Ugrás a tartalomhoz

• Loading Countdowns
Fotó

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések

astra astra-g elektromos

• Please log in to reply
14914 válasz erre a témára

#10021 camaron

camaron

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 458 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 10 - 18:08

:blink: Ezt hogy csináltad? Sorba kötötted azt az ellenállást? A másik meg, hogy miért fej fölött dolgoztál? Úgy kellett volna, hogy kiveszed az egész ledes cuccot, és annak a két érintkezője közé beforrasztod az ellenállatot az asztalon. Aztán teszed vissza a lámpába. :D (Bocs, tényleg vicces kicsit ahogy elképzelem a szitut :) ) Megpróbálhatnád így is mégegyszer, garantáltan nincs vele akkora szívás :)

Akkor már én is kérdezek, ha itt tartunk. nekem is így van, eddig nagyjából nem érdekelt hogy pislákolt. én kaptam hozzá 2db ellenállást csak azt nem írták h melyik lábakhoz kellene forrasztani. az egymás mellett lévő 2 lábhoz vagy az egymás mögött lévő kettőhöz?

#10022 DarthVödör

DarthVödör

Nagy Úr

• Fórumlakó
  • 1.166 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 10 - 21:08

Akkor már én is kérdezek, ha itt tartunk. nekem is így van, eddig nagyjából nem érdekelt hogy pislákolt. én kaptam hozzá 2db ellenállást csak azt nem írták h melyik lábakhoz kellene forrasztani. az egymás mellett lévő 2 lábhoz vagy az egymás mögött lévő kettőhöz?

Az "izzóval" párhuzamosan.
kép

DarthVödör sötét oldala ASTRA G Caravan 1.6 16V X16XEL CLUB ABS, AIR BAG, KLÍMA +TEMPOMAT+CC LED+KOMFORT MOSÓ+KOMFORT INDEX+HÁTSÓ EABLAK+EABLAKOK ZÁRÁSA+DRL+LEDES MŰSZERFAL+LED BELSŐ, és RENDSZÁMVILÁGÍTÁS 474109.png

#10023 nundee

nundee

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 347 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 10 - 21:20

Köszönöm én is + ampervadasz-nak is! Így egyszerűbbnek tűnik. :D

Astra G Z14XEP 2008/12.

#10024 Alex75

Alex75

hobbifabrikátor

• Fórumlakó
  • 1.937 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 05:27

Vödör nagyúr esetleg? :)

Valaki hozzáértőnek van elképzelése arról, a tetőablak zárást mi módon lehetne megoldani? Ott sajnos mindkét irányban folyamatosan nyomva kell tartani a gombot, úgyhogy a dióda nem játszik... Bár, ha lenne esetleg olyasmi megoldás, amit az ablakoknál is használnak...

Opel Astra G Sport 2.0 16V R.I.P.

Opel Astra G Caravan Njoy   651930.png

#10025 tgabika76

tgabika76

Fórumlakó

• Moderátorok
  • 9.317 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 06:13

Végre volt egy kis időm, és megvalósult a reteszelésre záródó ablak projekt is, alig bírtam betelni vele... :wub: (diódás verzió)

Miért nem szóltál, mondtam hogy segítek!

Valaki hozzáértőnek van elképzelése arról, a tetőablak zárást mi módon lehetne megoldani? Ott sajnos mindkét irányban folyamatosan nyomva kell tartani a gombot, úgyhogy a dióda nem játszik... Bár, ha lenne esetleg olyasmi megoldás, amit az ablakoknál is használnak...

Ugyanez esetleg kabriótetőre interpretálva? Ismerősömet ez a verzió érdekelné, de sajna a teljesen elektromos kabriótető is olyan hogy végig nyomva kell tartani a gombot a nyitás/zárás folyamata alatt, ellenkező esetben ott ahol van megáll a tető.

Astra Coupé Bertone Z18XE (2001) MTB Fahrzeughtechnik Stufe 1 263820.pngGyárilag: elektromos ablak, elektromos tükör, 4 légzsák, multikormányUtólagos beszerelés: xenon/projektoros lámpa, tempomat, CCLED, Insignia ablakmosófúvókák, Omega B állítható intervallumú ablaktörlőkar, Veramon BC, félautomata klíma, daylight, hűthető kesztyűtartó, autokróm belső visszapillantó tükör, kikapcsolható kipörgésgátló, ülésfűtés, megvilágított sminktükör az utasoldalon. Folyt. köv.

