Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Igen, azt énis tudom, de nyitogatom :)

Gondolom a pozitív a multitimertől jön, ha abba beiktatnék egy kapcsolót, akkor azt vajon kell relézni?

5A-es a biztositekja. Siman talalsz ilyen teljesitmenyu kapcsolot. A belter vilagitas evjaratonkent valtozik. Irj evet es motorkodot. Akkor  megirom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5A-es a biztositekja. Siman talalsz ilyen teljesitmenyu kapcsolot. A belter vilagitas evjaratonkent valtozik. Irj evet es motorkodot. Akkor  megirom.

2004 z14xe

Abból gondolom, hogy a pozitív vezérli a halványodást, mert nekem a hátsó világítós kapaszkodók utólagosak, és a B-oszlopban testeltem le őket, mivel nem volt gyári kábelkorbácsom, a pozitívat pedig elől vettem le, és a hátsók is ugyanúgy halványodnak mint elől.

Link to comment
Megosztás:

2004-esben az elso lampa negativja multitimer kapcsolt negativja. Halvanyodaskor 12V-ra emeli a nullat. Tobbek kozott ebbol adodik a parazslas is ledeknel. A piros vezetek pedig relen keresztul akksi. A relet pedig a multitmer kapcsolja. 

de mivel hatul utolagos a lampad es mindharmat le akarod kapcsolni, akkor holnap megnezem gepen a rajzokat. Tobb masik izzo is kozrejatszik ebben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2004-esben az elso lampa negativja multitimer kapcsolt negativja. Halvanyodaskor 12V-ra emeli a nullat. Tobbek kozott ebbol adodik a parazslas is ledeknel. A piros vezetek pedig relen keresztul akksi. A relet pedig a multitmer kapcsolja. 

de mivel hatul utolagos a lampad es mindharmat le akarod kapcsolni, akkor holnap megnezem gepen a rajzokat. Tobb masik izzo is kozrejatszik ebben.

Hátul ugye kapcsolható gyárilag. Nemtudom az elsőt már miért nemlehetett úgycsinálni...

Link to comment
Megosztás:

Hátul ugye kapcsolható gyárilag. Nemtudom az elsőt már miért nemlehetett úgycsinálni...

Az első lámpád gyári bekötése:
Piros/fehér vezeték a K155-ös multitimer által vezérelt relén keresztül 12V állandó. Tehát kapcsolt 12V az X1-es csatlakozó 52-es lábából.
A szürke vezeték a multitimerből jön. Onnan kapcsolt negatív. Ha nem világít a lámpa akkor kb 12V, ha világít akkor kb. nulla.

A hátsó lámpák piros vezetéke gyárilag megegyezik az első lámpa piros/fehér vezetékével.
A szürke viszont vagy üres, vagy test, vagy multitimer egy diódán keresztül.

Ha a gyári rendszert feltételezem, akkor az X1-es csatlakozó 52-es lábáról menő vezetéket kell megszakítanod egy 5A-es kapcsolóval.

Ekkor nem fog felkapcsolni az első lámpa, a két hátsó lámpa és a csomagtartó lámpa.

Ha megkeresed a K155 relé 8-as lábáról jövő vezetéket, és azt szakítod meg, akkor a kesztyűtartó világítás tápját is le tudod kapcsolni a tető és csomagtér lámpákkal együtt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

Az első lámpád gyári bekötése:
Piros/fehér vezeték a K155-ös multitimer által vezérelt relén keresztül 12V állandó. Tehát kapcsolt 12V az X1-es csatlakozó 52-es lábából.
A szürke vezeték a multitimerből jön. Onnan kapcsolt negatív. Ha nem világít a lámpa akkor kb 12V, ha világít akkor kb. nulla.

A hátsó lámpák piros vezetéke gyárilag megegyezik az első lámpa piros/fehér vezetékével.
A szürke viszont vagy üres, vagy test, vagy multitimer egy diódán keresztül.

Ha a gyári rendszert feltételezem, akkor az X1-es csatlakozó 52-es lábáról menő vezetéket kell megszakítanod egy 5A-es kapcsolóval.

Ekkor nem fog felkapcsolni az első lámpa, a két hátsó lámpa és a csomagtartó lámpa.

