Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Respekt és tisztelet!

ALANY: Zafira, 2.0 DTI (2001)

TÜNET: 2000-es fordulattól felfele hiányzik belőle az erő, és nagyon lassan kúszik csak felfelé sebességben, fordulatban (pedig korábban nem volt gondja ilyen téren). Nem hirtelen állt elő a jelenség, inkább lassacskán. Hibajelzés nincsen (engine lámpa néma marad - kis képzavarral).

Több, mint sima gyanúként felmerült (egy műhelyben - ahol még nem vagyok bejáratott, ismerős ügyfél), hogy feltehetően a (motortérben szemből balra hátul, kb. a szívócső ill. a légmennyiségmérő alatt levő vákumszelep lehet a ludas, ami a turbó nyomásszabályozó szelepét vezérli [na, itt mondhatok baromságot, mivel se guru nem vagyok, se robbantott rajz nincs előttem, és még csak nem is mindent láttam a magam két működőképes szemével - a lényeg, hogy a vákumszelepből a kimenő vákumcső a turbó felé megy tovább, és végeztet ott vmi irányító jellegű munkát a vákummal, aszerint, hogy mennyire engedi ezt a vákumszelep :)].

Amit nem láttam (minden részletében) a saját szemmel a műhelyben: motorindítás után a turbó lamelláinak normális esetben meg kéne mozdulniuk, mégpedig éppen a hibátlanul működő vákumszelep közreműködésével...itt nem volt megmozdulás...direktbe kötötték a bemenő és a kimenő csövet, kihagyva a szelepet: ekkor rendben megmozdultak a lamellák. Következtetés: valószínűleg szar a vákumszelep - alkatrészár: ~40k...

A csere különböző okok miatt nem bonyolódott le azonnal, és a hosszú hétvége alatt én is ránéztem közelebbről a szelepre, meg a csatlakozásaira (vákumcső ki & be + elektromos dugó): az elektromos csatlakozót többször lehúztam-feldugtam (kontaktspray épp nem volt nálam), és az is kiderült, hogy a bemenő vákumcső nagyon könnyen jár a gumicsatlakozóban, ami a szelephez köti [erőlködés, rángatás, fizikai erőszak nélkül kihúzható volt a gumicsatlakozóból a vékony csővég!].

Cserkész-módszerrel (anyaghiány vs. rögtönzés és kreativitás) anyám hajlakkjának segítségével sikerült a korábbinál - híradós kifejezéssel élve - hermetikusabb kapcsolatot létrehozni a vékony műanyagcső és a befogadó gumicső között, bilincselés nélkül...a gumicsövek végeit precízen ütközésig nyomtam a vákumszelepre, de repedést pl. nem volt időm érdemben csekkelni.

TESZTEREDMÉNY: a turbó lamelláinak megmozdulását persze nem tudtam megnézni pl. tükörrel, mert pl. kurvára egyedül voltam éppen...de az autó menet közben kicsit másként kezdett viselkedni, mint korábban: visszatérni látszott bele a lélek és az erő, bár nem tudtam teljesen eldönteni, hogy újra teljesen a régi, vagy még csak valahol félúton jár.

KÉRDÉS: tippeket kérnék, ha lehet...vajon lehet-e, hogy az elmondottak alapján mégsem a vákumszelep a szar, hanem csak a vákum, vagy elektromos csatlakozásai rosszalkodtak? A tét ugye kb. ~40k HUF.

Mi a jó menetrend, hogy ez kiderüljön?

1) kontaktspray a csatlakozónak?

2) tképp mivel szokás tömíteni a könnyen járó gumicsatlakozó + vákumcső kapcsolatot? bilincs? szilikon? nézzem át tüzetesen a repedtséget?

3) meg lehet mérni kiszerelve, hogy a vákumszelep 100%-os-e? vagy ha a lamellák vizuálisan észlelhetően egyszercsak rendben mozogni kezdenek, akkor minden OK ezen a fronton?

4) cseréljük ki a szelepet és nézzük meg, hogy tovább javít-e a csere?

Előre is köszönet a guruknak, ha válaszolnak...

