Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

  • 1 month later...
Sziasztok, egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy fater omegájának az autómataváltója szarakszik. Folyton szervízüzemmódba teszi magát...Azt mondta a szerelő hogy valamilyen feszültségosztó probléma van!Segítsetek please!!!!

Köszi, Ascer

Szia!

Én nem tudok segíteni, de utána érdeklődtem Omegás körökben, hátha jö 5let.

Lehet csak későn válaszolok, mert éjszakás vok és eddig még nem feküdtem le... De ha van valami írok... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi, várom!!!!

Ascer erre senki sem tud mit mondani.. A szerelő kifejtetné, hogy mit ért feszosztó alatt. Eső körben olajat kellene tölteni bele, majd kivillogtatni a hibakódokat, otthon. ha kell küldök leírást, hogy hogyan és hogy melyik kód mit jelent...

egyenlőre ennyi a hozzáfűznivaló... :(

Link to comment
Megosztás:

Ascer erre senki sem tud mit mondani.. A szerelő kifejtetné, hogy mit ért feszosztó alatt. Eső körben olajat kellene tölteni bele, majd kivillogtatni a hibakódokat, otthon. ha kell küldök leírást, hogy hogyan és hogy melyik kód mit jelent...

egyenlőre ennyi a hozzáfűznivaló... :(

A doki azt mondta hogy azzal a kütyüvel van gond, ami az aut.váltóban lévőfékszalagot lazítgatja 45mpként.Ennél többet sajnos nem tudok... A kódokkal való segítségedet meköszönöm és várom a mailod, ha lehetsége...

Üdv:Ascer

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap vettem egy 1991. évjáratú Omegát! Nemrég (kényszer) eladott Vectrám utódjaként, nagyon tetszik, biztonságos és kényelmes...a sok egyéb más pozitív jellemzője mellett. Mint minden öregebb Opelnak, ennek is van számtalan hibája, ami valójában talán nem is hiba, csak jobbat szeretnénk:) Nos, ennek kapcsán kérem segítségeteket!

Tehát, nem működik a kilóméterórája, aminek rövid vizsgálódás után rájöttem az okára. Nincs bekötve a váltóba a Km. spirál. Próbáltam felcsavarni a spirált a váltó utolsó harmadában található kihajtáshoz, de nekem úgy tűnik, mint ha hiányozna onnan egy "pipa" ami 45 fokban eltolja a kihatás szögét. Ugyanis ha becsavarom a spirált, óhatatlanúl hozzáér a lambdaszondához, esetleg a kipufogóhoz is. Nekem nem logikus így, ezért kérdezek badarságot, hogy a "pipa" kérdésében menjek e bontókba ilyesmit keresni? Tehát ha valaki tudna segíteni e kérdésben, azt tisztelettel megköszönöm!

Üdv Mindenkinek!

kerub

Link to comment
Megosztás:

Nah Skacok!

Van egy csomó mindenem Opel Omega A tipushoz, ami 89-es évjáratú C20NE volt. A karosszérián, motoron, sebváltón, AC pumpán, futőműveken, tetőkárpiton kivül van minden! Itt porosodik a padláson. Ingyen adom, csak el kell érte jönni, mert a helyet foglalja. Megvan a komplett belső is, 4 fűthető üléssel. Akinek kell, az kontaktáljon.

Lakhelyem: Komárno, Szlovákia. Ez egy határ menti város, ami a magyarországi Komárommal határos.

[

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Van egy 93-as omegám és nem működik a belső világítás.A két kis olvasólámpa világít.Már néztem az ajtóajtókapcsolókat izzót a lámpában,és semmi.(biztositékot is)Ha van valakinek ötlete vagy tanácsa megköszönném!sziasztok.

Szedted már le? Nekem a tetőablak machanikus és anno leszedtem, s ott csatlakozóval volt megoldva a belső világítás. Lehet, hogy Kh-s, vagy ott csúszott szét.. De csak ötlet.. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Köszi még mindig nem akarja az igazságot.Egyszerüen el nem tudom képzelni mi lehet a baj.

Mindenesetre köszi minden segitség és tanács.

sziasztok.

Ha a bizti , meg a csati rendben van, akkor nincs más hátra, minthogy kiégett a panel fent. Meg kell mérni, hogy megy-e a csati tüskéire zeusz és ha igen, akor panel csere... :(

Hírtelen ennyi.

Ja. Nem tud valaki 10 ~ 12 körül utángyártott fűtőradiátort?Nem klímás, 90-es omegába kellene. :D eddig csak 19-ért tudtak hozni, de több szerelő is felajálotta, hogy 20-ért mecsinálja, mert olyan 10 ~ 12 között van ilyen.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

helo

1. nem tudja vki véletlenul, hogy 91-es C30SE sedanra ramegy a 2000 ccm-esek hátso lokose is vagy mas felfuggesztese van?

2. ha van valakinek elado hatso lokose sedahoz (nem U alaku hanem egyenes) akkor privi v. e mail plz!

3. nem tud vki egy jol de olcson dolgozo lakatost, mert egy haverom belerohant az Omegamba hatulrol.

elore is kösz a segitseget

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.