Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Nekem olyanom nincs szinte biztos.De a gázrendszerem fuldoklik szépen.Alapjáraton szépen jár,de ahogy a gázra lépek befullad.Folyamatos padlógáznál föl-le ugrál a fordulat.

szűrő nélkül elmegy 1 ideig,amíg a redi meg nem tellik homokkal.azt szűri a szűrő igazából más nem nagyon van benne.

lehet csak beállítási bajok vannak ott.........sokszor az a baj.

nagyon 1szerű megnézni csak elmagyarázni nehéz........

Link to comment
Megosztás:

Én egyszer véletlen elmozdítottam a gyújtókábelen lévő kb. 15-20 mm re feltekert vékony kábelt, (a bemenő gyújtókábelen van) és az okozott rendellenes motorjárást gáz üzemben.

Elvittem szakműhelybe, és egy óra mulva jöttek rá, mi a baj. Rákötöttek mindenféle műszert, és mind jó eredményt mutatott. Egyszer csak az egyik szerelőnek eszébe jutott a kis vékony kábel, megigazította, és valamit forrasztott rajta, és ez volt a hiba. Nézd meg te is.

Zöldkártya vizsgálatkor beraktak egy mechanikus szelepet a meglévő elé, mert annak a szabályozó csavarja berohadt. (Az a szelep zárja le a gázt, ami működik is továbbra, csak nem lehet szabályozni.) Azóta egy kicsit lomhább lett az autó gázzal.

azt a vezetéket a trafó 1-esre kell csatlakoztatni.aki a kábelre tekeri az kókler....... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges,hogy a szűrőm egybe van épitve a mágneszeleppel?Épp ma láttam ilyen megoldást.Csak nem hagyták ki a kontárok belőle.

hát nem tom............láttam már csodát 1-2 autóban,éppenséggel az is beleférne hogy kihagyták.

keverőfejes redibe még nem láttam olyat amibe szűrő is lenne,de ez nem zárja ki a létezését persze.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok a segitségeteket kérném.Van egy 93-as 2.0-es omegám és hidegen hirtelen gázadásra lehörög nem akar felpörögni.De már meleg motornál jó.Előre is köszönöm.

És ha folyamatosan egyre jobban nyomod a gázt?Érdemes lenne a gyertyákat,kábeleket átnézni,cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető.Rosszat nem teszel vele,ha újakat adsz neki.De egy új légszűrő se árthat neki.A fogyasztása nem sok?

Fogyasztása nem sok.Csak hidegen csinálja, olyan mintha nem kapna elég üzemanyagot.Melegen hirtelen lepadlózom akkor semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ezt csinálta hétfő óta, hogy kb. 10 percig lehörgött egy bizonyos fordulatszám elérése után, ma már 10 perc után sem javult a helyzet, míg át nem kapcsoltam benzin állásba, és a hiba megszűnt. Hétfőn kifogyott a gáz és azóta benyával közlekedtem, de az üzemanyagválasztót középállásban hagytam.(1 Gáz, 2 benyával indul, és gázzal folytatódik, 3 benya. ) Eddig, ha kifogyott a gáz, nem váltott át gázra, hanem maradt benzinen. Arra gyanakodtam,hogy nem melegedett be rendesen a motor, és addig az automata szivató dús keveréket adagol, ami bizonyos fordulatszám elérése után lefullasztja a motort.

18 seh

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek miért van, hogy ha a gáz-benya kapcsoló középállásban van, (benyával indul, gázzal folytatja) hogy kb. a közepes fordulatszámnál lehörög? Utánna nem indul, mert mintha megszívta volna magát. A csak gázzal, vagy csak benzinnél nincs gond. (Nem észleltem még.)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Egy 90-es évjáratú A Omegám van.

A következő lenne a problémám. Világít a "check" lámpa. Kivillogtattam a hibakódot, azt jelzi hogy a pillangószelep jeladó hibás. Kb 3 másikat próbáltam rá, mind a háromnál ugyanúgy világított. Rádugtam egy olyat ami nem pontosan rá való mert más a felfogatása, de azzal jó, elalszik a "check" lámpa. Ugyanolyan c20ne motoron volt de mégis más a felfogatása.

Mi a teendő? "Tákoljam rá" valahogy? :huh:

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.