Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Lemértük az olajnyomást, mert felvillant a lámpa, és alapjáraton 3, Kb 3/4 fordulaton 4 Bart mértünk. Az jó? Az olajgombát kicseréltük, és azóta nem villan fel. Lemértük az új gombát, és 0.3 Baron kapcsol.

ohc-t nem ismerem,de nekem a cih már(alapjáraton 3 bar van) 1300-1400 ford./percnél tudja a 4 bart(üzemmelegen).

3000 felett meg 4.5-re megy fel és ott már nyit a nyomásszabályzó szelep is.

Link to comment
Megosztás:

hááááát................rá kellene néznem,így nem tudok okosat mondani.

merre vagy?

Sziasztok. Nekem van egy 91-es c-20ne caravánom benzin-gáz.Szeretmém kérdezni hogy milyen olajat és milyen gyertyát tegyek bele és mikor cseréljem?Bocs ha rosz helyre irtam még új vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nekem van egy 91-es c-20ne caravánom benzin-gáz.Szeretmém kérdezni hogy milyen olajat és milyen gyertyát tegyek bele és mikor cseréljem?Bocs ha rosz helyre irtam még új vagyok.

a cne-t nem ismerem,de nekem a cih-be 10-40-es nem gagyi(valvoline)van.én 5-6ezrenként cserélem,de nem a gáz miatt hanem,mert ingyen jutok az olajhoz és megtehetem.nekem olyan az olaj szine amikor lecserélem mint beöntésekor.

gyakorlatilag simán többet kibírna az olaj ha gázzal használod.

a gyertyába meg nem vettem észre,hogy nmás kellene pedíg én télen is csak gázzal megyek(benyával 4 éve nem mentem 1 centit se).csak a hézagot kell 5-6 ezrenként nézni,mert a túl nagy már károsan hat a müködésre.

amúgy mindent úgy kell csinálni mintha benzines lenne........

Link to comment
Megosztás:

Hány fokon kellene működnie a C20NE motornak?

Nemrég felforrt a hűtővíz, hengerfejtömítést cseréltek, és fixre hegesztették a ventillátor tengelyét, tehát a motor járásakor az is forog.

A termosztát működik, mert indulás után szép lassan eléri a 85 fokot, aztán visszaáll 80-ra.

(Sajnos nem figyeltem, hogy mennyi volt az üzemi hőmérséklet a felforrás előtt.)

Tegnap szinte folyamatosan világított a műszerfalon a motorhibát jelző lámpácska, és autópályáról a városba érve az alapjárati fordulatszám megemelkedett, a motor hőmérséklete pedig picivel 80 fok alatt volt. Úgy láttam, mintha 80 fok felett már nem jelezne a lámpácska, és az alapjárat is a megszokott lenne.

Tud valaki a XXII. kerületben computerest?

Link to comment
Megosztás:

Hány fokon kellene működnie a C20NE motornak?

Nemrég felforrt a hűtővíz, hengerfejtömítést cseréltek, és fixre hegesztették a ventillátor tengelyét, tehát a motor járásakor az is forog.

A termosztát működik, mert indulás után szép lassan eléri a 85 fokot, aztán visszaáll 80-ra.

(Sajnos nem figyeltem, hogy mennyi volt az üzemi hőmérséklet a felforrás előtt.)

85-95 között jó a motor hőmérséklete.sem a hidegebb sem a melegebb nem tesz neki jót hosszú távon.

a fix venti meg nem gáz ha jó a termostatod,legfeljebb többet eszik kicsit az autó.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, már többen is mondták ezt a 85-90 fokot.

Ma elvittem az autót motordiagnosztikára.

A szerelő egy dróttal rövidre zárta a motortérben lévő computercsatlakozó két pontját, majd beült a volán mögé, és figyelte a műszerfalon kigyulladó motorhibajelző lámpácska villogását. Olyan volt, mint vmi morzejel.

Megállapította, hogy a motorhőmérsékletért felelős gomba a hibás, (a hidegindítási problémákért is ez volt a ludas) és ezt ki is cserélte újra. Azt mondta, más hibát nem jelzett a rendszer.

Indulás után a motor hőmérséklete most még 85 fokig sem ment fel, majd menet közben hol 80 fokon, hol picit alatta ingadozott. (Nagyon kiváncsi vagyok, hogy most is sokat fog-e fogyasztani.)

Ezek szerint a termosztát valóban jó lehet?

Ha kicserélnénk a termosztátot, elképzelhető, hogy a motor 85-95 fokon működne a fix ventillátorral is?

Link to comment
Megosztás:

...lehet beledugta az ujját a tágulásiba....... ;) :P

...vagy lehet, hogy nem is az ujját. ;) ;)

Tgabika! Igaz, én csak a műszerfalon lévő műszerről olvastam le ezeket a hőmérsékleti adatokat, és valóban nem gondoltam rá, hogy ez is lehet olyan pontatlan, mint mondjuk a benzinszint-mutató.

Link to comment
Megosztás:

a cne-t nem ismerem,de nekem a cih-be 10-40-es nem gagyi(valvoline)van.én 5-6ezrenként cserélem,de nem a gáz miatt hanem,mert ingyen jutok az olajhoz és megtehetem.nekem olyan az olaj szine amikor lecserélem mint beöntésekor.

gyakorlatilag simán többet kibírna az olaj ha gázzal használod.

a gyertyába meg nem vettem észre,hogy nmás kellene pedíg én télen is csak gázzal megyek(benyával 4 éve nem mentem 1 centit se).csak a hézagot kell 5-6 ezrenként nézni,mert a túl nagy már károsan hat a müködésre.

amúgy mindent úgy kell csinálni mintha benzines lenne........

