Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Dehogy nincs, csak ritka. Nem sok ülésfűtéses G Astrát adtak el Magyarországon, ellenben eléggé kurrens cikk, ami rendesen fel is veri az árát. Nekem is egy olasz bontóból hozta egy ismerősöm... Ami tényleg nincs, és nemcsak Magyarországon, hanem állítólag Európában sem, az a balkormányoshoz való 3gombos kapcsolópanel, tehát amiben a két ülésfűtésgomb között ott a TC kikapcsoló gombnak is a helye. Állítólag újonnan már nem lehet kapni, a gyári raktárban sincs, csak a bontottak maradnak. Olyan amit ti kerestek, még létezik gyári újban, tehát akár szalonból is megrendelhetnétek, csak gondolom annyit (valószínűleg jócskán 10e Ft felett) nem akartok adni érte...

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, tgabika76 írta:

Dehogy nincs, csak ritka. Nem sok ülésfűtéses G Astrát adtak el Magyarországon, ellenben eléggé kurrens cikk, ami rendesen fel is veri az árát. Nekem is egy olasz bontóból hozta egy ismerősöm... Ami tényleg nincs, és nemcsak Magyarországon, hanem állítólag Európában sem, az a balkormányoshoz való 3gombos kapcsolópanel, tehát amiben a két ülésfűtésgomb között ott a TC kikapcsoló gombnak is a helye. Állítólag újonnan már nem lehet kapni, a gyári raktárban sincs, csak a bontottak maradnak. Olyan amit ti kerestek, még létezik gyári újban, tehát akár szalonból is megrendelhetnétek, csak gondolom annyit (valószínűleg jócskán 10e Ft felett) nem akartok adni érte...

Cromax-tól kaptam egy levelet amiben leírták,hogy németből rendelnék 11500ft,5 nap,+ 1600ft posta és 50% előleg! Nem bírtam magammal és kontakttisztítóval megoldottam a hibát! Tökéletesen működik az ülésfütés!Jófog...son 5 bontott opelből 3-an írtak vissza nemleges választ!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Segítséget szeretnék kérni attól aki épített már be fényre sötétedő belső tükröt.

Csak a G Astráé jó vagy esetleg más Opel típus is szóba jöhet? Mire kell figyelnem a vásárláskor, mi az ami még a tükrön kívül szükséges?

Kapcsolási rajz stb.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, tgabika76 írta:

Más Opel típusé is szóba jöhet, hallottam már C Vectra verzióról, de nekem például BMW tükör van benne. Ebből kifolyólag általános tanácsot a bekötésre nem is tudok adni, mert ahány tükör, annyiféle megoldás.

Köszönöm!

Itt a fórumon valaki rakott be Opel tükröt, csak nem tudom milyen típusból. Sajnos nem találom a hozzászólást.

Akkor leírta, hogy a műanyag borítást is meg kell hozzá venni.

Mennyiért lehet hozzájutni egy ilyen tükörhöz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Van valakinek tapasztalata webasto állófűtéssel g astrában? Nekem van a teherben, bár az gázolajjal megy, most a benzines modellt szeretném belerakatni az astrába... Hol lehet ezt elhelyezni? Van gyári helye? Jövőhét szerdára kaptam időpontot, gondolom ők el tudják normálisan helyezni?!

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, CseGa írta:

Sziasztok. 

Van valakinek tapasztalata webasto állófűtéssel g astrában? Nekem van a teherben, bár az gázolajjal megy, most a benzines modellt szeretném belerakatni az astrába... Hol lehet ezt elhelyezni? Van gyári helye? Jövőhét szerdára kaptam időpontot, gondolom ők el tudják normálisan helyezni?!

Sajnos csak DEFA-val kapcsolatban van tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, CseGa írta:

Gondolkoztam én is rajta, de ezt a verziót csak otthon tudnám használni a kábel miatt. Neked milyen szett van? Meg vagy vele elégedve?

Nekem ez a fullos kiépítés van! -10 fokig jó, aztán egyre jobban csökken a hatékonysága. Ez azt jelenti, hogy a jeget a szélvédőről leolvasztja, az utastér meleg egy ideig. -20-ban azért már több idő kellene neki. Ami viszont nagyon jó, hogy szívatón nem is megy a kocsi. A fordulat egyből beáll 750-re és folyamatosan rátölt az akksira is ha szükséges. Annyit persze nem ér mint amennyiért árulják. Én is harmadáron vettem a Vaterán.

Link to comment
Megosztás:

37 minutes ago, goose írta:

Sziasztok. Astra G be tudnátok ajánlani valami jóféle kartámaszt?

Előre is köszönöm!

Hi.

 

Több fajta is van. Az enyémbe Armster Standerd van. Szolid megjelenés. Könyöklő része u.a minta mint a műszerfalé. Magasság is erre a típusra van kitalálva, felnyítható. Vkinek az öblösebb fajta van, az nekem nem tetszik, de kinek mi.