Corsa C Z10XE (2002)485571.pngGyárilag: full fapad, se központizár, se elektromos ablak, de még ABS, sőt szervókormány sincs. Mindössze 1db légzsák van a vezetőoldalon, meg egy gyári vonóhorog.

#10026 camaron

camaron

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 458 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 06:16

Köszi én is

#10027 Alex75

Alex75

hobbifabrikátor

• Fórumlakó
  • 1.937 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 06:33

Egy automata tetőablak-nyitót (Omega) próbáltunk applikálni Péterrel, de sajnos úszott a dolog az eltérő fogaskerekek miatt. Pedig nagyon buli lett volna... :sowwy: Így csak az utastér világítást cseréltük (Omega), meg egyúttal megcsináltuk az ablakemelős projektet is...
A dudagomb elvileg péntekig megérkezik, azt viszont megcsinál6nánk 7végén, ha ráérsz...

Opel Astra G Sport 2.0 16V R.I.P.

Opel Astra G Caravan Njoy   651930.png

#10028 tgabika76

tgabika76

Fórumlakó

• Moderátorok
  • 9.317 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 06:53

A dudagomb elvileg péntekig megérkezik, azt viszont megcsinál6nánk 7végén, ha ráérsz...

Ráérni ráérek, de szólj ha megjött mert akkor nem megyek strandra.

Astra Coupé Bertone Z18XE (2001) MTB Fahrzeughtechnik Stufe 1 263820.pngGyárilag: elektromos ablak, elektromos tükör, 4 légzsák, multikormányUtólagos beszerelés: xenon/projektoros lámpa, tempomat, CCLED, Insignia ablakmosófúvókák, Omega B állítható intervallumú ablaktörlőkar, Veramon BC, félautomata klíma, daylight, hűthető kesztyűtartó, autokróm belső visszapillantó tükör, kikapcsolható kipörgésgátló, ülésfűtés, megvilágított sminktükör az utasoldalon. Folyt. köv.

Corsa C Z10XE (2002)485571.pngGyárilag: full fapad, se központizár, se elektromos ablak, de még ABS, sőt szervókormány sincs. Mindössze 1db légzsák van a vezetőoldalon, meg egy gyári vonóhorog.

#10029 DarthVödör

DarthVödör

Nagy Úr

• Fórumlakó
  • 1.166 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 11:06

Vödör nagyúr esetleg? :)

Ugyanez esetleg kabriótetőre interpretálva? Ismerősömet ez a verzió érdekelné, de sajna a teljesen elektromos kabriótető is olyan hogy végig nyomva kell tartani a gombot a nyitás/zárás folyamata alatt, ellenkező esetben ott ahol van megáll a tető.

A diódás jó, csak kell egy plusz kimenet, ami időzítve van.
Meg kell mérni, a teljesen kinyitott tetőablak zárásának idejét!
Gondolom, olyan mint az ajtókban, és a zárás, megszorulás után leveszi a vezérlést...
Akkor, a nem teljesen nyitott ablaknál sem lesz gond.
Tehát mérjétek meg, mennyi ideig kell az ablakgombot nyomva tartani, amíg teljesen kinyitott tetőablakot végállásig bezárja.
Egy plusz tüskét kell majd az ajtóátvezetőbe rakni.

DarthVödör sötét oldala ASTRA G Caravan 1.6 16V X16XEL CLUB ABS, AIR BAG, KLÍMA +TEMPOMAT+CC LED+KOMFORT MOSÓ+KOMFORT INDEX+HÁTSÓ EABLAK+EABLAKOK ZÁRÁSA+DRL+LEDES MŰSZERFAL+LED BELSŐ, és RENDSZÁMVILÁGÍTÁS 474109.png

#10030 muszta

muszta

Újonc

• Fórumlakó
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 17:25

Üdv!

