Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Köszönöm, csak attól tartok, hogy ha valaki reklamál, akkor legközelebb még inkább lehúzzák!...
Sokan hajlamosak vagytok feketén-fehéren látni a dolgokat. Pedig az, hogy a szervíz lehúz-e vagy nem, az nem attól függ, hogy márkaszervíz-e vagy nem. Engem pl nem a márkaszervíz húzott le. A fenti állításodnak így nincs alapja, csak egy feltételezés, ami ha pont azzal a szervízzel kapcsolatban nem igaz, ahová te vitted az autódat, akkor rágalom.

...rosszak a tapasztalataim...

Akkor biztos sokszor voltál márkaszervízben. Eddig nem volt velük gond???

Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor vissza is tértünk a kiinduló ponthoz, vagyis a szerviz megbízhatóságához: 2 óra 10 percből 2 hét és teljes első kibelezés lett, arról már nem is beszélek, mennyit fizettem érte.

Részemről lezárom a témát, változatlanul negatív véleménnyel vagyok a szervizekről, sajnos nem győztél meg semmiről. Komolyan modnom egyszerűbb, ha beszerzek egy szerelési könyvet, egy kapcsolási rajzot, nem Opel-nél vásárolok 2x annyiért alkatrészt, és otthon szépen minden megcsinálok magamnak. Tök jó! Megnyugodtam! Csináld magad - 2005-ben.

Nem is "tépem tovább a számat", bocsánat, hogy egyáltalán kritizálni mertem a szent és sérthetetlen MÁRKAKERESKEDÉST. Ja, és egyelőre nem "anyáztam" le senkit. Egyelőre!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a baj az emberekkel van és ez mindkét oldalon jelentkezik. Ügyfél, szervizes. Magyarországon sok a rossz szervízszolgáltató (márkától függetlenül, ezek a bérek és egyebek miatt is van) illetve elég sok a szarrágó, fillérező ügyfél. Nehéz megtalálni a közös hangot. Ritka, hogy mindkét fél elégedett.

Mindegy, hogy márkaszervíz-e vagy sem.

1 pl. Én is jártam pórul márkaszervízben...., de most is oda vittem. (Igaz nem abba)

Annak ellenére, hogy Ők is hibáztak. Türelemes vagyok, és úg ylátom müködik. Idegeskedéssel nem megyek sokra.

Tanácsom

Mindenkép vissza a márkaszervízbe , nyugodtan tisztázni a problémát. AMikor ez a dolog megoldott cserélni kell a szervizt. A hangulat miatt...

Én ajánlhatnék 2 szervízt is, de egyik sem olcsó. Az egyik márkakereskedés (kitöröltem innen egy kis reklámot - uhuhu) a másik magán profi melóssal: www.vi-to-service.hu .

De nem szeretek ajánlani, mert sokféle igény és embertársi kapcsolat figyelmeztett erre.

Link to comment
Megosztás:

Hemi-nek köszönöm a hozzászólást! Én egy maximálisan türelmes és úgy gondolom kultúrált ügyfél vagyok, még akkor is, ha kiborul a bili.

A bérekkel, üzletpolitikával kapcsolatos dolgokkal nem tudok egyet érteni: más is dolgozik kis pénzért, nekem is komolyan meg kell dolgozni minden 100,- Ft-ért, de ha egyszer is ilyen munkát adtam volna ki a kezeim közül, úgy repültem volna, hogy lábam sem éri a földet.

Van aki megteheti, van aki nem. Köszönöm a reakciókat, tényleg lezártam részemről a dolgot, csak sajnálom, hogy így működik egyes helyeken (pedig ezt is úgy ajánlották ex-Opel-es ismerősök).

Link to comment
Megosztás:

amugy az ember akkor elégedetlen, amikor ugy gondolja, hogy egyszer már rossz volt ott valami, és akkor nem szabad elromlani semminek. de ez nem igy van.

itt volt nálam egy ember, akinek recsegtek a hangfalai. majd most beszart a rádioja. akkor hangfalat cseréltünk, és jó lett, ugyhogy a hangfal volt a rossz!

