Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Hűha.

Amennyire én tudom, a hathengeres BC-ket nem lehet összehozni a 4hengeres autóval, úgyhogy kénytelen leszel C20NE BC-t szerezni, ráadásul még abból is az Omegába valót, mert hiába volt a Caliban/Vectrában is ilyen motor, a két típus BC-je megintcsak nem csereszabatos (a vezetékekkel lesz a gond, de maga a BC háza sem egyforma). Én tudom, egyszer próbáltam Omega BC-t a Caliba rakni, de nem jött össze...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Helló mindenki!

Van egy 2.3-as TD omegám de sajna főtengelyes lett! Valószinűleg hajtókar is sérült!

Valaki meg tudná mondani mennyibe kerülhet egy motorfelújítás?

Érdemes egy teljes motorgenerált csinálni rajta?

Szeretném megtartani az autót de nem tudom mennyiért csinálnak egy komplett motorgenerált!

Ha valaki tudja kérem írja meg!

Ja és hol érdemes megcsináltatni?

Előre is köszi!!

istvanovszki@is.hu

Link to comment
Megosztás:

Lehet olcsóbb lenne egy mocit venned, és kicserélni. A kpm-nél kétezer párszáz forintért bejegyzik a motorcserét. A felújítás sztem legalább 120e forint.

De ha felújíttatom akkor van egy szinte új motorom, a használt meg ki tudja milyen állapotba van!

120-ezerből megvan egy teljes motorgenerál?

Na és hol érdemes megcsináltatni?

Link to comment
Megosztás:

De ha felújíttatom akkor van egy szinte új motorom, a használt meg ki tudja milyen állapotba van!

120-ezerből megvan egy teljes motorgenerál?

Na és hol érdemes megcsináltatni?

Bontott: igen, ki tudja, milyen az is.

Felújítás: annyiból biztos nem jön ki egy generál. Tegyél még rá egy 100-ast, és akkor még lehet, hogy szerencséd is van, mert akkor olcsó a szerelő, olcsó a gépműhely.

Ja, és ugye azt mondanom sem kell, hogy van ez az olcsón, jót, gyorsan kombó, amiből többnyire 2-t lehet választani.

Mondjuk én ettől még inkább felújítás párti vagyok, és az olcsón, jót kombót részesítem előnyben. :lol:

Helyről nem tudok nyilatkozni, csak tőled 200+ km-re lévő cégekről.

Link to comment
Megosztás:

mackósajt, te honnan tudod hol lakik? Mert nincs leírva sehol.

Ha tényleg a főtengelyed halt meg, akkor lehet, hogy teljesen gatya, tehát vehetsz egy újat. Sztem inkább keress egy autót egyben, amit ki tudsz próbálni, külföldi papíros, és feleannyiból megvan mint egy motorgenerál, ami sosem lesz olyan tartós mintegy gyári motor. Szerintem. Amúgy én is újíttattam már fel motort, de az benzines volt. Ennek 6 éve, a ki-beszerelést én csináltam és 145e-ben állt meg gyári beszállító cuccaival.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Privát Üzenetben kaptam az alábbi kérdést.

Szia!!!Van egy 91 es omegam menet kozbe lealt a motorja(benzines 2000i), anyit tudok hogy nincs szikra ha tucc segits!!!Koszi!!!

az üzenetet toma69-től kaptam. Lehetséges, hogy inkább ide akarta írni.

Aki tud, mondjon valamit a problémára.

Én az ECU környékén nézelődnék, hogy van-e táp a dolgoknak(ECU, benyapumpa relé stb.)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok:)

Nem tudom,hogy tudna-e valaki nekem segíteni de egy olyan problémám van,hogy van egy 1993-as Omegám és rángat állandóan.Egyenletlenűl megy.nem tudna valaki tanácsot adni,hogy mi lehet a baja?Kipucoltam már a gyertyákat is.Ha van valakinek valami ötlete kérem írjon.Előre is köszönöm a válszokat és a segítséget.Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:)

Nem tudom,hogy tudna-e valaki nekem segíteni de egy olyan problémám van,hogy van egy 1993-as Omegám és rángat állandóan.Egyenletlenűl megy.nem tudna valaki tanácsot adni,hogy mi lehet a baja?Kipucoltam már a gyertyákat is.Ha van valakinek valami ötlete kérem írjon.Előre is köszönöm a válszokat és a segítséget.Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok :(

Kedves Sátánka

bármi lehet ez a minőségtelen üzemanyagtól a régi gyertyák gyertya kábelek elosztó fedél rotor kar trafó vagy akár csak egy kontakt hiba de lehet még hogy fals levegőt tud valahol szivni sajna igy pontatlan leirás alapján pontatlan a válasz is .