 

Link to comment
Megosztás:

11 minutes ago, Bombero írta:

Nekem ez a fullos kiépítés van! -10 fokig jó, aztán egyre jobban csökken a hatékonysága. Ez azt jelenti, hogy a jeget a szélvédőről leolvasztja, az utastér meleg egy ideig. -20-ban azért már több idő kellene neki. Ami viszont nagyon jó, hogy szívatón nem is megy a kocsi. A fordulat egyből beáll 750-re és folyamatosan rátölt az akksira is ha szükséges. Annyit persze nem ér mint amennyiért árulják. Én is harmadáron vettem a Vaterán.

Ez is jó cucc, az biztos, de sajnos 230V kell neki... A webastot én 2007 óta használom a teheren, hiba nélkül, most már itt az ideje, hogy a sajátban is legyen. Nagyon jól fűt, kb 30 perc és 60 fokos a víz, a fülke meg szauna. :) Ha meg eladásra kerül sor (ami nem most lesz) át is lehet szereltetni.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 26., CseGa írta:

Sziasztok. 

Van valakinek tapasztalata webasto állófűtéssel g astrában? Nekem van a teherben, bár az gázolajjal megy, most a benzines modellt szeretném belerakatni az astrába... Hol lehet ezt elhelyezni? Van gyári helye? Jövőhét szerdára kaptam időpontot, gondolom ők el tudják normálisan helyezni?!

Gyári helye nincs,csak ajánlott:Akkumulátor tartó  alatt.Nekem pár éve van benne egy BW50-es webasto.Öreg már,de jól működik.Mivel benzines az autó,külön pici tartályban van a gázolaj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Led témában kérnék egy kis segítséget!

Belső világítás helyére raktam egy "panelt", és hát ha lekapcsol,

akkor parázslik..... Visszaraktam a panel fölé a sofita izzót, így megszünt a parázslás :)

Gondolom kellene egy ellenállást beraknom?!

Mekkorát?

A sofita helyére beköthetem?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, urbanjozsi írta:

Sziasztok!

Led témában kérnék egy kis segítséget!

Belső világítás helyére raktam egy "panelt", és hát ha lekapcsol,

akkor parázslik..... Visszaraktam a panel fölé a sofita izzót, így megszünt a parázslás :)

Gondolom kellene egy ellenállást beraknom?!

Mekkorát?

A sofita helyére beköthetem?

Én ebay-en vettem cob ledes szofitát, a nagyúr oldaláról lestem le mekkora ellenállást kell rátenni, idézem: " Amennyiben lekapcsolt állásban "dereng", az izzóval párhuzamosan egy 1K0....2K2 legalább 0,5W ellenállást kell tenni. Ezzel, a MUTLTITIMER kimenetét lezárjuk, nem marad felesleges feszültség a LED-eken. "

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, urbanjozsi írta:

Sziasztok!

Led témában kérnék egy kis segítséget!

Belső világítás helyére raktam egy "panelt", és hát ha lekapcsol,

akkor parázslik..... Visszaraktam a panel fölé a sofita izzót, így megszünt a parázslás :)

Gondolom kellene egy ellenállást beraknom?!

Mekkorát?

A sofita helyére beköthetem?

Én ezt vettem 39mm-es vagy 42mm-es már nem emlékszem pontosan (mérd meg az eredeti izzót). Teljesen tökéletes, meg vagyok elégedve a fényével is.

A hátsó kapaszkodókban is cseréltem. Nagyobb fénye van mint a hagyományos szofitáknak. A lényeg pedig, hogy nem is parázslik. CanBus-ost kell venni.

Az eladó nagyon korrekt.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/vilagitas/izzo_izzokeszlet/39mm_16_smd_sofita_led_canbus_szofita_feher_c5w_2160993794.html

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

On 2015. november 28. 0:00:08, Vezeték írta:

Gyári helye nincs,csak ajánlott:Akkumulátor tartó  alatt.Nekem pár éve van benne egy BW50-es webasto.Öreg már,de jól működik.Mivel benzines az autó,külön pici tartályban van a gázolaj.

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

19 minutes ago, gezoli írta:

Én ezt vettem 39mm-es vagy 42mm-es már nem emlékszem pontosan (mérd meg az eredeti izzót). Teljesen tökéletes, meg vagyok elégedve a fényével is.

A hátsó kapaszkodókban is cseréltem. Nagyobb fénye van mint a hagyományos szofitáknak. A lényeg pedig, hogy nem is parázslik. CanBus-ost kell venni.

Az eladó nagyon korrekt.

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/vilagitas/izzo_izzokeszlet/39mm_16_smd_sofita_led_canbus_szofita_feher_c5w_2160993794.html

Ezek sem rosszak.

41-42 mm-es kell, az passzol a helyére. A magyar eladókkal csak az a baj hogy 2-3X-os áron adják mint amennyiért veszik:

http://www.ebay.com/itm/391224340907?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/41mm-12V-White-LED-COB-Festoon-Dome-Interior-Bulbs-Car-Reading-Lights-Lamp-/361432255527?hash=item54270a8c27:g:8zwAAOSwkZhWTYOH&vxp=mtr

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, kobraCode írta:

Teljesen igazad van, de 1-2 darabért nem érdemes kínlódni.

Ez a srác pedig cserélt gariban mert az egyik 1 hét alatt tönkrement. Szóval Őt tudom ajánlani.

Ha jól emlékszem akkor hátra kell a 39mm-es

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.