A ember megkérdezte, hogy akkor ez most ugye garancia, hisz már a multkor is javitották?

hát nem lett az... ő most biztos elégedetlen, és valahol valamilyen fóruzmon engem szid, pedig nincs igaza.

ha a sarki autószerelő cseréli ki a hangfalat akkor is beszarrt volna a magnó, ugyhogy akkor meg őt szidná.

ez ilyen világ.

a márkaszerviznek is van előnye, és van hátránya.

de a maszeknak sokkal több hátránya van mint előnye.... tisztelet a kivételnek.....

na sok sikert a zafirához, nem vitázom tovább......

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy hete vásároltam egy használt személygépkocsit szervízkönyvvel, törzskönnyel autókereskedésen keresztül magánszemélytől. Az eladó és az autókereskedő is állította, hogy gyári állapotú a gépkocsi (azaz törésmentes), az eredetiség-vizsgálat sem mutatott ki mást, a szervízkönyvben sem volt semmi bejegyzés erre vonatkozóan. Ma elvittem szakszervízbe, ahol megállapították róla, hogy az eleje törött volt, de egész jól megcsinálták, ezért nem volt elsőre felfedezhető a törés. Mit tehetek ebben az esetben? A vételár egy részét visszakérhetem megtévesztés miatt? A törzskönyvet vezető szervíz nem lett volna köteles ezt észrevenni, bejegyezni (a km-órában mindössze 300 km-rel van több most a szervíz óta).

Előre is köszönöm segítségeteket!

András

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hete vásároltam egy használt személygépkocsit szervízkönyvvel, törzskönnyel autókereskedésen keresztül magánszemélytől. Az eladó és az autókereskedő is állította, hogy gyári állapotú a gépkocsi (azaz törésmentes), az eredetiség-vizsgálat sem mutatott ki mást, a szervízkönyvben sem volt semmi bejegyzés erre vonatkozóan. Ma elvittem szakszervízbe, ahol megállapították róla, hogy az eleje törött volt, de egész jól megcsinálták, ezért nem volt elsőre felfedezhető a törés. Mit tehetek ebben az esetben? A vételár egy részét visszakérhetem megtévesztés miatt? A törzskönyvet vezető szervíz nem lett volna köteles ezt észrevenni, bejegyezni (a km-órában mindössze 300 km-rel van több most a szervíz óta).

Előre is köszönöm segítségeteket!

András

Erre utólagosan sztem nincs lehetőség, bár igaz, hogy az adásvételiben benne van, hogy az eladó köteles blablabla, de mivel kereskedésben vetted, így nekik nem érdekük ezt pontosan elmondani, hogy az eleje kapott az autónak.Mondjuk az eredetisgvizsga is csak a nagyobb, elemcserés dolgokat szokta kimutatni, tehát a koccolásra, csak a zárhíd esetleges egyengetéséből, újrafényezéséből lehet következtetni.Ha viszont cserés volt, akkor abból sem.

Egyébként a szervízkönyvben nem szokták feltüntetni a sérüléses dolgokat.Legalább is nem mindegyik esetben.Biztos vannak kivételek, de erősen ritkák.

Szóval inkább használd egészséggel!

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a szervízkönyvben nem szokták feltüntetni a sérüléses dolgokat.Legalább is nem mindegyik esetben.Biztos vannak kivételek, de erősen ritkák.

Szóval inkább használd egészséggel!

Hm... de ez akkor azt is jelentené, hogy a gyári garancia továbbra is fennáll? (1,5 éves az autó.)

Köszi a hozzászólásod!

András

Link to comment
Megosztás:

Hm... de ez akkor azt is jelentené, hogy a gyári garancia továbbra is fennáll? (1,5 éves az autó.)

Köszi a hozzászólásod!

András

Sztem én ilyet nem mondtam.Az egy egészen más fejezet.A kérdés, hogy akkor, mikor ezt a vasat vásárolták, milyen feltételek mellett élt a garancia.(év, vagy km korlátozás)

Amúgy ez a garancia dolog egy elég tág fogalom szokott lenni!Erősen ótzkodnak tőle a kereskedések, és álltalában csak a fő alkatrészekre élnek.A többi fizetős.Kivéve persze akkor, ha maga a nagyvállalat rendel el visszahívást.

