mit szólnának....

Szóval frissen felrakva tök jó. Ha egyszerre kerülnek az autóra, jóval tovább jó. Szakaszosan nem szabad fóliáztatni.

"Válassza a SkyFol minőséget és a HP, SHP, NT és NT Pro sorozatokra a SkyFol Élettartam Garanciát vállal. A kibővített garancia 2-3 perces művelettel online aktiválható. A garancia arra a valószínűtlen esetre szól, ha a fólia szétválna, ragasztóhiba miatt felbuborékosodna, vagy felválna és az érintett felület azonnali újra fóliázását jelenti. "

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Dehogynem. Skyfol shark HP van nekem is. Élettartam garancia csak a fóliára van. Szakadás, repedezés.

Élettartam amíg nálad van az autó. Fakulásra nem vonatkozik.

A felszerelő műhely ad 7 évet a fóliára vagy felrakásra.

https://picasaweb.google.com/106631535768501005420/140918_FoliazasII02#6068597972738332562

3 év különbség van az oldal üveg és a hátsó között.

Garázsban áll az autó. Szóval kijelentem hogy a skyfol egy szar. Legközelebb másik műhelyt keresek.

Garancia amúgy semmit nem ér. Mert csak akkor érvényes a repedésre, leválásra ha külső behatás nem éri.

Kíváncsi lennék ha 6 év múlva visszavinném, mit szólnának....

Szóval frissen felrakva tök jó. Ha egyszerre kerülnek az autóra, jóval tovább jó. Szakaszosan nem szabad fóliáztatni.

"Válassza a SkyFol minőséget és a HP, SHP, NT és NT Pro sorozatokra a SkyFol Élettartam Garanciát vállal. A kibővített garancia 2-3 perces művelettel online aktiválható. A garancia arra a valószínűtlen esetre szól, ha a fólia szétválna, ragasztóhiba miatt felbuborékosodna, vagy felválna és az érintett felület azonnali újra fóliázását jelenti. "

Tényleg jó nagy különbség van közte, hogy a fenébe tudott így kifakulni, vagyis jó gyenge minőség. Ha ezt tudom tuti nem ilyet rakatok fel keresek másik műhelyt még ha messzebb is van.

Igen megtaláltam közben az aktiváló mailt, abban is ezt igazolták vissza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Néhány szenzorom megpucoltam, így kicsit "buta" lett az alapjárat az első pár percben, gondolom le kéne resetelni az ECU-t.

 

Nyilván a legkézenfekvőbb lenne, ha lehúznám az akksiról a gépet, de akkor mindent be kéne újra állítani, így gondoltam, csak az ECU-t húznám le a biztosítékkal. De nem találom a biztosítékát a táblán, mmint a GYIK-ben.

 

Nem tudjátok, melyik az? :) Vagy mi a megoldás, az akksi lehúzáson kívül?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Vettem egy connetcs2 típusú kütyüt amivel a Pioneer rádiómat kezelni tudnám a multikormányról. A csomagoláson az van univerzális de sajnos nincs a rádióm hátulján jack dugónak helye így nem tudom össze dugni. Van valakinek ebben tapasztalata? Lefotózom ha kell! :)

 

ezeket vettem

http://www.connects2.co.uk/UniversalProductInformation.aspx?id=CTMULTILEAD

http://www.connects2.co.uk/ProductInformation.aspx?id=13051&p=CTSOP001.2

Link to comment
Megosztás:

 

Tényleg jó nagy különbség van közte, hogy a fenébe tudott így kifakulni, vagyis jó gyenge minőség. Ha ezt tudom tuti nem ilyet rakatok fel keresek másik műhelyt még ha messzebb is van.

 

Igen megtaláltam közben az aktiváló mailt, abban is ezt igazolták vissza.

Tudom mindenkinek ajánlani a llumar céget legalább 8 éve fent van a fólia de még nem repedezik, nem fakul, nem hólyagos.

http://www.llumar.hu/autofolia.html

Műbizonylatos plasztik kártyát adnak hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

2003 1.4 g astrába szerelnék utólag gyári  elektromos ablakot és központi zárat, tud-e valaki x1 csatlakozókiosztásról leírást. Egyet találtam de hiányos volt, voltak eltérések. Már kicseréltem az ajtó kábeleket, megvan a kaszniba is a kábel csak be kell raknom.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

2003 1.4 g astrába szerelnék utólag gyári  elektromos ablakot és központi zárat, tud-e valaki x1 csatlakozókiosztásról leírást. Egyet találtam de hiányos volt, voltak eltérések. Már kicseréltem az ajtó kábeleket, megvan a kaszniba is a kábel csak be kell raknom.

Előre is köszönöm.

 

Elméletileg Plug&Play. Tehát berakod a mechanikát ill. a kábelköteget, berakod a megfelelő biztosítékot és működnie kell. Ezt az e.ablakra értem.

Az enyém is 2003-as csak ebben volt központizár.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyiből lehet megúszni a hátsó ajtókba a hangfalak kiépítését?

 

Köszönöm

 

nem olyan drága, kell venni egy szettet, és kiemelő kereteket.

plusz a bekábelezés, ha nincs kikábelezve.

 

én Pioneer 13-as szettet vettem bele.

 

kiemelő keret.

 

elöl nekem ennek a nagyobb testvére van.

 

nekem megfelelő a minősége, ár-érték arányban szerintem kitűnő!

 

na mondjuk ha egy JVC fejegységgel hajtod.... :D  :D

 

és esetleg van erősítő és egy  mélyláda is hátul... :D  :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

nem olyan drága, kell venni egy szettet, és kiemelő kereteket.

plusz a bekábelezés, ha nincs kikábelezve.

 

én Pioneer 13-as szettet vettem bele.

 

kiemelő keret.

 

elöl nekem ennek a nagyobb testvére van.

 

nekem megfelelő a minősége, ár-érték arányban szerintem kitűnő!

 

na mondjuk ha egy JVC fejegységgel hajtod.... :D  :D

 

és esetleg van erősítő és egy  mélyláda is hátul... :D  :D

Semmi extrát nem szeretnék, csak azt hogy szóljon hátul is a hangfal.Elől is a gyári hangfalak vannak, amivel én meg vagyok elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Láttam, hogy Caravan Astrában a jobb hársó ködlámpa izzó hiánya orvosolható.

2008-as Classic Astrában vki ezt már megcsinálta, ami nem Caravan típusú?

Ott is csak gyakorlatilag az izzót kell becsavarni, ill. kifúrni az izzó helyét?

 

Bár nem 2008 hanem 2004/12 évjárat és nem Caravan.

Én kitudtam építeni, csak fúrni kellett és a helyére betenni az izzót.

Hasonlítsad össze a jobb és a bal oldali csatlakozókat ha egyforma kábelek mennek bele akkor nem kell kábelezni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.