Kérdésem az lenne, hogy G Astra MID kijelzőjét ki tudom cserélni otthon? Csak az LCD-t. A régi angol nyelvű volt, de sajnos eltörött az LCD-je, vettem egy másik komplett kijelzőt, de ez német menüs, ami annyira nekem nem fekszik. Ha nem túl nehéz akkor kicserélném az LCD-t. Tehát a Német menüs BC-nek az LCD-ját szeretném átrakni a régi angol nyelvű BC-be. Ahogy néztam szalagkábeles, esetleg valakinek tapasztalata e téren? :) Jah és még ahol az órát és a hőmérsékletet jelzi ot pixelhibás is... javítható ez ? Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)

#10031 Tomi 1.6

Tomi 1.6

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 19:47

Üdv!

Kérdésem az lenne, hogy G Astra MID kijelzőjét ki tudom cserélni otthon? Csak az LCD-t. A régi angol nyelvű volt, de sajnos eltörött az LCD-je, vettem egy másik komplett kijelzőt, de ez német menüs, ami annyira nekem nem fekszik. Ha nem túl nehéz akkor kicserélném az LCD-t. Tehát a Német menüs BC-nek az LCD-ját szeretném átrakni a régi angol nyelvű BC-be. Ahogy néztam szalagkábeles, esetleg valakinek tapasztalata e téren? :) Jah és még ahol az órát és a hőmérsékletet jelzi ot pixelhibás is... javítható ez ? Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)

Talán Tech 2-vel lehet "nyelvet" állítíni.

Javítható! http://www.opelforum...p?showtopic=748

Üdv
2008 Opel Astra G Classic II. Z1.6XEP Optima + LPG (Zavoli) + Fólia + Légrugó + Tempomat + Jobboldali ködzárófény + Parkolósegéd

#10032 mr. bb

mr. bb

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 841 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 11 - 22:03

sziasztok valaki tud segíteni ennek a megrendelésében tid hez
http://veramon.czweb...cenik_opel.html

Astra G Caravan Y17DT 16V ISUZU 2000
kevesebb dolog hiányzik belőle, mint ami már benne van

#10033 Mali

Mali
  • Fórumlakó
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 15 - 20:20

Szevasztok Fórum lakók !
Segítség kellene nekem.
Van egy 2005-ös Z14XEP motorkódos Astra G-m és az lenne a kérdésem hogy, hogy lehetne gyári tempomatot rakni bele?
Illetve hátul nekem még dobfékes és szeretném átalakítani hátul tárcsásra,ezt hogy lehetne megoldani?
És lenne még egy kérdésem szereztem bele előre 2db gyári Astra H légzsákos sportülést,be lehet-e kötni az autómba az ülésben lévő légzsákokat?
Válaszotokat előre is köszönöm !
Szép estét mindenkinek !

#10034 ampervadasz

ampervadasz

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 805 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 15 - 20:50

Szevasztok Fórum lakók !
Segítség kellene nekem.
Van egy 2005-ös Z14XEP motorkódos Astra G-m és az lenne a kérdésem hogy, hogy lehetne gyári tempomatot rakni bele?
Illetve hátul nekem még dobfékes és szeretném átalakítani hátul tárcsásra,ezt hogy lehetne megoldani?
És lenne még egy kérdésem szereztem bele előre 2db gyári Astra H légzsákos sportülést,be lehet-e kötni az autómba az ülésben lévő légzsákokat?
Válaszotokat előre is köszönöm !
Szép estét mindenkinek !

Szia!

Z14XEP-be nincs gyári tempomat, nem támogatja a motorvezérlő. Csak valami utólagos egységgel lehetne megoldani, jó drágán.
A légzsákos ülés önmagában még kevés, kellenének az ajtókba az érzékelői, na meg kéne kezelje ezt a légzsákvezérlő is. Nem tudom, ha meg is lehet oldani valahogy szerintem nem egyszerű, és kérdés, hogy egy H Astrába tervezett légzsák elférne-e egyáltalán és oda nyílik ahova kell neki, vagy beakad valamibe és több kárt csinál mint hasznot.
A hátsó tárcsafék megoldható, én nem értek hozzá, de többen, többször leírták már a mikéntjét, ha visszakeresel megtalálod.
Astra G X16XEL (1998)

#10035 muszta

muszta

Újonc

• Fórumlakó
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 15 - 21:19

Üdv!

Valaki meg tudja mondani, hogy az miért van, hogy MID csere volt a kocsimban, és az új MID teljesen irreális értékeket ír ki... pl: 39.8 átlagfogyasztás, negyed tank benzinnel 0 km-t tudok megtenni, nem jó a világítás holott semmi probléma vele. Valakinek ötlete, hogy mit kellene tennem ?