Link to comment
Megosztás:

Sztem én ilyet nem mondtam.Az egy egészen más fejezet.A kérdés, hogy akkor, mikor ezt a vasat vásárolták, milyen feltételek mellett élt a garancia.(év, vagy km korlátozás)

Amúgy ez a garancia dolog egy elég tág fogalom szokott lenni!Erősen ótzkodnak tőle a kereskedések, és álltalában csak a fő alkatrészekre élnek.A többi fizetős.Kivéve persze akkor, ha maga a nagyvállalat rendel el visszahívást.

Tényleg nem mondtad, csak én vezettem le inplicite. :-) Sajnos akkor ez azt jelenti, hogy a szervízkönyv csak a szervíznek biztosíték, az ügyfélnek nem. Vezetett szervízkönyv alapján is, ha a gépkocsi állapotában nem állt be változás a szervíz óta, bármikor mondhatja azt a szervíz, hogy nem állnak már fenn a garanciális feltételek. Mindig tanul valamit az ember... főleg saját kárán. Még 1x köszi a hozzászólást!

András

Link to comment
Megosztás:

S, még egy apró észrevétel.Mi van akkor, ha nem az előző tulaj volt a hunyó?Hanem még anno átadás előtt sérült meg,Mert ugye láttunk már ilyet is, nemkeveset. :wink: Aztán pedig eladták mint újautó?

Szóval kár ezt feszegetni.Az autókereknek elég jó ügyvédei vannak, valamint náluk csak értékesítik az autót, és nem kötelességük pontosan tájékoztatni is a vevőt az autó hibáiról!Még vásárlás előtt kellett volna egy alapos állapotfelmérésre bejelentkezi egy márkaszervízbe.Ennyi plusszköltség egy ilyen értékű autónál már nem lett volna annyira horibilis összeg.Legalább is én így csináltam volna! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Még vásárlás előtt kellett volna egy alapos állapotfelmérésre bejelentkezi egy márkaszervízbe.Ennyi plusszköltség egy ilyen értékű autónál már nem lett volna annyira horibilis összeg.Legalább is én így csináltam volna! :roll:

Annyi mentségem legyen, hogy 300 km-rel előtte volt a szakszervízben 30.000-es felülvizsgálaton, egyben állapotfelmérésen. Direkt rájuk kérdeztettem a helyi szervízzel (mivel én máshol lakom) és azt mondták, semmi hibát és bakit nem találtak. Ennek ellenére én el akartam vinni ismételten hozzájuk, de miután csak másfél hétre vállalták volna be... de egyébként igazad van. Csak annak higyjen az ember, amit saját szemével lát vagy papír van róla. Talán ez tanulság lesz mások számára is (bár a jogi utat még fontolgatom).

András

Link to comment
Megosztás:

Nem ajánlom a jogi utat! Egyik barátnőm 2 és fél éve (!) pereskedik ugyanilyen miatt..... azóta nincs autója sem.... :?

Esetleg megosztanád velem, miért nincs autója? Kifizette, nem? Vagy ő vissza akarja csinálni az adásvételi szerződést?

András

Link to comment
Megosztás:

Vett egy használt Fiestát 3 évvel ezelőtt egy autokereskedésben. Azt mondták neki, sérülésmentes. Egy év múlva nyáron elkezdett felhólyagosodni a fényezés. Elvitte egy szakihoz, ahol modnták, hogy TOTÁLkárra volt törve a kocsi, úgy tákolák össze. Na, visszament a kereskedésbe és követelte vissza a pénzt. Kiröhögték. Pedig nekik van festékvastagságmérőjük, szóval 100% tudták, hogy mi volt a helyzet, mikor jó drágán, sérülésmentesként eladták. Pert indított, az autót bevizsgálásra lefoglalták, azóta megy a per..... :?

Link to comment
Megosztás:

Annyi mentségem legyen, hogy 300 km-rel előtte volt a szakszervízben 30.000-es felülvizsgálaton, egyben állapotfelmérésen. Direkt rájuk kérdeztettem a helyi szervízzel (mivel én máshol lakom) és azt mondták, semmi hibát és bakit nem találtak. Ennek ellenére én el akartam vinni ismételten hozzájuk, de miután csak másfél hétre vállalták volna be... de egyébként igazad van. Csak annak higyjen az ember, amit saját szemével lát vagy papír van róla. Talán ez tanulság lesz mások számára is (bár a jogi utat még fontolgatom).