Ha megkeresed a K155 relé 8-as lábáról jövő vezetéket, és azt szakítod meg, akkor a kesztyűtartó világítás tápját is le tudod kapcsolni a tető és csomagtér lámpákkal együtt.

Egy Úr vagy, köszönöm szépen! :)

Ez a relé merre található vajon?

Link to comment
Megosztás:

Egy Úr vagy, köszönöm szépen! :)

Ez a relé merre található vajon?

Sajnos nem tudom, csak azt, hogy az F1.28(5A)-es biztosíték és az X1-es csatlakozó között. Az X1-es csatlakozó a vezető bal lábánál a kárpit mögött, a biztosíték pedig ugye a táblában.

Na közben meglett. A biztosítéktábla bal alsó nagy zöld reléje az.

http://s657.photobucket.com/user/4utosparks/media/Diagrams/AstraGrelays.jpg.html

Consumer switch-off time delay relay.

Módosítva : Stofl
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nektek mi a véleményetek az utólagos elektromos ablak beszereléséről? Kb mennyit kóstálhat?
Az autó garja elveszik akkor is ha szakműhely csinálja?
Ugyanolyan jó az is, mitha gyárilag benne lett volna?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat :)

én 2005-ben szereltettem be után gyártottat hátra ,hát elég zajos a motorja ,előről nem vezérelhető és a riasztó nem húzza fel ,mint az elsőket.

Ha jól emlékszem 34 ezer forint volt akkor.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem tudom, csak azt, hogy az F1.28(5A)-es biztosíték és az X1-es csatlakozó között. Az X1-es csatlakozó a vezető bal lábánál a kárpit mögött, a biztosíték pedig ugye a táblában.

Na közben meglett. A biztosítéktábla bal alsó nagy zöld reléje az.

http://s657.photobucket.com/user/4utosparks/media/Diagrams/AstraGrelays.jpg.html

Consumer switch-off time delay relay.

Köszi! :)

Akkor a nyolcas lábon lévő vezetéket, ha megszakítom egy 5A-es kapcsolóval, akkor elvileg jó lesz. 

Holnap rálesek, ez így, hogy minden világítást kilő, nagyon király lenne :)

És akkor nem kell relézni meg biztit se beiktatni sehova. 

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem. arra lennék kiváncsi hogy a gyujtáskapcsoló belsö része a g asztránál milyen hosszu. azért érdekel a dolod mert nekem cserés volt ez a rész ahol a lamellák vannak mert letört az a része ami bele megy a elektromos kapcsolóba . át rakattam egy másik belsöbe ami ugyanolyan profilu volt mint a eredeti kulcs .azota kinlodok vele már több  elektromos rész probáltam de volt amelyikkel nem is inditott lehet hogy nem egyforma a hossza a belsörésznek?

 

Link to comment
Megosztás:

Ma megcsináltam a beltér világítás lekapcsolása című projektet. 

Ezúttal is köszönöm a segítséget Stofl cartársnak! :)

Tök jó, hogy végre nem kell folyton világítani bent, ha nemakarom. :)

http://kepfeltoltes.hu/151014/8659340711_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

F1.28(5A)-es biztosítékot szakítottad meg akkor?

A kapcsoló nincs közel a nyitóhoz? Nem éri el?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van a hátsó ablaktörlőmmel, hogy néha félúton megakad és csak ha ki be kapcsolom töröl tovább. Ha viszont az ablakmosót nyomom akkor rendensen töröl 3-at akadás nélkül. Ilyenkor mi lehet a hiba? Köszi a segítséget! :)

Bekapcsolt állapotban, ha jóltudom szakaszosan töröl, míg mosásnál folyamatosan. Én relére gyanakodnék.

Módosítva : nemeth_laca
Link to comment
Megosztás:

Bekapcsolt állapotban, ha jóltudom szakaszosan töröl, míg mosásnál folyatosan. Én relére gyanakodnék.

Az a baj ezzel, hogy ha megakad mondjuk félúton akkor nem is megy tovább csak ha ki-be kapcsolom. Relére én is gondoltam már, de ha rossza a relé akkor hogy bizonyos funciókat jól csinál az ablaktörlő?  

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.