#10036 rozsav

rozsav

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 15 - 21:26

Egy automata tetőablak-nyitót (Omega) próbáltunk applikálni Péterrel, de sajnos úszott a dolog az eltérő fogaskerekek miatt. Pedig nagyon buli lett volna... :sowwy: Így csak az utastér világítást cseréltük (Omega), meg egyúttal megcsináltuk az ablakemelős projektet is...

Szia!
Publikus, hogy dudagombot honnan rendeltél, s hogyan preparáltátok meg?
AstraG Z14XEP (Lovato LPG) 2005

#10037 Mali

Mali
  • Fórumlakó
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 15 - 22:20

Kedves Ampervadász !
Köszönöm a segítséged.
És esetleg úgy sem lehet tempomatot rakni az autómba ha átírnánk a computer szoftverét?
Még pár kérdés,mivel látom otthon vagy a témában.
Szerinted azt tudná a computerem hogy kiírja a pillanatnyi-átlag fogyasztást a középkonzolban lévő kijelzőre?
Gyárilag 90 lovas az autóm,mivel lehetne egy 10-20+lóerőt bele varázsolni a kocsimba szerinted?
Várom válaszod !
Helló

#10038 camaron

camaron

Fórumlakó

• Fórumlakó
  • 458 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 16 - 06:27

Kedves Ampervadász !
Köszönöm a segítséged.
És esetleg úgy sem lehet tempomatot rakni az autómba ha átírnánk a computer szoftverét?
Szerinted azt tudná a computerem hogy kiírja a pillanatnyi-átlag fogyasztást a középkonzolban lévő kijelzőre?
Gyárilag 90 lovas az autóm,mivel lehetne egy 10-20+lóerőt bele varázsolni a kocsimba szerinted?
Várom válaszod !
Helló

Az utolsó kérdésedre a válasz, hogy raksz bele egy 1.6os motort. :D

#10039 tgabika76

tgabika76

Fórumlakó

• Moderátorok
  • 9.317 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 16 - 07:55

Szia!
Publikus, hogy dudagombot honnan rendeltél, s hogyan preparáltátok meg?

Mivel magam is érintett vagyok a témában, így bátorkodom válaszolni a Sanyi helyett. Szóval:

A dudagomb innen jött, 4000Ft+postaköltség egy szett ára (a honlapon szereplő 8000Ft akkor igaz ha velük csináltatod a cserét), és maga a művelet sem túl bonyolult: a régi kürtgombot ki kell vágni, az újat meg beragasztani a helyére. A pontos vágás érdekében a légzsákot nem árt kiszedni (2db csavar tartja a kormány hátoldala felől, előtte akkusaru le, különben légzsák hibakódod lesz), de nem feltétlenül szükséges.
A szerelésről délután rakok fel képeket.

#10040 tgabika76

tgabika76

Fórumlakó

• Moderátorok
  • 9.317 Hozzászólás:

Elküldve: 2012 július 16 - 08:11

Kedves Ampervadász !
Köszönöm a segítséged.
Várom válaszod !
Helló

Bár nem én vagyok a megszólított, de azért igyekszem válaszolni. Címszavakban:

1., Nem tudom mit értesz az alatt hogy "átírni a computer szoftverét", de ha ilyen egyszerű lenne, akkor nem lenne olyan féltve őrzött titok/baromi drága megoldás a Z14XEP-hez a tempomat. Az hogy Z14XE-nél gond nélkül működik, nem jelent semmit, a két motor vezérlőjének semmi köze egymáshoz. A Z14XE Multec S vezérlővel van szerelve, az XEP meg Bosch Motronic 7.6.1(2)-vel.

2. A középkonzoli kijelzőre kiírt fogyasztás viszont megoldható, ez kell neked:

http://youtu.be/XQXg9ZIJvP0

Innen tudod megrendelni.

3. Néhány plusz lóerőre a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás a chiptuning (nem a kókány, hanem a hiteles), az EDS Motorsport éppen +10LE-t és +15Nm-t ígér a Z14XEP-hez, mindezt 349€-ért.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó

Google PageRank

Hosted by AZ-NET ZRT