András

te használt autót vettél, ami szakszerüen ki lett javitva, hisz nem kókányolva van.

örülj az uj autódnak, és használd egészséggel.

nem tök mindegy, hogy az eredeti fényszóró van benne, vagy egy 2 hónapos??? a lényeg, hogy jól meg van csinálva, és nem össze van tapasztva eladásra.

szerintem ezzel a jogi uton se tudnál mit kezdeni, hisz nem biztos hogy az eladó kereskedés tudott róla, azaz nem hallgatta el, csak nem tudott róla.

és a lényeg: te használt autót vettél nem ujat.

ha ujat vettél volna. és kiderülne hogy törött volt, akkor mehetnél pereskedni, igy nem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Egy hete vásároltam egy használt személygépkocsit szervízkönyvvel, törzskönnyel autókereskedésen keresztül magánszemélytől. Az eladó és az autókereskedő is állította, hogy gyári állapotú a gépkocsi (azaz törésmentes), az eredetiség-vizsgálat sem mutatott ki mást, a szervízkönyvben sem volt semmi bejegyzés erre vonatkozóan. Ma elvittem szakszervízbe, ahol megállapították róla, hogy az eleje törött volt, de egész jól megcsinálták, ezért nem volt elsőre felfedezhető a törés. Mit tehetek ebben az esetben? A vételár egy részét visszakérhetem megtévesztés miatt? A törzskönyvet vezető szervíz nem lett volna köteles ezt észrevenni, bejegyezni (a km-órában mindössze 300 km-rel van több most a szervíz óta).

Előre is köszönöm segítségeteket!

András

ha egyébként jó az autó, és nincs vele más problemo szerintem se erőlködj, örülj!!

Az én ótóm is el volt törve... de rendesen megcsinálták, az eladó nekem is tagadta, hogy törték volna... 300 lepedővel a piaci ára alatt vettem oszt jóccaka... nekem bevált, szeretem, sőt az accony is szereti!

Sajnos használt autót venni lutri!! Én nem is szoktam egyedül menni!!

Link to comment
Megosztás:

ha egyébként jó az autó, és nincs vele más problemo szerintem se erőlködj, örülj!!

Az én ótóm is el volt törve... de rendesen megcsinálták, az eladó nekem is tagadta, hogy törték volna... 300 lepedővel a piaci ára alatt vettem oszt jóccaka... nekem bevált, szeretem, sőt az accony is szereti!

Sajnos használt autót venni lutri!! Én nem is szoktam egyedül menni!!

Azóta sajnos jöttek elő problémák (turbó elszállt, hibás ablaktömítés miatt a pollenszűrő beázik, emiatt az autó párásodik stb.). Szerintem ezeket a dolgokat egy laikus ember nem tudja megítélni. Én meg hülye módon bíztam a szakszerviz pecsétjébén és információjában. (Csak egy momentum: a 30 ezres kötelező átvizsgáláskori kötelező olajcserét sem igazolta le a szerviz, de az átvizsgálás megtörténtét igen.) Mindezektől függetlenül az eladónak kötelessége lett volna közölni a karambolosságot és az egyéb hibákat.

Persze, igazatok van, eljárhattam volna körültekintőbben is, de vezetett szervizkönyvben és szakszervizi információban maradéktalanul megbíztam.

András

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Szerintem a szerző óriási ellenszenvvel van a márkával szemben, valószínűleg már a teszt előtt eldöntötte hogy egy rakás sz@r az egész. Sokan mondják hogy nincs presztízse, olcsó tömegtermék (na és?), stb., de még senkitől sem kaptam elfogadható indoklást. (Ezek számomra nem elfogadhatók.)

Szóval várjuk az indoklást.

Apropó, nemrég egy német adón láttam egy autós műsort , ott tesztgyőzetes lett pár konkurenssel (Honda, VW, stb.) szemben az új zafi.

Más téma. Milyen motorolajat ajánlanátok 2.0DTI motorba? Ha már egyszer 30 ezres a csereintervallum, inkább adnék ki többet egy jobb olajért. Mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.