üdv.köszi a választ.De volna még egy kérdésem,hidegen benzinnel nem ugy müködik ahogy kéne nem akar menni + leáll de csak hidegen ha átrakom gázra akkor hibátlanul müködik vajon mi lehet? c20ne omega .

Link to comment
Megosztás:

Sok óra folyamatos vezetés után, és az anyósülésre átülve, rájöttem, hogy féloldalasan be van süllyesve a vezetőülés ülő része. Gondolom, olcsóbb lenne egy jobb állapotú használt vezetőülést, mint ezt felújítani.

Az Omega B ülése passzolna az A Omiba?

Ha netán lenne vkinek jó állapotú használt vezetőülése számomra BP környékén, kérem, írjon privit!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A difim mostanra érte el az elviselhetetlenül hangos szintet. :-(

92-es, 2000b c20ne karavánról van szó.

Kérdésem a következő: A különböző tipusu omegák difije különbözik e? Ha van, miből állapíthatom meg, melyik típussal van dolgom? Használt difinél, ha nem próbálható, mire kell figyelnem?

Tudom, hogy az áttételezésben vannak különbségek köztük, de szerintem a karaváné a legrövidebb. azt nem is bánnám, ha kicsit hosszabb lenne. Elsősorban az érdekelne, hogy felfogatásban, méretben, csatlakozásoknál, van e különbség köztük.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A difim mostanra érte el az elviselhetetlenül hangos szintet. :-(

92-es, 2000b c20ne karavánról van szó.

Kérdésem a következő: A különböző tipusu omegák difije különbözik e? Ha van, miből állapíthatom meg, melyik típussal van dolgom? Használt difinél, ha nem próbálható, mire kell figyelnem?

Tudom, hogy az áttételezésben vannak különbségek köztük, de szerintem a karaváné a legrövidebb. azt nem is bánnám, ha kicsit hosszabb lenne. Elsősorban az érdekelne, hogy felfogatásban, méretben, csatlakozásoknál, van e különbség köztük.

Válaszotokat előre is köszönöm!

minél nagyobb a motor annál hosszabb a difi.

használt difi lutri,ezt be kell látni.felfogatások ua.

Link to comment
Megosztás:

minél nagyobb a motor annál hosszabb a difi.

használt difi lutri,ezt be kell látni.felfogatások ua.

Köszi a gyors választ, ezek szerint a féltengej kihajtások megegyeznek?

A karaván, és a sedán difi közt, csak az áttétel különbözik?

A B omegák difije mennyiben más?

Tudom sokat kérdezek, de nem szeretnék aláfutni. :-)

Link to comment
Megosztás:

sikerült vennem ma végre 1 jó omit.

94-es 3.0 24v.

bőr belső,stb.nagyon tetszik,DE........allandóan világít az ABS kontroll lámpája.kipróbáltam és mükszik mind a 4 keréken.nem lapos egyik kerék sem és 1forma méretű is mind.

vkinek ötlete?

Ennél nem lehet külön kiolvasni az ABS hibajódjait úgy mint a Calinál?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ, ezek szerint a féltengej kihajtások megegyeznek?

A karaván, és a sedán difi közt, csak az áttétel különbözik?

A B omegák difije mennyiben más?

Tudom sokat kérdezek, de nem szeretnék aláfutni. :-)

B-t nem láttam még,de sztem más..... ;)

A-nál asszem egyforma a féltengely,csak a csuklókban van külömbseg(a nagyobbaké:2.6-3.0 erősitett)

Link to comment
Megosztás:

Ennél nem lehet külön kiolvasni az ABS hibajódjait úgy mint a Calinál?

Szia hogy próbáltad ki mind a 4 kereket? Nekem c20ne-m van néha nekem is hülyéskedik hogy nem mindig mükődik.Én ugy szoktam nézni hogy megemelem a difinél az autót alábakolom a hátulját ,beinditom berakom sebességbe ráengedem a kuplungot és felpörgetem 80-km-es sebességig ráfékezek és lehet érezni a fékpedálon hogy müködik vagy nem ha jó akkor a két elsö keréknél kell keresni a hibát ha persze nem jó akkor hátul van gond,általában a jeladók szoktak rosszalkodni.Nekem pedig van amikor rendesen müködik és van amikor meg nem és nem tudom hogy mér?

Link to comment
Megosztás:

Szia hogy próbáltad ki mind a 4 kereket? Nekem c20ne-m van néha nekem is hülyéskedik hogy nem mindig mükődik.Én ugy szoktam nézni hogy megemelem a difinél az autót alábakolom a hátulját ,beinditom berakom sebességbe ráengedem a kuplungot és felpörgetem 80-km-es sebességig ráfékezek és lehet érezni a fékpedálon hogy müködik vagy nem ha jó akkor a két elsö keréknél kell keresni a hibát ha persze nem jó akkor hátul van gond,általában a jeladók szoktak rosszalkodni.Nekem pedig van amikor rendesen müködik és van amikor meg nem és nem tudom hogy mér?

én a jó öreg aszfalt trükkel próbáltam.gyorsít 100-ra és satúúúú................... ;) ;) ;) :P

nekem jó volt,mert csak 2-3 cm-es csúszások voltak.

még nem tudtam rájönni miért világít a lámpa,hisz mükszik az ABS.

Link to comment
Megosztás:

B-t nem láttam még,de sztem más..... ;)

A-nál asszem egyforma a féltengely,csak a csuklókban van külömbseg(a nagyobbaké:2.6-3.0 erősitett)

sziasztok.

volna egy kérdésem a difikkel kapcsolatba,van egy c20ne caravánom kézi váltos kivan kopva a difi.Van nekem egy c20ne -es limuzin difim,és egy c20ne caraván autómata difim melyiket tegyem be és mi a külömbség közöttük?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.