kezd el eggyenként kizárni a felsorolt problémákat és előbb utóbb meglessz a ludas

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!91 es omegam megadta magat lealt es azota egy gramm szikra se jon a kabelokon,ha tud valaki segitsen hol keressem a bajt???Koszi

Toma sokminden lehet kábelszakadás rotor elosztó fedél vagy akármi de motor modelt sem irtál igy hogy is segitsünk?

igy ajánlok egy autó villamossági látogatást :huh:

Link to comment
Megosztás:

Toma sokminden lehet kábelszakadás rotor elosztó fedél vagy akármi de motor modelt sem irtál igy hogy is segitsünk?

igy ajánlok egy autó villamossági látogatást :huh:

koszi az a problema hogy Romaniaba sotetek a szerelok a marka szerviz nem fogad a tobbo pedig az en automon gyakorol c20ne a motor koszi a segitseget

Link to comment
Megosztás:

koszi az a problema hogy Romaniaba sotetek a szerelok a marka szerviz nem fogad a tobbo pedig az en automon gyakorol c20ne a motor koszi a segitseget

toma elöször is nézd végig hogy mindenütt kap e szuflát a gyujtás az öszes csatit vedd le wd 40 dugd vissza nézd meg a fötengely impulzus jeladot is huzd le a rotorkart az elosztofedél alatt tisztitsd meg gyözödj meg hogy az ék még megvan benne egyeltalán a kondi az dob szikrát?

de lehet computer test probléma is azt is nézd meg ez most igy handból ha ez mind jó akkor talán a hall szenzor rakoncátlankodhat még

üdv labanc földröl Ausztriából

Link to comment
Megosztás:

toma elöször is nézd végig hogy mindenütt kap e szuflát a gyujtás az öszes csatit vedd le wd 40 dugd vissza nézd meg a fötengely impulzus jeladot is huzd le a rotorkart az elosztofedél alatt tisztitsd meg gyözödj meg hogy az ék még megvan benne egyeltalán a kondi az dob szikrát?

de lehet computer test probléma is azt is nézd meg ez most igy handból ha ez mind jó akkor talán a hall szenzor rakoncátlankodhat még

üdv labanc földröl Ausztriából

koszonom meg fogadom a tanacsod azt nem emlitettem hogy a trafobol mar nem megy aram az elosztoba

Link to comment
Megosztás:

ismet kerem a tanacsod ahogy irtad takaritottam meg mindig semmi vagyis a kontrol lampa nem vilagit es a rele mikor mozgatom katog lehet hogy az a baj koszi

ha nem méred ki müsszerrel mind nem találod meg a hibát de ehez minimális elektromos tudás is szukségeltetik :huh:

tudtommal a gyujtásnak nincs reléje ami kint a motortérbe van az az üzemanyag pumpa és inyektor relé hütő ventilátor hosszufény de jólenne egy rajzot is megnézni igy tovább juthatsz a gya num még mindég (ha nem variáltak sokat az opelék) kekell hogy legyen egy zöld kábel ami a kondira megy abba ha hiányzik a plussz akkor csinál ilyet

ha adsz email cimet küldök bekötési rajzot a motronic 1.5 röl

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem a következő lenne... Kb mekkora meló A Omiban motort cserélni!?

(Ugyanolyan típusú motorra lenne cserélve /20cne/)

Több egyéb típussal már volt hasonló projektem, de konkrétan Omival még nem.

Van valami buktatója a dolognak? Esetleges nehézség?

ha már csináltál ilyet nemhiszem hogy lenne buktató

rutinosoknak 2 óra is elég ha a kipuff csonkból lelazitod a csavarokat nem törik megy gyorsan

ja kellö szerszámok egy zsiráf motorkiemelö meg egy kroki emelö a váltót alátámasztani :huh:

Link to comment
Megosztás:

ha már csináltál ilyet nemhiszem hogy lenne buktató

rutinosoknak 2 óra is elég ha a kipuff csonkból lelazitod a csavarokat nem törik megy gyorsan

ja kellö szerszámok egy zsiráf motorkiemelö meg egy kroki emelö a váltót alátámasztani :huh:

Ok, thx... Kipuff csonktól tartok énis, gondoltam van más nehézség.

Csápossal ugyrok neki, úgyhogy nincs probléma ilyesmivel.

Kíváncsi leszek, hogy az elektronika hogyan fog megmoccanni... remélem nem lesz probléma!

Thx!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.