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Opelosok!Előjáróban annyit, hogy négy körbezárt villám volt eddig a tulajdonom és persze +1(trabi,azzal kezdtem az utak használatát)82-es kadett 1,3;92-es astra caravan 1,8i;97-es astra caravan 1,6 16v; és most beteljesült az álom:ZAFIRA 2,0 Dti 2001-es évjárat, majdnem full(ja és a barátnőmet sikerült a Renault Twingo helyet egy 1,2 corsára beszélnem szintén 2001-es!A ZAFI nagyon megy, az 1,6 16v astrámat oda verné,számomra meglepetés a diesel teljesítménye!Viszont egyhete vettem és most UGYAN AZOKAT a problémákat fedeztem fel, mint Tisztelt Leon Al Khamel!NINCS TURBO!vagy csak gyenge de nem nyom az ülésbe!Voltam a helyi Opel szervízbe és kicserélték a légmennyiség mérőt(?), semmi vissza a régi!

Kérdezem a általam már olvasott vákum szelepet:Válasz az adna hiba kódot.Állítolag az üzemanyag is lehet.Járjam le, tankoljak márkás kútnál olajszűrő csere aztán?Most mit tegyek?

Lehet,hogy a vákum szelep a rossz ,de kifog erre rájönni és kicserélni?!

Válaszokat elfogadok köszönöm szépen előre is !

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Szerintetek Zafirat milyen motorral erdemes venni? 1.8-as benzines vagy 2.0-as DTI? Persze a tobbi motorkombinacio is erdekel(ne), de teljesitmenyben ezek mar megfellonek tunnek, arban pedig meg megfizethetonek...

Egy biztos, ne legyen 1.6-os.A többi szvszjó választás.De a fentebb linkelt lenne az igazán jó választás! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem régi kasznisban jobban jársz a dízellel, vagy a 2.0 benyással... 1.8 -at én gyengécskének érzem ahoz a tömeghez!!

Új kasznisban meg 1.8 felfelé bármi jó lehet... én majd 150 lótos dízelt veszek..... nem most! :rolleyes: :blink:

Régi kasznisban a2.2dti???? Ha nem vág agyon biztosításilag akkor az is egy alternatíva lehet ám!! Nekem teccene! ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem régi kasznisban jobban jársz a dízellel, vagy a 2.0 benyással... 1.8 -at én gyengécskének érzem ahoz a tömeghez!!

Új kasznisban meg 1.8 felfelé bármi jó lehet... én majd 150 lótos dízelt veszek..... nem most! :blink: ;)

Régi kasznisban a2.2dti???? Ha nem vág agyon biztosításilag akkor az is egy alternatíva lehet ám!! Nekem teccene! :D

Hm 2.0-as benzinest csak OPC-ben (turbo 200LE-s) motorral lattam, ennek megfelelo arban :rolleyes:

A regebbi 2.0-as DTI 100LE (volt 82LE-s DTL is de azt inkabb hagyjuk) a 2.2 DTI 126 LE az 1.8-as benzines is ugyanannyi, 126 LE. Persze a nyomatekgorbejuk mas, en eddig csak benzines autot vezettem, a diesel altalaban nagyobb intervallumban nyomatekosabb ahogy hallom...

Link to comment
Megosztás:

...meg főleg nagyobb intervallumban sokkal kevesebbet eszik!!! ;)

A DTL motort én sem ajánlanám egy Zafirába! Még akkor sem, ha az enyémben történetesen az van!

Abban is necces! Az Astra Caravan is 1340 kg!!

Szerintem van "sima" 2.0 benzines is!

Ha választani kellene az 1.8 benzines, meg a DTI között, én simán a dízelt váasztanám! ÍAkár a 2.0 DTI, akár a 2.2 DTI...

Ha nagyon benzines - párti vagy akkor keress 2.0 benzinest! ...szerintem... :rolleyes:

2.2 DTI.... az ennek a jószágnak szerintem a legideálisabb motorja! Elég erős, nem zabál ki a gatyádból, és ha netán lakókocsizni, vagy utánfutózni akarsz akkor sem vagy bajban! Az eladhatóságot már nem is említem... :blink:

Üdv!

Módosítva : Hagalex
Link to comment
Megosztás:

Az inyim csak 1180 kg...... ;)

Kb +290 ccm = 160 kg +? Ez nem létezik... :rolleyes:

Szerintem is a 2.2 Dti a legjobb választás Zafirába.. ;)

Bocsánat!! ....csak 1330kg!! Most néztem a forgalmit.

Nem tudom mitől, talán a felszereltségtől. Az ólufelni, klíma, 4 légzsák...stb... vagy nem??? :blink:

majd jön Ákos, és megmondja. :D

Igen, a 2.2DTI kell annak a homlokfelületnek és tömegnek!

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat!! ....csak 1330kg!! Most néztem a forgalmit meg.

Nem tudom mitől, talán a felszereltségtől. Az ólufelni, klíma, 4 légzsák...stb... vagy nem??? :rolleyes:

majd jön Ákos, és megmondja. :D

Igen, a 2.2DTI kell annak a homlokfelületnek és tömegnek!

Vagy a nagyobb motor :blink: A benzines 1.6-os G Caravan klimaval 1170Kg.

A furcsa hogy 2.2 DTI nem is annyira dragabb mint a 2.0, sot, az utobbibol 100.000 km felettieket pofatlanul dragan arulnak. Persze ez csak almodozas a reszemrol, az autovasarlas anyagi fedfezete el lesz koltve epitkezesre ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy biztos, ne legyen 1.6-os.A többi szvszjó választás.De a fentebb linkelt lenne az igazán jó választás! :blink:

Miért? Mi a baj az 1.6-ossal? Jó, tudom, nem egy erős motor, de aki nem akarja hajtani, annak ez nem jó? (Tudatlan vagyok, ezért kérdezem...) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Miért? Mi a baj az 1.6-ossal? Jó, tudom, nem egy erős motor, de aki nem akarja hajtani, annak ez nem jó? (Tudatlan vagyok, ezért kérdezem...) :rolleyes:

Szerintem az 1.6 nem eszik kevesebbet nagy átlagban, vagy legalábbis nem sokkal mint a nagyobb benzinesek (1.8, 2.0)

Az ugyanis erőlködik a nagy teherrel.... szerinetm.... és talán Wolfi szerint is! :blink: ;)

Biztos van, csak nem talaltam hasznalt autoban ilyet.

Biztos nincs!! :D ;)

Ezt benéztem, bocsi..... Sehol se nem találok én sem, külföldön sincs! ;)

Majd Uhu Ákost, vagy valameik okosabbat megkérdezzük! ;)

Link to comment
Megosztás:

Biztos nincs!! :blink: ;)

Ezt benéztem, bocsi..... Sehol se nem találok én sem, külföldön sincs! :D

Majd Uhu Ákost, vagy valameik okosabbat megkérdezzük! ;)

Amennyire én tudom, létezik kétezres benzines Zafira, csak arra Opeléknél akasztanak egy turbót is, meg egy OPC feliratot a kasztnira... :rolleyes: (Z20LET és rokonai, 192 és 200 LE-vel. Na az aztán biztos nem erőlködne)

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom, létezik kétezres benzines Zafira, csak arra Opeléknél akasztanak egy turbót is, meg egy OPC feliratot a kasztnira... :rolleyes: (Z20LET és rokonai, 192 és 200 LE-vel. Na az aztán biztos nem erőlködne)

Nna ezt mi is tuttuk Gaábiii! :blink:

De mi egy sima 16V -t keresünk, olyant ami sok Omegában is van.... meg Caliban is! De nincs!

Csak a lusta 1.8, a gyenge 1.6... meg az izomagyú OPC turbo!

....na meg a dízelek!

a 136(?) lovas kétezres se régiben, se újban? ...ezt nyomozzuk!

Nekem a Google se nem hozott, a hasznaltauto.hu se...

Link to comment
Megosztás:

Régiben biztos nincs, újban nem tudom. De nem hinném hogy pont a 136lovas Ecotecet belerakták volna, szvsz az már elég régi motor.

Miért? Az 1.8 se mai gyerek, és 115 -ről szépen felnyomták 140 -re...

De valószinűleg igazad van.... újban úgy tudom én is, hogy nincs! ...de akkor régiben sem! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nna ezt mi is tuttuk Gaábiii! :rolleyes:

De mi egy sima 16V -t keresünk, olyant ami sok Omegában is van.... meg Caliban is! De nincs!

Csak a lusta 1.8, a gyenge 1.6... meg az izomagyú OPC turbo!

....na meg a dízelek!

a 136(?) lovas kétezres se régiben, se újban? ...ezt nyomozzuk!

Nekem a Google se nem hozott, a hasznaltauto.hu se...

Amikor picit ( kb1.000 km ) mehetem Zafival (1.8-as) nem éreztem "lustának".

Az 1.8-as miért lassú? Légyszi meséld el:)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez a kérdés bennem is felmerül. Én rendszeresen jártam 1.8-assal. Azt mondták, hogy a B Vectra 1.8-as motorja van benne. Ezek vadi új 99-es, 2000-es és 2001-es gépek voltak. Szerintem pont úgy mentek mint a Vectrák. Nagyon. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.